Skocz do zawartości

Tor pod hi-2050 do 500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Owszem, Bravo jest ciepłe, ale i7 jest raczej lekko ocieplony, cieplejszy niż e2 (mogę się mylić, piszę z pamięci). Z neutralnym Sabre powinno być lepiej.

 

Samo hifimediy + maxelle: w sumie to gra to tak jak Maxelle brzmią. Góry jest dużo, ale nie jest napastliwa, za to brakuje jej szczegółowości i precyzji, już głośniki Creative t40 z Sabre zagrały wyraźniejszą górą. Brzmią na pewno przyjemniej niż i7. Wokale na pewno są bliżej słuchacza, w ogóle średnica jest trochę bliższa i gładsza, ale lekko nienaturalna. Basu jest mniej niż z i7 (a słuchałem Cowona na lekko podbitej górze i średnicy w EQ!), acz jest lepiej kontrolowany.

 

Ogółem Sabre pokaże pazurki z Bravo i lepszymi słuchawkami, ale i tak słucha się z Maxellkami przyjemnie. DAC nie narzuca swojego charakteru, tylko po prostu gra, bardzo przyjemnie, naturalnie i szczegółowo, zwłaszcza na średnicy. Więcej powiem jak podłączę DAca i AMPa i porównam Maxellki z Takstarmi (wynik oczywisty, ale skupię się na różnicy barwowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM3 czyli pierwowzór maxwelli to akurat słabe słuchawki do porównań. Najlepiej zagrały z integry i czują się najlepiej przy źródłach w których prąd "płynie" czyli właśnie integrach. Za to Hi2050 to świetne słuchawki do testowania źródła i one najlepiej się sprawdzą u Ciebie do porównań.

 

U mnie takimi czułymi słuchawkami są X1 i po podłączeniu do Hifimediy przez o2 dużo zyskują, jedne z najlepszych połączeń jakie słyszałem. Szczególnie po EQualizacji efekt jest wyśmienity. Zauważyłem właśnie, że używając UAE23 EQ działa conajmniej 2x skuteczniej.

 

Zauważyłem też to co pojawiło się w jednej opinii na internecie. Ten model hifimediy świetnie sprawdza się w jazzie i dobrze zrealizowanych kawałkach. Ma świetną scenę i daje bardzo fajne efekty. Ale zawsze jest jakieś ale : P. Można powiedzieć, że wszystkie nie dociągnięcia i słabości realizacji również wychodzą na wierzch. Podobno wersja UAE23+ jest mniej czuła pod tym względem i bardziej sie nadaje do mocniej skompresowanej muzyki, ponoć daje gęstszy, gładszy, słodszy dźwięk. Z czasem pewnie i ona do mnie trafi, bo z sabre nie zamierzam się rozstawać : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Maxelle (hm3) się nie nadają, ale do końca weekendu tylko je mam do dyspozycji.

 

Na szczęście słucham głównie dobrze zrealizowanej muzyki, chociaż niestety dzisiaj coraz mniej takiej powstaje :( Na szczęście, bardzo czułe na jakość nagrania Phonaki Audeo wcale nie odbierały mi przyjemności, więc i tu nie będzie źle. Odsłuch kawałka "The Cry" zespołu Bardzo Bardzo potwierdza, że w dobrze zrealizowanej muzyce dźwięk jest hmmm... nie wiem czy mogę to tak określić, ale jest śliczny. Bardzo gładki, bezpośredni, ale i z lepszą sceną niż na Creative Audigy 2 (którą mam obecnie w stacjonarce).

 

Aha, zdaje się że Hifimediy (a dokładniej Tenor) nie jest wybredny co do złącza USB, bo w niskonapięciowym złączu w klawiaturze działa tak samo jak w normalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miki to kiedy można się spodziewać opinii na temat zestawienia Bravo V2 z hifimediy? : )

 

Powiedziałbym że ten model hifimediy gra dla mnie z charakteru jak coś pomiędzy LO nano 6G i Touch 4g. Głębia, płynność, tło takie jak w nano, a dokładność, akuratność i równość jak z T4G. To co różni od ipodów, to właśnie lepsza rozdzielczość, większa scena i większa szczegółowość, ale wiadomo, to są cechy które trzeba umieć odróżnić od charakteru grania. Można też powiedzieć, że hifimediy ma najlepsze cechy jakie miałem w dotychczasowych źródłach opartych o cirrusy, ma neutralność i gładkość, a zarazem dokładność i szczegółowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi w ogóle, a niedawno słuchałem Nano 7g (chyba gra podobnie jak 6g?). Z pamięci mogę się z tym zgodzić, ale wiadomo jak to z tą pamięcią jest :)

 

Jutro już wracam do mieszkania gdzie zostało Bravo i Takstary, oczywiście zabieram Hifimediy. Jutro zrobię wstępny odsłuch i dobór utworów, może już w poniedziałek uda mi się porządnie posłuchać i napisać. Ale na pewno jest to kwestia przyszłego tygodnia, zależnie ile znajdę czasu (bo chcę posłuchać na spokojnie) będzie to początek, środek albo koniec tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na spostrzeżenia mikiego :) Faktycznie ten malutki DAC zbiera same pozytywne opinie. Zapewne byłby w stanie godnie zastąpić mojego Audinsta... :) po 10tym pewnie przygarnę to małe cacko, chociaż wolałbym posłuchac go przed zakupem... no nic, na razie pozostaje mi tylko czytanie :)

 

MrB@ mógłbyś porównać dźwiękowo tego daca z Wavem I?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrB@ mógłbyś porównać dźwiękowo tego daca z Wavem I?

 

Ale ja mam soft 2.0 LA1 i grzebnięte w opcjach. A Ty masz chyba 1,2 a to co innego, inny dźwięk. UAE23 gra praktycznie tak samo jak mój wave, tylko wiadomo jakość ma jeszcze bardziej wyśrubowaną i wszystkie zalety puszczania wyższego napięcia na wzmacniacz. Czyli lepsza scena, separacja i rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.0 soft brandowany. Dzwiękowo to to samo co 1.2

 

Pytanie jest tylko takie jak zgra się ten DAC z Bravo v2 bo obecnie żadnego innego wzmaka nie posiadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz dla UAE23 to - AKURATNOŚĆ. On ani nie dodaje nic od siebie ani nie odejmuje. Dlatego prawdopodobnie zgra się z większością wzmaków a mianowicie, będzie grał jak wzmak do niego podpięty. Widać na nim dokładnie różnice między E6, O2 i Lovely Cube. Pytanie tylko czy to komuś będzie odpowiadać. Mi to super odpowiada. W końcu słucham muzyki i nie zastanawiam się nad tym co mogłoby lepiej zabrzmieć. Jak mi się sygnatura do danego kawałka nie podoba to zmieniam słuchawki, albo włączam EQ który działa świetnie gdy używamy hifimediy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności