Skocz do zawartości

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zasłaniałem w HI2050 po 1 otworze na przetwornik. Nie w całości tylko wybrany procent powierzchni. Ucina midbads. Możesz taśmą izolacyjną albo całą powierzchnię jakąś pianką.

 

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał poskromić trochę bas w swoich Pro80. Na welurach jednak jest ciut za mało czasem.

 

Próbował ktoś zasłaniać otwory z tyłu przetwornika? Trochę tam ich jest, więc możliwości kombinacji też dużo. Jak będzie więcej czasu muszę się tym pobawić.

Tak ja mam zasłonięty całkowicie jeden duży i jeden mały (jeden z czterech w metalowej osłonce) plus wszystkie otwory w muszli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jestem użytkownikiem HD 6000 i zastanawiam się czy można je jakoś fajnie zmodować. Póki co myślę nad wymianą kabla. Ktoś z was już to robił? Czy przebiega to tak jak w standardowych słuchawkach czy powinienem się przygotować na jakieś niespodzianki? I czy macie jakieś inne pomysły na ich ulepszenie? Bo bardzo mi się podobają i chyba nie chciałbym ich zmieniać.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest parę osób które mają rekablowane, np. ja. Mój egzemplarz modował użytkownik Perul - raczej nie napotkał jakichś komplikacji, z tego co kojarzę.

 

Od siebie mogę powiedzieć, że warto majstrować, bo mają duży potencjał, a na oryginalnym kablu trochę się duszą (choć fabrycznie już i tak są bardzo fajne).

Jesli chodzi o inne mody, to ja mam np. zaklejoną jedną z dziurek przy przetworniku - wg Perula dodatkowo poprawiło zejście basu, sam nie sprawdzałem na własne uszy ile w tym zasługi kabla, a ile moda, ale ogólnie poprawa jest niewątpliwie.

 

Było sporo pisane na forum na ten temat, również w tym temacie, polecam poszperać w wyszukiwarce.

 

 

bardzo mi się podobają i chyba nie chciałbym ich zmieniać.

 

To jak w końcu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Nie chciałbym zmieniać całych słuchawek bo mają swój własny styl, a zmienić kabel czy zasłonić dziurkę bardzo chętnie. Jaki kabel polecasz? Canare starquad 5c będzie dobry? Perul chyba pisał że zna lepszy. Ciekawe czy się podzieli tą wiedzą :D

A masz kabel poprowadzony do obydwu muszli? Gdyż niewątpliwie jednostronny jest wygodniejszy, zwłaszcza że chodzę w nich po mieście. Jeszcze raz dzięki.

 

I jeszcze pytanie czy można w nich wymienić pady? Bardzo jestem ciekaw jak by to brzmiało.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Petruspjeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje się wywołany wiec napisze.

1. symetryczne gniazda

2. wymiana kabla (nazwy nie podam:P), w muszli tez

3. wymiana padów HM5

4. zakleiłem 1 otwór bo bas szalał a ja basoj*bem nie jestem żeby mi subbas mózg wylewał ...

5. poprawa wygody pałąka

6. wytłumienie muszli

7. zabawa z rezystorem akustycznym

 

8. w planach miałem lekko je pomalować aby odróżnić L od R w półmroku

 

PS na jednostronny nie licz, za mało miejsca na sensowne przewody.

PS2 nie licz ze każdy mod poprawi coś, bo raczej się uzupełnia, dlatego zakleiłem 1 otwór bo bas szalał.

 

Takie mają jedną wadę, nie mają dla mnie konkurencji a że ich nie zaczęto używam bo wole otwarte hd600, ponad miesiąc mocno się zastanawiam sprzedać czy nie ...

Z telefonu idą, z x5 idą jeszcze lepiej no i weź jak tu się ograniczyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, pokombinuje co się da, ustawie je jakoś specyficznie i będzie super :D

Z kablem pewnie pójdę w starquad 5c, sprawdzony i dostępny. Jak skończę wszystko to postaram się opisać i może wrzuce jakieś foty

 

Co do twojego problemu, to bym nie sprzedawał, może zacznij słuchać na nich częściej :D

Zwłaszcza że sprzedaż modowanych może być problematyczna/uciążliwa.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

 

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Petruspjeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje HD2000 się posypały (prowadzę z nimi dosyć aktywny tryb życia), kabel ledwo się trzyma, a pałąk z lewej strony pękł (chociaż jakoś na taśmie się trzyma, tylko z takimi słuchawkami to ja nie wyjdę na dwór).

Zrobię przymusową wymianę kabla na canare, która pewnie nic nie da w kwestii dźwięku, ale przynajmniej będzie solidnie.

Tylko co z pałąkiem? Ktoś wie może co pasuje do HD2000?

 

Miałem kupić pady, ale zapomniałem. Jakie pady pasują do HD2000? Te stockowe są tragiczne, muszę je mocno docisnąć aby bas był taki jak lubię.

 

Da się je jakoś wyciszyć? Wrzuciłbym jakieś waty do środka, ale nie wiem czy to nie zepsuje dźwięku.

Wyciszenie HD2000 mają tak samo tragiczne jak CAL! czyli prawie żadne.

 

Tak w ogóle to z HD2000 jestem bardziej zadowolony niż z Beyerów DT990PRO.

Charakterystyka grania strasznie mi podpasowała i nie chcę ich z bardzo zmieniać, chyba, że na HD6000, ale to pewnie strzał w płot będzie.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię przymusową wymianę kabla na canare, która pewnie nic nie da w kwestii dźwięku, ale przynajmniej będzie solidnie.

Dźwiękowo coś da. Jest różnica na nich m. kanarkiem a stockiem.

 

Miałem kupić pady, ale zapomniałem. Jakie pady pasują do HD2000? Te stockowe są tragiczne, muszę je mocno docisnąć aby bas był taki jak lubię.

Kiedyś Ci dawałem linki, polecałem :) Ogólnie pady takie jak do CAL!, np. fatality, moje zamienniki dla beats studio, nawet HM5 wchodzą. Szukaj grubszych niż stockowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by grały z HM5 (najłatwiej i najszybciej je kupić).

Chodzi mi poprawę docisku (aby był ładny bas do którego te przetworniki są zdolne przy odpowiednich padach) i lepszą izolację.

Najlepszy docisk i przyleganie do głowy (a zatem i największa ilość basu) był dla mnie z padami hm5. Ale robiła się trochę studnia. Z hm5 jest też oczywiście najwygodniej, bo słuchawki robią się zupełnie wokółuszne. Dźwiękowo pady od CAL! i fatal1ty były dla mnie dość podobne, no ale w fatal1ty praktycznie zerowa izolacja.

Co do wytłumienia - one mają bassreflex u góry muszli, przy widełkach, więc nie wiem czy cokolwiek poprawi izolację nie zmieniając dźwięku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to będę moje pierwsze Takstar'y mam ograniczony budżet i zastanawiam sie nad HD2000.Słucham Rocka i metalu budżet ok. 200 zł

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Co myślicie o tym modelu ? W tym budżecie będą grać pod Fiio e06 i telefonem w przyszłości pod iriverem/ipodem/cowonem.

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie dostałem swoje HI2050 i w sumie to mam z nimi problem, czy wasze niewygrzane słuchawki też tak bardzo grały górą, i czy pod wpływem wygrzewania góra trochę się uspokoi czy trzeba w tym celu stosować jakieś mody albo wygrzewanie określoną częstotliwością?

Edytowane przez Basiura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności