Skocz do zawartości

Philips SHP9500


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawy jak zagrają, dostanę je z drugiego sortu. Przez długi czas miałem hp1000 i dość dobrze je pamiętam.

Na razie wygląda to na hajp, za miesiąc połowa w komisie :D Choć cena 300zł za pełnowartościowe i wygodne otwarte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewają się... u mnie także nagłownie :) dzis zacząłem słuchać też ath ad700x , ktorych uprzejmie użyczył mi Inszy. Audio techniki maja więcej góry i są jaśniejsze i ostrzejsze. Bardzo mi się podobają. Na razie odsłuch iPod touch5 - klon Lehmana , ciepły tor. Ale shp9500 także bardzo mi się podobają... Shp9500 mogłem rozkręcić bardzo głośno... Bukowina Anna Maria Jopek. Na tym utworze he-5le z klona kiedyś zlały d7100... Dziś shp9500 głosniej rozkręcone niż audiotechnki mocno mi przypomniały tamten imponujący wykon he-5le... Nie twierdzę, że zagrały równie dobrze, ale zrobiły na mnie wrażenie. Duże.

Pierwsze porównanie łeb w łeb - z ath ad700x, ktorych nie znam, potwierdza, że to bardzo dobre słuchawki. :)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyjeździe na cały weekend zostawiłem je aby sobie grały z odtwarzacza, wcześniej ich dosłownie kilkanaście minut słuchałem. Więc mózg mi się nie wygrzał, jak to niektórzy mówią ;). Przybywa trochę basu (tego średniego, wyższego zamiast najniższego, niestety dla mnie), także wygrzewać Panowie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam zaczą podobać się ich balans. Owszem do basowego łojenia to lipa, ale każda inna muzyka brzmi tak jakoś realistycznie i poprawnie. Bas mógłby być lepszy, ale też jakoś nie przeszkadza, do średnicy i góry nie mam żadnych zarzutów, no może to, że nie każdemu może odpowiadać ich neutralne barwy, lecz w proporcjach jak dla mnie super.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię w kontekście perfekcji, a nie przyjemności, gitara basowa i bębny fajnie plumkają :)

 

Powiem tak, chcętnie bym kupił Fidelio X2 ale shp mnie przed tym powstrzymują, bo by kosztowały 3,5x więcej, a dźwięk na pewno nie byłby tyle razy lepszy. X2 miałyby delikatnie więcej dołu, ale tutaj dobry tor załatwi sprawę (np FCL2 aka masakra ;) ), scena i prezentacja są takie jak lubię, w X2 może by było lepiej, ale nie wiem, czy nie za dobrze, shp są w sam raz.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś mało dołu to proponuję FIIO X5 + FCL2. M A S A K R A!!!

 

W sumie lepiej mi to gra niż mój zestaw biurkowy :)

O, to jak X5 dziś do mnie wróci, zaraz sprawdzę.

Piszesz o podpiętym pod FCL II jako DAC czy bezpośrednio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię w kontekście perfekcji, a nie przyjemności, gitara basowa i bębny fajnie plumkają :)

 

Powiem tak, chcętnie bym kupił Fidelio X2 ale shp mnie przed tym powstrzymują, bo by kosztowały 3,5x więcej, a dźwięk na pewno nie byłby tyle razy lepszy. X2 miałyby delikatnie więcej dołu, ale tutaj dobry tor załatwi sprawę (np FCL2 aka masakra ;) ), scena i prezentacja są takie jak lubię, w X2 może by było lepiej, ale nie wiem, czy nie za dobrze, shp są w sam raz.

W sumie, to możliwe, że z klonami też to tak zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem tylko przykład, bo ja klona już nie mam i nie zdążyłem sprawdzić... może w jakiejś tam przyszłości dorobię się wzmacniacza. :)

Prosto z X5 dźwięk mi odpowiada. Na innych słuchawkach z HP-out jest czyściej niż na LC, on dodaje efekt swobody i dociążenia, a także wypełnienia, raczej kwestia gustu, jeden woli bardziej naturalne spokojne brzmienie drugi lepsze technicznie, bardziej nerwowe granie.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a jak wypadają shp9500 w porównaniu z akg k240/240 mkII? jest w ogole sens je porównywać, czy to zupełnie inne słuchawki? zastanawiam się nad kupnem którejś z par; byłyby to moje pierwsze nie-zamknięte, na chwilę obecną słucham pro80 rekablowanych (gniazdo mini jack w muszli, kabel canare+amphenol, kable w muszli occ srebrzona 6n), chciałbym w sumie podobnego brzmienia, tyle tylko że bardziej przestrzennego. napędzam je cubem+muses 8820; mam jeszcze opa 1612 na zastępstwo dla musesa

Edytowane przez arch1ebald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada slabo, dla spokoju lepiej wymienic ;)

na tak jak będziemy na nie patrzeć to na pewno będą nam grały

IMO wygląda normalnie kable jak kabel co prawda lekki a wiadomo co to znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będę miał 4 kable do shp9500 do recenzji :D 3 od Jimmiego Dragona, 1 od Perula :)

A słuchawki założyłem wlasnie na głowę, wygrzewały sie cała noc i dzień cały. Z Ican nano z touch5 aktualnie . Ich bin zufrieden :)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co tam zaszaleję i kupię Prolink Futura

 

A tanszy to nie laska kupic, tez bedziesz bajkopisarstwo uskutecznial :D
Apropos bajkopisarstwa... Mam shp9500 od piątku, wczoraj chwilę miałem na głowie ath ad700x, a tak to bez wyjątku shp9500.

Słuchałem z Rapture, z klona Lehmana, z iPoda touch5, z ipada mini, z Ican Ifi nano - FAW - T5 aktualnie...

No, po trzech dniach entuzjazm powinien opadać... Tymczasem słuchawki grają mi coraz lepiej... (Wygrzewam cały czas nagłownie i nie-nagłownie :) ) mogę je głośno rozkręcić... czego nie mogę powiedzieć o wiekszosci moich entry-level klasyków w okolicach mniej i wiecej 1k :) i satysfakcja odsłuchowa - z 3 dniowego maratonu jest kurczę nie mniejsza...

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest gumowany i trochę sztywny. Tragedii nie ma, ale dobry też nie jest. Ja zostawiam, nie będę kupował kabla za 1/3 wartości słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności