Skocz do zawartości

Recenzja AKG K545 - następca K550 w wersji portable


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. :D

 

Zastanawiałem, czy to pisać, bo zaraz się będzie czepianie, że nic nikt nie rozumie. Ale to jest jak w CD-Action - nikt nie czyta tekstu (który imho długi nie jest), tylko na ocenę. 85% no to, że są fajne - 50% to takie nic nadzwyczajnego, coś jak scena w Shure SRH240.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. :D

 

Zastanawiałem, czy to pisać, bo zaraz się będzie czepianie, że nic nikt nie rozumie. Ale to jest jak w CD-Action - nikt nie czyta tekstu (który imho długi nie jest), tylko na ocenę. 85% no to, że są fajne - 50% to takie nic nadzwyczajnego, coś jak scena w Shure SRH240.

 

Nie do końca tak jest jak napisałeś. Nie wiem jak jest w CD-Action, tu masz do czynienia z innym rodzajem odbiorcy. Nie nastawionego na cyferki, tylko na opisy. A jeśli pojawia się skala, to powinna mieć punkt odniesienia, coś na zasadzie:

 

1. Bas/Średnica/Wysokie/Scena itd.- 100% uzyskują słuchawki....0% uzyskują słuchawki.

 

Tak to są tylko numerki, które naprawdę nic nie mówią. A'propos numerków- wyceniłeś je:

 

Suma sumarum: 95%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażając się po mojemu - bas w Momentum jest bardziej naturalny, miększy, przyjazny. K545 - uderzeniowy. Na dłuzszą metę dla mnie męczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Suma sumarum: 95%

Zrobiłem tutaj błąd i w ogóle w całym tekście - teraz dopiero zauważyłem, że nie tą wersję wkleiłem. Zaraz poprawię, przepraszam za błąd.

 

 

 

1. Bas/Średnica/Wysokie/Scena itd.- 100% uzyskują słuchawki idealne pod tym względem (w swojej kategorii) 0% uzyskują słuchawki beznadziejne pod tym względem (w swojej kategorii)

Jak chcesz przykładów, to 0% za dynamikę otrzymałyby np. Betsy Solo.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi jedynie o to, że jeśli pojawia się skala, to dobrze byłoby wskazać te "idealne pod tym względem (w swojej kategorii)". Zapewne jest możliwość wskazania co sami uważamy za referencję, znaczy 100%. Łatwo będzie czytelnikowi wtedy bliżej określić z kim po drugiej stronie mamy do czynienia- znaczy lubującym basy, a może wysokie rejestry. Dla jednego ATH-M50 to będzie basowy potworek, dla innego popierdziawka bez basu. Ale jeśli napiszesz, że w kategorii słuchawek stacjonarnych:

 

1. Bas- 100% HD650, 0% SRH 840

2. Średnica- 100% SRH 840

3. Wysokie- 100% T50RP

4. Scena- 100% Q/K701

 

To będzie wiadomo co i jak oceniać jako czytelnik.

 

Co byłoby, gdybyś napisał w tej samej kategorii:

 

1. Bas: 100% K701

2. Średnica: 100%

3. Wysokie: 100% HD650

 

Chodzi o punkt odniesienia. Każdy inaczej określa referencję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, IMO HP100 to nie jest konkurencja dla K545. AKG moim zdaniem zjadają je precyzją skrajnych pasm - kontrolą i dynamiką basu, sopranu, a do tego sceną i zróżnicowaniem ekspozycji instrumentów. Do tego, dla HP100 trzeba stworzyć odpowiednie warunki, żeby zagrały bez buczącego basu i ostrych sopranów z tendencją do sybilizacji - w miarę sensownie tor trzeba im dobierać. K545 nie są tak wymagające, ale odwdzięczają się na lepszym źródle.

 

K550 są również bliższe mojemu gustowi.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być lada moment opublikowana. Homzik ostatnio mocno zajęty. Sporo tego czeka na publikację, pewnie przytkam niedługo wylęgarnię, ale Arkusz pewnie uratuje sytuację :)

 

Jeszcze tego testu nie ma, a wygląda na to, że będę testował je również na DobreAudio, za to na innych źródłach i to wraz z K550. Wzbraniałem się przed dublowaniem testów, ale będzie killa innych źródeł, a K545 chętnie posłuchałbym ponownie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Może ktoś ma w temacie audio BT doświadczenie i się wypowie, bo mi się to zawsze źle kojarzyło.

Dopiero teraz zauważyłem Twojego posta, ale za to moge odpowiedzieć. Testowałem K845BT i na kablu brzmią praktycznie identycznie, a przez BT dźwięk jest troche jaśniejszy i jest minimalnie mniej niskich tonów. Takie same obserwacje mam, jak podłączam np. stacje dokująca przez BT vs przez kabel. Edytowane przez iDaft
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem na uszach K545, niby łatwe do napędzenia z telefonu, ale gdy podłączyłem S3, od razu zdjąłem je z głowy, nie podobało mi się. K550 bardziej mi przypadły do gustu, jednak prawdopodobnie ze wzmacniaczem oba modele ukzały by inne oblicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności