Skocz do zawartości

Tor pod hi-2050 do 500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, w sumie telefon z USB OTG i Jelly Bean mam, może to zadziała. Dobra, to biorę bez plusa. Jak mnie najdzie na mody to pewnie kasa się na lepszy sprzęt znajdzie, albo zamówię wersję z plusem i się małego sprzeda :)

 

Napisałem do sprzedawcy z Ebaya i nie wyśle jako gift, ale może zadeklarować wartość rzędu 12-15$. Warto czy nie ryzykować jakby się paczka zagubiła? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już od Ciebie zależy. na 90% nie otworzą paczki - bo będzie raczej mała i lekka... ale zawsze jest te 10% choć sobie pomyślą, że jakaś karta chińska za 5zł hahaha

 

Ja myślę, żeby z ich strony zamówić DHL albo przez Belgie.

 

Tylko, żebyś się nie zdziwił, że ciężko Ci będzie znaleźć coś lepszego... Będę chciał od kogoś pożyczyć oDACa i porównać. :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc wszystkim a szczególnie Tobie MrBrainwash. uae23 zamówione, bravo v2 licytuję (może się coś uda ugrać). Ewentualnie kupię klon Bravo i lampę zmienię, ale raczej nie będę się w to bawił. W każdym razie bardzo mi pomogliście. Zobaczymy jak to zabrzmi i kiedy dojdzie w ogóle :)

 

Zamówienie przez Belgię to niegłupi pomysł, ale swoje kosztuje (70zł około). Lepsza ta wersja od DHL.

 

Jak mnie najdzie na mody to można to to wyciągnąć z tej śmiesznej obudowy, zmienić Tenora na coś lepszego, pobawić się dalej i wszystko władować w ładną obudowę z alu z Ebaya od normalnego DACa :)

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu kupić combo? Taki np. Topping TP31 wydaje się spełniać wszystkie założenia (a i jakieś kolumienki można podpiąć).

 

smsl jest techniczny, ja słuchałem z nim również technicznych HD330.

HD330 zdecydowanie nie są techniczne - fun pełną gębą z daleka od technicznego grania.

IMO potrzebują ciepła i kolorku, by ten fun wydobyć ;) mają masę energii, ale jak podpiąłem pod technicznego daca/ampa, to było mega surowo. z kopem i energią, ale raczej analitycznie, do funu było im daleko. nie mówiąc o górze, która cięła jak szalona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to też słuchawki wrażliwe na charakter źródła, może nie tak jak Takstary ale jednak. Zresztą, wszystko w audio jest sprawą absolutnie subiektywną :)

 

Zobaczę jak zagrają Takstary z moim torem, może będę miał okazję porównać z tymi SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił na ebay. Lecz chyba taniej można kupić w ich sklepie. Jak będziesz kupować to proszę wejdź przez ten link http://hifimediy.com/index.php?route=product/product&product_id=83&tracking=51af28210b92d .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad tą najtańszą wersją, jest ona gorsza jeśli chodzi o dźwięk? Ta jest tylko w USA dostępna a ja się raczej zastanawiałem na przesyłką z UK (najtańsza z europy) jeszcze cło dowalą czy coś (nie znam się, nic z zagranicy jeszcze nie zamawiałem)? Dlaczego przez ten link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zamawiałem z Ebay, na razie nie polecam bo wysyłka po dwóch dniach roboczych, w dodatku tańszym dostawcą niż wybrany. Ale zobaczymy kiedy przyjdzie :)

U kogo dokładnie kupowałeś i jaką wersje? Do jakiego wzmacniacza to podłączysz?

Dlaczego nie można do ciebie pisać na PW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad tą najtańszą wersją, jest ona gorsza jeśli chodzi o dźwięk?

 

O której wersji mówisz? jeśli masz na myśli tą z układem PCM2706 Zapewne nie jest gorsza. Lecz sęk w tym, że obsługuje tylko 16bit, co przy namieszanych ustawieniach systemowych, używaniu jakiś DSP czy systemowej głośności może przełożyć się na pogorszenie dźwięku. Po za tym nie ma wbudowanego konwertera, a zawsze lepiej jest mieć niż nie mieć. ; ) Natomiast jest ona dostępna też przez stronę chińską ".com"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uae23 wg jednej osoby (z komentarzy z ich strony) co kupił obie, pisze, że lepsza ta zwykła niż uae23+ (czyli ta 'stacjonarna' wersja). Czyli ta tańsza wynika, że lepsza, a do tej droższej to jeszcze zasilacz trzeba kupowć, bo w komplecie nie ma. Ta uae23+ niby nieco zmulona, chociaż ponoć lepiej brzmi na niej muzyka popularna.

 

W przypadku tego uae23 z linka parę postów wyżej co dał MrB, można go również używać jako konwertera do jakiegoś DACa, który nie ma USB, starczy tylko kabelek takiego typu kupić http://hifimediy.com/index.php?route=product/product&path=60_65&product_id=103

Jeszcze u nich ciekawe kabelki USB znalazłem, szczególnie ta wersja 30cm ciekawa, jeśli ktoś krótkiego potrzebuje do czegoś http://hifimediy.com/index.php?route=product/category&path=60_66

 

Z tej strony hifimediy widzę, że normalnie można do Polski zamówić, dostępne są 3 rodzaje wysyłki jak wczoraj patrzyłem, coś koło 6-7$, potem 8-9$ i jakaś sporo droższa, w okolicach chyba 25.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już można pisać PW jak coś, miałem skrzynkę zawaloną :)

 

MrBrainwash też zamówiłeś już?

 

Ja kupowałem od http://http://myworld.ebay.com/eastern_audio/&_trksid=p3984.m1439.l2754

 

Aktualizacja: ze sprzedawcą jest b. szybki kontakt, okazuje się że wysłał tak jak miał wysłać, tylko na Ebay błąd się pojawił. Już jest poprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uae23 x3 : D

 

Jednego prawdopodobnie puszę w obieg aby parę osób tego posłuchało. Wersja z + też mnie ciekawi, ale wychodzi prawie tyle co 2 bez plusa. Jak dla mnie trochę za dużo, żeby w ciemno brać. Zobaczę jak gra zwyczajna i później pomyśle. Jak się spodoba to biorę też plusa, bo za tą kasę to bym sam konwerter coax miał : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to, że również podzielisz się swoją opinią : ) @Dex555 wypowiadał się o niej bardzo dobrze. Dla mnie DACi to raczej kwestia gustu niż przepaście dźwiękowe, a i owszem, jedne grają lepiej, drugie grają gorzej, trzecie w ogóle nie grają. Lecz dobrze działający nowoczesny przetwornik dla mnie może grać jakością nie odbiegającą od high-fidelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o tego mi chodziło.

 

Czy pomiędzy uae23 a DT990pro nada się podłączyć wzmacniacz moonlight czy lepiej coś innego np Lovely Cube czy o2?

Najlepiej jak przyjdzie również wzmak.
Jaki wzmacniacz zamówiłeś?

 

Trochę nie na temat: Jak to zamówić ze strony producenta by czasem nie zapłacić VAT i cła? Najlepiej chyba dostawa z UK (tylko drogo)?

Edytowane przez skwaruch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat: Jak to zamówić ze strony producenta by czasem nie zapłacić VAT i cła? Najlepiej chyba dostawa z UK (tylko drogo)?

 

Weź normalną opcje, tylko napisz do nich by obniżyli Ci wartość DACa i paczki. na 95% unikniesz cła i vatu. Tylko przed zamówieniem proszę napisz do mnie bo miałbym prośbę.

 

 

Czy pomiędzy uae23 a DT990pro nada się podłączyć wzmacniacz moonlight czy lepiej coś innego np Lovely Cube czy o2?

 

Taki jaki będzie Ci pasował do tych słuchawek. : ) Ja bym proponował klona jakiegoś tudzież nawet LC, albo zwykłego + mody. Lecz to już wydatek w każdym wypadku jakieś 700zł najmniej. Chyba, że weźmiesz samego klona i na razie nie będziesz modował to wtedy 500zł. O2 to dźwięk monitorowy, transparentny, czytaj - nic nie doda od siebie do słuchawek, źródła i nagrania, jedynie dobrze je napędzi. Ja go bardzo lubię i podoba mi się świadomość, że nie wbija mi się w to czego słucham i że mam odpowiednią jakość (w tej cenie ampa z lepszymi osiągami nie znajdziesz) lecz nie każdemu takie brzmienie przypadnie do gustu i nie każdemu "poprawi" granie tak jakby sobie tego życzył. Tanią alternatywą zawsze jest Bravo V2 lub jego klony... dlatego że w cenie za jaką można go wyrwać też nie ma za bardzo konkurencji, jeśli chodzi o złożone ampy, gra bardzo dobrze, ma duuużo mocy. Ma pewne wady, ale takie z którymi można żyć. W moim odczuciu trochę spowalnia dźwięk, lecz w przypadku szybkich słuchawek takich jak DT990pro może to wyjść na plus.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mniej więcej o tej samej godzinie dotarły do mnie: Bravo V2 oraz Hifimediy Sabre. Niestety (nie pytajcie dlaczego) mam je w innych miastach, więc po weekendzie napiszę coś więcej.

 

Odsłuch na szybko:

 

Bravo V2 z dostępnym mi iaudio i7 zagrał bardzo ładnie na hi-2050, niestety było za ciepło, ale barwa była miła dla ucha, dźwięk nabrał powietrza, ale także i wykopu. Wcześniej w Takstarach nie słyszałem tak ładnego, miękkiego acz nisko schodzącego, nie dudniącego basu. Góra się wygładziła. Średnica zachowała swój charakter przy lekkim wycofaniu.

 

Hifimediy Sabre: testowałem go na razie z Maxell Retro DJ. Wnioskuję, że Sabre ze słuchawkami portable radzi sobie bez wzmaka. Dźwięk DACa jest neutralny, szczegółowy, przyjemny i jakby "miękki". Bas ładnie kontrolowany. Gitary brzmią bardziej analogowo niż w iaudio i7. Wokale damskie wyszły znakomicie, bardzo naturalnie. Jednak bez wzmaka czuć już na Maxellkach trochę płaski i nieco pozbawiony życia dźwięk w momencie, gdy słuchałem "gęstych" utworów. Lżejsza muzyka, np. reggae czy jazz, brzmią w tym wydaniu całkiem nieźle.

 

Nie wysuwam pochopnych wniosków, ale wydaje mi się że ten DAC i AMP stworzą dobrą parę. Zobaczymy później ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności