Skocz do zawartości

Jaki opamp do DT990 Pro?


Undertaker

Rekomendowane odpowiedzi

Tor audio: Panasonic DVDS52 jako transport --> FiiO D03k (DAC) modowane i Klon Lehmanna (niby na lepszych elementach jak normalny LC, ale ma OPka standardowego, czyli OPA2134). Słuchawki to DT990 Pro

 

 

I tak, słyszałem, że one się podobno z lampami lubią. Z tym, że ja mam cały czas póki co tor jaki wymieniłem i fajnie już wszystko poukładane na biurku, same słuchawki mi odpowiadają, bo mniej więcej czegoś takiego cały czas szukałem: napowietrzonej sceny, dobrej przestrzeni, barwa mi odpowiada (w sensie, że dźwięk nie jest tak gęsty i zadymiony jak w Sennkach), góra ok i dobry, punktowy bas z niezłym zejściem.

 

 

Co mi się w obecnej konfiguracji nie do końca podoba: Dźwięk pomimo dobrej głębi jest nieco ściśnięty, separacja mogłaby być lepsza a same słuchawki grają nieco cofniętym środkiem w stosunku do wysokich. Basu też nieco brakuje, takiego wypełnienia, wyrównania dźwięku. Przy czym nie chodzi mi o jakieś zamulenie, łomotanie tym basem i inne takie :) Wysokim tonom też przydałoby się nieco uspokojenia.

 

 

Jakiego opka polecacie? Dostałem info, że jakiś signetics z lat 90', nieprodukowany już, bodajże NE5534. Dobre to?

 

 

Myślałem też nad OPA2228P, bo podobno do Klona polecany.

 

 

 

 

Jakie macie sugestie? Póki co nie planuję zakupu innego DACa i lampy, bo pierwej musiałbym opchnąć ten zestaw, który mam teraz. A skoro go już mam, to chciałbym co nieco wycisnąć jakimś fajnym opkiem. Sprawdzałem jakieś tanie starocie i dźwięk się owszem wyrównywał, ale pod wzglęm SQ to nie to, czego bym chciał (testowałem m.in. OPA275). No i przestrzeń się nie poprawiła.

 

 

 

 

DT990 Pro (co prawda rekablowanych) słuchałem na jakimś secie iMod 5.5G i FiiO, nie wiem, czy nie przypadkiem E17 (w każdym razie było wielkości iModa). Lekko mówiąc, zmasakrowało mnie to połączenie :) Scena jak na żywo i świetne zrównoważone brzmienie. Słuchałem jednak krótko i więcej nie mogę napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham Klona na podwójnym NE5534 w stoliku.

NE5534 to jaśniejsze granie z dobrym basem i bardzo dobrą sceną. Mój nr 1 do Cal.

 

Długo słuchałem na NE5532, bardzo neutralny, nie usłyszałem by coś wnosił od siebie.

OPA2228P jest spoko ale jakoś mnie do siebie nie przekonał.

Podobnie OPA1612.

Do KLona każdy indywidualnie musi dobrać opka pod siebie i słuchawki.

Nie wykluczone że zmienię opka w Klonie do słuchania na HP100 i to pewnie będzie NE5532.

 

Pod DT990 Pro wypróbował bym NE5532 i LM6172IN

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opampem raczej nie osiągniesz planowanych rezulatów. Nie ta skala zmian. Ciemne źródło + może jakiś mod słuchawek i przy pomocy EQ podbić bas. To takie najsensowniejsze tanie rozwiązania. Opampami możesz lekko klarowność poprawić np. opampem który Fatso teraz używa.

 

 

DT990 Pro (co prawda rekablowanych) słuchałem na jakimś secie iMod 5.5G i FiiO, nie wiem, czy nie przypadkiem E17 (w każdym razie było wielkości iModa). Lekko mówiąc, zmasakrowało mnie to połączenie :) Scena jak na żywo i świetne zrównoważone brzmienie. Słuchałem jednak krótko i więcej nie mogę napisać.

 

Jeśli był taki zestaw to 100% był EQualizowany. Rockbox + Hardwere EQ.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opkmi trochę poprawi a Fiio ma w torze. To już jest taka charakterystyka tych słuchawek.

One potrzebują moda "An Equalization Circuit for the beyerdynamic DT990 Pro Headphones"

 

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://headwize.com/%3Fpage_id%3D699&prev=/search%3Fq%3DAn%2BEqualization%2BCircuit%2Bfor%2Bthe%2Bbeyerdynamic%2BDT990%2BPro%2BHeadphones%2522%26safe%3Doff%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DKVI%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak one takie są, ale mogą zagrać dużo lepiej na equalizowanym torze.

Dzięki za linka, rzeczywiście można też wstawić kilka rezystorów. To jest podobny mod do tego z Superluxów.

 

Stockowego FiiO do Beyerów polecił mi użytkownik takiego zestawienia.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Mateusz lubisz wysokie pasma więc Ci nie przeszkadzało.

Mi pewnie też by nie przeszkadzało bo lubię wysokie, a stary już jestem to niedosłyszę tego pasma



A u mnie grał z naciskiem na wysokie pasma :)

 

Ciemny jest LM4562/LME49720.

Jakim cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładałem do Klona i on raczej jasny nie był.

A gdzieś czytałem chyba na Audiohobby.pl w ,,Opamowej żonglerce" że bardzo dobrze robi basom.

Dlatego go kupiłem.

Ale ja się nie znam, technicznych szczegółów nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój klon :)

 

2134 tam trafił bo nie było nic pod ręką, a płytka była do oddania za bezcen :D

 

Do dobrego Klona to OPA2228P nie ma co szukać, dostaje srogie baty od innych układów klasy MUSES 01, Signetics NE5534, OPA1612/2x 1611.

 

2134 w ogóle ma specyficzne brzmienie, mnie ciekawi czemu w ogóle on jest oryginalnie w LC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.

 

JFET-y parowane w warunkach pracy, więc offset na poziomie 1mV ;)

 

Wszystko jest SI w środku, po prostu ten opek trafił bo nie było nic pod ręką. Ja Patryk już przekreśliłem tego opka w ogólnej klasyfikacji, jednak jeśli idzie o cene jest na podium bo jest dużo tańszy niż jakościowo lepsze odpowiedniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy jakosciowo lepsze, opa2228 jest nieskompensowany i to w sumie widac na wykresach jego THD. W innych opampach duzo szybciej i mocniej rosnie THD na wykresie czestotliwosciowym. Ma jedynie wade, ze pracuje dopiero dobrze na wmzocnieniu wiekszym niz 5, a nie wiem czy wszyscy o tym wiedza.

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, trochę się postów pojawiło, dzięki za odpowiedzi :) No tak, Klon jest od Mateusza aka mikolaja, bazowany na tej płytce: http://forum.mp3store.pl/topic/107099-pytka-klona-lehmanna-polutowana/

 

 

Jak rozumiem, ten link do EQ Beyerów da się przeprowadzić w Klonie - tylko wtedy musiałbym znowu komuś słać. Ale może warto.

 

 

Nie wiem, czy wtedy jak słuchałem był włączony jakiś EQ, też słuchałem krótko i może za krótko. Ale wrażenia były ciekawe. Tutaj mnie denerwują DT990 Pro, bo jakby basu przyrastała niewspółmierna ilość co wysokich i mam wrażenie, że po dłuższym odsłuchu można by ogłuchnąć.

 

 

 

Teraz na szybko wrzuciłem JRC5532DD i już nic mnie nie kłuje i jest fajnie. Pewnie da się lepiej, więc czekam dalej na propozycje jakiego opka władować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, trochę się postów pojawiło, dzięki za odpowiedzi :) No tak, Klon jest od Mateusza aka mikolaja, bazowany na tej płytce: http://forum.mp3store.pl/topic/107099-pytka-klona-lehmanna-polutowana/

 

 

Jak rozumiem, ten link do EQ Beyerów da się przeprowadzić w Klonie - tylko wtedy musiałbym znowu komuś słać. Ale może warto.

 

 

Nie wiem, czy wtedy jak słuchałem był włączony jakiś EQ, też słuchałem krótko i może za krótko. Ale wrażenia były ciekawe. Tutaj mnie denerwują DT990 Pro, bo jakby basu przyrastała niewspółmierna ilość co wysokich i mam wrażenie, że po dłuższym odsłuchu można by ogłuchnąć.

 

 

 

Teraz na szybko wrzuciłem JRC5532DD i już nic mnie nie kłuje i jest fajnie. Pewnie da się lepiej, więc czekam dalej na propozycje jakiego opka władować :D

,,bo jakby basu przyrastała niewspółmierna ilość co wysokich"

To miał poprawić właśnie LM6172IN, i tak był opisywany w Audihobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio pomyśl nad słowami Patryka i wsadź OPA2228P, gra łagodniej od 2134, ale z dobrą jakością. To jest najczęściej używana kość do klona i imo lepsza od JRC5532, a ne5532 signetics którą wcisnął mi Mikołaj zagrała dla mnie gorzej od tej JRC, była neutralna ale muliła.

 

Jak masz możliwość to spróbuj LME49720HA polecaną przez Fatso. Z tym, że ona jest chyba kilka razy droższa i nie każdemu będzie się opłacać.

 

OPA1612 wkładałem do klona, było ok, ale nic szczególnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej wkładać i testować pod siebie i sprzęt a nie polegać tylko na opiniach innych.

 

Racja, szczególnie jak ktoś próbuje wcisnąć mega hiper ezoteryczną kość o słabszych parametrach i za x razy więcej niż normalnie stosowane kości. Co nie zmienia faktu że OPA2228P stosuje dużo osób i warto ją samemu przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności