Skocz do zawartości

Domowe zestawy audio


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam!

A u mnie jest tak.

Wzmacniacz-DENON PMA-520AE(kupiłem w niemczech bo był tani(170EURO)

Tuner-DENON TU-500(piękny klasyk z 1977 roku-kupiłem go na giełdzie za 200zł.Gra super i radzi sobie z zakłóceniami i słabym sygnałem)

Gramofon-Pioneer PL-512X i wkładka Ortofon OM 5 E.

Magnetofon-Pioneer CT-S670D(bardzo wysoki model który kupiłem za 200zł w stanie idealnym,bo przeleżał 15 lat w szafie)

CD-Kenwood DP-R4090(50zł na giełdzie.Nie kupuję drogich"audiofilskich" odtwarzaczy,bo szkoda mi kasy,a taki grat zawsze parę lat podziała.Robię tak,bo nie znoszę brzmienia odtwarzaczy DVD(dźwięk jak z kartonu)

Tuner internetowy-DNT IPdio Jest to takie radio internetowe-radio FM-media player oparty na Reciva.Wiem,że to zabytek(teraz tylko vtuner) ale kupiłem nowe w Niemczech za 60 Euro co stanowi ułamek ceny"allegrowej".Sprzęt porządny,z aluminiowym panelem przednim i pilotem)

Kolumny-STX F-130n(nie potrzeba mi więcej,pozatym grają bardzo ładnie)

Kable głośnikowe-OMYp 2x1,5mm2(kosztowały 1,90zł za metr,poza tym to jest MIEDŹ,a nie jakieś miedziowane badziewie z marketu.I dodatkowo nie wierzę w"cudowne" kabelki za 10kzł.

Kable sygnałowe-takie po 10zł z elektronicznego(j.w.)

Płyt winylowych mam stosy,ale też kupę trzeszczącego śmiecia z wystawek.Ostatnio wpadło mi trochę dobrych płyt(oczywiście z wystawek-głównie niemiecki pop ale i klasyka oraz rock).

Kompakty też wybieram w śmieciach z wystawek(mam pełno fajnych płyt) a kupuję je po 2-3zł za sztukę.

Kasety też wybieram z tego szajsu poniemieckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to siup... mala modyfikajca zestawu.
wszedl arcam rDac wraz z Tomankiem Mini ULPS oraz Music Hall ph25.2.
Poki co jestem oczarowany tym zestawem :)

 

Rozwiazalem tez problem z bas refleksem z tylu co nieco robil mi dudnienie w pokoju... mianowicie skarpeta jak pisalem za bardzo zdusila. To zatkalem kawalkiem plaskiej gabki (taka jaka dawali np do pudelek z plytami glownymi PC). Tez przydusilo za bardzo dolne rejestry :/ No to zrobilem jak na zdjeciu - tylko od gory przylepiona tasma gabka... swobodnie sobie wisi i pozwala uchodzic powietrzu ruszajac sie w takt "bitu" :) efekt rewelacja!

DSC_0053.JPG

DSC_0054.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ze swojej strony polecam tylko takie ze srebrnymi niciami. Zdecydowanie rozświetlają górę. ;)

 

On Topic:

Wczoraj wreszcie podłączyłem do swojego domowego setupu UD110v2. Wygląda to to dosyć niepozornie, bo tak:

200x200px-ZC-4800a24f_UD110V2PIC3shadowf

Ale... na płytce siedzi najwyższy i najnowszy model TI - PCM5102 (obecny np. w nowym WA7 Fireflies) i biorąc pod uwagę cenę to najlepszy zakup audio EVAHHH.

 

Ten sam PCM5102 siedzi również w chwalonym M2tech HiFace dac :). Szkoda że zegar jest kilkukrotnie mniej dokładny niż tam i nie ma Xmosa ale za tą cenę to może być naprawdę świetny produkt.

 

 

Ja już wolałbym dołożyć parę $ i wziąć z xmosem:

 

http://www.ebay.com/itm/XMOS-PCM5102-DAC-headphone-384K-32bit-4layer-PCB-coxial-USB-power-sound-card-/251480070292?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item3a8d615894

 

Miałem okazję testować, fajny dźwięk w małej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem tamte ale te to druga para. Tamte poszły do Johnnysa. Ta para to nówki razem z kompletem zapasowych padów :)

 

 

 

Ta para to nówki razem z kompletem zapasowych padów :)

 

 

 

zapasowych padów

 

 

 

padów

 

 

...czego?

 

 

@down,

mini padziki mnie zabiły :lol: wspaniałe

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały stacjonarny zestawik

 

AKG k1000 + FCL

 

attachicon.gifAKGk1000ab.png

attachicon.gifAKGk1000ba.png

 

 

 

 

Jak się zgrywa FCL z K1000 wg Ciebie? Jakiego opa masz w FCLu?

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

 

w FCLu opa2228p :)


@aallen, miałeś się nie chwalić, że dostałeś łapówkę za Mikołaja...A teraz będzie znowu dym i co sobie ludzie pomyślą :P

Nie wytrzymał i narobił fotek, z resztą całkiem fajnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danus,

zestawik fajny, ale jak Ci te kolumny grają, wstawione w taki kąt?

Na moje ucho grają poprawnie, nie słychać dudnienia choć wiem ze powinny być minimum 0,5m od ściany ale technicznie jest to nie możliwe. Gdyby miały Bass reflex z tyłu nawet bym ich tam nie postawił a co dopiero kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Na razie tak to wygląda, ale w planach zmiany.

dsc_6330.jpg

dsc_6319.jpg

Kurde, zes poszalal, wlasnie tak sie zastanawialem, czy te Hifiman-y podlaczasz do monoblokow :D. Drugie zdjecie z klimatem, uwielbiam takie foty z zarzacymi lampami ...ehh ;).

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności