Skocz do zawartości

Interfejs audio/dac - 1500zł - do JBL LSR308 + JBL LSR310S


Rekomendowane odpowiedzi

Pogadaj z DIYowcami na forum to powiedzą Ci co i jak (polecam od siebie Fatso - człowiek o pozaziemskiej cierpliwości i genialnym podejściu do nietypowych zamówień). Takie kable będą najlepszym rozwiązaniem.

 

Do tego weź sobie Focusrite Forte, który jest bardzo chwalony oraz np. Event 2030 i nawet bez subwoofera masz fajne granie dołem. Pamiętaj, że z tyłu na monitorach masz "pstryczki-elektryczki" do podbijania lub zdejmowania dołu, środka oraz góry, więc sobie dobierzesz całość. :)

 

Jest tylko jedna rzecz, która mnie zastanawia... Czy monitory będą blisko ściany? Bo jeśli tak to problemem może być bass-reflex, który w Eventach jest z tyłu. Takie rozwiązanie wymusza minimum 50 cm odstępu między tylną ścianką monitora, a ścianą pomieszczenia. Jeśli nie masz takiego odstępu, pomyśl o Fostexach PM841, które posiadają ten bass-reflex z przodu, dzięki czemu nie tracą walorów dolnego rejestru przy postawieniu ich tuż przy ścianie.

 

Odnośnie urządzania akustycznego... Możesz kupić takie panele 1x1m (choćby modułowe coś TEGO (klik) typu) i przykleić je do np. cienkiej płyty jaką montuje się z tyłu biurek czy regałów, a potem taką całość przykręcić kołkami rozporowymi do ściany. Przy wyprowadzce wykręcasz, zaślepiasz otwory i po problemie. To niby takie trochę kombinowanie, ale zdaje egzamin na wynajmowanych lokalach (wiem z autopsji).

 

Właśnie wczoraj przed spaniem obejrzałem sobie Forte i bardzo mi się spodobał, od trzech dni robię audio-wywiad i przewijał mi się przed oczami ale nie zwróciłem uwagi. Jak zobaczyłem cenę 2k zł na djshopie to trochę zatrzęsłem nogawką ale 1600zł na mp3store to już całkiem całkiem cena. Forte odpowiada dokładnie moim potrzebom; duża gałka( :D ), wtyczki na monitory i na słuchawki no i wygląda lepiej co jest oczywiście subiektywną sprawą ale dla mnie jest to mimo wszystko ważne. :)

 

Z tymi kablami to zdecyduję na końcu.

 

Odstawienie monitorów od ściany w pomieszczeniu wynajmowanym nie będzie skomplikowane jednak w domu może być kłopot. Widziałem jednak je na zdjęciach w studiach gdzie były stosunkowo blisko ścian, tylko na ścianach były różne pianki i panele. Znowu mam zgryz. Te fostexy nie grają dużo gorzej? Szukałem jakiś porównań ale poza tym:http://www.soundonsound.com/sos/may13/articles/spotlight-0513.htm nie znalazłem nic. A to też wiele nie mówi, poza tym że są najtańsze. :/

 

A jeśli bym ustawił za tymi Eventami po jednym bloku z absorberów wełnianych 100x50?

 

EDIT: Myślałem wczoraj, że temat zakończony ale w takim razie tymczasowo usuwam "solved" do czasu rozwiązania problemu. :)

Edytowane przez constanzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wymiary pomieszczenia i jak to będzie mniej więcej rozstawione ;)

 

Niestety nie znam wymiarów pomieszczenia i nie będę w stanie się dowiedzieć ponieważ bardzo dużo rzeczy nie zależy ode mnie. :( Dlatego też potrzebuję zestaw grający który będę mógł kilka razy przenieść i powiedzmy będzie można go zaadaptować do innego miejsca niskim - albo najlepiej - żadnym kosztem. Stąd atrakcyjne wydaje mi się rozwiązanie pochłaniaczy akustycznych które będą najbardziej uniwersalne. No i pozostaje wybór monitorów, które jak myślałem miałem już wybrane. :P

 

Mogę jedynie dodać, że będę starał się żeby pomieszczenie było maksymalnie symetryczne. Biurko z ikei 160x80 czarnobrąz z nogą A, zresztą polecam bo bardzo fajne:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S19852113/#/S89836332

z komputerem na podłodze będzie na środku, kable na maskownicy, UPS koło komputera, a monitory po prostu po lewej i prawej stronie biurka ustawione na statywach w odpowiedniej odległości ode mnie, od siebie, no i nie wiadomo jak z tą ścianą. :) Praktycznie nic innego nie będzie stało w pobliżu oprócz kilku kwiatków bo lubię zieleń. :) Nie wiem czy to w jakiś sposób pomoże.

 

Podoba mi się mniej więcej tak: http://i1231.photobucket.com/albums/ee510/ratest/DSC_0548.jpg%C2

 

Nie wiem dlaczego, ale przy edycji ucięło mi ten link: http://www.animationmagazine.net/images/cuppa_coffee_audio_studio.jpg - tak sobie wyobrażałem te mobilne plansze z wełny.

Edytowane przez constanzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zgodzę się z kolegą, to tak jakby powiedzieć że autobus jest do d*pu bo nie pojedzie 300 km/h ani nie wjedzie pod górkę.

Pamiętajmy że wszystko ma swoje przeznaczenie. Jeśli ktoś się zajmuje dźwiękiem zawodowo to dokona szczegółowych pomiarów pomieszczenia i zbuduje odpowiednio nastrojony dyfuzor czy rezonator helmholtza i będzie się bawił z dołkiem na 47Hz.

 

Tutaj chodzi o ograniczenie pogłosu i ogarnięcie mniej więcej akustyki.

 

Taka 7 cm piramidka naprawdę nieźle sobie radzi z wysokimi i większością środka, jako budżetowe rozwiązanie jest bardzo dobre, ale trzeba pamiętać że nie wszystko załatwi i od tych 500hz już nie ma co na nie liczyć. Wtedy przydają się absorbery jak u kolegi wyżej. Choć i tak najbardziej będzie go interesować <250Hz ( Powstają fale stojące)

Należy pamiętać że używając samych absorberów w zbyt dużej ilości( jak i masy innych rzeczy)można przekombinować i zbytnio wytłumić - będzie matowo i nieprzyjemnie.

Oczywiście mówię o absorberze jak wyżej. Bo zawsze można dać folię i góra nam się częściowo odbije można dać mdf odbije nam się góra i coś tam środka itd.

 

Należy również pamiętać że sam wystrój może nam sporo pomóc, ciężka zasłona super pochłonie niskie tony. Regał z książkami, pomoże rozproszyć itd.

 

Ale podstawa to dobrze ustawić monitory :D

No ale, przeciez wlasnie dlatego zaproponowalem w/w absorbery, poniewaz dzialaja duzo skuteczniej, i na wiekszej rozpietosci pasma niz piramidki. Skutecznosc piramidek,

jest mocno ograniczona, zreszta sam to zauwazyles. W zwiazku z powyzszym, nie widze sensu ich stosowania, skoro mozna rownie tanio i lepiej ;).

 

Zauwaz, ze nikt w profesjonalnych studiach nie stosuje gabek, tylko wlasnie absorbery, badz specjalne scianki z wykorzystaniem welny. Oprocz tego, oczywiscie wspomniane

juz dyfuzory, rezonatory, calosc odpowiednio pomierzona.

 

Nikt tutaj nie proponuje autorowi watku, zeby zarzucil pokoj dziesiatkami absorberow, tylko z glowa je zaaplikowal, tworzac przyjazne srodowisko do pracy :P. Zdjecie powyzej,

jest dobrym przykladem, na skuteczna poprawe wlasciwosci akustycznych pomieszczenia, za stosunkowo nie duze pieniadze, a o to koledze przeciez chodzi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności