Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Aulait, co do wysokości padów możesz mieć rację, ale z kolei patrząc na stare fotki, to HD540 nie miało wcale płaskich padów. Tak wizualnie to one wypadały chyba w połowie między padami Beyerów/AKG, a współczesnymi HM5. W moich eksperymentach z padami to np z HD545 świetnie spisują się skórkowe od HM5 i ta ich wysokość wcale nie przeszkadza, ale z kolei jak założyłem hybrydy HM5 na HD540, to już zrobiło się trochę dziwnie. Tu znacznie lepiej spisywały się welurowe szaraki od Beyerów, chociaż rozjaśniają brzmienie. Lekkie przyciemnienie miałem ze skórkowymi AKG, które też są dosyć płaskie, ale czegoś mi tam brakowało.

 

Nie wiem czy sama zmiana gąbki w zużytych starych padach będzie wystarczająca, czy na tą "ceratę" co została naszyć/nakleić kawałek skaju (skóry nie mam, tylko trochę skaju). Bez tego skaju wydaje mi się, że może być trochę za jasno nawet z gęstą gąbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowałam i umieściłem na swoim miejscu te "ceratki" ( oryginalne)

Niemniej brzmienie jest pozbawione basu

Co do wysokości pada- zachowałam oryginalne +/-1 mm więc nie tu problem

 

Stare pady bardzo łatwo się dało rozpruc ( otworzyć) Teraz po klejeniu będzie baaardzo trudno- klej trzyma solidnie

Chyba poczekam na pady od HifiManow- Zamowiłem u producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedne i drugie. IMO 545 to sporo wyższa liga .

Inna detalicznosc,szczegółowość barwa przede wszystkim

Choć myśląc o 555 to uczciwie powiedziawszy słyszałem sporo gorszych słuchawek choćby Hd270 które też mam

Wyżej cenie 555 także od HD 380

Ale przegrywają z moimi HD480 modowanymi do rozmiaru nausznego

Te ostatnie po tym modzie grają ci najmniej bardzo dobrze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

555 i 595 to daj sobie spokój, za samą budowę tych słuchawek bym nie kupił.

Kiedyś słuchałem HD 595 plus Marantz PM55 SE plus Marantz CD 52 SE MK2 i grało to całkiem przyzwoicie.

Aulait, co do wysokości padów możesz mieć rację, ale z kolei patrząc na stare fotki, to HD540 nie miało wcale płaskich padów. Tak wizualnie to one wypadały chyba w połowie między padami Beyerów/AKG, a współczesnymi HM5. W moich eksperymentach z padami to np z HD545 świetnie spisują się skórkowe od HM5 i ta ich wysokość wcale nie przeszkadza, ale z kolei jak założyłem hybrydy HM5 na HD540, to już zrobiło się trochę dziwnie. Tu znacznie lepiej spisywały się welurowe szaraki od Beyerów, chociaż rozjaśniają brzmienie. Lekkie przyciemnienie miałem ze skórkowymi AKG, które też są dosyć płaskie, ale czegoś mi tam brakowało.

 

Nie wiem czy sama zmiana gąbki w zużytych starych padach będzie wystarczająca, czy na tą "ceratę" co została naszyć/nakleić kawałek skaju (skóry nie mam, tylko trochę skaju). Bez tego skaju wydaje mi się, że może być trochę za jasno nawet z gęstą gąbką.

 

 

dla mnie beyerowe welury zupełnie nie pasowały do hd540, zdecydowanie za bardzo odchudzały brzmienie. welury hifimana były pod tym względem dużo lepsze, skórki od akg m220 też dobrze wspominam.

Wydaje mi się, że te od DT 990 byłyby ok, ale bez tej perforacji co jest przy driverze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowałam i umieściłem na swoim miejscu te "ceratki" ( oryginalne)

Niemniej brzmienie jest pozbawione basu

Co do wysokości pada- zachowałam oryginalne +/-1 mm więc nie tu problem

 

Stare pady bardzo łatwo się dało rozpruc ( otworzyć) Teraz po klejeniu będzie baaardzo trudno- klej trzyma solidnie

Chyba poczekam na pady od HifiManow- Zamowiłem u producenta

Z moich doświadczeń wynika, że najlepiej grają kiedy pad lico pada jest 15 wyżej niż ten metalowy pierścień na muszli a gąbka jest trochę zbita w środku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś 598 przez chwilę (jak było promo z amazona) i nawet mi się podobały z tego co pamiętam, ale szybko sprzedałem jak poczytałem o tych pałąkach. niepewnie się czułem za każdym razem jak je zakładałem na łepetynę.

 

ps. ile są warte HD535 lub HD545 z padami do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, żeby polować aż na używane? 30 lat to one nie wytrzymają, pałąk strzeli przez taki czas.

Nie miałem ich osobiście, więc nie wiek, jak u nich z trwałością. Kolega przyniósł kiedyś do mojego mieszkania poza Krakowem. Podobały mi się brzmieniowo, by naprawdę spoko.

miałem kiedyś 598 przez chwilę (jak było promo z amazona) i nawet mi się podobały z tego co pamiętam, ale szybko sprzedałem jak poczytałem o tych pałąkach. niepewnie się czułem za każdym razem jak je zakładałem na łepetynę.

 

ps. ile są warte HD535 lub HD545 z padami do wymiany?

HD 535 sam bym kupił za rozsądną kasę bo mi brakuję, żeby zamknąć kolekcję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś 598 przez chwilę (jak było promo z amazona) i nawet mi się podobały z tego co pamiętam, ale szybko sprzedałem jak poczytałem o tych pałąkach. niepewnie się czułem za każdym razem jak je zakładałem na łepetynę.

 

 

 

555 i 595 to daj sobie spokój, za samą budowę tych słuchawek bym nie kupił.

 

Wydaje mi się, że demonizujecie, od 2010 mam HD555. Słuchawki są podłączone na stałe do komputera (jakiekolwiek głośniki mam dopiero od grudnia) i używane przez 4 osoby, więc nikt o nie specjalnie nie dba - typowe woły robocze. Pady i gąbka na pałąku zdążyły już umrzeć, a pęknięcie na pałąku jest (całkiem spore obecnie) już chyba od 4 lat (może nawet 5) i tyle, nie sprawiają wrażenia jakby miały się rozpaść.

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z padami i tak trzeba się liczyć, że do wymiany. Ogólnie oprócz padów prezentują się dobrze.

Fajnie pasują pady od HiFimanów - na wcisk, nie trzeba nawet ramki ze starych pozyskiwać :).

Scena na nich rośnie i nabiera powietrza. Bardzo dobre do klasyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 560 zanim zacznie sie na nie hype :D Mi one bardziej podchodzą od 540. Co ciekawe, 560 II zamiast grać lepiej od jedynek, grają gorzej. Maja zbyt rachityczne brzmienie (podobne do 250) i mniejszą scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 560 zanim zacznie sie na nie hype :D Mi one bardziej podchodzą od 540. Co ciekawe, 560 II zamiast grać lepiej od jedynek, grają gorzej. Maja zbyt rachityczne brzmienie (podobne do 250) i mniejszą scenę.

HD 560 idą trochę bardziej dźwiękowo w stronę Beyerów. Musze wygrzebać dwie pary takich samych padów do HD 560 i porównać jedynki i dwójki. W sumie nie zauważyłem takiej różnicy, jak piszesz, ale może niezbyt uważnie kiedyś słuchałem. Natomiast taką różnice zauważyłem między jedynkami a dwójkami HD 540, też na korzyść jedynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zatem moje II są nie całkiem sprawne?

Może lepiej się im przysłuchałeś, niż ja. Pamiętam tylko, że kiedyś jak je pobieżnie porównywałem, stwierdziłem, że bardziej dla mnie o brzmieniu decydowały, jakie pady grały na odsłuchiwanym modelu, niż sam słuchany model. Mówię oczywiście porównaniu Ovation kontra Ovation 2. Muszę powtórzyć odsłuchy, ale na takich samych padach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

Pozdrowienia z nieba ! ( dzwiekowego oczywiscie )

 

Piatek i sobote spedzilem na dalszych probach z padami od HD540 Proba odklejenia oryginalnej "ceratki" skonczyla sie katastrofa . Udalo mi sie raz jeszcze rozkleic moje pady- tym razem prulem po stronie wewnetrznej - od strony przetwornika

Zmiana gabki itp Wielkiej poprawy nie zanotowalem

 

Idac tropem podanym przez Kolege sn4ke zaczalem sie rozgladac za kawalkiem skory skaju lub czegos podobnego

Jedyne na co udalo mi sie trafic to " peau de chamois " czyli cos co w PL jest sprzedawane jako ircha Cieniutka bardzo miekka delikatna skora o gr ponizej 1mm

Wycialem odpowiednie krazki i zastapilem nimi oryginalne " ceratki"

 

No i ... szok Panowie !

Zagralo zaspiewalo i co tylko chcecie Soedzialem z 540-tkami da uszach gdzies do 3 nad ranem Plyta za plyta kawalek za kawalkiem Ba! Wrocilem do plyt, ktorych od bardzo dawna nie sluchalem- rock, elektronika itp ( na codzien jazz )

Bas wrocil i to byl powrot w wielkim stylu Plyty Ray'a Browna np With the All-Star Big Band With Milt Jackson - poezja !!

Nargania z niesamowitym Scottem LaFaro- bajka

 

Reszta pasma- Bob Brookamyer The Blues hot and cold -puzon -szok!

Artykulacja , czytelnosc szczegolowosc -niesamowite ! I tak plyta za plyta !

 

Treaz pozostaje mi jedynie dopracowac estetyke

 

Aha- ta skorka jest bardzo mila w dotyku i komfort noszenia jest bardzo wysoki

 

 

Z innej beczki- w sobote dojechaly kolejne nabtyki do kolekcji- HD224 , HD 230 HD420SL

Ale o nich pozniej Na razie ciesze sie brzmieniem 540-tek

IMG_20160925_125733.jpg

Edytowane przez Zoltan Chivay
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności