Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszcze do 1000-1200zł


Rekomendowane odpowiedzi

Zacytowałeś mój post w którym właśnie NIE mówiłem o dynamikach, tylko w całości o ESach (SR-202) :). To nie jest mimo wszystko inna bajka, bo to także są słuchawki. Nie padło tam ani jedno zdanie z mojej strony, które dotyczyłoby słuchawek dynamicznych. A że nie kupuje ich osoba "zielona" to akurat prawda z którą jak najbardziej się zgadzam, choć też poniekąd podyktowana ceną i dostępnością.

 

Głośniki to trochę nie ta skala i tematyka, mimo konstrukcyjnych analogii. Przezorność też nie ma tu nic do rzeczy, a zdrowego rozsądku na całe szczęście mi nie brakuje :).

 

Można, tylko po co i jaki jest w tym sens, skoro można obie rzeczy z powodzeniem załatwić jedną parą świetnie sprawdzającą się i tu i tu?

No jak ktoś "wie swoje" to faktycznie EOT :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evil chodzi mi o to, że kłócicie się między sobą, co powoduje jeszcze większy mętlik u "zielonego" autora, który nie wiedząc, za którą radą pójść skorzysta z najgorszej opcji jaką ma do wyboru - pomocy pracowników media centrum czy innych sieciówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EvilKillaruna nie wiem jak inni ale myślę że wiemy oboje o czym mówimy, kiedy o ESach kiedy o dynamikach.

Każda konstrukcji ma swoje wady i zalety, także spoko. Nie jestem anty i powiem ci że kiedyś sam przysiądę świadomie do elektrostatów :D

A co do skali przetworniki w kolumnach większe ale i moce większe.

 

Art spoko my sie nie kłócimy, zwyczajnie rozmawiamy. Jak koniecznie jedna to tak, ja bym to rozbił i miał dwie pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaspałem i nie pojechałem zakapy. Co do media centrum to raczej nie jest sieciówka. mają tylko dwa sklepy w warszawie, a co do beatsów to nigdy nie brałem ich pod uwagę i nie będę brał.

Postaraj się odsłuchać Beyerów DT990 Pro i Philipsów X1. W zasadzie których nie wybierzesz powinieneś być bardziej niż zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaspałem i nie pojechałem zakapy. Co do media centrum to raczej nie jest sieciówka. mają tylko dwa sklepy w warszawie

Poza Media-Centrum masz w Warszawie jeszcze Mp3Store i Audiomagic, w żadnym z nich nie posłuchasz Philipsów, natomiast Beyery chyba tylko w Media-Centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zależy mi na tym żeby emulowały(nie wiem czy właściwe okręślenie) dźwięk przestrzenny z filmów i gier.

Tym to chyba zajmuje się amplituner w oprogramowaniu.

Słuchawki (jak i kolumny stereo) przyjmą dźwięk jaki im zapodasz, czy będzie to DTS, Virtual Dolby Headphones czy inny czort, one same w sobie nie mają znaczenia.

Jak to nazwałeś, będzie to dźwięk emulowany, czyli taki sztuczny surround. Jak nie słuchałeś, to nie wiem czy Ci się spodoba.

Może przez pierwsze pięć minut, później męczy ucho.

A słuchawki mają grać czysto, równo, przestrzennie i wsiot. ;)

I tu w trybie stereo (ampli) bedziesz równie zadowolony.

W tym przedziale cenowy gniota nie kupisz, a BY czy X1 jak polecają Ci koledzy, poza grami świetnie nadają się do muzyki.

Nie wiem jak DT990 gra na mp3, ale na Fidelio spokojnie możesz słuchać nawet 128kbps bez zgrzytania zębami :P

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelio spokojnie możesz słuchać nawet 128kbps bez zgrzytania zębami

 

Oj nie, tu się zdecydowanie nie zgadzam.

 

O ile Fidelio faktycznie grają ciepło i o analityczności nie ma tu za bardzo mowy, o tyle każda osoba z w miarę działającym aparatem słuchowym nie tylko odczuje ogromną różnicę ale także z pewnością będzie zgrzytać zębami.

Przy tej charakterystyce grania można zgodzić się, że akceptowalne będzie dobrze nagrane mp3 320kbs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelio spokojnie możesz słuchać nawet 128kbps bez zgrzytania zębami

 

Oj nie, tu się zdecydowanie nie zgadzam.

 

O ile Fidelio faktycznie grają ciepło i o analityczności nie ma tu za bardzo mowy, o tyle każda osoba z w miarę działającym aparatem słuchowym nie tylko odczuje ogromną różnicę ale także z pewnością będzie zgrzytać zębami.

Przy tej charakterystyce grania można zgodzić się, że akceptowalne będzie dobrze nagrane mp3 320kbs.

A ja się z Toba zgadzam :P

Być może wartość sentymentalna ulubionych utworów dostępna jedynie w tej niskiej jakości, przysłania mi zdrowy słuch ;)

Nie mniej jednak, można tego słuchać bez zgrzytania zębami (pomimo tego, że moja kolekcja w 90% to zripowane płyty do wav i czasami flac).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katowanie słuchawek za 500+ strzałami piskami z gier to zły pomysł ale kto komu zabroni ...

 

Czasami wypowiadanie się na forum po określonej porze to zły pomysł, ale kto komu zabroni :D.

Wiele razy grałem chociażby w swoich SR-202 na głowie i jakoś nigdy nie czułem, abym je "katował", zwłaszcza, gdy gra sama w sobie miała bardzo dobrą oprawę audiowizualną - np. BF3. Wrażenia były tu jak najbardziej pozytywne i na pewno niezgorsze, niż gdybym miał odpalonego Foo. Do tej pory zresztą potrafię mieć ciarki na plecach w Half Life 2, bo od strony dźwiękowej ta gra jest dosłownie spektakularna i to właśnie dźwięk tworzy w niej w dużej mierze klimat.

 

ano tak delikatne cewki i membrany nie trudno uszkodzić odpowiedni sygnał "trochę" mocy sekunda i może być po ...

 

Jeszcze szybciej moze byc po twoim sluchu - sluchawki mimo wszystko wytrzymuja zwykle duzo wiecej niz czlowiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecę X1 jeżeli chodzi o gry to gram na nich dużo w cs i bf3 do gier są świetne mają dobre pozycjonowanie.Do filmów się nadają maja dużo czystego basu i przestrzeń to dla mnie dwie najważniejsze cechy,a do muzyki szczególnie ambient czy trance na tych słuchawkach to miód na uszy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dawno tu nie zaglądałem a już kupiłem DT 660. Nic lepszego w życiu nie spotkałem, w grach rewelacja, w mp3 bardzo fajnie ale w flac to już sama przyjemność słuchania, w filmach najgorzej wypadają. Mimo to jak słucham muzyki którą znam od lat to teraz ją na nowo odkryłem;D. Przy niektórych stylach muzycznych np: hard techno brakuje mi bassu, zmiany w ustawieniach w amplitunerze dużo nie dają, można jakoś na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności