Skocz do zawartości

Recenzja AKG K545 - następca K550 w wersji portable


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy,że specjalnie uwydatnili bas i sopran, ze względu na warunki "pracy" na ulicy (hałas) ?

 

Czy możecie sprawdzić , jak grają na elektronice, bez wokalu typu Klaus Schulze, Tangerine Dream, Kraftwerk ?

 

Tak myślę, poza tym że takie brzmienie podoba się większości. Podaj jakieś konkretne numery, bo to nie moje klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi oceniać brzmienie muzyki, której nie znam i z nieznanych źródeł, ale tak na szybko na iPhonie i z deezera, Kraftwerk i Tangerine Dream brzmią bardzo dobrze. Schulze dziwnie nagrany, bardzo ostra, nieprzyjemna góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem DT990 250 ohm, bardzo fajne słuchawki, mogą być ostre, grają V i raczej nie faworyzują wokali... potrzebny wzmacniacz. K545 grają większą V od dobrze napędzonych DT990, z tym że jednak wokale są bliższe.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spakowałem K545 do wysyłki, czekają na kuriera. Podpiąłem modowane D1100 do E12 i moje słuchawki, wracajcie! Tego nie da się słuchać, kiedyś bliski wokal i fajna scena, a teraz wszystkie się wydaje słabe i sztuczne. :( Nie mówiąc już o basie, który poza tym, że jest go mniej jest dużo gorszy.

 

Nawet Shure w kwestii wokalu są gorsze. :/

 

W co ja się wpakowałem...

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają, mam i ja :)

 

Dostałem właśnie czarne do testów. Według mnie V-ka, ale zdrowa - nieprzesadzona. Jak dla mnie K550 + fun (większy basik, lekko ostrzejszy sopran) - scena = K545.

 

Bardzo dobrze się tego słucha, scena bardziej bezpośrednia niż w K550, ale fajnie zróżnicowana w głębi i szerokości + wysoko/nisko.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wróciłem z odsłuchu Momentum. Rozdzielczość na tym samym poziomie, scena nie tyle szersza co właśnie bardziej trójwymiarowa w K545. AKG jaśniejsze, bas w podobnej ilości, momentum grają bardziej mid-basem, AKG raczej sub-bas. Średnica lekko ocieplona i wycofana w Sennkach, pełniejsza i równiejsza w AKG. Super naturalna i zróżnicowana góra w momentumach, nieco bardziej wyeksponowana, ale też bardzo dobra w K545. Przy bezpośrednim porównaniu jest tak jakby ktoś zdjął Momentum firankę, uspokoił mid-bas i dodał odrobinę najwyższych rejestrów. Dodam że Sennheisery były nowe i raczej niewygrzane. Po dzisiejszym porównaniu dla mnie wygrywają AKG, ale Momentum to świetne słuchawki, zastanawiam się, czy nie kupić ich jednak do dłuższego porówniania. Balans tonalny K545 sprawdza się idealnie na ulicy, tłumienie na dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wróciłem z odsłuchu Momentum. Rozdzielczość na tym samym poziomie, scena nie tyle szersza co właśnie bardziej trójwymiarowa w K545. AKG jaśniejsze, bas w podobnej ilości, momentum grają bardziej mid-basem, AKG raczej sub-bas. Średnica lekko ocieplona i wycofana w Sennkach, pełniejsza i równiejsza w AKG. Super naturalna i zróżnicowana góra w momentumach, nieco bardziej wyeksponowana, ale też bardzo dobra w K545. Przy bezpośrednim porównaniu jest tak jakby ktoś zdjął Momentum firankę, uspokoił mid-bas i dodał odrobinę najwyższych rejestrów. Dodam że Sennheisery były nowe i raczej niewygrzane. Po dzisiejszym porównaniu dla mnie wygrywają AKG, ale Momentum to świetne słuchawki, zastanawiam się, czy nie kupić ich jednak do dłuższego porówniania. Balans tonalny K545 sprawdza się idealnie na ulicy, tłumienie na dobrym poziomie.

 

Zgadzam się - tyle, że według mnie w Momentum w porównaniu do K545 mniej jest wyższej średnicy, bo niższej jest według mnie więcej w Momentum niż w K545. AKG bliżej do Momentum On Ear - te mają podobną sygnaturę, ale chyba mniejszą scenę i mniej średnicy, brzmią sztuczniej - to w końcu nauchy i dużo mniejsze.

 

Podłączyłem teraz K545 do DX50 i DX50 z C5, grają równiej, ale bas dalej ciągnie w subbas, góra łagodniejsza. Muszę sprawdzić E12, coś czuję, że zgodzę się wtedy w dużej mierzy z wrażeniami iDaft'a :)

 

Edit:

 

Z E12 chyba najrówniej, mniej subbasu, mniej sterylne średnie. To by się zgadzało:

 

e12.jpg

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzej je trochę i czekamy na recenzję. Po kilku dniach z K545 i dzisiejszym odsłuchu Momentum wyceniam je następująco (wg moich preferencji):

 

AKG K545 - 800 pln

Momentum - 700 pln

 

Pomijam kwestię akcesoriów, bo tu AKG dyma nas elegancko :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem już lekko używaną sztukę, ale jeszcze u mnie pograją.

 

Ja jednak stawiam wyżej Momentum - bardziej moje granie.

 

Szczerze mówiąc spodziewałem się, że będą składane. Mama obok JBL Synchros S500 też od harmana, identyczny pałąk, a się ładnie składają i mają świetny futerał. K545 nie dużo mniejsze od K550, a portable w nich to w sumie są kable.

 

Edit: Z E12 barwa bardzo mi się podoba, chyba najlepiej - chociaż z Vorzuge tez miodnie. Za to na FiiO cierpi trochę scena, jest węższa od C5, O2, Vorzuge. Jeszcze T5 zaraz sprawdzę.

 

all999, rzuć jakimś konkretnym kawałkiem :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ich nie mam. Potarguję się jeszcze z AKG. :D

 

@maciux - Już myślałem, że to mi zabrałeś. Moje dopiero dzisiaj opuściły dom.

 

Co do mobilności mam takie same zdanie. Na mojej głowie wyglądają jak domowe, przeszkadza jedynie konstrukcja.

 

W sumie źródło nie ma tak ogromnego znaczenia, bo wszystko je napędzi, ale sama barwa już po części tak.

 

A jak się odniesiesz do S500? Dostałem reklamówkę z nowościami od AKG, zainteresowały mnie, choć urodą nie grzeszą.

 

Jak chcesz, to recke możesz tutaj wrzucić. :D

 

Trochę dziwnie, że tak dużo osób się wypowiadało w pierwszym wątku o K545, a tutaj tylko ja, all, maciux i lord zawita. Polecieli do sklepów? :P

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iDaft: S500 bardziej WOW, mocniejszy bas, ostrzejsza górka, bardziej cyfrowe i sztuczne, ale również bardzo ciekawe. Nie mój styl brzmieniowy i design, ale spodobały mi się - S700 chyba ładniejsze, ale mocno kosmiczno-klubowe.

 

Też spodziewałem się, że będą od Ciebie - zaskoczył mnie dziś ten kurier. (BTW, dostałeś w reklamówkach JBLa case na iPhone'a?)

 

all999: :D

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę poszturchać szefa o te Momentum, nie kupie w ciemno. :P

 

Nie dostałem. :( Ładny on chociaż?

 

W sumie moje miały wyjechać w piątek, ale zapomniałem wysłać. I tak tylko tydzień miałem, pewnie do jakiegoś dużego portalu pojechały, skoro tak im spieszno.

 

All, bardzo ładne te Momentum (jak dla mnie nawet piękniejsze od K545, bo się mocno wyróżniają, a w K545 wyglądasz jak ufoludek), one dużo większe od K545?

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momentum są mniejsze niż K545. Ten case taki se, plastikowy, ale mocny - biały z ich pomarańczowym logo na dole - i tak mi się nie przyda :)

 

Myślałem, że są większe różnice w konstrukcji :)

Tutaj S500 VS K545:

 

 

1a - Copy.jpg2a - Copy.jpg3a - Copy.jpg4a - Copy.jpg5a - Copy.jpg

 

S500 większa scena, szersza - jaśniejsze, bardziej wyrazista separacja, mniej średnicy, mocniejszy bas. Według mnie równie dobre.

Pady S500 chyba fajniejsze - miękkie, pianka w środku.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać na czym się wzorowali.

 

JBL to chyba głównie takie "basowy" jest, nie słyszałem od nich jeszcze takich jasnych i analitycznych nauszników.

 

Te S500 nie są takie złe, pomyliłem z S700, które na ulotce mojej sympatii nie wzbudzają.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności