Skocz do zawartości

Cowon D2 - 74mw Output Power (37mw+37mw)


getz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ja nie mówie, że bedziemy konkurować cenowo z Mpowerem bo byśmy dopłacali do każdego playera z 600 zł.

 

Ale zaznaczam, że zalezy nam mocno na D2 (może otrzyma Polskie menu, będą wszystie akcesoria, itp).

 

Co do ceny miałem na myśli to, że chcemy, żeby była choć troche niższa niż jest teraz podana na MP3Storze (są to ceny SRP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 730
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dzisiaj zerknalem do sklepu pixmanii... 807 zeta za D2 2 gigowego w srebrnym kolorze... mam nadzieje ze za 2-3 miesiace uzbiera mi sie troche kasy bo sie przynam napalilem... to nei jest zdrowe... byla sesja, nie brak bylo mi niczego, teraz zaczalem znowu czytac forum i znowu pragne wielu gadzetow...

 

 

PS. poczytalem sobie opis produktu na pixmanii... wsrod akcesoriow dodatkowych znalezc mozemy:

-Sluchawka

-Ochronyrozwiazanie do ekranu LCD

 

zawsze marzylem zeby dostac od rodzicow ochronyrozwiazanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A póki co to trochę szkoda mi wydawać ~1kpln na grajka.

 

Trochę to brzmi jak "chciałabym a boję się " :)

 

Tak naprawde to tylko umierać szkoda- pozostałymi rzeczami

naprawde nie warto się przejmować . :D

 

 

taka postawe doskonale odzwieciedla wielkość i wartość sygnaturki Getz'a :lol:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z Pixmanii jest mniej więcej taka sama jak cena Cowona w mp3 store.

W dodatku - jak już zresztą pisałem w mp3Store możesz zawsze liczyć na rabat

w Pixmanii cena jest stała . Pojawia się tez watpliwośc - gdzie realizowana

będzie gwarancja na Cowony sprzedawane przez Pixmanie. ?

 

gwaracji z pixmanii na 90% nie dostaniesz-wystarczy poczytac komentarze na necie. przysylaja do polski produkt z niepodbita karta gwarancyjna. chcesz sie o to klocic-placisz za kolejne 40zł w obie strony co daje 80zł. dodatkowo nie wiesz kiedy co go przysla z powrotem i w jakim stanie(jak widac z przypadku mr jaszczuka takie obawy sa uzasadnione) dobra, ale koniec ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Majkelm przeciez Getz wg mojej wiedzy nie jest juz studentem, co więcej ma chyba "doktor" przed nazwiskiem ;)

ale to juz konkretny OT :)

Ups, zwracam honor, dr czy dr med.?

Nie , nie dorobiłem się jeszcze dr przed nazwiskiem :D

 

Mam za to dwa etaty , nie palę , nie pije , nie mam też samochodu

innych nałogów i żadnych obowiązków związanych z utrzymaniem własnej

rodziny- bo tej - nawet w stanie embrionalnym - także nie posiadam

( jezeli nie liczyć jako rodziny 14 calowego telewizora :) )

 

Ale na D 2 chyba też mnie jednak nie stać . :(

Mój entuzjazm dla tego playera jest więc wyłącznie platoniczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Majkelm przeciez Getz wg mojej wiedzy nie jest juz studentem, co więcej ma chyba "doktor" przed nazwiskiem ;)

ale to juz konkretny OT :)

Ups, zwracam honor, dr czy dr med.?

Nie , nie dorobiłem się jeszcze dr przed nazwiskiem :D

 

Mam za to dwa etaty , nie palę , nie pije , nie mam też samochodu

innych nałogów i żadnych obowiązków związanych z utrzymaniem własnej

rodziny- bo tej - nawet w stanie embrionalnym - także nie posiadam

( jezeli nie liczyć jako rodziny 14 calowego telewizora :) )

 

Ale na D 2 chyba też mnie jednak nie stać . :(

Mój entuzjazm dla tego playera jest więc wyłącznie platoniczny :D

 

Nic nie stoi na przeszkodzie aby "wymienić" Vibeza i 47% Karmy na D2 i SDHC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

GoodBoy - jako?? wideo jest dobra ale je?eli powi?kszysz 320 pixeli do 1024 to si? nie dziw, 1:1 wygl?da bardzo dobrze, w??cz bs player czy inny i zoom 100% ...

 

kto si? zrzuci na D2 dla mnie :P ?

 

tu masz 720 pixeli i 2 Mbps ..., tym samym programem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a'propos firmware'u obs?uguj?cego SDHC

NA ebay pojawi?y si?karty firm Transcend I ADATA o pojemno?ci... uwaga: 8GB.

Cena, Adaty, ze sprowadzeniem do PL to poni?ej 300PLN...

Na t? chwil? D2 wygrywa z Vibezem w moim prywatnym rankingu :D

Zw?aszcza, ?e najprawdopodobniej mój nast?pny aparat b?dzie obs?ugiwa? SDHC.

Teraz pytanie: czy mo?na obejrze? na D2 Jpega wa??cego powiedzmy. 4-5MB? Albo inaczej, czy przerzucaj?c kart? s aparatu do playera b?d? móg? przegl?da? zdj?cia?

 

[edytka]

Oj... widze ,?e strzeli?em newsa z dupy zupe?nie... na allegro 8GB kosztuje 230PLN :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z Pixmanii jest mniej więcej taka sama jak cena Cowona w mp3 store.

W dodatku - jak już zresztą pisałem w mp3Store możesz zawsze liczyć na rabat

w Pixmanii cena jest stała . Pojawia się tez watpliwośc - gdzie realizowana

będzie gwarancja na Cowony sprzedawane przez Pixmanie. ?

 

gwaracji z pixmanii na 90% nie dostaniesz-wystarczy poczytac komentarze na necie. przysylaja do polski produkt z niepodbita karta gwarancyjna. chcesz sie o to klocic-placisz za kolejne 40zł w obie strony co daje 80zł. dodatkowo nie wiesz kiedy co go przysla z powrotem i w jakim stanie(jak widac z przypadku mr jaszczuka takie obawy sa uzasadnione) dobra, ale koniec ot

Wszelkie mity o tym, ze pixmania nie daje gwarancji są bzdurą. Pixmania daje gwrancję. Ja zamawiałem u nich raz i nie było żadnych problemów. Z pixmanią jest tak, że to przez nią realizuje się naprawy gwarancyjne, a nie przez serwisy producentów. Owszem wymaga to fatygi i czasu (odesłanie produktu do centrum pixmanii) i naprawa może trwać długo, ale ja bym tak nie narzekał, bo serwis omnimo (cowon) wcale nie jest lepszy jeśli chodzi o czas naprawy i wszystkie procedury. Co do nie wypisywania gwrancji - to nie jest żaden problem. Taką politykę mają również sieci sklepów saturn i mediamarkt - masz rok na podbicie i wypisanie gwarancji, musisz mieć po prostu paragon. to samo z pixmanią. Wysyłasz do ich serwisu produkt nawet z niepodbitą gwarą, a oni się już dalej wszystkim zajmują i ci po naprawie odsyłają produkt.

 

Wystarczy znać prawa konsumenta i wszystkei procedury, a nie będzie żadnego problemu :)

Pixmania daje takie same gwrancje jak wszyscy inni. Jedyna niedogodnośc jaką można uznać to tylko to, że trzeba daleko odsyłać do ich centrum serwisowego, ale moim zdaniem jest to fakt, z ktorym można się spokojnie pogodzić, biorąc pod uwagę bardzo niskie ceny, jakie oferuje ten sklep. No i w końcu nie zakładajmy też, że wszystko co kupimy będzie nam sie psuło. Ja już kupiłem w swoim życiu masę różnej elektroniki i do tej pory tylko raz coś oddawałem do naprawy, a był to telefon komórkowy. Więc bez przesady, wystarczy kupować produkty sprawdzonych producentów, których awaryjność jest mała i w 99% gwrancja nie będzie nam do niczego potrzebna.

 

Co do tych negatywnych komentarzy o pixmanii o czym pisałeś - jest to nic innego jak tylko czarny PR konkurencji, wściekłej na niższe ceny niż u nich. Na pixmanii kupowało i kupuje cała masa ludzi i jakoś malo kto bojkotuje ten sklep.

 

 

a'propos firmware'u obs?uguj?cego SDHC

NA ebay pojawi?y si?karty firm Transcend I ADATA o pojemno?ci... uwaga: 8GB.

Cena, Adaty, ze sprowadzeniem do PL to poni?ej 300PLN...

Na t? chwil? D2 wygrywa z Vibezem w moim prywatnym rankingu :D

Zw?aszcza, ?e najprawdopodobniej mój nast?pny aparat b?dzie obs?ugiwa? SDHC.

Teraz pytanie: czy mo?na obejrze? na D2 Jpega wa??cego powiedzmy. 4-5MB? Albo inaczej, czy przerzucaj?c kart? s aparatu do playera b?d? móg? przegl?da? zdj?cia?

 

[edytka]

Oj... widze ,?e strzeli?em newsa z dupy zupe?nie... na allegro 8GB kosztuje 230PLN :D

Ja bym rozszerzyłto pytanie o to, czy D2 nie będzie miał problemów z płynnym odtwrzaniem filmów z tych kart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozszerzy? to pytanie o to, czy D2 nie b?dzie mia? problemów z p?ynnym odtwarzaniem filmów z tych kart :)

Maksymalna przep?ywno?? wideo obs?ugiwana przez D2 to 1.5Mb/s

Audio to APE, czyli max. ok 900kb/s

A minimalna pr?dko?? karty Class2 to 2MB/s- czyli 16Mb/s

Teraz wszystko jasne?

 

JA GO CHC?!! :D

 

P.S. ksy, masz tego testowego ju? u siebie? Da?oby si? go pos?ucha??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych negatywnych komentarzy o pixmanii o czym pisałeś - jest to nic innego jak tylko czarny PR konkurencji, wściekłej na niższe ceny niż u nich. Na pixmanii kupowało i kupuje cała masa ludzi i jakoś malo kto bojkotuje ten sklep.

 

Światowa psychoza przeciwko pixmiani? Hmm.. w zasadzie, to jest to obojętne, ale jakoś się przyjeło, że "Black PRowcy" to są jedyni ludzie w branży którzy mówią prawdę ;)

 

 

ale ja bym tak nie narzekał, bo serwis omnimo (cowon) wcale nie jest lepszy jeśli chodzi o czas naprawy i wszystkie procedury

 

Obecnie to już MIPu ;) bo firma została delikatnie wchłonięta. I z tego co wiem cały proces został już znacznie przyspieszony i od ręki jest określane jeśli wszystko miało trwać by jakoś dłużej - ale opieram się wyłącznie na wiedzy nie z praktyki.

 

 

 

ps. ov_Darkness > ludziki z IPB wymyśliły pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

"Audio to APE, czyli max. ok 900kb/s" - najwy?szy bitrate osi?gnie FLAC 0, teoretycznie D2 powinien odtwarza? w zakresie WAV , a nie wiem czy nie odtworzy np. FLAC 48 kHz itp., skoro okaza?o si?, ?e odtwarza aac to nigdy nie wiadomo ..., prawdopodobnie ma zdolno?ci techniczne do obs?ugi jeszcze szerszej ilo?ci kodeków ale pewnie przez licencje itp. mo?emy sie ich nie doczeka? ..., a aac to dla mnie mi?e zaskoczenie bo je?eli b?dzie rozwijane dynamicznie to mo?e naprawd? przeskoczy? wysoko ogg ...

 

PDP Patriot 8GB SD 2.0/SDHC CLASS 4 w koyto2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

praktycznie to prawda ale:

video: 1500 kbps + 128 kbps = 1628 kbps

audio: wav 48 kHz = 1496 kbps

foto: ?

 

wi?c audio + foto mo?e ci?? - oczywi?cie teoretycznie bo nikt WAV nie u?ywa na przeno?nym odtwarzaczu ..., szkoda, ?e nie obs?uguje FLAC 48 kHz :/, wszystko wi?c powinno dzia?a? bez przycinania nawet na tych tanich kartach ...

 

na iaudiophile znalaz?em informacje, ?e video mo?e mie? 2048 kbps, audio bez nowo?ci 128 kbps ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!!

JA się odnosiłem tylko do najwolniejszej karty a ona i tak robi 16Mb/s

Nie ma bata, żeby ten player, jaki by cudowny nie był, przerobił strumień choćby w zakresie 10-12Mb/s bo taką przepływność osiąga chyba tylko HDTV i to też nie każde. Mój procesor 2GHz -AthlonXP ma problemy z takim strumieniem!!

 

[edit]

dzięki za podpowiedź wtd!

 

BTW: czy jest na tym forum jakaś pomoc techn, albo ktoś kompetentny? Bo jest zabugowane jak żadne inne, które znam... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ov_Darkness Jak edytujesz posty to używaj pełnej edycji a nie szybkiej, wtedy nie robią się te znaki zapytania.

 

sorry za OT.

 

@Jacques

Nie wiem czy zauważasz różnicę między 2Mb/s a 2MB/s. Te pierwsze to megabity a te drugie to megabajty. Te pierwsze są 8x mniejsze od tych drugich :) Transfery dla poszczególnych klas wklejone przeze mnie w którymś z wątków o d2 są podane w megabajtach. Czyli żeby ta karta nie dała rady, to obraz jak mów ov_Darkness musiałby być w jakości HDTV, a Cowon choćby chciał nie obrobi tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Wiem co to b a B i wyraźnie napisałem w kbps ..., nie popełniłem błędu żadnego, oficjalnie D2 obsługuje video do 1500 kbps , 1,5 Mbps to właśnie 1500 kbps (niby 1024x ale tu przyjęto 1000x i do tego się zmierza) ..., tu nie b czy B, k a M chyba ma większe znaczenie bo cały czas operujemy na bits per second ..., błąd wynikł tu z błędnej informacji co do przepustowości karty ..., to Wasze podejście lol ..., mam o tym trochę pojęcia więc się zrelaksujcie i czytajcie ze zrozumieniem lub kalkulatorem ;)

 

W HD problem to nie bitrate a rozmiar ..., karta grafiki ma określona możliwość zapełniania obrazu ..., bitrate HD dla trailerów z apple to ok 10240 kbps (jeżeli karta ma 16384 kbps to dała by radę), wracając do rozdzielczości ..., D2 może dlatego obsługiwać maksymalnie 320x240 (inna opcja to 320x fit to)

 

Trwają prace nad SDHC 32 GB jeżeli playery będą z nią współpracować, bye bye hdd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności