Skocz do zawartości

Dobrania wzmacniacza do AKG q701


staho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w szczęśliwym zbiegu okoliczności udało mi się nabyć AKG Q701 za bezcen. Oczywiście skusiłem się i teraz mam problem z napędzeniem tych kolosów. A więc mam prośbę: Czy mógłby ktoś polecić jakiś tani (do 500)zł wzmacniacz. Póki co najbardziej mi podchodzi FiiO E10. Nie jestem jakimś znawcą więc proszę was o pomoc :)

Edytowane przez staho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w szczęśliwym zbiegu okoliczności udało mi się nabyć AKG Q701 za bezcen. Oczywiście skusiłem się i teraz mam problem z napędzeniem tych kolosów. A więc mam prośbę: Czy mógłby ktoś polecić jakiś tani (do 300/350)zł wzmacniacz. Póki co najbardziej mi podchodzi FiiO E10. Nie jestem jakimś znawcą więc proszę was o pomoc :)

Jaki masz dac?

Wygląda na to że nie znajdziesz nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bassport modzie ich wymagania spadają, modyfikujesz jednocześnie ich SPL, sam się zdziwisz w zakresie efektów końcowych.

http://www.audiofanatyk.pl/modyfikujemy-brzmienie-sluchawek-akg-q701/

 

Za 300-350zł raczej ciężko będzie znaleźć coś sensownego i odpowiedniego klasą do tych słuchawek, przynajmniej wśród nówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło to komputer, nie mam żadnego DAC.
Co do modyfikacji, oczywiście mogę się ich podjąć, w tym momencie nie mam żadnej fizeliny żeby sprawdzić jak to będzie grało. Odklejenie bassportów nie wygląda na trudne, pytanie tylko czy ma to sens jeżeli nie kupie żadnego sensownego wzmacniacza. Niemodyfikowane słuchawki sprzedam w razie czego za trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko czy ma to sens jeżeli nie kupie żadnego sensownego wzmacniacza. Niemodyfikowane słuchawki sprzedam w razie czego za trochę więcej.

 

Ma, za każdym razem (chyba że ktoś jest naprawdę zagorzałym fanem lekkobasowych słuchawek razem z SR-202, DT880 itp. itd.).

Modyfikacja jest w razie czego w pełni odwracalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale po modifikacji i bez AMP'a i tak nie zagrają jakoś z większym przykopem. Tzn. wiem że zmiana gąbeczek itp jest odwracalna ale odklejanie bassportów już chyba niekoniecznie, zwłaszcza jeśli coś uszkodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po modyfikacji (przypomnę - cały czas mowa o bassportach) dostają takiej czystości góry (jak na dynamiki), że można się w niej przeglądać, zaś na basie takiej głębi i wygaru, że zaczyna to wszystko schodzić do piekła, jednocześnie bez utraty kontroli. SPL zwiększa się do tego stopnia, że dla totalnego żartu podpiąłem je ostatnio do gołego STX'a przez przelotkę RCA ... i wciąż dało się tego spokojnie słuchać. Dlatego też mój pogląd na kwestię napędu tak potraktowanych Q zmienił się na przestrzeni ostatniego czasu dość znacznie.

 

Obie rzeczy są odwracalne. Swoją parę mogę zakleić w każdej chwili ponownie, ponieważ zatrzymałem oryginalne siateczki samoprzylepne. Sęk w tym że nie widzę najmniejszego sensu by to czynić, bo to tak jakby cofać się w rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealny budżet na O2. i nie potrzebujesz niczego więcej.

 

co do modyfikacji Q701 - dysponuje ktoś jakimiś wiarygodnymi wykresami na potwierdzenie cudownej poprawy dźwięku w wyniku ich modyfikacji?

On nie ma DACa, weź E07K, tym bardziej, że Ci E10 pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealny budżet na O2. i nie potrzebujesz niczego więcej.

 

co do modyfikacji Q701 - dysponuje ktoś jakimiś wiarygodnymi wykresami na potwierdzenie cudownej poprawy dźwięku w wyniku ich modyfikacji?

 

O2 lekarstwem na całe zło :).

Edytowane przez Arkusz
Uwagi personalne zachowaj dla siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po modyfikacji (przypomnę - cały czas mowa o bassportach) dostają takiej czystości góry (jak na dynamiki), że można się w niej przeglądać, zaś na basie takiej głębi i wygaru, że zaczyna to wszystko schodzić do piekła, jednocześnie bez utraty kontroli.

 

Potwierdzam, właśnie słucham z AK120, jest bardzo dobrze, choć dla mnie czasem za ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dochodzę do wniosku że najlepiej kupić E07K i zmodyfikować te słuchawki.
Szczęsliwym trafem budżet zwiększył się do 500zł. Czy dałoby się załatwić coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

idealny budżet na O2. i nie potrzebujesz niczego więcej.

 

co do modyfikacji Q701 - dysponuje ktoś jakimiś wiarygodnymi wykresami na potwierdzenie cudownej poprawy dźwięku w wyniku ich modyfikacji?

O2 lekarstwem na całe zło :).

...

 

 

To tak nie jest mi osobiście o2 pasuje, mam hpa03#philipsSQ, MxM na wypasie ale to o2 daje mi taką charakterystykę do TS671 ze mi to pasuje, także zwyczajnie wpasowanie sie w preferencje.

 

A jak ktoś kupuje bo tanio to sorry ... to nie tedy droga. Jest tyle produktów ze można sobie coś znaleźć i nie koniecznie musi to być drogie by było dobre, kolejny raz przywołuje ts671 tak mi sie wpasowały ze są teraz jako dopełnienie do 565.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuję budżetowe rozwiązanie - FiiO D03k + P113 (chyba jeszcze na sprzedaż http://forum.mp3store.pl/topic/104577-wzmacniacz-suchawkowy-p113/?hl=p113 ). Po wymianie kondensatorów na przyzwoite (ale nie żaden full wypas) okazał się na tyle dobry, że wolałem go sobie zostawić bardziej niż O2 (kwestia ceny odsprzedaży też tu miała znaczenie ;) ). Co prawda szumi bardziej (na iemach to wychodzi), ale za to jest lepszy do wysokoomowych słuchawek. HD560 i HD580 (300om) testowałem i mocniejszy bas miały. Brzmieniowo wiele od O2 się nie różni, ma minimalnie wycofany środek i większą scenę (też minimalnie). Takie brzmienie bardziej w stronę mojego klona (który też jest dość neutralny), dlatego nazywam go "mini klon" (jest na takich samych tranzystorach).

Co do D03k to chyba nie muszę się rozpisywać, jest sporo recenzji i opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mikroforum =/= mikroforum. Nie wiem jak to jest ale miałem dwie sztuki i nie grały tak samo. Ostatni (nowszy) w wersji premium jaki u mnie zagościł był naprawdę dobry. Jak za tą stówkę to lepszego, albo chociaż alternatywnego to chyba nie ma. No ale nie z każdym egzemplarzem tak będzie (jeśli kupujemy używkę) bo Piotrek buduje je z tego co ma pod ręką.

 

Dla mnie O2 jest po za konkurencją. Bo jeśli bierzemy pod uwagę czystość i jakość grania to trzeba go porównywać z konstrukcjami znacznie droższymi. Lecz nie każdy lubi mieć czysty i akuratny sygnał. Niektórzy lubią jak wzmacniacz prócz wzmocnienia co nie co wniesie od siebie: coś doda, odejmie, zatuszuje. Jeśli chcesz po prostu zapewnić odpowiedni prąd słuchawkom to jest to właściwy wybór.

 

Z lampek to Bravo V2 możesz wziąć. Bo w swojej cenie tez się sprawdza w miarę.

 

z DACów to z D03K lub UAE23 zmieścisz się w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kupię to D03K, co do O2 gdzie to można znaleźć? Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale na tej stronie co ktoś wysyłał to O2 są tylko części do jego złożenia. Czy można gdzieś kupić "gotowca"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności