Skocz do zawartości

Domowe zestawy audio


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Pro-ject Debut Carbon i szukam jeszcze jednego, podobnego gramofonu z tym, że tym razem może pójdę w vintage. Kusi mnie Rotel RP-830 lub Rega Planar 2 (tylko, że tą trudno znaleźć). Reloopy też rozważam, acz odpycha mnie jakoś ich "DJskość". Ma być to źródło właśnie pod RX1. Nie śpieszę się, mam czas. :)

Edytowane przez Sir Harvester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 :(


Ja mam Pro-ject Debut Carbon i szukam jeszcze jednego, podobnego gramofonu z tym, że tym razem może pójdę w vintage. Kusi mnie Rotel RP-830 lub Rega Planar 2 (tylko, że tą trudno znaleźć). Reloopy też rozważam, acz odpycha mnie jakoś ich "DJskość". Ma być to źródło właśnie pod RX1. Nie śpieszę się, mam czas. :)

 

Zawsze możesz go obić dechami i będzie wintydż jak się patrzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to i bez kalibracji( lekko coś tam sam ustawiałem) zjada Szajsungi sąsiadów :) Szkoda tylko że mam 42 cale , ale większy by nie wszedł , z 2 metrów ogląda się nawet dobrze .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na 55 calch z 2,5 metra u znajomego było powalające wrażenie na VT60 , Avatar sprowadził mnie do parteru :) Ja ze swojego ST50 jestem bardzo zadowolony, u mnie zresztą cała rodzina bliższa i dalsza ma plazmy (LG, Panasonic) i nikt nie narzeka .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Mój zestaw:

 

attachicon.gifDSC_0067.JPG

 

 

 

 

Zmiany: TV 46 zamiast 32, nowe mebelki, nowe kable głośnikowe.

 

attachicon.gifDSCF0327.JPG

 

Bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja toże w takim razie swój audio kącik pokaże. na klasycznej komodzie z 17 wieku... u mnie ku niezadowoleniu żony forma została zepchnięta daleko za treść :)

choć boje były nieziemskie aby kolumny choć 50cm od ściany odsunąć :/

 

a w sprzętach mamy:

- poczciwy CD Technics sl-pg590

- NAD 355bee

- dekoder kablówki

- FatsoCubeLinear - w obudowie z zatopionego niedawno statku przez flotę radziecką na wyjściu w morze floty ukraińskiej - na specjalne zamówienie :)

- pod TV skromnie SMSL Sanskrit się wyłania

- Energy RC-30

 

IC - Solid Core miedź 7N i srebro 6N od Pana Marka B.

Głośnikowe audioquest type-2 bi-amp

stacjonarnie.jpg

Edytowane przez grubbby
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO tak - ja nie mam przy nich nawet potrzeby subwoofera w filmach.
To generalnie kolumny nastawione na dolne rejestry - gora jest rozdzielcza ale nieco przyciemniona, lagodna. Cala prezentacja w strone malego przyciemnienia. Przy poprzednich JBL TX710 to jak noc i dzien :)

 

obcenie to nawet musze je poskromic na dole przy glosniejszym sluchaniu - nie maja idealnych warunkow i sie po pokoju nieco dudnienie rozchodzi :/ kolce minimalnie pomogly, ale chyba trzeba jakies gabeczki w B-R zapodac...

tez jeszcze moze pokombinuje z kablami. bo o ile zmiany ida w dobrym kierunku (procab -> real cable tdc300 -> audioquest) to czuc ze mozna z nich wiecej wyciagnac.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie miałem nadzieję, że góra nie będzie przy okazji "przyciemniona". :-)

Mam Paradigm Monitor 9, które ponoć schodzą jeszcze niżej i też mam kłopoty z ich ustawieniem. Obecnie stoją praktycznie na środku pokoju bo inaczej traca wiele na muzykalnosci a bas ucieka piętro niżej tak czy siak. Jedynie poskromienie bestii pomaga zatkanie otworów BR bawełnianymi koszulkami.

 

Kolce spróbuję dzisiaj założyć - może to coś da tak jak mówisz :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paradigmy slyszalem 9v7 - faktycznie tam walniecie tez piekielne :) od nich lepsze wrazenie na mnie wywarly MA BX6 - wlasnie nieco rowniejsze granie i bardziej trzymany w ryzach dol. w paradigmach nieco jednak ciagnal sie po pokoju (odsluchowym - wiec z dobrym ustawieniem i wygluszeniem).

 

moich bezposrednio nie porownywalem z powyzszymi... wiec nie wiem jak ta gora bedzie stala. Majac na mysli przyciemnienie mowie o wlasnie porownaniu z moimi jbl, kef c7 czy klipsch f30 (zwlaszcza te ostatnie pamietam jako przyostre dla mnie...). w stosunku do paradigmow wcale juz tak byc nie musi... ale sluchalem je w dlugim odstepie czasu i zupelnie na czyms innym wiec ... :(

 

a co do kolcow to mi daly dwie rzeczy - odczuwalnie mniejszy poglos, dajacy wieksza rozdzielczosc i kontrole. i pare dziur w panelach ;)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do kolcow to mi daly dwie rzeczy - odczuwalnie mniejszy poglos, dajacy wieksza rozdzielczosc i kontrole. i pare dziur w panelach ;)

Za nim Twoja żona tego nie zauważy to radziłbym zastosować podkładki :)

 

 

podkładki.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zauwazyla...

Po drugie podkladki sa. Problemem jest dziecko i osoby trzecie nieswiadome (np. Monter kablowki) co nagle biora kolumne i przestawiaja...

 

Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyste odbieraja tylko najnizszego basu a brudne mocniej cale pasmo "dusza"?;)

Gabke zwykla planowalem po prostu dociac... Choc na testy tez dobry patent:)

 

Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te nowe kable głośnikowe to... ? :)

 

"Moniteur by Real Cable". Dostałem za friko więc używam ;)

 

Grubby: i słuchasz tak jak stoją? Tzn. w nierównej odległości od ścian, i z lewą kolumną przystawioną stolikiem?

Edytowane przez Garp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie:) stolik oczywisxie odstawiam. Ale niestety ustawienie takie zostaje.

Ostatnio to glownie sluchawki u mnie kroluja albo bardzo cicho stacjonarka. Przy cichym tak to nie przeszkadza natomiast glosniej to juz slychac niezbyt udane ustawienie... Jednym slowem sie zmula i poglosy zwieksza. Stacjonarka jest najczesciej ostatnio uzywana do jada jada misie smieja im sie pysie... I takie tam. A mloda nie narzeka na ustawienie;)

 

Ja natomiast jak bedzie przemeblowanie to bede walczyl o swoje;)

 

Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 4

Znaczy tez od tylnej sciany jest rowna odleglosc. Natomiast jedna kolumna jest przy bocznej scianie jeszcze niestety. Chyba tak jak u Ciebie ;p Z reszta ta druga tez jest z boku ograniczona biurkiem:/

 

Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

 

 

 

 

attachicon.gifIMG_9152.JPG

 

Końcówka mocy Sony TA-N7. 35-letni dziadek, którego wyprodukowano w liczbie około 2200 na cały świat. Rarytas, egzemplarze w bardzo dobrym stanie osiągają zawrotne ceny na zagranicznych portalach aukcyjnych. Ja kupiłem swoją na targowisku, dlatego stan zewnętrzny jest nieciekawy. Na szczęście w środku nie wygląda na grzebany, po za wymienionym włącznikiem. Końcówki te zbudowane są w oparciu o kultowe Vfety - tranzystory zaprojektowane i produkowane w krótkiej serii przez Sony. Wysoki koszt wytwarzania tych tranzystorów spowodował szybkie zaniechanie produkcji. TA-N7/B ma opinię jednej z najbardziej lampowo brzmiących konstrukcji tranzystorowych. Ja żadnej lampy nie słuchałem ale rzeczywiście muzykalność tego cuda jest zniewalająca.

Więcej o tej niebanalnej konstrukcji można przeczytać na stronie thevintageknob.

 

 

O, Panie, V-FET. Swego czasu zastanawialem się nad Yamahą B-2 ale, jak widać poniżej, poszedłem w nieco innym kierunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wepchalem skarpety do BR - troche za mocno zdlawily :/ przy glosnym sluchaniu jest ok... jednak przy cichym ucieka za bardzo basowka czy kontrabas :(

ale jakas gabka o wiekszym przeplywie powietrza moze sie nadac... cos trzeba pokombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności