Skocz do zawartości
  • 0

Budżetowy zestaw dla przyjaciela


mojo_aka_jojo

Pytanie

Forumowicze!

Pomóżcie starej wydze w doborze budżetowego setupu słuchawki + przenośny dac/amp.

 

Mam przyjaciela z którym od lat rozmawiamy o naszych inspiracjach muzycznych. Znamy się od liceum...

Nasze losy potoczyły się zupełnie różnie (także z finansowego punktu widzenia) i on, będąc wielkim miłośnikiem ciężkich brzmień i starego funku, słucha swoich ulubionych płyt na tanim gramofonie, albo na OEMowych słuchawkach i telefonie. Jest mi strasznie przykro, bo wiem, że chciałby sobie kupić coś lepszego, ale nie za bardzo go na to stać i woli np. kupić sobie nową płytę :(

 

Pomyślałem, że po prostu kupię mu jakiś niedrogi zestaw typu IEMy + combo dac/amp, które będzie mógł używać przy komputerze, albo w autobusie z telefonem (w grę wchodzi też DAP z funkcją DAC). Kolega ma rodzinę, więc mówimy tylko o słuchawkach zamkniętych, najleiej IEM (przenośne, dobre wytłumienie, etc.).

Dajcie jakieś dobre pomysły na sensownie grający setup w znośnym budżecie. Zupełnie ominęła mnie cała fala nowoczesnych chińskich śłuchawek na 10 USD, etc. Wstępnie myślałem o KZ ZST i może  tym tańszym Dragonfly Black. Natomiast chciałbym się jeszcze skonsultować z osobami lepiej obeznanymi w tym co można wycisnąć z budżetowych zestawów.
Z góry dziękuję za propozycje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 minutę temu, bachankas napisał:

Pytanie jak bardzo budżetowe. Ostatnio bardzo mi się spodobały Fiio FH1 - do łojenia super doki. Do tego telefon lub DAC minimalnie dociążający bas i jest elegancja Francja.

 

Jeszcze nie wiem. Serio.

Próbuję się zorientować co jest w ogóle możłiwe w niskich budżetach. Uczciwie mówię, że nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może tak jak proponujesz KZ ZST + FiiO E11K Kilimanjaro 2? Nie mam pojęcia jak to się synergicznie dopasuje ale korzystałem z E11K przez długie dwa lata i fajnie gadało w połączeniu iPod nano 7G + FiiO + Hifiman RE-400. Może i w tym przypadku się zgra?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak KZ, to ZSR. Nie brzmią tak dresiarsko jak ZST i do ciężkiego grania bardziej pasują. Ale ogólnie raczej bym wybrał Hypersense Eclipse HEX02 i do nich Sabaj DA01. Budżetowo i już całkiem sensownie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak pod telefon, to któryś Audioquest Dragonfly, o ile na to budżet pozwala. tanie combo pod telefon i pod lapka - Fiio K1, ale nie wiem ile jego granie jest rzeczywiście warte. chociaż ktoś na forum kiedyś bardzo go chwalił z Vsonic GR07

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, mojo_aka_jojo napisał:

 

Si.

Będę się powtarzał jak w innym temacie i może ktoś mnie pobije, ale jeżeli budżet pozwala, to Fidue A65. Nie ma mocnej degradacji dźwięku, jeżeli źródło nie jest epickie. W gruncie rzeczy różnice w jakości między... powiedzmy Huawei Mate 9 a Pionkiem XDP-100R są naprawdę niewielkie i sprowadzały się do drobnych, naprawdę drobnych zmian w tonacji głównie w obrębie bliskości wokali. Bas jest mocny, ale szybki i zwarty, z genialnym jak na doki zejściem. Jest mięso na średnicy i fajne, ale nie przekombinowane wysokie tony, a do tego nie grająca w głowie, choć może nie jakaś wybitna scena z dobrą separacją. Jeżeli ma chociaż średniopółkowego smartfona, to A65 naprawdę dadzą radę.

 

Kupiłem je mamie na urodziny/30 rocznicę ślubu i przez 3 dni z rzędu musiałem wysłuchiwać przez telefon jakie one super, jak mi dziękuje, jak się cieszy itp. A telefon ma tylko/aż Samsung Xcover 4. No i są to pierwsze doki mojej mamy, do tej pory słuchała głównie z Pionka i Sony MDR-1A :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
52 minuty temu, Vaiet napisał:

Będę się powtarzał jak w innym temacie i może ktoś mnie pobije, ale jeżeli budżet pozwala, to Fidue A65. Nie ma mocnej degradacji dźwięku, jeżeli źródło nie jest epickie. W gruncie rzeczy różnice w jakości między... powiedzmy Huawei Mate 9 a Pionkiem XDP-100R są naprawdę niewielkie i sprowadzały się do drobnych, naprawdę drobnych zmian w tonacji głównie w obrębie bliskości wokali. Bas jest mocny, ale szybki i zwarty, z genialnym jak na doki zejściem. Jest mięso na średnicy i fajne, ale nie przekombinowane wysokie tony, a do tego nie grająca w głowie, choć może nie jakaś wybitna scena z dobrą separacją. Jeżeli ma chociaż średniopółkowego smartfona, to A65 naprawdę dadzą radę.

 

Kupiłem je mamie na urodziny/30 rocznicę ślubu i przez 3 dni z rzędu musiałem wysłuchiwać przez telefon jakie one super, jak mi dziękuje, jak się cieszy itp. A telefon ma tylko/aż Samsung Xcover 4. No i są to pierwsze doki mojej mamy, do tej pory słuchała głównie z Pionka i Sony MDR-1A :)

No mogę potwierdzić słowa Damiana, te A65 to dobre doki. Do telefonu super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A muszą być doki, nie mogą być zamknięte nauszne?
W tym drugim przypadku śmiało mogę polecić BossHifi B8, zwłaszcza z padami HM5 i zmodowane.
Albo SoundMagic HP100/HP150 też zmodowane.
Z telefonów z dobrym dźwiękiem i przystępnych cenowo, ZTE Axon Mini.
Mam taki zestaw i niczego lepszego mi nie potrzeba :) .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bez modów też nieźle B8 grają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zsr / zs10 w "przecenie przedsprzedażowej" (30$ wychodzi z kuponami) są sensownym pomysłem... do tego szybciej spróbowałbym dobrać kolejnego chińczyka ale dap'a a nie dac/amp'a - nie zależy nam aż tyle na mocy co na samym dac chip'ie więc nie jest to zła opcja

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności