Skocz do zawartości

Jaki opamp do DT990 Pro?


Undertaker

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę Ci wypożyczyć opki te o których pisałem, to sobie sam sprawdzisz co Ci leży. Nie odpłatnie.

OPA2228P też mam.

Edytowane przez jd1210
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za sugestie. Po rozmowie z użytkownikiem jd1210 doszedłem do pewnych wniosków i w sumie faktycznie nie ma się co męczyć z Beyerami w takim zestawieniu. Pewnie z innym torem pokazały by więcej, ale skoro teraz mam ten, to pozostaje mi słuchanie na Fidelio L1, bo się dość fajnie zgrywają z NE5532.

 

 

DT990 raczej pójdą do komisu, jakby ktoś chciał, to zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio pomyśl nad słowami Patryka i wsadź OPA2228P, gra łagodniej od 2134, ale z dobrą jakością. To jest najczęściej używana kość do klona i imo lepsza od JRC5532, a ne5532 signetics którą wcisnął mi Mikołaj zagrała dla mnie gorzej od tej JRC, była neutralna ale muliła.

 

Jak masz możliwość to spróbuj LME49720HA polecaną przez Fatso. Z tym, że ona jest chyba kilka razy droższa i nie każdemu będzie się opłacać.

 

OPA1612 wkładałem do klona, było ok, ale nic szczególnego.

Z tym LME to nie do końca tak, że on zawsze lepszy będzie niż inne kostki. On mi się dobrze zgrał po prostu z DACiem, w którym również są te OPKI. Niemniej jednak dla mnie w klonach numerem jeden pozostają OPA2228, oczywiście, jeśli nie znam źródła. Jest najbardziej uniwersalny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło to tak jak napisałem w pierwszym poście - DVD jako transport i modowane FiiO D03k (mody miały zdaje się nieco wyrównać brzmienie). Sprawdziłem z DAC'em i bez, mój Klon się do DT990 Pro nie nadaje, nie zgrywa się zupełnie. Z integrą Realteka (swoją drogą niekiepską) jak i z telefonem SE LwW jest lepiej i granie przypomina to, które słyszałem z zestawu iMod + FiiO (zdaje się że e07k).

 

 

Znowu Fiedlio L1 są niestrawne na powyższych, na Klonie już lepiej. Ale one są chyba jeszcze niewygrzane, wg legendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio pomyśl nad słowami Patryka i wsadź OPA2228P, gra łagodniej od 2134, ale z dobrą jakością. To jest najczęściej używana kość do klona i imo lepsza od JRC5532, a ne5532 signetics którą wcisnął mi Mikołaj zagrała dla mnie gorzej od tej JRC, była neutralna ale muliła.

MrB, nie możliwe żeby jrc zagrało lepiej od signeticsa(nawet w pomiarach oryginał od S ma lepsze parametry), chyba że zasilanie układu jest jakieś trefne, mogło ci się co najwyżej nie zgrywać z resztą toru, bo jest dużo bardziej przezroczysty, może nie pasować też kompletnie do brzmienia klona i to jest najbardziej prawdopodobne. pozatym może też był nie wygrzany, bo czasem trzeba parę dni żeby się ułożył jak był nie śmigany, wymieniałem nie raz w odtwarzaczach cd nawet selekcjonowane texasy ze złotymi literkami na signeticsy i zawsze było lepiej, ale wtykanie go w przypadkowe miejsce nie zawsze może się dobrze skończyć.

NE5532 a NE5534 to w ogóle zupełnie inne układy ;)

ne5532 jest przepakowaniem pojedynczego 5534 w jedną obudowę(powstał 2 lata później), jest niemal identycznym układem, ale jest bardziej skompensowany temperaturowo i nie da się stosować kompensacji zewnętrznej, pozatym wewnętrznie jest to samo, przynajmniej w oryginale, co nie zmienia faktu że zawsze pojedyncze opampy lepiej grają

 

P.S. układ ten występuje w większości sprzętu studyjnego więc większość muzyki jest nim podbarwionej choć byś tego nie chciał :P

Edytowane przez woytl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzane na SMK-II i Lovely Cube. Wygrzane. Różnica spora. A może jakaś podróbka. Przekazuje co mi uszy doniosły i byłem przekonany, że signa zagra lepiej. Więc palacebo nie wchodzi w grę.

 

 

Nie wiem, może Mikołaj mi jakieś trefne sprzedał. Bo LM o których wiele się osób pozytywnie wypowiadało też strasznie muliło.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moja ci ona, to najprawdziwsza z prawdziwych, można kupić signeticsa jeszcze z "AN" na końcu czyli selekcjonowane.

gdyby się tak dało, że wetkniesz i zagra we wszystkim nie produkowano by tylu kostek, tylko kilka do wszystkiego: tanią, droższą i najdroższą w zależności od zasobności i wymagań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SMK-II mogłem stosować kilka konfiguracji. Różnice w dźwięku były dość widoczne, lecz z kilkoma setami mimo, że grały inaczej mógłbym żyć beztrosko. Lecz jakbym miał wskazać najlepszy config, to wybrałbym chyba OPA2228P na DACu i OPA1612 na AMPie.

 

W klonie były podobne różnice.

 

 

BTW. SMK-II z wymienionymi opkami gra świetnie i jak ktoś ma okazje po taniości kupić to niech się nie zastanawia ; )

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności