Skocz do zawartości

A10 FW - V001.003.013 "B"


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nowego Basu jeszcze nie testowałem, ale ten stary był dla mnie jakiś głuchy.

A czy da się też przywrócić stary Rock?

 

P.S. To jak nie VU, to dodajcie przynajmniej możliwość sprawdzenia jaki bitrate ma plik. Moim zdaniem to podstawa, aby wiedzieć jaki bitrate ma dany plik.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proc > A Ty nie masz komputera? :) Bitrate pliku to jest to na co godzinami gapię się w odtwarzaczach, z przerwami na format pliku (który jest a byłem jemu przeciwny).

 

 

W wersji 1.4.xx postaramy się popracować nad tym co opisał Clint oraz ewentualnie to co zostanie wyszło nam w 1.3 finalnej wersji.

A dopiero po tym pomyślimy nad takimi sprawami jak VU.... chyba że wyjdą inne kfiatki w miedzy czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy - jak kasować foldery w odtwarzaczu? Niektóre się kasują, ale inne dają komunikat w stylu "nie można usunąć". Potrzebny format?

Druga sprawa - jakie ustawienie jest najbliższe poprzedniemu ustawieniu Rock w EQ, bo to nowe jest dziwne (jakbym słyszał muzę przez rurę)?

(Ok, wystarczyło zmienić ciut SRS i już Rock brzmi jak dawny Rock, teraz tylko sprawa tych folderów, bo nie chce wierzyć mi się, że niektóre foldery są nietykalne i trzeba formatować cały player).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.ksy Bass idzie w bardzo dobrą strone, tylko jeszcze troche zbyt przytłumiony-niewiem które pasmo za to odpowiada-właśnie tym sie charakteryzował stary tryb, że miał i głęboki bass ale nie był przytłumiony jak w większości playerów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 1.4.xx postaramy się popracować nad tym co opisał Clint oraz ewentualnie to co zostanie wyszło nam w 1.3 finalnej wersji.

A dopiero po tym pomyślimy nad takimi sprawami jak VU.... chyba że wyjdą inne kfiatki w miedzy czasie.

Miło słyszeć, jak chcesz to mogę to precyzyjnie opisać na priva, jeżeli coś mogłoby być niejasne. Trochę zajmuję się rozwijaniem aplikacji, ułatwieniami w interfejsie w pracy. Dobrze by było jeszcze gdyby pewne elementy menu-tym dodatkowym (odtwórz, transmiter) były zawsze na tych samych miejscach (kolejność), bez względu na to czy belka byłaby na pliku, folderze, wykonawcy itp.. a np. ulubione (dodaj, usuń) jako np ostatnia pozycji listy tak aby jedno joy up umożliwiało łatwy dostęp do tego. Zastanawiałem się też nad potwierdzaniem działań dźwiękiem (lub jakąś jego zmianą). Może nie wszystkich tylko tych istotnych jak kasuj plik, transmiter.

Ostatnio wpatrując się w wyświetlacz o mało a bym wpadł na samochód ;).Tutaj poproszę o opinię forumowiczów, wspólnie z Vedią możemy zrobić z A10'tki jeszcze lepszy player a już jest przecież dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co skreślamy z listy:

  • Brak polskich znaków w nazwach plików i IDTagach

 

Ale dlaczego skreślacie? Zepsuliście przecież. :-(

 

Ech, a było tak pięknie. Vedia A10 -- jedyny znany mi odtwarzacz, który wyświetlał poprawnie znaki międzynarodowe i w nazwach plików/katalogów, i w tagach. Popsuliście. Buuu... Teraz A10 robi dokładnie to samo za co mój iRiver X20 wylądował w koszu. A tak konkretniej, to A10 wyświetla poprawnie tagi, pod warunkiem, że znaków narodowych nie ma w nich wcale, albo jest ich kilka. Nieważne -- "polskie ogonki", cyrylica, inne... Jest OK. Ale jeżeli w danym tagu jest tylko jeden taki znak, to zamiast znaku, którego oczekuję, odtwarzacz wyświetla "chińskie krzaki". Sprawdzone na "ó" - np. tytuł utworu "Próba" i na "é" - np. nazwa wykonawcy "Michael Bublé".

 

 

PS: Proszę o powstrzymanie się od komentarzy ludzików nie rozumiejących po co komu metadane. Nie chce mi się o tym gadać... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.ksy Bass idzie w bardzo dobrą strone, tylko jeszcze troche zbyt przytłumiony-niewiem które pasmo za to odpowiada-właśnie tym sie charakteryzował stary tryb, że miał i głęboki bass ale nie był przytłumiony jak w większości playerów

 

bo bas nie jest nigdy zrobiony tak:

**... < +
.....
..*.. < 0
.....
...** < -

 

tylko (przykładowo) tak:

 

*.... < +
.*...
....* < 0
..**.
..... < -

 

albo tak:

 

*.... < +
.*.*.
....* < 0
..*..
..... < -

 

... znajdźcie sobie stary opis techniczny sony md, ile się tam inżynierowie opisali o różnicy między podbiciem basu bez ruszania góry (głuche) a z pozostawieniem części góry (żywy dźwięk)... oczywiście należy to zrobić z wyczuciem, żeby z tego zwyczajne "U" nie wyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moglibyście dodać kodowanie ISO8859-2 albo UTF-8?

ISO łatwiejsze, a przydaje się, bo jak kodowałem tagi na linuksie (w 8859-2) to były fajne chińskie krzaczki :P

Przez to muszę się za każdym razem logować na wingrozę i tam przerabiać na CP1211.

Na pewno nie tylko ja mam ten problem, więc nie zarzucać mi że myślę tylko o sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moglibyście dodać kodowanie ISO8859-2 albo UTF-8?

ISO łatwiejsze, a przydaje się, bo jak kodowałem tagi na linuksie (w 8859-2) to były fajne chińskie krzaczki :P

Przez to muszę się za każdym razem logować na wingrozę i tam przerabiać na CP1211.

Na pewno nie tylko ja mam ten problem, więc nie zarzucać mi że myślę tylko o sobie...

 

EasyTAGiem możesz sobie zrobić dowolne kodowanie tagów. Tak w każdym razie jest w opcjach (nie testowałem). Ja wszędzie mam UTF-8 i być może stąd się wzieły moje kłopoty z tagami. :-(

A na pomysł użycia CP-jakiegokolwiek nie wpadłem, ale... Jeżeli prawdą jest, że A10 z nowym FW wymaga jakiegoś CP, to... To po prostu buractwo. Rozumiem, że twórca FW może być konserwatywny i wymagać ISO. OK. Rozumiem, że może być na czasie i preferować unicode. Jak dla mnie rewelacja. I tak najprawdopodobniej było w "fabrycznym" FW, bo moje "utf-tagi" wyświetlały się poprawnie ("polskie ogonki" i cyrylica). Ale CP? Ajajaj, ależ lamerstwo... :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z listy 33 zagadnień w wersji "B" zanikło już 20. Kilka wiemy, że się nie ma opcji (obługa AAC, czy auto-pauza przy wyjściu słuchawek).

 

.ksy

Nie rozumiem jaki jest los AAC. Nie bedzie w V001.003.013 ale bedzie pozniej? Jezeli pozniej to kiedy mniej wiecej?

Mam sporo AAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EasyTAGiem możesz sobie zrobić dowolne kodowanie tagów. Tak w każdym razie jest w opcjach (nie testowałem). Ja wszędzie mam UTF-8 i być może stąd się wzieły moje kłopoty z tagami. :-(

A na pomysł użycia CP-jakiegokolwiek nie wpadłem, ale... Jeżeli prawdą jest, że A10 z nowym FW wymaga jakiegoś CP, to... To po prostu buractwo. Rozumiem, że twórca FW może być konserwatywny i wymagać ISO. OK. Rozumiem, że może być na czasie i preferować unicode. Jak dla mnie rewelacja. I tak najprawdopodobniej było w "fabrycznym" FW, bo moje "utf-tagi" wyświetlały się poprawnie ("polskie ogonki" i cyrylica). Ale CP? Ajajaj, ależ lamerstwo... :-(

 

CP1250 (nie 1211, pomyliłem się) to windowsowe kodowanie polskiego języka.

Większość forumowiczów to windowsiarze, więc VEDIA pewnie nie interesuje się tymi marnymi (strzelam) 5% linuksiarzy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach użytkowania i prób A10, po dalszym porównywaniu z tym co mogłem kupić, po zainstalowaniu nowego FW mogę zdecydowanie stwierdzić, że był to dobry wybór. W odniesieniu do moich potrzeb odtwarzacz zachowuje się prawie nienagannie, stabilnie, zawartość, organizację, działanie wyświetlacza uważam za wzorcowe. Cieszy również to, że my, użytkownicy mamy wpływ na ostateczną funkcjonalność urządzenia. Moje nieliczne uwagi to:

     

    [*]zdumiony jestem informacjami o wyższym poziomie dźwięku; ja tego potwierdzić nie mogę (oczywiście wyłączyłem ograniczenie); aby w identycznych warunkach uzyskać podobny poziom w słuchawkach, muszę ustawić głośność o kilka (5-6) stopni wyżej !?

     

    [*]zgadzam się z przedmówcami, że zbyt dużo jest predefiniowanych ustawień EQ, co utrudnia przełączanie między nimi;

     

    [*]mam wrażenie, że regulacja w user EQ, przynajmniej na częstotliwości 1 kHz działa odwrotnie, niż powinna; podbicie (+) powoduje wyraźny ubytek w widmie, regulacja odwrotna (-) wyraźny przyrost zawartości widma; na innych częstotliwościach nie wiem, działanie nie jest tak wyraźne, jak na 1 kHz; może ten błąd istnieje we wszystkich ustawieniach EQ i stąd nasze zastrzeżenia do jego działania;

     

    BTW 1 - build po wgraniu znacznej ilości plików jest bardzo szybki.

    BTW 2 - załączone słuchawki są przyzwoite, ale na PX200 brzmi dużo lepiej

    BTW 3 - dziękuję .ksy za załączenie opisu ustawień EQ - cenne!

     

    Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP1250 (nie 1211, pomyliłem się) to windowsowe kodowanie polskiego języka.

Większość forumowiczów to windowsiarze, więc VEDIA pewnie nie interesuje się tymi marnymi (strzelam) 5% linuksiarzy :(

 

Ale to jakiego kto używa systemu jest tak naprawdę bez znaczenia. Byłym standardem jest/było ISO, aktualnym -- unicode. CP1250 to żaden standard, nigdzie. To, że część użytkowników Windows błędnie koduje tagi nie jest żadnym argumentem. A już na pewno nie usprawiedliwia popsucia FW w najnowszej wersji. Tak rozumując, to musielibyśmy np. zmienić przepisy ruchu drogowego, bo przecież mnóstwo ludzi przechodzi na czerwonym świetle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z tego co widzę to polskie znaki:

- W wyświetlaniu nazw folderów - są

- W wyświetlaniu nazw plików - są

- W wyświetlaniu tagów - brak.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności