Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S4


Kikero

Rekomendowane odpowiedzi

Się nie znacie ! Miałem brać Note 2 ale poczekam na Note III !!! Internet na 6 calach, Full HD, MKV. Oby tylko dali Wolfsona to i player będzie. Ale w sumie do muzy to wolę iPoda 5g. A telfon nosi się w kaburze a nie w kieszeni z kluczami ;).

 

I żeby nie było - jak ktoś chce mniejszy fon, niech nosi. Ale niech nie śmieje się z fanów tabletofonów, bo albo zdradza swoją ignorancję albo zazdrosci :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce mniejszy fon, niech nosi. Ale niech nie śmieje się z fanów tabletofonów, bo albo zdradza swoją ignorancję albo zazdrosci :)

 

"Zdradza ignorancję"? Na pewno wiesz co to słowo oznacza? A może po prostu zachowuje zdrowy rozsądek i nie ulega owczemu pędowi, modzie i reklamie? Albo ma inne wyobrażenie do czego ma służyć telefon? Albo że nie ma problemu z odróżnianiem komputera od telefonu? Albo, że już pracuje i nie musi grać pod ławką na lekcjach.

 

IMVHO obecny wyścig wśród telefonów na wielkość rozmiaru ekranu i ilość procesorów to nic innego jak prężenie muskułów producentów i pokazywanie "kto ma dłuższego". Można. Pytanie tylko po co komu w telefonie 5 z hakiem cali i 8 rdzeni? Do wybrania numeru abonenta?

Edytowane przez Dusty_PL
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus jest taki ze w 2013 budżetowe sluchawki maja specyfikacje jak top modele z 2012 :D Sony L czy SP idealnie spełni wymagania 2x1.7 / 4.3 720p ekran. Czego chciec wiecej za 1k ?

Jestem ciekaw jakis badan ile proporcjonalnie czasu używamy teraz naszych telefonow jako telefonow a ile jako transportu"" wszelakich rodzajow tresci i multimediow :D

Bla mnie spokojnie moze byc kategoria supermobile tablet z możliwością dzwonienia bo i tak zadziej dzwonie niż czytam czy pisze maile na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raczej nazywa się tych co krytykują od razu większy rozmiar ekranu :) wszystko dla ludzi- ktoś chce Note to sobie go kupi i tyle.

Problem jest inny. Mianowicie to co obecnie jest SGS4 kiedyś było Note'em. Nie mam nic przeciwko tabletom - jeśli ktoś faktycznie potrzebuje tabletu to sobie go kupi, mając uzasadnienie decyzji. Czego nie rozumiem, to dlaczego komuś kto chce topowego telefonu (!) wciska się TABLET.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat miał byc o DACu w SGS4. A ad vocem ekranów... właśnie przy przedłużeniu umowy kupiłem Note2. Tam też jest Wolfson. W ogóle Was nie rozumiem, jak na forum muzycznymm używając telefonu jako grajka można w ogóle rozważać coś innego niź Iphony, SGSy i Noty (Yamahy i Wolfsony), ewentualnie starsze Nokie (N8 gra świetnie). Reszta ma przecież jakies wynalazki, nie DACi, więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle Was nie rozumiem, jak na forum muzycznymm używając telefonu jako grajka można w ogóle rozważać coś innego niź Iphony, SGSy i Noty (Yamahy i Wolfsony), ewentualnie starsze Nokie (N8 gra świetnie). Reszta ma przecież jakies wynalazki, nie DACi, więc?

 

Jak na forum muzycznym można w ogóle rozważać używanie telefonu jako grajka ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się jak gra, a nie co ma w środku. Stare Nokie to miały super audiofilskie DACi na pokładzie?

 

 

Mnie też denerwuje ta wojna na ekrany, ideałem byłby 4,7" w obudowie tak zminimalizowanej jak w Xperii ZL...

Wydaje się, że starsze telefony miały większe moce na wyjściu. Obecnie ogranicza się moc w celu ochrony słuchu. A co do ekranów, to niepotrzebnie narzekacie. Każdy może wybrać coś dla siebie. Znam wiele osób (sa do nich należę), które kiedyś podniecały sie wielkością ekranu w N95 a tera jak porównam N8 do SGS3 to wydaje mi się taka malutka. Smartphone miał łączyć wiele urządzeń, to idea tego urządzenia więc "połączeniu" zaczęła też być idea tabletu - stąd zwiększanie ekranów. Jak dla kogoś 5,5` lub nawet 4,8` za dużo to zwykle ten sam producent oferuje sprzęt z dobrymi parametrami o mniejszych gabarytach. Baardzo dużo ludzi chce jednoczeie dzwonić, przeglądać internet, sluchac muzyski i oglać jaiś film będąc w ruchu, stąd wygodniej jest nosić jedno urządzenie niż kilka. Dlatego też kompromisy - większy ekran / mniejsza ergonomiczność przy połączeniach telefonicznych, za to większa wygoda w przeglądaniu stron www. itp. Choć z drugiej strony dla mnie 5,5` w Note2 to naprawdę max. a z tego co wiem, Note3 ma mieć 5,9`.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla kogoś 5,5` lub nawet 4,8` za dużo to zwykle ten sam producent oferuje sprzęt z dobrymi parametrami o mniejszych gabarytach.

 

Nie bardzo. Flagowiec jest w danym momencie tylko jeden. Przykładowo w tym momencie mamy Galaxy s3, a jeżeli ktoś chciałby mniejszy ekran to zostaje mu S3 mini, który jest hardware'owo gorszy niż Galaxy S2 (czyli sprzęt z przed kilku lat).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Samsunga jako przykład ale u innych jest dokładnie to samo. Porównaj sobie hardware One X z One S - różnice są podobne jak w przypadku Samsunga (choć trochę mniej drastyczne).

 

Żadna firma nie ma w swojej ofercie dwóch "flagowców" - jednego z większym, a drugiego z mniejszym ekranem...

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Sony nie boi się mniejszych i wydajnych telefonów - vide xperia s i p, później v i t. Arc i neo. U nich telefony flagowce i średnia półka nie odbiegają się tak znacznie od siebie. Co do htc one s i x to telefony z wysokiej półki. W pewnych testach ones wygrywał z onex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko sony nie boi się mniejszych Sharp też o to przykład 4,5 cala a jaka specyfkacja CPU 1.5Ghz (quad) i 2GB ramu http://www.nttdocomo.co.jp/product/with/sh04e/spec.htmlhttp://www.nttdocomo.co.jp/product/with/sh04e/spec.html szkoda że tylko na Japonię. Mają dużo fajnych modeli i dobrych, a cena w przeliczeniu na nasze niecałe 2 tysiące zł, tak tylko że Oni mają zarobki 3 razy wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat miał byc o DACu w SGS4. A ad vocem ekranów... właśnie przy przedłużeniu umowy kupiłem Note2. Tam też jest Wolfson. W ogóle Was nie rozumiem, jak na forum muzycznymm używając telefonu jako grajka można w ogóle rozważać coś innego niź Iphony, SGSy i Noty (Yamahy i Wolfsony), ewentualnie starsze Nokie (N8 gra świetnie). Reszta ma przecież jakies wynalazki, nie DACi, więc?

Sam Dac to nie wszystko, wolfson nie gwarantuje dobrego brzmienia. Poza tym jest masa innych rzeczy (jak soft, blokada głośności, niska moc bez blokady, szum) która popsuje całą przyjemność słuchania. Gdyby wszystko zależało od tego to Galaxy S i Wave grałyby tak samo ( obydwa na wm8997). Coraz częściej na forach o telefonachpiszą o tym, że telefon "gra słabo bo nie ma wolfsona", tak już się utarło że np. Touch 1g na wolfsonie gra lepiej niż 2g i 3g na Cirrusie. Wg mnie to bzdura, mi wystarcza jak piszą np. że HTC One S gra super i kompletnie mnie nie interesuje co w nim siedzi.

Edytowane przez gumiak9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności