Skocz do zawartości

iriver Astell&Kern AK120


mela49

Rekomendowane odpowiedzi

"Among its features, the AK120 offers two kinds of equalization. First there's "Pro EQ," which is a fixed equalization setting "recommended by expert" according to the AK120 owner's manual. No other info is available in the guide on what this EQ is actually doing"

http://hometheaterreview.com/astell-kern-ak120-portable-music-player-reviewed/

 

"Professional Equilizer for the Best Soundstage

 

The AK120's Pro EQ was created from various genre of music after listening to them for thousands of times which helps to relive the live performance music. As an example, a single track has been listened to over 100 times for a time period of 40 minutes to achieve the best sound possible with this pro EQ setting. A good sound comes from a recorded piece expressed in the way it was meant to be heard. The focus with the Pro EQ feature is to create the soundstage through the sounds. In a quartet performance, the position of each of the 4 individual instrumentalists can be heard clearly. Through countless hours of testing and repeated listening the AK120's Pro EQ has been made. Experience the live soundstage of your music through the Dual DAC and Pro EQ feature of the AK120."

http://shop.iriverinc.com/index.php/astell-kern-64gb-portable-hi-fi-audio-mqs-player.html

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba.

 

Nie zauważam zmian w scenie, ale na słuchawkach na których z AK120 chciałbym więcej góry, PRO EQ dokładnie to robi - otwiera górę. Brzmienie staje się jakby bardziej sabre'owskie, mam wrażenie, że równiejsze - mniej ciepłe i gładsze w niższej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aby to był lineout to warto podnieść impedancję. Ale przy 100% głośności jest wszystko wporzo.

Racja. Efekty są super, obawiałem się trochę double ampingu, ale jest czyściutko.

 

Więc tak naprawdę to nie jest wyjście Line Out. Nawet przy Volume na 100 procent. Podnieść impedancję ? Jak ? Rezystory na (w) kablu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[New firmware] AK120 V1.37(Common)

http://www.iriver.com/support/download_view.asp?dNum=1086

 

Nov 27, 2013

ModelsAK120

[Warning]
Before firmware upgrade :
1. Make sure of your AK120’s battery level at least over 80%.
2. Make sure of your AK120’s memory size at least over 50 MB.
3. Don''t remove the connection between PC & AK120 while transferring hex data.

 

[Newly added function]

1. Comfortable USB mode

: USB mode can be changed when the AK120 is connected to PC via USB cable.

USB DAC <-> Removable disk, Charge battery <-> USB DAC or Removable disk (Settings - USB mode)

2. Folder playback

: On the top of each folder, ''Play all'' key is added, which enables to play all songs and songs

in sub folders in the selected folder.

3. 32bit wav (stereo) file supported

 

[improvement]

1. Enable to power off at charge & play mode – (Also applied for auto power off and sleep off)

2. Enable to choose home themes (Basic 1 type + Black, Silver and Redwine)

(Settings - Advanced - Home Screen Theme)

3. DSF files are shown in MQS menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, dodane rzeczy są fajne, ale nic z tego co było w postulatach. Nie ma CUE, nie ma constant playa, nie ma możliwości kasowania katalogów (dodawania ich do playlisty) i tak dalej.

Nadal musimy bombardować iRivera o nasze postulaty ! Wysłałem maila do Alexa Ana (Alex An (안창범) <alex.an@iriver.com> )

 

Dziwne,że CUE nie umieją dodać. To chyba nie jest trudne a dałoby sporo - pliki flac jako image+cue, gapless niezakłócony, ścieżki i opisy widać. A oni dodają obsługę 32 bitów :(

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem update.

Heh... albo ulegam autosugestii, albo charakterystyka dźwięku nieznacznie się zmieniła. Im dłużej słucham tym bardziej obstawiam to drugie :)

I żeby być szczerym, nie do końca mnie się te zmiany w dźwięku podobają :(

Edytowane przez dudens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem parę razy soft między 1.37 i 1.33. Wsłuchiwałem się w jeden kawałek na którym wydawało mi się, że zauważyłem różnicę w wysokich dźwiękach gitary, które to bardziej ranią moje uszy na sofcie 1.37. Być może to tylko autosugestia. Pewnie jestem przewrażliwiony :)

Pozostanę jednak (przynajmniej przez jakiś czas) przy 1.37.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również wydało się, że jest teraz jaśniej. W konfiguracjach, gdzie włączałem PRO-EQ, który rozjaśniał przekaz, teraz przestał być mi potrzebny, a całość odbieram jako bardziej neutralną. W porównaniach O2 i ODAC miał zdecydowanie więcej góry niż AK120, a teraz różnicę odbieram jako mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięższy jest ;)

 

@Baele - ja sam dziwię się swojemu szaleństwu, ale udało mi się uzyskać zgodę mojej Ewy , więc czemu nie? Zapragnąłem mieć jak w trylogii Waldemara Łysiaka : najpierw Dobry (iMod) , potem Lepszy (AK100) i tu już nie zatrzymałem się i sięgnąłem po Najlepszy (AK120). :) .

AK100 jest świetny i może wystarczyć w wielu przypadkach, jednak AK120 jest tą kropką nad i.

Pomyśleć, że kiedyś sądziłem ,że np. DX100 od iBasso będzie dla mnie tylko marzeniem, a tu proszę - Superkałach u mnie...

Na pewno ńie mam tak fajnych słuchawek jak Ty, ale moje dobrze współpracują z AK120. Zresztą bardziej widzę go jako portable i jako źródło zestawu stacjonarnego (na razie przez DAC). Jeszcze nie ciągnie mnie do dużych słuchawek i np. Klona. Domowe to u mnie K550.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności