Skocz do zawartości

Domowe zestawy audio


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarł gramofon, więc cały domowy zestaw jest już w komplecie. ;) Brakuje mi tylko jakiegoś małego, ciepłego DACzka i tunera.

 

Póki co jest:

1. Technics SL-221 z Shure M95G

01.JPG

2. Denon UPA-F103

204027-denon_upaf10_amplifier_with_kitam

3. Canton Karat 30

1314849949.jpg

 

Jak uda mi się ogarnąć kable to pocykam własne fotki. Póki co muszę trochę powiercić w półkach. ;)

 

@Edit

Posłuchałem już trochę i jestem bardziej niż zadowolony. Cantony wybrałem głównie ze względu na BR z przodu, a są bardzo fajnymi kolumienkami i nawet w bardzo ciasnym ustawieniu kreują fajną przestrzeń. Podłączone do komputera są zdecydowanie zimne, sieją wysokimi i brakuje wypełnienia na midbassie, a męskie wokale brzmią jakby wokalistom wyraźnie brakowało pewnej, ekhem, istotnej części męskiego ciała. Zaskoczyło mnie więc jak grają z ww. Technicsa, ciepło, bardzo muzykalnie i z dużą dynamiką. Nowe kosztowały 1000 marek, ja dałem trochę ponad 300 zł. Za taką kasę nic tylko brać. :)

Edytowane przez Jeycam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak sprawdzają się XN250 w trochę mocniejszych brzmieniach? Miałem okazję posłuchać na nich jazzu na którymś Audioshow i powaliły mnie na kolana. Jak w rocku też dobrze się spisują to mam na co zbierać!

 

Rock także grają dobrze. Są bardzo wymagające co do standów i ustawienia, przynajmniej w moim pomieszczeniu. Trochę musiałem się namęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak sprawdzają się XN250 w trochę mocniejszych brzmieniach? Miałem okazję posłuchać na nich jazzu na którymś Audioshow i powaliły mnie na kolana. Jak w rocku też dobrze się spisują to mam na co zbierać!

 

Rock także grają dobrze. Są bardzo wymagające co do standów i ustawienia, przynajmniej w moim pomieszczeniu. Trochę musiałem się namęczyć.

 

Wypas! Jakieś porady? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się ramy to się nie posr... ;)

A tak serio to standy najlepsze na jakie nas stać, poeksperymentować z podkładkami pod nie, trochę przesuwania wte i wewte i jest efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jak sprawdzają się XN250 w trochę mocniejszych brzmieniach? Miałem okazję posłuchać na nich jazzu na którymś Audioshow i powaliły mnie na kolana. Jak w rocku też dobrze się spisują to mam na co zbierać!

 

Rock także grają dobrze. Są bardzo wymagające co do standów i ustawienia, przynajmniej w moim pomieszczeniu. Trochę musiałem się namęczyć.

 

Wypas! Jakieś porady? ;)

 

Zrób sobie wieszak na słuchawki, w temacie masz jak bo aż szkoda patrzeć jak tak słuchawki wiszą byle jak,

immo spokojnie zmieścisz dwa, będzie ładniej i wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się ramy to się nie posr... ;)

A tak serio to standy najlepsze na jakie nas stać, poeksperymentować z podkładkami pod nie, trochę przesuwania wte i wewte i jest efekt.

 

Hahaha. ;) Okej, dzięki!

 

 

Zrób sobie wieszak na słuchawki, w temacie masz jak bo aż szkoda patrzeć jak tak słuchawki wiszą byle jak,

immo spokojnie zmieścisz dwa, będzie ładniej i wygodniej.

 

Pytałem o ustawienie XN250. :) HD380 są niezniszczalne, równie dobrze mogłyby się walać po podłodze i nic by im nie było, dlatego nie widzę potrzeby kombinowania ze stojakiem, tym bardziej że nie planuję w najbliższej przyszłości jakiejkolwiek rozbudowy toru dla nauszników. Jeśli do nich kiedyś wrócę to pomyślę, np. nad takim:

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym nakłaniał imo az sie prosi o wieszak, sam przy chwili wolnego czas sobie zrobię bo w końcu juz to jest przemyslany pomysł jak co zorbic ...

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szafka to jakaś Ikea za dwa piwa. Na wiosnę znajdzie się coś bardziej stylowego. Kolumny to kolejna wariacja na temat Audio Physic Tempo. Grają miodnie, jednak wciąż eksperymentuję z capsami i dlatego nie zamykam jeszcze kwestii estetycznych. Elektronika, to Onkyo i Reloop z sygnatury. Całość planuję uzupełnić o końcówkę mocy, jednakże nie prędzej jak za rok.

 

Malusie te Monitor Audio. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klon Technicsa SL-12xx. Na pokładzie ma także niezłe pre, a mechanicznie to istny czołg. Brzmienie z AT-95 bardzo milusie. Sam sprzęt to jest tak zwana platforma Super OEM (wszystkie topowe Audiotechniki, Numarki, ale i flagowy Denon DP-A100 http://www.denon100.com/#/po/products/turntable to właśnie ten drapak). Dla ścisłości mam też klasycznego Pionka z 1975 roku i nie mogę się zdecydować, który mi bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności