Skocz do zawartości

Recenzja AKG K545 - następca K550 w wersji portable


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

Momentum ogólnie są zgrabne. Wygląda się w nich naturalnie. Bez szczególnej ekstrawagancji. K545 to dalej fryzura Princess Lei.

 

Momentum kupiłem właściwie bardziej zgodnie z poradami włascicieli niż po odsłuchu (Saturn). W saturnie miałem watpliwości, ale zgasły po przyjeździe Momentum do domu.

Momentum sa portable, mają też świetne etui ale ono raczej "portable" nie jest. Potrzeba do niego plecaka. Za to jest bardzo twarde i bezpieczne. AKG jak zwykle nie dało swoim fanom niczego jako zabezpieczenie.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikuje scenę - oddala brzmienie, wyostrza przekaz i to dosyć mocno. Robi się bardzo efektownie w przestrzeni - kosztem wypełnienia, średnicy - jest jeszcze bardziej cyfrowo. Test jest już gotowy, ale pewnie to jeszcze trochę potrwa - lecą jutro/pojutrze do fotek.

 

Ogólnie bardzo ciekawy sprzęt, cena mniej - konstrukcja podobna, ale S500 znacznie cięższe i lepiej wykonane. K545 mają luzy przy regulacji rozmiaru, nawet klekoczą jak się rusza kopułkami, a w JBL ni drgną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciux długo będziesz miał K545 na tapecie? Mogę podrzucić L2 do porównania. ;) IMO najlepsze z serii Fidelio, to na pewno.

 

Hmmm. Bardzo kuszące, ale chyba muszę poczekać aż Philips mi je podrzuci. Chociaż z K545 nie będę się spieszył, dopiero w styczniu się nimi zajmę, więc może się odezwę w tej sprawie :)

 

Skąd w ogóle udało Ci się je wyrwać? Może Lieven lub Mike z Headfonii sprzedawali? :P

 

Na luzy pewnie nie zwróciłbym uwagi, gdyby nie porównanie pałąków z JBL.

 

Podobają mi się :]

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L2 za szybko to u nas się nie pojawią pewnie. No mi w styczniu by pasowało, po świętach, zdążą się wygrzać, Rolandowe 400 godzin chyba zostosuję. :) Trochę porównanie będzie niesprawiedliwe z racji różnych konstrukcji L2 i 545, ale czemu nie.

 

A i wysyłać nie muszę, do Gdańska nie mam daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij, i tak mam ładna skrzyneczke na każde sluchawki. :D

Dodaj obrazek

Teraz boję się brać jakichkolwiek słuchawek na testy bez przygotowanej kasy w portfelu.

 

I te "Soul Of A Men" w głowie ciągle ryczy.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

@Karmaz - jak te L2 w porównaniu np. do K550?

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 nie mam już kilka miesięcy ale to bardziej przeciwieństwa niż podobieństwa. Chwila, to nie jest tak, że L2 mają mało basu, jeśli o to chodzi to jest go duuuuużo więcej niż w tych AKG, ale mniej niż w L1. I chwała im za to. Nie są aż tak ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem dziś kilku konkurencyjnych modeli.

 

B&W P7 - Dużo midbasu, trochę przejaskrawiona, sztuczna góra. Scena i szczegółowość na niezłym poziomie zbliżonym do K545. Mocno zawyżona cena, generalnie nie podobały mi się, takie kluchy trochę, do tego nie najlepsze tłumienie i średni komfort, za to bardzo dobre wykonanie.

 

NAD HP50 - Jezusie, co to jest? Wg producenta mają grać jak kolumny w pokoju, tzw "room feel". Troch tak brzmią, ale jakbyś je podpiął w przeciwfazie. Uderzenia stopy nie ma, bas jakiś rozmyty. Ogólnie brzmią jakby włączyć w odtwarzaczu kiepsko zrobiony efekt "hall". Ja ich zupełnie nie zrozumiałem. Komfort i wykonanie za to na najwyższym poziomie, genialne pady i pałąk.

 

PSB M4U 1 - Ten sam producent co NAD, ale tu już jest bardzo dobrze. Na tyle że wróciły ze mną do domu. Grają najrówniej z całej plejady, włącznie z K545. Lekko podbity, dobrze kontrolowany bas i naturalna, szczegółowa góra z lekko ocieploną i wycofaną średnicą. Najlepsza scena z ww, szczegółowość na podobnym poziomie co K545. Pady z tego samego materiału co NAD, mimo że są dość cieżkie to bardzo wygodne. Tłumienie o poziom lepsze niż AKG. Egzemplarz, którego słuchałem w salonie brzmiał inaczej niż ten który mam w domu, więc mniemam że ważne jest wygrzewanie.

 

Krótko słuchałem też Focal Spirit Classic i Professional. Pierwsze wywarły na mnie dobre wrażenie, dobrze brzmiące V, wersja pro gra równiej, ale jakoś nienaturalnie.

 

Mam więc wytypowane trzy pary i zostanie ze mną tylko jedna - PSB, AKG, Sennheiser.


Dodaj obrazek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu producenci w sprzęcie za ~1k mają manierę strojenia membran na Vki? Na palcach można wymieniać modele grające piramidką.

 

Te PSB trochę odpustowo. :D

 

Bo to się ludziom generalnie podoba. PSB zdecydowanie odpustowe, ale brzmieniowo założyły koszulkę lidera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności