Skocz do zawartości

Fostex T50RP - ogólne spostrzeżenia


mikolaj612

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety drogo, kupuje ze sklepu z UK i z kurierem wychodzi niemal 700zł, zależnie od kursu funta, jest szansa, że niebawem będę miał na odsprzedaż drugą nową parę, niby na ebay.de są taniej, ale nie wydaje mi się aby to były T50 a najwyżej T20 czy coś w ten deseń, ja z nich jestem mega zadowolony, mam w domu ATH-A900 (bez X), które też w okresie produkcji kosztowały z 1500zł i jakoś zdecydowanie lepsze nie są, podobny poziom jakości tylko podany w inny, bardziej konsumencki sposób, pady od Shure kupiłem w RMS, zdecydowanie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Bo pojawily sie na alledrogo, sprzedajacy wprost pisze ze Ty robiles modyfikacje.

http://allegro.pl/fostex-t50pr-udoskonalone-i3494504003.html

 

 

Modyfikacja została zrobiona przez mikolaj612 znanego z pclab oraz innych forów (mp3store.pl), czyli:

- mata docinana porządnie na wymiar itd.

- pady od Shure też stan idealny, oryginalne to od razu w zasadzie na demontaż poszły

- zakrycie wylotu z drivera zrobione optymalnie, bo standardowo jest cały widoczny i na nim damper

- zlikwidowany damper (ale, że po tym zabiegu nie było w środku nic, to za dużo basu było), dlatego dalsze wygłuszenie

- dodatkowa gąbka (ale nadal za dużo basu było), więc dalsza modyfikacja

- odkrycie jednego wylotu z 9 (i jest teraz elegancko)

 

Było bass reflex był 1, a teraz jest 4.

Teraz po prostu jest "walnięcie" i jest basu optymalna ilość.

Według mikolaj612 (który je modyfikował), to te T50PR grają lepiej niż jego A900 za 1500 zł oraz lepiej jak DT860 zrekablowane.

 

Jedna wada tych słuchawek to ciężar, prawie 1/3 kg, no i z telefonu nie zagrają.

Oprócz zbalansowania słuchawek dołączam dodatkowe pady od Shure.

Czyli tak jak kupiłem od mikolaj612.

Mikolaj612 kupił te słuchawki w Anglii (przez internet) w tym roku (bodajże w lutym) i modyfikował je dla siebie.

Jako, że byłem ciekaw ich grania kupiłem je od Niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrzanić tamte. Choć się do nich przymierzałem. Skoro Mikołaj się do nich nie przyznawał, to nie może oznaczać nic dobrego.

 

Moje doszły....Czekam teraz na pady od HM5, już idą z mp4nation....

 

W stosunku do HD650- dzień i noc. Bałem się, że nie będzie basu, ale on jest, tylko nie wylewa się, ale ładnie schodzi kiedy trzeba (np. Toto I will remember)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to moje były :)

 

Sporo czasu przy nich grzebałem, fajne słuchawki, jak skończę daca na Sabre to wtedy sobie jakieś poważne słuchawki sprawię.

 

Mi brzmienie T50RP bardzo pasowało, wykonanie mimo wyglądu takiego prostudio bdb, chyba do nich wrócę bo mnie nosi na nie od jakiegoś czasu, ale to człowiek kupił Black Pearl, to na Sabre się kilka tysięcy wykosztował i nie ma kiedy kupić :)

 

Ja swoje miałem z padami od SRH840.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzę, jak powiem, że to najwygodniejsze słuchawki z dotychczas posiadanych. Fakt, ta guma na pałąku nie wygląda na nazbyt przyjazną, ale nie odczuwa się jej. Zobaczymy jak będzie z nowymi padami, które mogą jednak delikatnie zmienić przekaz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak tragicznie, magia jest na średnicy, balans i wygoda imo świetna, wizualnie mi się bardzo podobają, cały dzień mogłem w nich bez grymasu słuchać muzyki :)

 

Niebawem T20RP będzie można kupić za 300zł z hakiem w djshop.

 

Jak się mają dźwiękowo 20tki do 50tek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, a co dam komuś do posłuchania fostexów to tylko psioczą, że to nie to :P A dla mnie grają genialnie. Co do wygody, w standardzie jest dość kiepsko. Pady za płytkie (po godzinie uszy miałem całe obolałe), opona trochę uwiera, bo i same słuchawy do najlżejszych nie należą. Natomiast po wrzuceniu padów z hm5 (+ wkładki 'bananki', bo nawet z nimi jest ciut za płytko) i przylepieniu do opony welurowej poduchy mogę nawet w nich spać. Leżę na boku i nic mnie nie uwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli stare wersje. V2 po modach grają lepiej niż T50RP po modach, bo niestety z tego przetwornika w T50RP cudów nie będzie.

 

Oczywiście też uważam, że w swojej cenie to świetne sluchawki.

Nie wiem co jest w T20, z tego co pamiętam ten w T40 nieznacznie się różni od tego w T50.

 

 

ps. sorry za rozczlonkowany post ale edycja mi przez Tapatalk nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności