Skocz do zawartości

Philips SHP9500


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

IMO zaletą 9500 nigdy nie była ich wybitność, w czymkolwiek, tylko ich brak wad sonicznych... po prostu dobrze grały, tyle. Równe, neutralne, przyjemne a jednocześnie nie pozbawione umiejętności analitycznych, dosyć muzykalne ale nie oszukujące, ubarwiające rzeczywistości.

 

 

Manu (jak to On) ujął w jednym zdaniu coś, na co ja potrzebowałem kilku postów. Dokładnie, SHP9500 nie są wybitne, ale są równe, cholernie równe. I w tym tkwi ich siła. Niczego nie ujmują, niczego nie dodają, nic nie ubarwią. Przekażą muzykę taka, jaka ona jest, tyle.

 

@Lordzie

 

Jako, że obydwaj jesteśmy fanami wiedeńskiej szkoły grania z małą odchyłką na sennheiserowskie klimaty to myślę i proponuję żeby Lord spróbował jednak tych Beyerów DT990 (tak wersji Pro jak i Edition).

 

Bo dla mnie DT990 Ed. to takie połączenie Momentum z 701 i myślę, że Ci się spodoba :) Tylko dobrze dobierz do nich źródło. A jeśli Ci nie podejdą to liczę na formalny opieprz ;) Ale myślę, że jednak Ci podejdą.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do źródła to mam tylko AK120 oraz iModa z SMSL sAp-4s. Na razie nie planuję zakupu stacjonarnego toru. Wolę wydajne DAPy.

DT990 - trzeba spojrzeć, może Kurop ma je na składzie. Jednak jak pamiętam moje DT 770 to Beyery są dość ciasne - uciskają głowę. Są za to solidne.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do źródła to mam tylko AK120 oraz iModa z SMSL sAp-4s. Na razie nie planuję zakupu stacjonarnego toru. Wolę wydajne DAPy.

DT990 - trzeba spojrzeć, może Kurop ma je na składzie. Jednak jak pamiętam moje DT 770 to Beyery są dość ciasne - uciskają głowę. Są za to solidne.

 

 

DT990 to najwygodniejsze nauszniki jakie znam. Zdarzało mi się w nich siedzieć 10-12h (z przerwami na posiłek i WC ;) ). One są... pancerne :E Taki "Rudy 102" wśród słuchawek - wygodny, szybki, jak mu odpowieniej ropy w bak nalejesz to polecą jak Ferka F50 na Monzie ;) (no i z lufy basem pier****************ną kiedy trzeba). Spróbuj ich Lordzie, spróbuj....

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy będą lepsze? I do czego będzie odniesienie czy dźwięk sie poprawił czy nie skoro go emitują w powietrze a nie do uszu?

Bez obrazy - po prostu mnie to ciekawi. Chyba że grzejesz na uszach, wtedy to całe voodoo rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś słuchać SHP9500 na Classicu 5g? Ma to jakiś sens? Czy SHP potrzeba jakiegoś cieplejszego grajka ?

Słucham ich na Video 5.5G na zmianę z X5 i w obu przypadkach jest bardzo fajnie, mimo że każdy z tych grajków ma diametralnie różny charakter - to czy SHP potrzebują cieplejszego grajka, to już raczej kwestia twoich preferencji brzmieniowych a nie charakteru samych Filipków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja je jakoś źle zakładam czy na prawdę tak potwornie wycieka z nich dźwięk na zewnątrz? Jeszcze na żadnych otwartych nausznikach nie spotkałem się z czymś takim, przed chwilą brat z drugiego pokoju przychodził i mówił, żebym ściszył, cienkie ściany w domu swoją drogą ale to trochę przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zostają AKG612pro shp idą dalej

IMO mają trochę "słabe stereo" i przestrzeń jak na otwarte


Czy ja je jakoś źle zakładam czy na prawdę tak potwornie wycieka z nich dźwięk na zewnątrz? Jeszcze na żadnych otwartych nausznikach nie spotkałem się z czymś takim, przed chwilą brat z drugiego pokoju przychodził i mówił, żebym ściszył, cienkie ściany w domu swoją drogą ale to trochę przesada.

no przesada, szanuj słuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zostają k612, jak u Hibiego, wolę je, a shp 9500 ... oczywiście też zostają. Na stojaczku wiszą sobie obok k551 :) Czasem po nie sięgam... i będę sięgał... pewna sprawa.

 

Synek, wówczas trzylatek, bawił się często taty ipadem. Po jakimś czasie, zachwycony wieloma dostępnymi możliwościami wielofunkcyjnego urządzenia, skonstatował przekornie: tata, ale Ipad popkornu nie umie zrobić, prawda?

 

9500 także cudów nie potrafią, dokładnie jak w anegdocie wyżej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zaciszu pory nocnej, philipsy podłączone do X1, przesłuchana cała Enya i ELO, ogólny opad szczęki i banan na twarzy...SHP9500 są stworzone do takich nocnych odsłuchów takiej klimatycznej i intrumentalnie napakowanej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności