Skocz do zawartości

Philips SHP9500


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Karmazynowy, a próbowałeś tego Caina z 990 Ed. ? I generalnie jak się ma taka "para" do K/Q701/702?

 

U mnie np. Wolfson w Prodigy ociepla trochę te słuchawki, co jest owszem ciekawe ale na dłuższą metę nie tyle, że nie do zniesienia co... sparowane z Wolfem zatracają swój charakter, tą zadziorność...I to już nie jest dla mnie granie "by AKG" do jakiego się przyzwyczaiłem, to nie jest typowa szkoła grania ich wyższych modeli. I kosztem tego "ciepełka" to "coś" właśnie się traci. Już tak nie czarują.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin jest ciepły, ale nie traci z tego powodu na górze, słychać szczegółowość i separację lampy,mnie właśnie urzekł sceną, separacją i jednocześnie mięchem na dole.To nie są żadne ciepłe kluchy,to moc przekazu całego pasma,uzyskana przy najmniejszym już odkręceniu potka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam 990 Ed. To prawda. Cayin to nie jest typowa lampa. Jest mięso na dole, ale przy tym jest szeroko, z pazurem na średnicy, a góra nie jest w żadnym stopniu przytłumiona czy zamulona. Gdyby miał wyjścia jakiekolwiek to by stał u mnie na biurku już.

Moim zdaniem jednak on dosyć mocno koloruje. Ale robi to w taki sposób, że to pasuje wszystkim słuchawkom jakie w niego wpinaliśmy (najmniej SHP9500, a najbardziej 990 Pro - ładnie średnice w nich wyciąga). Sekcja wzmacniacza narzuca jednak swój charakter, bo obojętnie czy gra wbudowany w Cayina DAC, czy sygnał puszczony do niego jest przez Marantza HD-DAC1 czy przez M-DACa (różne charakterystyki daców, zdecydowanie) to na wyjśćiu słuchawkowym Cayin zawsze gra tak samo... no ale jak gra!

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sorry za odgrzebywanie wątku, ale nie ma sensu zakładać nowego.

 

Mam takie pytanie do posiadaczy shp9500. One z natury tak niemiłosiernie trzeszczą, czy tylko mi się trafiła felerna sztuka?

Szczególnie podczas zakładania, ale jak już są na głowie też plastiki lubią sobie trochę poskrzypieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlaper ma je od mnie, z pierwszej zbiorówki forumowej. Większość czasu przewisiały na stojaku, bo mało je słuchałem.
Trochę te plastiki się odzywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, potwierdzam, mam 2 pare teraz i trochę trzeszczy jak ją trzymasz w łapach, pierwsza robiła to samo. Na głowie raczej nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie myślę o zwrocie. Chciałem się po prostu dowiedzieć, czy ten typ "tak ma".

Z opinii posiadaczy wychodzi na to, że różnie jest, ale mają tendencję do skrzypienia. Może to kwestia tego, że mam małą głowę i siedzą stosunkowo luźno. U kogoś z większą dynią mogą leżeć sztywniej na głowie, więc nie wydają niepożądanych odgłosów.

Nawet jeśli bym je zwrócił istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolejna sztuka zachowywałaby się u mnie podobnie, więc nie ma sensu. Muszę się albo przyzwyczaić, albo znaleźć na nie jakiś sposób :P

 

Dzięki wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam praktycznie nówki sztuki założone z 5 razy, lekko trzeszczą przy zakładaniu, na głowie też potrafią zaskrzypieć. To moje drugie shp, pierwsze tez tak miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam już kilka dobrych lat shp8900 i zastanawiam się nad zmianą. Czy między nimi a shp9500 jest jakaś większa różnica w odsłuchu?

Lubię dźwięk z 8900 rozumiem że 9500 gra podobnie więc warto bawić się w zamianę? Zwłaszcza że cena poszybowała w górę i zostały same używki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już kilka dobrych lat shp8900 i zastanawiam się nad zmianą. Czy między nimi a shp9500 jest jakaś większa różnica w odsłuchu?

Lubię dźwięk z 8900 rozumiem że 9500 gra podobnie więc warto bawić się w zamianę? Zwłaszcza że cena poszybowała w górę i zostały same używki?

Nie warto, wypierz pady i sluchawy jak nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam już kilka dobrych lat shp8900 i zastanawiam się nad zmianą. Czy między nimi a shp9500 jest jakaś większa różnica w odsłuchu?

Lubię dźwięk z 8900 rozumiem że 9500 gra podobnie więc warto bawić się w zamianę? Zwłaszcza że cena poszybowała w górę i zostały same używki?

Nie warto, wypierz pady i sluchawy jak nowe

 

Jak Hibi. Poza tym wiesz, hajp hajpem, ale 9500 to nie jest żaden cud natury.

W porównaniu z bardziej rozdzielczymi słuchawkami mają nałożony kocyk od dołu do góry.

(Nie kamienujcie mnie :ph34r:)

Oczywiście, w cenie w jakiej je kupowaliśmy był to niezły deal : wygodne słuchawki w których można było słuchać godzinami, bo nie męczyły swoim przekazem.

( ale miały dla mnie mało funu i akurat miałem to nieszczęście, że gniotły mnie w żuchwę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie lubię ich granie, basu nie ma dużo ale jest ładna scena. Takie melodyjne. Kupiłem za 200zł a potem cena poleciała do góry , podobnie jak w przypadku 9500. Gdybym wcześniej wiedział że jest zbiorówka to pewnie bym się pokusił.

 

edit:

żuchwa mnie rozwaliła.... :D

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie lubię ich granie, basu nie ma dużo ale jest ładna scena. Takie melodyjne. Kupiłem za 200zł a potem cena poleciała do góry , podobnie jak w przypadku 9500. Gdybym wcześniej wiedział że jest zbiorówka to pewnie bym się pokusił.

 

edit:

żuchwa mnie rozwaliła.... :D

No ja dałem jeszcze mniej. Na bas jest prosty sposób - zerwanie oslony z driverow tylko słuchawki bardzo się zmieniają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności