Skocz do zawartości

Recenzja AKG K545 - następca K550 w wersji portable


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

AK100 to raczej nie chce mi się ściągać, bo sie jeszcze w nim zakocham. :))

 

iP mam w domu, więc ok.

 

Dzięki all, to jeszcze jakby ktoś miał sugestie, to pisać. Mam czas do poniedziałku, a właściwie piątku, ale wtedy muszę już odesłać K545.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Co do AK100 czy AK120 popieram. Dobra platforma testowa !! i wiarygodna dla wielu userów/ Ewentualnie iMod ale czy z E12.... Może z jakimś lepszym wzmakiem.

- Co do HP100 - znakomite ale nie są to słuchawki portable. Tak więc proponowałbym porównanie z jednej strony z K550 i HP100, pośrodku z Momentum a z drugiej strony ;) z Momentum On-Ear (typowe portable) i ewentualnie z KEF M500 czy Phiaton 500. Zwykłe Momentum stoją dla mnie jakoś pośrodku. Nadają się i na portable i na domowe odsłuchy.

 

 

Widzę w Twoim tescie nadzieję, na odpowiedź na pytanie, czy K545 okazałyby się "uniwersalne" czyli jako domówki i drugie portable. Bo jesli będa gorsze od K550 to nie ma sensu pozbywać się K550 i brać K545 (jak stanieją).

 

Nie wiem czy cenę używek K545 ogarnie takie szaleństwo jak K550 i HP100. Czyli spadki cen do 600-500 a nawet 400 zł (HP100).

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety K545 muszę zwrócic w poniedziałek, bo inne redakcje czekają.

Jednak teraz zrobię sobie notatki i wyselekcjonuję starannie testówkę, a potem postaram sie napisać jak najwiarygodniej.

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

Redcoon ma już je w swojej ofercie - http://www.redcoon.pl/B488337-AKG-K-545-WHT_Nauszne

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysł na jakieś porównanie? Na pewno wezmę Momentum, K550 i...?

 

 

 

Dobrze byłoby gdybyś mógł porównać je do V-Moda M80. Dla Tyll'a to konkurent MOE w trochę niższej cenie, czyli teraz także K545.

 

http://www.innerfidelity.com/content/headset-everyone-sennheiser-momentum-ear

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iDaft, wygląda na to że inaczej odbieramy wysokie tony, dla mnie te słuchawki mają wyraźnie podbitą i przejaskrawioną górę pasma. Nie uważam że to źle, jeśli przyjmiemy że to słuchawki portable i być może to się trochę zmieni z czasem. Co do reszty zawartości recenzji na razie wszystko mi się zgadza. Dodam tylko że szczegółowość i przestrzeń są na dobrym poziomie. Grają V, ale muszę zaznaczyć że jestem po dwóch tygodniach intensywnych odsłuchów płaskich jak stół Ety ER4 ;)

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie są to źródła, które ewidentnie faworyzują górę?

Ja po słuchaniu modowanych D1100 nie jestem w stanie stwierdzić, że grają mocno podbitą górą. Na pewno nie cierpią na jej brak, ale nie jest jakoś szczególnie wyeksponowana Ale czego się dziwić - to audio i każdy inaczej to odbiera.

 

Na początku miałem wrażenie, że te słuchawki, to odwrotność Vki. Jednak teraz nie jestem zadowolony, że wokal nie jest z przodu. :/

Ogólnie rzecz biorą fajne, lekkie brzmienie, które potrafi pokazać pazur.

 

Trochę szkoda, że nie ma żadnego etui.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie są to źródła, które ewidentnie faworyzują górę?

 

Pierwsze słyszę...

 

 

 

Trochę szkoda, że nie ma żadnego etui.

 

To największy minus tych słuchawek.

 

Na razie słucham, grzeję, zobaczymy jak się zachowają po kilku dniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo szerzej i trochę bardziej szczegółowo (używam przejściówki 75 ohm z Etów), ale na razie skupiłem się na iPhonie, z którym zgrywają się bardzo dobrze.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, miałem spytać jak je podłączyłeś z tym kabelkiem.

 

W sumie Touch 4G (który imho gra podobnie do iPhone) z K545 pierwszy raz gra dla mnie lepiej, niż One S. Ale o tym niedługo art.

 

U mnie K545 nie zostają niestety na dłużej, Vka się pojawia. :/ All, wiem że to trochę z d*py porównanie, ale czy He-5le/He-400 mają bliżej średnicę? Nie mam na myśli jej jakości, tylko czy ogólnie jest bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

all - Właśnie to napisałem w recce, że średnica gra blisko, ale skrajne pasma są podbite. Po wygrzewaniu ten efekt jeszcze się potęguje i dla mnie to takie super nie jest.

 

Chociaż polecam tego posłuchać, nieskończoną ilość razy odtwarzałem to w K545 i jak dla mnie w tym utworze jest bosko.

@Undertaker - K550 będę u siebie miał jeszcze przed Świętami, więc zobaczymy. :)

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnoszę odwrotne wrażenie, że V się trochę zmniejszyła, ale to jeszcze za wcześnie. Ładnie to brzmi, rozumiem że tutaj wokal Ci się podoba na K545? Może podrzuć coś co wg Ciebie powinno brzmieć lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się ja mam wrażenie, że na początku wokal był bliżej, było go więcej. Może to jakiś efekt "wow", czy coś w tym stylu.

 

W tym utworze podoba mi się wokal, ale ja mam to zgrane we FLACu z tego "Adwentowego" tematu forumowego.

 

Znasz może słuchawki, które zamiast tą lekką Vką grały trochę odwrotnie? Tj. wokal bliżej, dół może być, góra zresztą też. Cena nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie modele Shure specjalizują się w wokalach. Ja miałem 1440 i to są jasne słuchawki ze świetną średnicą i górą. Bas też jest bardzo dobry, ale jest go zdecydowanie mniej niż w K545. Super wygodne, ale otwarte. Zamkniętych Shurów nie znam.

 

Balans tonalny K545 ewidentnie wskazuje na zastosowanie mobilne i tak je oceniam. Jeśli szukasz słuchawek do domu, to faktycznie to nie jest dobry wybór.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy,że specjalnie uwydatnili bas i sopran, ze względu na warunki "pracy" na ulicy (hałas) ?

 

Czy możecie sprawdzić , jak grają na elektronice, bez wokalu typu Klaus Schulze, Tangerine Dream, Kraftwerk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności