Skocz do zawartości

Philips SHP9500


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam juź SHP9500 !

 

- bardzo wygodne

- kabel za długi

- podpięte do AK120. Moja testówka : Kellera i Schonwalder "Concerts". Głośność 55 w skali SuperKałacha. Wrażenie niezłej przestrzeni (ale nie takiej wielkiej jak z K550. ) perkusja elektroniczna dość dobitna, choć mogłaby mocniej uderzać. Przekaz przyjemny, relaksujący. Na razie nic nie kłuje w uszy, nie czuję jakiegoś zaciemnienia, raczej jasno..

Dokup sobie taki kabelek, 0,9 też jest.

http://allegro.pl/cordial-profesjonalny-kabel-mini-jack-3-5mm-1-5m-i4815885194.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juź SHP9500 !

 

- bardzo wygodne

- kabel za długi

- podpięte do AK120. Moja testówka : Kellera i Schonwalder "Concerts". Głośność 55 w skali SuperKałacha. Wrażenie niezłej przestrzeni (ale nie takiej wielkiej jak z K550. ) perkusja elektroniczna dość dobitna, choć mogłaby mocniej uderzać. Przekaz przyjemny, relaksujący. Na razie nic nie kłuje w uszy, nie czuję jakiegoś zaciemnienia, raczej jasno..

 

 

Scena w SHP9500 nijak się ma do K550 o K/Q701 nie wspominając. Te słuchawki grają bardziej bezpośrednio, grają "na twarz" z olbrzymim naciskiem na średnicę, wspominałem Ci o tym już zresztą. Są bardzo dobre (w swoim przedziale cenowym), bardzo przyjemnie się słucha na nich muzyki, ale to jednak nie (nawet) była klasa premium AKG, Beyera, Senna itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki przyjemny przekaz i duża wygoda. Q701 niestety cisną, mimo dodania na pałąk mikrofibry. Ale bezpośrednio porównam kiedy indziej.

 

@Thomm - trzymasz DT990 ? Czy dają Ci one jakieś dodatkowe wrażenia do q701 ? Same Q nie wystarczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że można, ja się zgapiłem jak była zbiorówka w Thomannie i musiałem kupiłem u Radka. Trochę drożej ale na drugi dzień miałem go w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio E10K.

No nie wiem czy Olympus 2 złagodzi górę, zresztą nie wiem co tam jest do łagodzenia... Basu oczywiście doda, bo można go sobie łatwo podbić przełącznikiem ale jeżeli chodzi o łagodzenie góry to już chyba prędzej uDAC3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fiio E10K.

No nie wiem czy Olympus 2 złagodzi górę, zresztą nie wiem co tam jest do łagodzenia... Basu oczywiście doda, bo można go sobie łatwo podbić przełącznikiem ale jeżeli chodzi o łagodzenie góry to już chyba prędzej uDAC3.

 

Ale uDAC3 to już koszt 500 zł.

 

Mam juź SHP9500 !

 

- bardzo wygodne

- kabel za długi

- podpięte do AK120. Moja testówka : Kellera i Schonwalder "Concerts". Głośność 55 w skali SuperKałacha. Wrażenie niezłej przestrzeni (ale nie takiej wielkiej jak z K550. ) perkusja elektroniczna dość dobitna, choć mogłaby mocniej uderzać. Przekaz przyjemny, relaksujący. Na razie nic nie kłuje w uszy, nie czuję jakiegoś zaciemnienia, raczej jasno..

 

 

Scena w SHP9500 nijak się ma do K550 o K/Q701 nie wspominając. Te słuchawki grają bardziej bezpośrednio, grają "na twarz" z olbrzymim naciskiem na średnicę, wspominałem Ci o tym już zresztą. Są bardzo dobre (w swoim przedziale cenowym), bardzo przyjemnie się słucha na nich muzyki, ale to jednak nie (nawet) była klasa premium AKG, Beyera, Senna itd.

 

Wypada mi się zgodzić, K551 mimo że zamknięte scenę mają większą.

Ale coś jest rzeczywiście w tych Philipsach że jak je założę to od razu mi się podobają, z K551 potrzebuję chwili żeby się zaadoptować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fiio E10K.

No nie wiem czy Olympus 2 złagodzi górę, zresztą nie wiem co tam jest do łagodzenia... Basu oczywiście doda, bo można go sobie łatwo podbić przełącznikiem ale jeżeli chodzi o łagodzenie góry to już chyba prędzej uDAC3.

 

Ale uDAC3 to już koszt 500 zł.

A to sorki, nie zwróciłem uwagi na cenę. W takim wypadku lepszym rozwiązaniem będzie Fiio E07K - zamuli mu SHP tak jak tego oczekuje a i cena przystępna ;)

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomm - trzymasz DT990 ? Czy dają Ci one jakieś dodatkowe wrażenia do q701 ? Same Q nie wystarczą ?

 

 

Tak Lordzie, trzymam. Na dzień dzisiejszy Q701 to dla mnie słuchawki referencyjne, stanowiące ten punkt odniesienia do którego porównuję inne modele ale Beyery DT990 Ed. je po prostu pobijają, całościowo.

 

Mają wszystkie zalety 701 z wykluczeniem ich wad tzn:

 

- scena równej wielkości jak w Q701

- holografia tak samo dobra

- separacja instrumentów chyba jednak trochę (ale jednak) lepsza niż w produkcie AKG

- lepsza podstawa basowa (zejście subbasu porównywalne z 701, midbas klasa wyżej). Możecie się ze mnie śmiać i być może mało wiem i mało słyszałem ale jeszcze nie miałem na swoich uszach otwartych słuchawek o tak dobrze zaakcentowanym niskim paśmie

- wysokie na źle dobranym (jasnym/neutralnym) źródle na Beyerach tną niemiłosiernie, na dobrym - bajka, po prostu

- średnie - tak samo dobre ale jednak mniej przytłumione niż w 9500 Filipa

 

Przez ponad 2h słuchałem sobie dzisiaj "Use your illusion" Gunsów. Najpierw na Q701 a potem na Beyerach. Na tych pierwszych brzmiała ta płyta dobrze, bardzo dobrze, na tych drugich... ;) Na Beyerach wokal Axl'a dopiero nabrał odpowiedniej barwy (westchnięcia, zaciągania, o matko...), perkusja Matta i riffy Slasha... Normalnie aż miałem ochotę wylecieć na jakieś zadupie w Stanach, rozpiąć koszulę, założyć Gibsona i przypierniczyć w struny na tle jakiegoś kościółka :D

 

Bo ale to są DT990 Tyle.

 

edit: edycja emocjonalna mi wyszła. Bo ja nadal na tych Beyerach Axla&Co słucham ;)

Edytowane przez Thomm
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersje dt990 masz?

 

 

Edition, 250Ohm. Napędzaną zwykłym Prodigy 7.1. W połączeniu z Xonarem ST z (lub bez) Rapture stają się zbyt kłujące/krzykliwe.

Edytowane przez Thomm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

@Thomm - trzymasz DT990 ? Czy dają Ci one jakieś dodatkowe wrażenia do q701 ? Same Q nie wystarczą ?

- średnie - tak samo dobre ale jednak mniej przytłumione niż w 9500 Filipa

 

DT mają czytelniejszą średnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Thomm - trzymasz DT990 ? Czy dają Ci one jakieś dodatkowe wrażenia do q701 ? Same Q nie wystarczą ?

- średnie - tak samo dobre ale jednak mniej przytłumione niż w 9500 Filipa

DT mają czytelniejszą średnicę?

 

 

 

Tak, czytelniejszą. Albo inaczej: może nie aż tak wyeksponowaną jak w Philipsach, ale bardziej "czystą", mniej przytłumioną. Chociaż może to też bierze się z tego (takowe wrażenie), że jednak DT990 to słuchawki dość analityczne. Philipsy są równe, średnicowe, na pierwszy rzut ucha niby niczego im nie brakuje, na drugi lub trzeci jednak brakuje tego "czegoś" by stać czymś lepszym niż dobrej klasy średniakiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO zaletą 9500 nigdy nie była ich wybitność, w czymkolwiek, tylko ich brak wad sonicznych... po prostu dobrze grały, tyle. Równe, neutralne, przyjemne a jednocześnie nie pozbawione umiejętności analitycznych, dosyć muzykalne ale nie oszukujące, ubarwiające rzeczywistości.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO zaletą 9500 nigdy nie była ich wybitność, w czymkolwiek, tylko ich brak wad sonicznych... po prostu dobrze grały, tyle. Równe, neutralne, przyjemne a jednocześnie nie pozbawione umiejętności analitycznych, dosyć muzykalne ale nie oszukujące, ubarwiające rzeczywistości.

Dokładnie, wybitne są staxy, ale ciężko znaleźć słuchawki bez wad.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia a wszyscy od niemca w promocji brali bo są drogie.

Prawie wszyscy :-)

Brałem pod uwagę tylko cenę ze zbiorówek z germańskiego amazona i późniejsze odsprzedaże na fo - w naszych sklepach te słuchawki są zdecydowanie zbyt drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności