Skocz do zawartości

Oczarowania sprzętem audio


blueme

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cały czas czaruje mnie zestaw uDACv2 + pchełki Vedia SRS 300, zwłaszcza nocą :)

 

na tych pchełkach nie usłychać tak ok. 1/5 dźwięków obecnych w ścieżce audio, a to co się słyszy jest wyraźnie zapiaszczone i zamulone/nieczyste...

 

Bzdury piszecie panie dzieju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczarowonie:

E2 za jakość dźwięku, filozofię, art. (czekam na E3)

MH-1 jak wyżej, wykonanie, jedynie ten przewód ale można z nim żyć no i ceną :D

HP-100 jak potrafią być bezduszne - neutralne.

TS-671 ich wyglądem ;) i jakością grania choć jeszcze w piecu leżą

iAudio7 całokształt w przekroju kilkunastu lat, serwisem cowon w pl, jakością baterii

Etymotikami za dogłębną aplikację na którą jestem nie czuły i jest środkiem do doskonałego obcowania sam na sam z dźwiękiem..

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopisuję się do oczarowanych k701. W sumie, to oczarowały mnie dwa razy. Najpierw, kiedy założyłem je na głowę po raz pierwszy. La mamma morta w wykonaniu Marii Callas i zabrakło mi tchu. Dalej, finał Jeziora Łabędziego skończył się ciarami na plecach i łzami w oczach. Pokochałem te słuchawki od pierwszego wejrzenia (wsłyszenia?:P)

Drugi raz, ostatnio, w połączeniu z irDAC'iem. Scena jeszcze się poszerzyła, wokale zabrzmiały jeszcze piękniej, góra się opanowała, a dół wzmocnił. Przybyło detali, takich smaczków, które teraz łatwo wyłapać, a wcześniej rzadko wiedziałem o ich istnieniu, Dla mnie te słuchawki, to takie muzyczne spełnienie. Kawałek Sawano Hiroyuki - Mobile Suit wgniótł mnie w fotel, ost do LoTR to samo. Można by jeszcze długo wymieniać.

Mam nadzieję, że jeszcze długie lata będą mnie czarować, pokazywać piękno muzyki i wyzwalać emocje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję audeo - nigdy nie miałem takiego opadu szczęki - głównie z powodu fenomenalnej separacji ścieżek i niesamowitej góry. Ciekawe jak będzie jak się je mocniej dopali..

Audeo to chyba najdłuższy hype w historii. No, może jeszcze Head-Direct RE0 ludzie dalej chwalą, ale głównie za granicą, bo u nas nie zdobyły jakiejś większej popularności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi z ostatnich oczarowań:

 

 

 

Dopadłem też Sennheisery HD598 na NuForce DAC100+O2 brzmią tak, że przez moment chciałem zamienić na nie HD600 - grają z mocną audiofilską manierą, relaksująco, ale poważnie i dostojnie - super do klasyki i jazzu. Wrażenie robi scena i ogólny muzykalny charakter. W sumie HD558 są zdecydowanie słabsze, ale nie zdziwiłbym się gdyby zdjęcie tej gąbki z przetwornika zapgrejdowało je brzmieniowo do HD598, bo HD558 był jednak mocno sztywne i spłycone brzmieniowo w stosunku do HD598. Jednak 558 mają tendencję do wyostrzania wyższych średnich, w niektórych konfiguracjach mogą być za ostre. Do tego bardzo oryginalny i odważny design, aka luksusowy salon ;)

Czy ja dobrze odczytałem? Słyszysz różnicę między hd598 i hd800, czyli TYMI SAMYMI DRIVERAMI? Oj wybacz, to w tym momencie większość Twoich wrażeń dźwiękowych odbieram z przymróżeniem oka... To te same słuchawy, co najwyżej słyszałeś różnice kabla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba nie ma wątpliwości co do różnicy. Przetwornik w 558 jest dodatkowo tłumiony + trochę inna konstrukcja muszli, drivery podobno te same: http://www.headfonia.com/sennheisers-new-hd558-and-hd598/3/

Więc nie jest to raczej różnica w kablach ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 to 300 Ohm, HD598 50 Ohm, to zdecydowanie nie są te same drivery + inna konstrukcja, zamocowanie przetworników (kątowe w HD598). Dalej nie wiem skąd ten hejt :)

 

Z ostatnich oczarowań. Q701, jutro u mnie będą. Miałem je u siebie kawałek czasu i po odsyłce okazało się, że już się bez nich nie obejdę.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest już późno piszesz bzdury :) 598/800??? :)

My bad, miałem na myśli drivery w hd600 i 598

 

Wszyscy już wiedzą o co chodzi.... O 558 i 598

Miałem obydwa modele. I modowałem 558. Nie potrafię określić lepszości tych droższych. Zależy od dnia odsłuchu ...czyli niuanse.

Edytowane przez ablak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd700 zakładam no cóż senn ...

grado gs1000, grado które trochę nie grają jak grado nie na twarz czyli lepsze plany bliżej dalej

AT a900 spora scena jak na zamknięte, ale coś deko sterylnie

he6 + tor za 15k nooo ale d... nie urywało :ph34r:

 

ak120 aaaaale to malutkie !!!! a poza tym tak sobie

x3 nie takie małe to ale soft ubogi za to tonalnie może być :P

hm901 miał powera ale UI to jakieś nie porozumienie za to daje radę w końcu tworzony dla HIMANów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMP550. zmieniłem słuchawki, słucham z nimi na IMPie i dopiero teraz słyszę, jak on czaruje i co on podawał w poprzednim zestawieniu. fenomenalne granie

Lepiej gra niz niejedna wspolczesna stacjonarka.

 

Wysłane z mojego ITQ700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności