Skocz do zawartości

Tor pod hi-2050 do 500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na etapie szukania toru pod hi-2050. Oczekuję wyciągnięcia z nich bardziej dynamicznego, cieplejszego dźwięku przy zachowaniu sceny oraz szczegółowości. Obecnie grają na integrze więc cokolwiek podłączę, będzie lepiej.

 

Może zacznę od AMPa, bo tu mam dwa pomysły:

- Fiio E6

- Bravo V2 lub jego klon + wymiana lampy

 

Gorzej z DAC-iem. Już tyle pomysłów się przewinęło na forum, że mam totalny mętlik, w dodatku o mało którym jest chociażby opis co do charakterystyki brzmienia :) Dodam że dopuszczam opcje DAC/AMP lub kupno AMPa później (np. teraz DAC do 350zł, dozbieranie do AMPa za drugie tyle).

 

Pomysły:

-hifimediy sabre - podobno bardzo dobry i pasujący do moich preferencji/potrzeb

- smsl np. sd-793II

- ha info u2 v2

(te dwie opcje bez modów słabsze z tego co wiem od sabre, na mody jak widać mnie nie stać)

- aune usb dac?

- muse dac?

- chiński wynalazek na cp 4398 - jedni twierdzą że układ ten gra lepiej od es9023, w dodatku ma lepszy chip usb, inni jednak piszą że nie gra tak dobrze jak sabre

- schiit modi? - cp starszy nieco niż w chinolu, reszta podobna, ale niedostęnny na ebay (od producenta 99$ + 50$ przesyłka więc słabo)

- fiio e07k andes?

 

Może macie jakieś inne propozycje? Która z tych opcji najlepiej zgra się z Takstarami? Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś do czynienia z Hifimediy?

Intryguje mnie porównanie tego es9023 oraz cp4398, niestety informacje są sprzeczne, a na forum cicho...

 

Integrę mam Realteka (High Definition Audio) i to jest powód, czemu szukam czegoś więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum dex555 ma hifimediy. Nie spotkałem się jeszcze z negatywną opinią na temat tego DACa, wręcz przeciwnie. Sam zamierzam sobie sprowadzić tylko cały czas się głowie nad tym którą wersje powinienem wziąć (lub czy wziąć w ogóle dwie :D ). U mnie integra z asusa pełni rolę zastępczego grajka, krew mi z uszu nie leci jak na niej słucham, razem z O2 nawet nieźle sobie radzi. Dlatego nie jestem osobą która z założenia hejtuje integry, chociaż taki hifimediy to z pewnością step up w systemie ;]. Zawsze może posłużyć jako transport....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, pisałem z kolegą dex555, stwierdził że po użyciu ampa hidimediy jest lepszy od ha info u2 (prawdopodobnie nie modowanego). Też na razie prawie same pozytywne opinie widziałem, ale pytanie czy nie pojawiła się kolejna rewelacja (bo hifimediy ma w sumie średni chip usb).

 

Ta nowsza wersja chyba nie jest tak opłacalna, bo wymaga zewnętrznego zasilacza, a dobry stabilizowany to co najmniej 50zł lub też te 25$ około za zasilacz od producenta :) Ale gdyby dzięki zewnętrznemu zasilaniu grał lepiej, to w sumie czemu nie? Tylko wtedy z bravo v2 nie zmieszczę się w 500zł. Gdyby miał grać tak samo, to wtedy tracimy nie tylko kasę, ale i mobilność (może nawet starszego brata dałoby się po otg podłączyć do smartfona albo tabletu).

 

Obecnie mam integrę... i nic więcej, może po ampie by lepiej zagrała, ale po co kupować ampa za 500zł, jak mogę kupić w tej cenie daca i ampa i to zagra lepiej?

 

Nad smsl też się zastanawiałem. Chińska hybrydka to chyba lepiej jednak Bravo V2, bo do takiego Little Bear musiałbym i tak dokupić lepszą lampę. Pytanie czy smsl bez modów zagra lepiej od hifimediy i czy jego charakterystyka pasuje bardziej do Takstarów?

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smsl jest techniczny, ja słuchałem z nim również technicznych HD330. między to wsadziłem jakąś chińską hybrydkę właśnie i było bardzo, ale to bardzo funowo ;) acz chyba nieco zbyt ciemno, ale w to też wkład miały Luxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie z hi-2050 powinno być w takim zestawie jaśniej :) W takim razie na pewno postanowione, że biorę hybrydkę (może Bravo, może LB: zależy czy pojawią się dobre oferty na dobre lampy).

 

Pozostaje DAC. Ha info u2 odrzuciłem, skoro hifimediy gra lepiej. Smsl na razie zostaje, dopóki nie rozstrzygnie się jego potyczka z Sabre.

 

MrBrainwash:

O chipie przeczytałem że cm6631 jest lepszy i w ogóle jest bardzo dobry. Nie wiem jak duże ma znaczenie dla brzmienia.

O zasilaczu strzeliłem że stabilizowany by się przydał, bo kilka takich na różne potrzeby (nie muzyczne) kupiłem. Może jestem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do @Kapsel. On słuchał TSów razem z bravo - chyba dalej ma to połączenie. Słucha tego z audinstem a zakładam, że hifimediy z palcem w tyłku prześcignie MX1 :P

 

Jak masz jakieś wyjście spdif to rozważ jeszcze fiio D03K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na pewno napiszę. W sumie w recenzji Bravo były używane takstary :) Chyba wezmę hifimediy, ewentualnie smsl ale to jeszcze poczytam. Reszta jest niegodna uwagi pod te słuchawki?

 

Spdif nie mam, zapomniałem napisać że zestaw jest pod laptopa hp 2570p ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko śmieje, bo DACi się różnią i charakterem i SQ. Lecz jak masz dwa dobre DACi to nie będzie to różnica jak niebo i ziemia, nie wszystkie zmiany będą oczywiste i nie zawsze lepiej będzie oznaczało lepiej... Najbardziej to by pewnie Valab podpasował (z tego co słuchałem) lecz to już też większy wydatek, a wcale lepiej nie będzie grał, po prostu z podbitym basem i cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valab to ten co powyżej 200$ kosztuje? :)

 

Właśnie chodzi mi o to, że wcale nie muszę kupić najlepszego DAC w tej kategorii cenowej, tylko taki który najlepiej pasuje do moich słuchawek i wyciągnie z nich zrównoważony dynamiczny dźwięk, a nie jakiś super DAC który zrobi z nich bezbarwne, wyprane z basu krzykacze :) Co jest w sumie oczywiste, ale lepiej to zaznaczyć. Dlatego boję się ze SMSL może się okazać zbyt bezbarwny, a np. e07k będzie zbyt krzykliwy (w zestawieniu z takstarami i ampem!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravo na pewno narzuci swój sposób grania. Wiesz... Ogólnie w tej cenie nie masz za wiele do wyboru wśród znośnych ampów... Myślę, że z Lovely Cube by to dobrze się zgrało, lecz pewności nie mam i nie ten przedział cenowy. Chyba, że plastikowej obudowie jakiś tańszy klon. Jest jeszcze jakiś mały amp littlebear który ponoć fajnie gra. Tylko wyszedł by CI taki zestaw portable.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu kupić combo? Taki np. Topping TP31 wydaje się spełniać wszystkie założenia (a i jakieś kolumienki można podpiąć).


smsl jest techniczny, ja słuchałem z nim również technicznych HD330.

HD330 zdecydowanie nie są techniczne - fun pełną gębą z daleka od technicznego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak gra ten Topping? Z tego co widzę ma szanse zagrać podobnie jak SMSL sd-793II.

 

Lovely Cube... jaki jest jego klon przykładowy?

 

Little Bear to nie jest czasem dokładnie klon Bravo V2 z inną lampą i może jakimiś innymi bebechami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak gra ten Topping? Z tego co widzę ma szanse zagrać podobnie jak SMSL sd-793II

Sądząc po recenzjach, gra bardzo fajnie, lekko ocieplonym dźwiękiem. Topping ogólnie ciekawe rzeczy robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że ten topping to nic specjalnego, coś jak ha info. No, ale kto wie...

 

Ja miałem na myśli clone lehmann o szczegóły możesz pytać tego użytkownika on pewnie by Ci poskładał http://forum.mp3store.pl/user/44929-chickenek/

 

Miałem też na myśli nie klon bravo ale inny wzmacniacz lampowy coś takiego http://www.ebay.com/itm/BK-Portable-Rechargeable-HiFi-Tube-value-vacuum-headphone-amplifier-amp-battery-/110925538541?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item19d3ad64ed Retter6 takiego miał i chyba Fatso, zestawiane było z TSami z dobrym skutkiem, ponoć po małej modyfikacji robi się jeszcze lepszy.

 

Ogólnie nie lubię polecać żadnych lamp, ale akurat TSy to takie słuchawki, ze ładnie się zgrywają z hybrydkami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ktoś wprawdzie napisał że jest na trochę innych bebechach ale konkretów brak. Wydaje się być również sensowną propozycją. Zobaczymy ile wyjdzie za AMPa, bo w tych 500zł muszę się zmieścić :)



Przepraszam za podwójny post, moderator może je połączyć ;)

 

Kombinowałem, kombinowałem... i wróciłem do początku. Biorę Bravo V2. Biorę Hifimediy Sabre. Teraz pytanie: wersję pierwszą czy drugą? W sumie używać go będę do komputera tylko stacjonarnie. Z telefonem/tabletem pewnie nie zadziała i tak. A wersja uae23+ powinna się łatwiej modować, z drugiej strony jest znacznie droższa (doliczyć trzeba zasilanie). Czy wersję bez "+" też będzie się dało zmodować w przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w ten cenie to jest to słuszna decyzja. :)

 

Tak do modowania to raczej UAE23+, bez plusa też się da, ale trzeba kombinować i rozwalać obudowę. Ja się zdecyduje chyba na wersje bez plusa, z przyczyn ergonomicznych.

 

Myślę, że dałoby radę go podłączyć do androida, do IOS to na pewno się da bo jest to w opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności