Recommended Posts

Mayster    1029
3 minuty temu, Compton napisał:

Tylko TO srebro mało gra jak srebro.

Otóż to ;] To chyba najciekawszy kabel jaki miałem - bardzo rozdzielczy, ze świetnie wykończonym sopranem, a przy tym muzykalny, dociążony, z piękną średnicą. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
decees    76

Właśnie odkryłem ustawienie gain +20 dB i natychmiastowo się od niego uzależniłem :wub:

@Frenchcore kable 2 x 50 cm za łączną kwotę  185zł.

Edytowane przez decees

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
qjin    8

Dopisuję się (spóźniony) do fanklubu z Aunem S2. Jestem bardzo zadowolony z połączenia z AIM-em i K712 Pro. :)

Miałem też krótko Aune'a T1 MK2, ale pech chciał, żebym nie posłuchał... :P 

Edytowane przez qjin

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Szesciopak    0

Cześć wszystkim,

niedawno kupiłem (jako pierwsze poważne nauszniki) słuchawki HIFIMAN HE-400s i chciałbym sparować je z Aune S6. Póki co się wygrzewają. Moje pytanie: czy Aune S6 będzie dobrym kompanem dla tych niskoomowych (22 ohm) i wysokoskutecznych (98dB) słuchawek? Obawiam się, że będzie miał problem z szumem. Producent wskazuje, że S6 obsługuje słuchawki w zakresie 32-600 omów - czy to znaczy, że coś może się stać samemu wzmacniaczowi w S6, jak podepnę moje słuchawki? A może rozejrzeć się za czymś innym? Budżet mam powiedzmy do 3000 zł za DACa i wzmaka razem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
adivxv    29

Mam przyjemność dzięki Pepisowi posłuchać Lycan z Bursonami V5 i OPA301 podłączone do Aune S16. Słyszy człowiek już ciekawsze efekty muzyczne, zwłaszcza te sceniczne na Pandorach  6 robią mega wrażenie ^_^

Z jasnych Pandorków otrzymałem w tym zestawieniu bardziej zrównoważone,dociążone brzmienie.

Ciekawa sprawa wygląda porównanie (DAC-DAC) S16 z DAC80 + Lycan (V5) .Te pierwsze nie wydaje się gorsze,względem drugiego.

Edytowane przez adivxv

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
all999    3543

A co tu tak spokojnie? 

Słucham sobie od jakiegoś czasu pierwszych doków od Aune - model E1. Pewnie niedługo pojawią się jakieś recenzje, ode mnie tylko krótka zajawka. Wkleję to co pisałem kilka dni temu na innym forum:

"Przestrzenne, z solidną podstawą basową, bardzo dobrymi wokalami i naturalną, dobrze rozciągniętą górą. Całość brzmi spójnie i tak jak lubię - czysto, rozdzielczo, szeroko, ale bez jakichkolwiek ostrości. Wygrzewanie zdecydowanie im służy, bas jest lżejszy, góra nieco też się uspokaja, ale i nabiera więcej powietrza. Scena też się układa, pojawia się głębia."

I tak już raczej zostaje, mój egzemplarz ma lekko ponad 100h, ale chyba proces wygrzewania zakończył się po kilkudziesięciu. Brzmieniowo robią naprawdę bardzo dobre wrażenie, z DX200 i AMP2 jest szeroko, ze świetnym basem i pięknymi wokalami. Żadnych ostrości, czysta muzyka, nie męczą nawet po kilku godzinach odsłuchów. Chciałbym trochę więcej głebi. Najlepiej sprawdziły mi się w muzyce akustycznej, jazzie, wokalnej. Ale są wystarczająco uniwersalne, żeby zagrać elektronikę i metal. Z S8 równiez zgrały się bardzo dobrze, ale lepsze i mocniejsze źródło wyciągnie z nich pełen potencjał.

Użytkowo i ergonomicznie - oplot, który może mikrofonować, jeśli słuchamy z kablem w dół, na szczęście można również używać z puszczając kabel za ucho. Bardzo lekkie i wygodne. Największy problem to oznaczenie kanałów, mała literka w miejscu, w którym kabel wychodzi z kopułki. W półmroku nie ma szans, żeby je rozróżnić. Jak na doki tłumią bardzo słabo.

Z tego co wiem, miały być sporo droższe, ale w końcu zostały wycenione bardzo dobrze. Podejrzanie dobrze :ph34r:

20170807_105759.jpg

Edytowane przez all999
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
all999    3543
5 minut temu, nsk napisał:

Podobna szkoła do Flare?

O widzisz, dawno ich nie słuchałem. Tak, ogólny charakter podobny, ale E1 grają szerzej, z większym subbasem, a wyższego basu mają nieco mniej. Piszę o R2S, obie pary spodobają się miłośnikom wokali.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kartonik    700

nie chwal ich tak, bo syn coś o nich zaczyna myśleć a po takiej reklamie to zapewne zdrożeją :ph34r:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EvilKillaruna    3665

Fajnie że mój wątek jeszcze żyje. Uzupełniając bardzo trafny opis Alla, dla mnie z kolei grają jak tańsza, dokanałowa wersja Bowers & Wilkins P7 Wireless, które porównywałem swego czasu z nimi łeb w łeb. Moje skrócone wrażenia nt. E1 opisałem u siebie w ostatnim artykule o Najlepszych słuchawkach na początek. Pełnej recenzji jeszcze nie mam, choć w sumie mógłbym ją zacząć powoli pisać, bo prototyp ma się nie różnić niczym od wersji finalnej poza grawerem Aune na wtyku. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jouhou    329

Na jakich tipsach słuchaliście, silikony/pianki? Jak się z tymi drugimi dogadują? Głównie comply mam na myśli.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
LuQi    363
46 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Pianek słuchałem tylko na początku. Teraz zaś użytkuję silikony przezroczyste od NE770X, gdyż są dla mnie na wielu słuchawkach najwygodniejsze.

A da się te silikony kupić gdzieś osobno czy tylko w zestawie ze słuchawkami?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
all999    3543
18 godzin temu, jouhou napisał:

Na jakich tipsach słuchaliście, silikony/pianki? Jak się z tymi drugimi dogadują? Głównie comply mam na myśli.

Właśnie sprawdziłem Comply. Nie jest źle, ale zdecydowanie gorzej niż na silikonach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lord Rayden    2164

Słaba izolacja ? Czyli doki jie na ulicę ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EvilKillaruna    3665

A nie pisałem o tym u siebie?

18 godzin temu, LuQi napisał:

A da się te silikony kupić gdzieś osobno czy tylko w zestawie ze słuchawkami?

Obecnie nie wiem. Dawniej dystrybutorem NU był Audiomagic i wtedy widziałem asortyment tego typu, dziś jest nim natomiast Polpak. Nie zawracałbym sobie tym jednak głowy, gdyż:
- raz że to standardowa tulejka więc w razie czego można sobie dopasować co się chce
- dwa że w standardzie ma się trzy formaty tipsów: pianki, silikony z małym otworem (większy bas), silikony z dużym otworem (większa scena). 
W dużym skrócie.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam 76    171

Słuchał może ktoś z Was tych nowych doków Aune  E 1 oraz nowych Fiio F5  i mógłby krótko napisać jakie różnice między nimi?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta