Skocz do zawartości

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

Jednego ale za to w komplecie:

Questyle 400i i Elear - świetna synergia, granie na naprawdę wysokim poziomie. 400i ładnie wypycha średnicę Elearów - do muzyki klasycznej, wokalizy czy do spokojniejszych gatunków idealne połaczenie. Trochę cierpi scena oraz możliwości basowe Elearów. Bas z punktowego staje się bardziej pluszowy.

Aune S6 i Elear - atak, dynamika. Aune powoduje, że bas staje się wręcz tektoniczny i punktowy, schodzi bardzo bardzo nisko i twardo, średnica neutralna, peak na przełomie średnicy z wysokimi gdzie Eleary mają dołek fajnie to wyrównuje. Większa scena. Do gatunków szybkich jak rock,rap,dubstep, muzyka filmowa świetne połączenie. Ja z racji że słucham w/w gatunków częściej niż wokalizy męskiej/damskiej wybrałbym drugie połączenie, ale zakładam, że @Karmazynowy wybrałby to pierwsze bo z jego muzyka to lepiej grało.

Godzinę temu, brunnerius napisał:

@Palpatine i @Karmazynowy tam klika króliczków by się dało skompletować...

 

@Compton - jak oceniasz HE4 vs T1/II? Czyżby Owle wręcz położyły się pod ciężarem świetności X2? :P

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie do Jazzu HE-4 są o wiele lepsze.

Wyższa rozdzielczość, większa przestrzeń na boki, więcej swobody i powietrza w dźwięku, więcej wyrafinowania.

T1v2 nadrabiają większym poczuciem głębi sceny, mocniejszym (ale gorszym jakościowo) basem i lepiej sprawdzają się np. w Dubstepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Aune S6 i Elear - atak, dynamika. Aune powoduje, że bas staje się wręcz tektoniczny i punktowy, schodzi bardzo bardzo nisko i twardo,


Aż taka różnica na tym poziomie?
400tka nie daje niskiego basu w focalach?
Czy raczej S6 go pompuje nadmiernie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, hibi napisał:

Aż taka różnica na tym poziomie?
400tka nie daje niskiego basu w focalach?
Czy raczej S6 go pompuje nadmiernie?

1. Różnice na tym poziomie są łatwe do wychwycenia, ale nie jest to jakiś kosmos a detale które wpływają na brzmienie słuchawek. Jak pisałem całościowo S6 i 400i to ten sam poziom jeśli chodzi o SQ. Tutaj się rozbija kwestia tylko o preferencje.

2. 400i daje niski bas w Elearach ale nie ma go tak dużo i jest bardziej miękki, pulchny, pluszowy. Określenie rozlazły byłoby bardzo dużym nadużyciem aby podać skalę.

3. Nie ma mowy o pompowaniu a raczej o bardzo silnym utwardzeniu, punktowości ale faktycznie jest do ton więcej niż w 400i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Różnice na tym poziomie są łatwe do wychwycenia, ale nie jest to jakiś kosmos a detale które wpływają na brzmienie słuchawek. Jak pisałem całościowo S6 i 400i to ten sam poziom jeśli chodzi o SQ. Tutaj się rozbija kwestia tylko o preferencje.
2. 400i daje niski bas w Elearach ale nie ma go tak dużo i jest bardziej miękki, pulchny, pluszowy. Określenie rozlazły byłoby bardzo dużym nadużyciem aby podać skalę.
3. Nie ma mowy o pompowaniu a raczej o bardzo silnym utwardzeniu, punktowości ale faktycznie jest do ton więcej niż w 400i
Zwarty bas to mniej strat na średnicy i tu się zgadza zgodnie z tym co piszecie.
Mojo to pewnie minimum dla nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

Robert, to już najwyższa pora na sr507!!!

Wczoraj słuchałem ich też na srm323s i łykłem to granie jak młody pelikan ciepłe ciastka

Powiem Ci, że myśle nad tym.

Rozglądam się również co w temacie piszczy.

Chętnie nabyłbym coś z nowej serii L, a o energizerach to nie mam bladego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą signaczery też bardzo dobre, na razie zostawiłem je u Sławka; jak podkleimy pady, to Ci je wyślę na odsłuchy (mają już wymieniony pałąk na ten od lamda nova signature). Tylko energizer dorwij.

Edytowane przez audionanik
błąd w nazwie modelu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
36 minut temu, Compton napisał:

I jak pierwsze wrażenia? :)

Potrzebują dużo prądu...

Na pewno są to najlepsze Hifimany jakich słuchałem. Świetna średnica, fajna głębia i scena. Po Elearach brakuje mi troszkę zejścia na dole i dynamiki ale jestem na etapie przyzwyczajania się. No i momentami mi syczą z S6. Ale całościowo rewelacja. To tak po pierwszych dwóch godzinach słuchania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Compton napisał:

I to jest cały szkopuł.

 

One jak sa dobrze wysterowane, to nawet na niskich poziomach głośności grają pełnym pasmem i dynamiką.

Co sugerujesz?

Bo ja mam wrażenie, że Aune S6 to dla nich troszkę za mało. To najbardziej wymagające słuchawki jakie miałem w domu.

Ale średnica jest genialna, porównywalna do Etherów :)

Ciepła, pełna, dociążona czysta acz nie tak detaliczna jak w Elear.

Może pady hybrydowe Hifimana by fajnie dociążyły je na dole?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Compton napisał:

S6 nie znam, ale HE-4 słuchałem raczej na mocnych wzmakach i na brak zejścia na basie i dynamiki nie narzekałem.

Na wysokich poziomach głośności jest naprawdę ok, ale na niskich brakuje właśnie dynamiki i dociążenia na dole. Wydaję mi się, że to pierwsze słuchawki, które potrzebowałyby kompana w postaci S7.

26 minut temu, Compton napisał:

 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Compton napisał:

S6 nie znam, ale HE-4 słuchałem raczej na mocnych wzmakach i na brak zejścia na basie i dynamiki nie narzekałem.

 

Bryston je pędzi bez zająknięcia ? 

Edytowane przez Chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności