Skocz do zawartości

Domowe zestawy audio


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

9f75bae86b1611e2b46022000a1fb37a_7.jpg

Na razie tylko to :
tuner: technics gt550
Cd: technics Sl-PG570A
Wzmak: Reloop ha210b/koda kd300 po modach
Głośniki: altus 110

Teraz szukam kupca na altusy i kupuje coś lepszego, bo to najgorszy element w moim zestawie. Z wzmaka jestem cholernie zadowolony, szczególnie po modach...

Edytowane przez deadmau52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Zadowolony z nich jesteś? Jak wypadają w porównaniu do DT990?

Jestem zadowolony. Czy bardzo? Ciężko powiedzieć.

Nigdy nie byłem fanem systemów głośnikowych, bo z założenia uważałem, że trzeba na nie poświęcić trochę więcej grosza niż na tor słuchawkowy.

Okazało się, że przy 700zł kosztów za Pylony i M20 z akumulatorem jestem na tyle zadowolony, że nie chcę mi się dalej przebierać w głośnikach :)

 

A co do porównania, to ciężko stawiać słuchawki obok głośników.

Pylony grają bardzo ładnym, nasyconym dzwiękiem o świetnej średnicy. I nawet się nie spodziewałem, że w takim budżecie może to grać tak dynamicznie.

Podobno brakuje im basu, ale ja tego u siebie nie zauważyłem. Może nie schodzą za nisko, ale bas jest zwarty i mocny.

 

Przed zakupem miałem doczynienia jedynie z M2 i Monitor Audio BR2. A tutaj zdecydowanie najlepiej wypadają Pylony :)

 

PS. Są na Allegro za 600zł. Ciężko je ostatnio dostać z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę swoim zestawem, ale nie domowym tylko akademikowym :)

 

DAC- S.M.S.L. SD-1955 z zasilaczem Tomanek

Wzmak głośnikowy- S.M.S.L. SA-S1 z zasilaczem stabilizowanym

wzmak słuchawkowy- Forum608 IV w wersji extremum

głośniki- Denon SC-N7

Słuchawki się niestety nie załapały ;)

IMG_20130131_161730.jpg

IMG_20130131_161755.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szkoda tylko, że lasery takie kipściuteńkie

 

W moim systemie nastąpiła mała zmiana :) Zestaw Pioneer + Marantz zastąpił Harman/Kardon HS 500:

 

Harman-Kardon-Home-Theater-3.png

 

Zmiana jak najbardziej pozytywna, sprzęt gra znakomicie i zajmuje mniej miejsca. To tego wygląda znakomicie :)

 

Kolega mi to przytargał na serwis pogwarancyjny. Mistrzostwo świata w oszczędności. Nawet blachę miedzianą do izolacji elektromagnetycznej zastąpili farbą! Szczęka mi opadła jak to rozbebeszyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosz głośnika to blaszana wytłoczka za 10 juanów. Zawieszenie z gumy utleniającej się w tempie przyspieszonym. Obudowa z płyty wiórowej o grubości 10 mm do której przytwierdzono to kobylaste, 25 cm (?) nieporozumienie 5cioma (!) wkrętami. Po kilku latach grania śruby sam wypadną, o ile wcześniej membrana nie wyskoczy. Poza tym sekcja aktywna odizolowana jest od przetwornika farbą z dodatkiem miedzi, a nie blachą miedzianą. Wystarczy,. że się połuszczy i zaczyna się sianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja kolej.

 

Jakiś wzmacniasz kenwooda o mocy zdaje się 105 wat na sinusie

IMG_0013.JPG

 

Pod nim jest cd od zestawu, ale nie używam. Obecnie niestety podłączony do realteka w kompie. czekam na dostawę odac'a.

Wzmacniacz napędza te oto kolumienki Infinity sm-155 kupione pod nowe nieco większe mieszkanie:

IMG_0012.JPGIMG_0015.JPG

Telewizor obok kolumny ma 50 cali - tak dla uzyskania ich skali:)

Edytowane przez oscar_dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, są niewiarygodnie skuteczne - 5 wat i sąsiadka wali w ścianę, 20 - nie słyszysz własnego krzyku, 100 i ... tak daleko nie zapędziłem się w obawie o krwotok:) Ale to nie są estradówki tylko kolumienki hi-fi i w cicho też ślicznie grają. Porównywałem je bezpośrednio do infinity kappa 8.2 i brakowało im trochę góry (kappa są czterodrożne i mają strunowe super-wysokotonówki) i powiem wam, że te maleństwa wyszły przy niskich głośnościach z porównania całe, przy wyższych przeganiały kappy. Słucham na nich włąśnie stana getza i powiem że scena i lokalizacja powala. Niestety infinity, aby sprzedawać nieco droższe kolumny postanowiło tych nie wytłumiać, więc selektywność jeszcze kuleje, ale miałem kiedyś ich poprzedniczki i wiem że ta wada odejdzie w niepamięć jak tylko im napcham waty do wnętrza:D

Edytowane przez oscar_dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, są niewiarygodnie skuteczne - 5 wat i sąsiadka wali w ścianę, 20 - nie słyszysz własnego krzyku, 100 i ... tak daleko nie zapędziłem się w obawie o krwotok:)

Do hifi nie trzeba w sumie dużej głośności, zależy też kto czego oczekuje, mój kumpel lubiący dubstepy itd jak słuchał u mnie prodigy przy 6/10 to stał przy kolumnie i krzyczał " ******ście słychać" a ja musiałem wyjść z pokoju, bo przekraczało to mój próg bólu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu cos dla mnie na tym calym forum :P Zabieram sie wstawienie tu toru od kiedy powstal temat, ale cos nie ma czasu trzasnac zdjec, a zdjec polowy rzeczy na necie nie znajde niestety :) Post zaklepany, czekam na czas i motywacje teraz :lol:

 

Pokaż ten swój zestaw Mayster, jestem niezmiernie ciekaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności