Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Moje Hawki mają już ok 280h na liczniku więc ich sygnatura dźwiękowa pewnie już wiele się nie zmieni. Na Dragonfly Red ich nie słuchałem, ale ostatnio mam przyjemność słuchać ich z XDP-100R. Moim zdaniem to bardzo udane połączenie, a sam odtwarzacz w rzetelny sposób prezentuje charakterystykę dźwiękową NightHawków nie modelując jej w żadnym kierunku. Na stockowej aplikacji, Pioneera trzeba kręcić do około 120-130 poziomu w 160 stopniowej skali przy aktywnym HG i VLO.

 

Nighthawki (na welurach) z Pioneerem to dobrze napowietrzone i przestrzenne granie z charakterystycznymi dla tych słuchawek pogłosami, które w całość dźwięku są wpasowane naprawdę świetnie, nadając mu oryginalny charakter. Dolna część pasma jest wyraźnie zaakcentowana, zwarta i sprężysta. Bas się nie rozlewa, nie przysłania reszty pasma. Tam gdzie trzeba mamy naprawdę fajne uderzenie świetnie oddając charakter nagrania. Jeśli dana realizacja tego nie wymaga, bas nie wdziera się do niej na siłę, a jest dozowany w odpowiedniej dla nagrania ilości. Średnica bardzo płynnie łączy się pozostałymi pasmami. Wokale, zwłaszcza męskie słychać jak by z lekkiej oddali co jest efektem tych charakterystycznych pogłosów, o których wspominałem wcześniej. Żeńskie natomiast robią wrażenie jak by były kreowane bardziej bezpośrednio. Góra pasma jest świetnym dopełnieniem całości. Nie brakuje jej klarowności ani szczegółowości, przy czym w żaden sposób nie męczy na dłuższą metę i jest bardzo przyjemna w odbiorze.

 

Samych słuchawek nie odbieram jako ciemne. Ich charakterystyczna pogłosowość sprawia, że jednym bardzo się podobają, a innych od siebie odrzucają i to jest normalne. Nie każdemu taka sygnatura będzie się podobać. Jednak dla mnie w zestawieniu LOVE or HATE zdecydowanie pozostają po tej pierwszej stronie :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Thar napisał:

Hmm, ciekawa sprawa. W przypadku Owli, po odkręceniu Pionka na 110 nie da się już ich słuchać, jest zdecydowanie za głośno. Komfortowy odsłuch kończy się w zasadzie przy setce. @LuQi na pewno masz ustawiony HG i VLO? :)

 

Tak mam ustawiony HG i VLO. @Thar a jakiej Ty aplikacji używasz? Bo to co piszesz ma u mnie miejsce np na Power Ampie. W przypadku stockowej aplikacji trzeba kręcić mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam wyłącznie z aplikacji stockowej. Moim zdaniem jest najwygodniejsza.

Dziwne. Nie sądzę, aby Owle były aż na tyle bardziej skuteczne od Hawków - według specyfikacji technicznej powinno być identycznie pod tym względem. 120-130 faktycznie odkręcam, ale tylko przy niektórych plikach dsd. I wtedy też już jest bardzo głośno. Standardowe pliki flac, to tak jak wspominałem, do setki można wytrzymać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LuQi napisał:

Ja też słucham FLAC'ów 16 i 24 bit. Przy poziomie 120 jest już naprawdę głośno, ale spokojnie da się słuchać. Ciekaw jestem z czego może wynikać ta różnica. Może to po prostu osobiste preferencje.

Pewnie nie preferencje tylko predyspozycje, każdy ma inny słuch, a co za tym idzie inną charakterystykę słuchu,

wszelkie krzywe opisujące czułość słuchu to średnie. Poza tym słuch się też zmienia z wiekiem, również zależy

od sposobu obchodzeniem się z nim itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Palpatine napisał:

@Thar - który z testowanych/posiadanych przez Ciebie DAPów łapał najlepszą synergię z Owlami?

Szczerze mówiąc, Owle podpinałem akurat wyłącznie do Pioneera. AK300 i DX200 testowałem na Denonach i Dharmach. Jeśli nie miałby to być stricte dap, to w mojej ocenie zarówno Hawki jak i Owle łapią dobrą synergię z Mojo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, krótka piłka. Z NH lepiej się sprawi Mojo, czy Aune S6? A może nie ma potrzeby i wystarczy Aune X1S / Geek Out 450?

Przyznam, że Mojo nie wzbudza we mnie zbytnio zaufania, ale może jednak... W końcu nie słuchałem go. I proszę bez wyskakiwania z DF Red, bo dostał bęcki od Geek Out 450. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z DF Red jest nieźle, ale z Geekiem zwyczajnie jest lepiej i to pod każdym aspektem. Nie chcę nic mówić, ale o złej synergii NH z Geekiem mówił głównie @Palpatine, który nie słuchał go, więc... :mellow: A no i Adik też tak prawił, który słuchał tylko chwilę NH i któremu w ogóle nie podeszły same NH, a to, że z Geekiem były to już inna kwestia. Ja przez pozytywne opinie na temat DFa kupiłem go i bardzo szybko sprzedałem. Chyba więcej nie muszę mówić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sluchalem kilka dni go450 z nh, mojo by lepszy pod kazdym wzgledem, jedynie gora chorda wzbudza watpliwosci, ale holki to rownowaza.

Chord jednak, to troche specyficzne granie wiec s6 moze okazac sie bezpieczniejszy, niestety sluchalem go tylko na micie z modowanymi hm5 i etherami-z hm5 bylo super.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, snuffdbko napisał:

Z DF Red jest nieźle, ale z Geekiem zwyczajnie jest lepiej i to pod każdym aspektem. Nie chcę nic mówić, ale o złej synergii NH z Geekiem mówił głównie @Palpatine, który nie słuchał go, więc... :mellow: A no i Adik też tak prawił, który słuchał tylko chwilę NH i któremu w ogóle nie podeszły same NH, a to, że z Geekiem były to już inna kwestia. Ja przez pozytywne opinie na temat DFa kupiłem go i bardzo szybko sprzedałem. Chyba więcej nie muszę mówić.

Nie mówiłem że jest źle z Geekiem...powiedziałem wyraźnie, że w tym temacie i w temacie na headhifi ludzie pisali że jest słabo więc gdy pytałeś to w ten sposób wyraźnie napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Nie mówiłem że jest źle z Geekiem...powiedziałem wyraźnie, że w tym temacie i w temacie na headhifi ludzie pisali że jest słabo więc gdy pytałeś to w ten sposób wyraźnie napisałem.

Dnia 7.04.2017 o 17:25, Palpatine napisał:

Geek to fatalne źródło do NH. 

Absolutne minimum to Dragonfly Black, lepiej Red. Pełna synergia, trzymanie dołu w ryzach. Wiele osób pisało w tym wątku, że w cenie do jakości RED to absolutny must have w połączeniu z NH. Synergia pełną gębą. Wiele osób testowało droższe klocki, wystarczy prześledzić wątek. Nie jesteś pierwszą osobą, która piszę że GO450 nie paruje się zbyt dobrze z AQ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności