Skocz do zawartości

Odtwarzacz pokroju IMP-550 lub lepszy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

bez zbędnych wstępów tak jak w temacie, poszukuje odtwarzacza grającego na miarę IMP-550 lub lepiej. Obecny CLIX2 już na wymarciu, Sansa Clip+ spełnia swoje zadanie (mobilny) bardzo dobrze ale poszukuje jeszcze coś lepszego.

 

Dlaczego na miarę IMP-550? Za każdym razem jak do Niego wracam nie mogę wyjść z podziwu co do jakości dźwięku - oczywiście oryginalne CD.

Zależy mi na odtwarzaczu który będzie w stanie pociągnąć FLAC, reszta dużego znaczenia nie ma, aczkolwiek jestem człowiekiem prostym, wolę bez zbędnych bajerów o ile to możliwe.

 

Głównie słucham na ATH-ES7, czasem KPP plus jakieś douszne AKG, Philips - głównie te pierwsze obecnie wysłane do 'salonu odnowy' (recabling + pady).

 

Myślałem nad IFP z tym że ciężko coś dostać, a co dopiero z wyższą pojemnością...

 

Niecierpliwie czekam na Wasze propozycje, może coś się nowego pojawiło godnego uwagi? Budżet nieokreślony lecz rozsądny - nie chcę płacić tysiaka za jakiś super wyświetlacz czy inne badziewie.

 

Pozdrawiam

 

Edycja

 

Ile jest warty mniej więcej IFP-799 1GB? A konkretnie ten wystawiony na allegro, bo chce bo mieć ale nie wiem ile warto za niego dać (licytacja)?

Edytowane przez Mecin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było tak naprawdę na miarę IMP-550 lub nawet lepiej to pewnie s:flo2, iMod lub prawdopodobnie FiiO X3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to miało brzmieć jak IFP? Ja tam tylko wyczytałem, żeby był na miarę IMP-550.

 

btw też słuchałem wieki temu IFP, Nano 1G i IHP (tego ostatniego przelotnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można wrzucać linki ale dziś znalazłem takie cudo:


http://allegro.pl/iriver-ifp-799-od-1-zl-i3356457832.html

 

ile faktycznie jest warty taki sprzęt żeby nie przepłacić i czy warto? IFP pewnie będzie podobny do IMP-550, nawet jak będzie trochę chłodniejszy (ale tylko trochę) to powinno być okej.

 

Co sądzicie, czy lepiej coś nowszego. Dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens się w to bawić. On pewnie zejdzie za 200-300zł. W takich pieniądzach można już pomyśleć nad czymś współczesnym, nie wiem, choćby Samsung P3 albo jakiś Sony X. Chcesz płacić taką kasę za 1GB pamięci? W IFPkach joy lubi się tnąć po pewnym czasie, aż w końcu przestaje reagować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki za opinie, dlatego właśnie zwracam się do Was bo nigdy mnie nie zawiedliście, także chyba wolę posłuchać Was. Tym bardziej że zapewne ten IFP nie odtworzy FLAC a i 'gniewa' się z OGG (trzaski) - jak to mają w zwyczaju IRiver'ki.

 

Ten Samsung P3 warty polecenie mówicie? Na allegro nie widać niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta aukcja z tym IFP - obawiam się, że obecnie może cena dość do 200-250zł nawet jak nie więcej.

 

Miałem IFP i IMP-450, miałem okazje słuchać IHF grają fajnie jak to stare irivery, ale dla mnie do przeżytek poprzedniej epoki w której były odtwarzacze które miały swoją własną duszę i kiedyś jakością zadziwiały, jednak teraz sporo jest przyzwoicie brzmiących grajków, choć już nie tak charakternych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jaki grajek z TEJ epoki polecacie, który będzie grał podobnie? Nie jestem znachorem w tej sprawie ale chyba szukam raczej ciepłego grajka, w sumie mogę też spróbować innych brzmień byle tylko zgrywał się z moimi słuchawkami i dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nieaktualne. Kupiłem IModa z komisu - jak na razie jestem zadowolony, teraz szukam jedynie jakiegoś w miarę dobrego (niedrogiego) wzmacniacza przenośnego na pierwsze wtajemniczenie. Jak coś macie ciekawego to jestem chętny na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dostać SMSLa, szukam czegoś w miarę dostępnego i przenosniego, ale też nie na całe życie (mój pierwszy wzmaciacz), nie chcę tylko wydać kasy na marne. Lubię się też bawić amatorsko więc projekty DIY mają priorytet.

Z tego co się zorientowałem to dźwiek mi się podoba, jednakże przydałoby się podbicia, wyciągnięcia trochę basu, może trochę ocieplenia ale nie za bardzo. Dużych wymagań nie mam, byle nic nie popsuć.

 

Moje typy:

- Cmoy Banazi v2 (podoba mi się, mały tylko nie wiem czy się zgra)

- MxM (jak wyżej tyle że większe gabaryty i słabsze aku)

- SMSL sAp 4 (ktoś posiada na sprzedaż?)

- Objective 2 (mało przenośny i drogi jak na pierwszy sprzęt, ale wiem że wypada bdb)

- Fiio E?? (mieszane odczucia)

 

Drugie pytanie czy wzmacniacze typu Cmoy, MxM można znacznie modyfikować w sensie charakterystykę, rodzaj podbicia itp w razie kompletnej klapy?

 

Mam nadzieję że mi pomożecie bo już od kilku dni szukam czegoś odpowiedniego, chciałem już brać E6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jest problem bo nie posiadam konta paypal (na ebay też), a to zdaje się podstawowa forma. Zostaje mi tylko coś na miejscu, lub wypatrywać oferty w komisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie załóż konto na Paypal.

 

Może i tak zrobię, ale nie widzi mi się czekanie miesiąc czasu aż mi przyleci z Hongkongu paka i jeszcze znając moje szczęście będzie coś niehalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak ciągle odgrzebuje ale przekonuje się do E7/E07k (między innymi na podstawie recenzji użytkownika Fatso, jako dobre połączenie z IModem) i chyba się skłaniam ku wersji E07k (z resztą E7 ciężko znaleźć, a bateria mi nie potrzebna aż tak mocna).

 

Cena dosyć wysoka, ale dodatkowo przyda się jako DAC bo z laptopa sporo słucham. Jakieś opinie, sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności