Skocz do zawartości

Cowon D2


mister jaszczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Wprowadzenie

 

Najmlodsze dziecko koncernu Cowon, juz na dlugo przed oficjalna premiera wzbudzalo ogromne emocje wsrod sympatykow przenosnej rozrywki multimedialnej. Mali, zolci panowie z teczkami zasiadajacy u sterow firmy, ktorej poslannictwem jest zapwenienie swoim klientom "Digital Pride", zadbali o to, aby D2 juz na starcie wywolal zamieszanie na rynku DAP/PMP.

Przy wydatnej pomocy silnika opierajacego sie na platformie Telechipsa, wspieranej codekiem Wolfsona, umozliwiajacej obsluge az szesciu(w tym dwoch bezstratnych) formatow muzycznych, odtwarzaniu do 30 fps na 2,5" ekraniku LCD wyposazonym w 16 mln kolorow, czy wreszcie przyprawiajacej o zawrot glowy autonomii, ktora teoretycznie miala pozwolic na 52 godziny odtwarzania dzwiekow i 10 godzin video,p layer mial rozbic wszelkie uklady, nie pozostawiajac zadnych zludzen co do tego, kto bedzie treraz najpiekniejszym chlopakiem we wsi.

 

Gdy pisze te slowa, szalenstwo o kryptonimie D2 puka juz powoli so bram Starego Swiata i stalo sie osiagalne na ziemiach zarzadzanych przez znieokrzesanych Teutonow, a alada chwila dotrze rowniez do kraju zapalczywego plemienia Polan :) Posiadaczem najnowszej maszyny ze stajni Cowona stal sie rowniez wasz skromny skryba, mister jaszczuk.

 

Mimo ze, za sprawa czlowieka jadajacego bizneslancze ze scislym kierownictwem koreanskiego potentata, oraz jego prawej reki, herszta ekstremistycznej bojowki paramilitarnej "Die Schlümpfe", player doczekal sie na naszym forum solidnego preview i blisko 40 stronicowego watku, w ktorym wyjasniono neimal wszystko na jego temat, ja postaram sie dzis przyblizyc jego niewatpliwe zalety, ale i zauwazalne wady, bez ktorych i tutaj sie nie obedzie. Zaczynamy?

 

Zawartosc opakowania

 

2004398307439296611_rs.jpg

 

14 lutego, roku panskiego 2007, po wielu trudnych dniach spedzaonych na beznadziejnym wyczekiwaniu Godota ;) na moj adres doszla wrszcie za takim uteskinieniem wypatrywana przesylka. Gdy zobaczylem pokaznych rozmiarow pudlo z szarego kartonu, nabralempowaznych watpliwosci, co do tego "jaki sznycel na mnie w srodku oczekuje". Nie tracac czasu , woka mngnieniu ch´wycilem za nozyce, ktore akurat znalazly sie pod reka i wykonujac kilka ran klutych w stylu Jack da Ripper, sforsowalem bramy raju

 

Nie bede przytaczal slow, ktore cisnely mi sie na usta, gdy oczy me napotkaly wreszcie zawartosc kartonu. W srodku, bez zadnych zabezpieczen typu worki napelniane powietrzem, folia dmuchana, czy czegokolwiek kufa innego, tkwilo DZIESIEC(tak, zmierzylem!) razy mniejsze pudeleczko z playerem. Biorac pod uwage fakt, ze malenstwo obijalo sie w kartonie przez cala droge niczym Zyd po pustym sklepie, moge sie jeno cieszyc, ze doszlo so mnie w jednym kawalku. Strach pomyslec, co by sie stalo, gdybym zamowilu tego "dostawcy" sprzet typu kamera, czy aparat fortograficzny...

 

Nic to, pomyslalem, jednoczesnie przeklinajac kanalie z Pixmaniii do siodmego pokolenia wzwyz i przystapilem niezwlocznie do obdukcji. Na trafilem m.in.na:

 

2004346446918323181_rs.jpg

 

-D2(na szczescie byl jeszcze caly)

-rysik/stylus, czy jak go tam zwal

-ladowarke sieciowa

-kabel USB 2.0

-stockowe sluchawki(totalna porazka)

-Quick guide

-plytka z softem Jetaudio w wersji full wypas

 

Specs:

 

- General characteristics

-> Capacity: 2GB & 4GB flash memory

-> 2.5" 16M-color QVGA (320x240) LCD screen.

-> Size: 78.0 X 55.4 X 16.6 mm (W x H x D)

-> Weight: 91g

-> Playback Time: Music Up to 52h, Movie Up to 10h

 

- Audio-related specs

-> Supports MP3, OGG, WMA, FLAC, WAV, APE, ASF, AAC, M4A(Rename in*.AAC),

-> Dynamic Playlist supported(256 entries)

-> Multi-language Supported. ID3V2(v2.3), ID3V1, Filename Supported

-> Max Output: 16 Ohm earphone : 37mW + 37mW

 

- Video/image-related specs

-> Movie playback, supports AVI format(XviD) and wmv both 30fps

-> Photo album + Slide show: JPG format

 

- Other specs

-> Text: TXT(Text) File Viewer

-> Controls: Touch Screen + 3 Button(MENU, VOL-, VOL+), POWER & HOLD Switch

- Custumizable Menu button

-> Various EQ and Sound Field Effects:

- User-Adjustable 5-Band EQ

- Normal, Rock, Pop, Jazz, Classic, Vocal, User

- Supports BBE, Mach3Bass, MP Enhance, 3D Surround and Stereo Enhance

-> Clock, Alarm, Pre-Scheduled Recording, Sleep Function, Power Saving Shut down.

 

Uwazam za rzecz karygodna, ze do tak zaawansowanej technicznie maszyny, jaka jest D2 nie dodano instrukcji obslugi w formie osobnej ksiazeczki.

"Dobre czasy sie skonczyli" - pomyslalem,z lezka w oku wspominajac stos manuali w we wszystkich rozsadnych jezykach swiata, jaki 3 lata temu dotarl do mnie w towarzystwie MZ-NH900... Rozumiem, ciecia budzetowe, trudna sytuacja na rynku pasz, kryzys swiatowy - ale pozostawienie uzytkownika z mikrym Quick guide to lekkie przegiecie, w kontekcie ceny jaka Cowon zazyczyl sobie za swoj najnowszy produkt.

 

Po rozprawieniu sie z opakowaniem, Pixmania oraz polityka cenowa Cowona, przyszedl czas na punkt kolejny w ktorym urzadzenie bede macal, czyli:

 

Budowa odtwarzacza

 

2002400301719642941_rs.jpg

 

Cowon D2 przy calym ogromie swoich mozliwosci jest urzadzeniem malenkim. Na wielu fotografiach, ktorymi przerzucalismy sie wzajemnie w watku getza, wydawalo mi sie, ze moze to byc sprzet pokaznych rozmiarow i noszenie go na smyczce bede sobie musial podarowac, tymczasem przy bezsporednim kontakcie okazalo sie , ze sama maszynka jest naprawde niewielka.

 

2002455321414905053_rs.jpg

 

2002475367922963835_rs.jpg

 

Odtwarzacz sklada sie z trzech prostokatnych czesci zestawionych ze soba na zasadzie hamburgera. Role "miesa" pelni otoczona dwoma, czarnymi jak wegiel z kopalni "Wujek" plytkami plastykowymi(cos a la plastik z T10) warstwa w kolorze silver metalic. Umieszczono tutaj wszystkie niezbedne wyjscia, wejscia i przyciski, suwak pelniacy funkcje

wlacznika/wylacznika, przycisku hold oraz slot na karty MMC/SD( w przyszlosci takze SDHC), w ktorym karte umieszczamy przez docisk, dopoki nie uslyszymy charakterystycznego "Klykniecia". Frontowa czesc playera zajmuje prawie w calosci 2.5 " ekranik QVGA, pelniacy jednoczesnie role ekranu dotykowego.

 

Mimo, ze design D2 nie budzi we mnie negatywnych emocji, a z czasem jego kanciastosc zaczyna mi nawet przypadac do gustu, to gdy pierwszy raz go zobaczylem, nie wywarl na mnie( w przeciwienstwie do nastepcy Clixa pierwszej generacji) jakiegos sczegolnego wrazenia..Ot, kolejny kanciasty DAP, jakie widywalem juz wczesniej w wykonaniu np Archosa.

 

Nawigacja

 

Dwa slowa: intuicyjna i dziecinnie prosta. Jestem zdania,ze nawet osobnik o ilorazie inteligencji Edgara Gosiewskiego jest w stanie w ciagu minuty opanowac strukture menu i nauczyc sie po nim sprawnie poruszac. Tych wszystkich, ktorzy scpetycznie podchodza do nowatorskiego systemu operowania zastsosowanemu w D2, moge zapewnic, ze jest to bardzo wygodne rozwiazanie. Ekran reaguje bezblednie juz pzy lekkim dotknieciu i jesli gdzies zapodzieje sie nam stylus, odtwarzacz bedzie z powodzeniem mozna obslugiwac paluchami.

W firmware 2.00, 2.20, 2.21 po zawartosci karty poruszamy sie na zasadzie nawigacji pomiedzy folderami, fw 2.30 umozliwi operowanie po tagach id i tym samym zintegruje pamiec zewnetrzna z wewnetrzna.

 

Muzyka

 

2004346847619833997_rs.jpg

 

Nie wiem, kto zajmowal sie moim D2, ale faktem jest, ze odtwarzacz trafil w me rece z bateria naladowana do pelna :) Na forum iaudiphile(ktore jest notabene jednym z najwartosciowszych obecnie zrodel informacyjnych dotyczacych playera) dowiedzialem sie, ze inni uzyszkodnicy rowniez otrzymali swoje zabawki w wersji "full charged", wiec wyglada na to, ze maszynki sa ladowane fabrycznie. Jesli narodzila sie w ten sposob nowa, swiecka tradycja, to pozostaje mi miec jedynie nadzieje, ze inni producenci flashowych odtwarzaczy pojda pojda sladem Cowona i podejma takze te jedynie sluszna inicjatywe.

 

Wielce tym ucieszony wetknalem do odtwarzacza wczesniej zakupiona i zapelniona karte 4GB.

 

Fama glosila, ze zeby przekonac pliki inne niz mp3(ktore mozna opakowac artami np programem mp3 tag, badz Media Monkey) trzeba podjac pewne kroki. Po zripowaniu mojej malej kolekcji do w kilku formatow, dodalem zatem do kazdego folderu plik "cover.jpg" z okladka albumu. Wszystkie plyty zripowane do Ogg Q8 i FLAC(level 0, najnizszy stopien kompresji ) odtwarzaly sie bezproblemowo, jedynie w przypadku ape zauwazylem wyrazne lagi w dzialaniu menu i jest to pewnikiem rzecz do poprawienia w najnowszym firmware. Wszystkie, okladeczki wyswietlily sie prawidlowo, zreszta zobaczcie sami:

 

2004324095055271822_rs.jpg

 

Z ostatniej chwili: D2 jest w stanie odtwarzac rowniez pliki aac!!! Przeczytawszy o tym, znalazlem jedyne dzwieki appla jakie posiadam na plytach, zmienilem rextendem rozszerzenie z .m4a do .aac, dodalem okladke, wrzucilem na playera i... Wszystko gra, jak sokowirowka Drozba :D

 

---

 

Now this is T10, from iriver. Very good stuff.

This is Samsung T9, different, but equally good.

And this is D2 from the Labs of Cowon Corp.

Now the first two are the same, but this one... (pointing to the D2) ...this one's a little more expensive.

It's 200 eur. But when you grab it, you'll know where that extra money went.

Nothing wrong with the first two. It's real, real, real, good shit.

But this one's a fuckin' madman.

 

To cos ma w sobie MOC. Nie mowie, ze T10 byl cichy, ale to co robi z czlowiekiem D2 nie mozna zadna miara porownac do osiagow poczciwego staruszka ze stajni irivera. Przylapuje sie coaraz czesciej , ze sluchajac spokojnie muzyki na CX300 poruszam sie w przedziale 6-9, a kiedy mam ochote pojechac z koksem dochodze maxymalnie do 25. Wszystko to dzieje sie w 50 stopniowej skali i daje ostro do myslenia. Nie wiem jak wy, ale IMHO przekroczenie w D2 na IEM-ach 30-stki jast dla mnie rownoznaczne z popelnieniem na swoich bebenkach usznych morderstwa z zimna krwia.

 

Dzwiek. Ciezko tu cokolwiek sensownego napisac. To trzeba po prostu uslyszec. Roznice w stosunku do Irivera T10 sa mocno zauwazalne, w przypadku Sansy M230 - kolosalne. Fakty sa takie, ze plyty, ktore wczesniej nie kryly przede mna zadnych tajemnic i uwazalem, ze znam je jak lyse konie, w wyzszych rejestrach ogg i flac w polaczeniu z brzmieniem D2 odslonily zupelnie nowe oblicze. Jesli ja, na niepozornych umowmy sie, sredniej klasy iemach uslyszalem dzwieki z ktorych istnienia nie zdawalem sobie wczesniej sprawy, to co sa w stanie wyciagnac z tej maszyny chocby takie Etymotic Research ER-6i?

 

Gdybym mial ujac pokrotce charakterystyke brzmienia maszynki cowona, powiadzialbym: "ocieplony" iriver T10 plus wspaniale okreslone przez Forze mianem "impactfull" basy. W T10 mimo szczegolowego srodka i ladnej gory, brakowalo Imo dynamicznych basow, ktore dopiero po potraktowaniu SRS WOW dalo sie jakos poczuc.

Bas Cowona, po pierwszych odsluchach przyprawil mnie o drgawki i podobnie jak Goldie na okladce firmowanego przez siebie albumu D'n'B classics, zlapalem sie za glowe. Jest dynamicznie, tlusto, ciasno i wibrujaco - krotko mowiac dolne rejestry w D2 staly sie dla mnie odniesieniem, do ktorego bede porownywal odtad inne playery. Dopiero tutaj moglem prawdziwie poczuc kunszt Micka Kairna z Japan, powtornie zachwycic sie dynamika pochodow basowych na Rio Duran Duran i odplynac przy Timeless Goldiego. Od dzis przerzucam sie na klepke podlogowa i zbieram na na ue 10 pro :D

 

Filmy

 

2004349248686385533_rs.jpg

 

Na prawej krawedzi panelu przedniego widnieje wygrawerowane malymi literkami haslo ktore glosi, ze w przypadku D2 mamy do czynienia z produktem typu "Portable Multimedia Player". Nie bez powodu, ruchome obrazki odtwarzane przez ten maly player, nie sa juz, tak jak to mialo miejsce w Clixie, Samsungu T9, czy iAudio F2 jednym z dodatkowych bajerow, ale pelnoprawna funkcja. Pamietajac swoje zachwyty nad projekcja filmow T9, stwierdzam z pelnym przekonaniem, ze po doswiadczeniach z D2 nie bylbym w stanie ich juz ogladac. 16 mln QVGA na o wiele wiekszym ekranie i 30 klatek na sekunde robi kolosalna roznice. Na Cowonie obraz poprostu plynie, a przy dluzszym ogladaniu czlowiek wczuwa sie do tego stopnia, ze zapomina o bozym swiecie :)

 

Odtwarzacz wyswietla filmy w formacie Xvid+mp3 ->128k i WMV 9 z dzwiekiem w wma, ktore konwertujemy programem jetaudio, ktory dostajemy wraz z playerem, w wersji jak juz wczesniej pisalem pelnej, a nie Basic, jak zdarzalo sie to przy niektorych odtwarzaczych z rodziny iAudio.

Podobno filmy mozna tez konwertowac GordianKnotem i tmpgenc, ale ja pozostawilem te robote oprogramowaniu cowona, ktore swietnie sobie z kompresja radzi.

 

Rozpietosc w jakosci jest duza i tylko od nas zalezy jaki preset, badz user output ustawimy. Z moich doswiadczen wynika, ze filmy w formacie rmvb, czy kreskowki mozna oszczedzajac nieco miejsca konwertowac presetem 512kbps, natomiast z Divxem lepszej jakosci bardzo dobrze radzi sobie ustawienie 768kb.

 

Jetaudio jest w stanie rowniez konwertowac "surowe" pliki .vob. Ja radze sobie z tym w dwustopniowym procesie: pliki vob zgrywam na komputer przy pomocy DVDdecryptera, nastepnie w ten sposob uzyskane pliki do jetaudio, ustawiam presety(jesli ktos jest wyjatkowym purysta pod wzgledem jakosci obrazu, to polecam 1.5mps, normalnemu uzyszkodnikowi powinno wystarczyc 768k, ktore na tym etapie daje ******sta jakosc pliku wynikowego) i... ide na piwo ;) Czas takiej konwersji na moim kompie jest rzeczywistym czasem trwania filmu :) Efektem finalnym calego procesu jest kilka plikow wynikowych, gotowych do odpalenia na D2, ktore beda tworzyly cos w rodzaju "rozdzialow". Imo jest to czasowo najlepsze rozwiazanie i przy okazji odpada problem dodatkowej i czasochlonnej zamiany vob na divxa, wiec jesli nie przeszkadza wam fakt ze film podzielony zostanie na 3 lub wiecej czesci, to ten sposob konwersji bedzie strzalem w dziesiatke.

 

Moze jestem wyjatkowym szczesciarzem, ale w zadnym z ogladanych filmow( a bylo ich juz troche, bo traktuje Cowona jak drugi telewizor ;) ) nie zauwazylem zadnych niezgodnosci obrazu z dzwiekiem. Nie stwierdzilem rowniez zadnych problemow z odtwarzaniem formatu 16:9, a jedynym minusem jest pojawianie sie dwoch czarnych pasow zamykajacych obraz z obu stron. W posiadanym przeze mnie egzemplarzu nie uswiadczylem zjawiska martwych pikseli, ale podobno sa osoby,ktore mialy ten problem. Podsumowujac, jesli nie przeszkadza wam wielkosc wyswietlacza, to w D2 znajdziecie godnego towarzasza podrozy, lub podreczny sprzet TV, ktoty w chwilach nudy poratuje plynnym i sczegolowym obrazem.

 

Radio

 

Ma porownywalna jakosc w stosunku do T9, choc musze uczciwie przyznac, ze Samsung znalazl wieksza liczbe stacji i wswietlal informacje RDS, czego D2 niestety nie robi. Na plus mozna za to zaliczyc, ze jesli juz cos znajdzie, to zapisuje w stereo. Stacje radiowe mozna wyszukiwac manualnie, badz automatycznie, zapisujac je od razu do presetow, ktorych jest 24. Cowon nagrywa radio do formatu WMA o rozpietosci 32-256k, co przy najwyzszym bitrate daje juz akceptowalna jakosc dzwieku.

Ogolnie jest niezle, ale moglo by byc lepiej. Moze w fw 2.30 doczekamy sie poprawienia odbioru radia i RDS, ktory Imo w tej klasie sprzetu nie powinien byc juz zadnym novum.

 

Dyktafon

 

Jesli brac pod uwage wczesniejsze, niezbyt pochlebne recenzje jakosci nagran w odtwarzaczach iaudio, to w D2 zaszla pewna poprawa. Mimo to do poziomu irivera T10 jeszcze troche brakuje, szczegolnie pod wzgledem rajestrowania bardziej oddalonych od zrodla dzwiekow i czestotliwosci szumow. Dyktafon, podobbnie jak radio nagrywa do WMA, w przedziale 32-256k, co kiedy bedzie juz mozna dokupic przejsciowke i podlaczyc zewnetrznego majka, moze okazac sie pozytacznym rozwiazaniem.

 

Zdjecia

 

2004304982858306749_rs.jpg

 

Player oblsuguje format jpg i w praktyce nie narzuca dla niego zadnych ograniczen wagowach. Zdjecia mozna przenosic na dysk wymienny bez zadnej kompresji, a odtwarzacz automatycznie dostosuje je do swoich oryginalnych rozmiarow. Fotografie, ktore ogladalem charakteryzowalysie bardzo dobra barwa i mialy duza ostrosc.

 

Tekst

 

Obsluiwane pliki .txt pokazywane sa na calym ekranie a przewijac je mozna strzalkami umieszczonymi po obu jego stronach. W fw 2.30 oprocz wprowadzenia mozliwosci przegladania tekstu stronami(co moge potwierdzic), ma sie pojawic slownik z bajerem w postaci edycji tekstow. Pozyjemy, zobaczymy...

 

Podcasting

 

2003191831007473637_rs.jpg

 

Na finezyjnym opakowaniu playera widnieje znaczek przedstawiajacy zielonego motylka. Oznacza to, ze odtwarzacz jest tzw podcastready, i ma zainstalowane odpowiednie oprogramowanie umozliwiajace obsluge feedow rss. Przyznaje, ze z poczatku najzwyczajniej na swiecie olalem te funkcje, ale po jej sprawdzeniu musze przyznac, ze jest to swietna sprawa. D2 przy pomocy programu mypodder automatycznie przeglada kanaly rss i informuje o mozliwosci sciagniecia podcastow. Kanaly mozna dodawac manualnie, w opcji add new channel, badz poprzez zarejestrowanie sie na stronie podcastready. Po zahaczeniu odpowiednich watkow jakie nas interesuja mypodder automatycznie przenosi je na dysk cowona, do zakladki podcast downloads, a po odlaczeniu odtwarzacz bedzie pokazywal w wiekszosci przypadkow album arty,

 

Mypodder nie jest pozbawiony kilku irytujacych bledow, jesli jednak aplikacja bedzie dalej rozwijana, to moze stac sie ciekawa opcja dla odtwarzaczy dzialajacych w trybie UMS.

 

Podsumowanie

 

Cowon dal konkurencji niezly orzech do zgryzienia. wprowadzajac na rynek tego niepozornie prezentujacego sie playera i jesli karty SDHC zyskaja wsparcie wraz z nastepnym firmware, to smiem zaryzykowac stwierdzenie , ze tym samym przyczynil sie do swiatowej rewolucji. Bardzo dobra ergonomia, multum odtwarzanych formatow oraz sensacyjna praca baterii czynia z D2 niemal odtwarzacz idealny i co najwazniejsze, za ten ideal nie przyjdzie nam wcale slono zaplacic. Juz teraz wersja 2GB kosztuje ok 800 zl( w Niemczech mozna ja kupic za niecale 195 euro), czyli o 100 zl mniej niz... 4Gb Clix 1 generacji.

 

Zalety:

 

-spektakularna jakosc odtwarzanego dzwieku, wzorcowe odwzorowanie niskich tonow

-najwieksza liczba odtwarzanych formatow muzycznych, w stosunku do konkurencji

-rewelacyjny czas pracy wbudowanej baterii

-wysoka jakosc odtwarzanego video

 

Wady:

 

-srednia jakosc dyktafonu

-brak obslugi RDS

-brak instrukcji obslugi i smyczki w wyposazeniu podstawowym

-dlugi czas konwersji plikow WMV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mister Jaszczuk - ja też przyłącze się do gratulacji. :)

 

Twoją recenzję po prostu swietnie się czyta i ogląda ,

a screeny z " 07 zgłoś się " wprowadziły mnie w stan

prawdziwego rozrzewnienia .:rolleyes:

 

Ach , ci boharerowie z naszej młodosci . :D

 

Dwie uwagi odnosnie tego co napisałes o radiu "

 

Cowon nagrywa radio do formatu WMA o rozpietosci 32-256k, co przy

najwyzszym bitrate daje juz akceptowalna jakosc dzwieku

 

Tak naprawdę jakośc przekazu radiowego- sama z siebie - nie jest wcale

wyższa niż kompresjia 256kb/s ( trzeba pamietać ze odstep od szumu

w tym przypadki to tylko ~ 50dB , dla CD to maksymalnie aż 96 dB )

Dobrze by było gdyby można zapisywac dzwięk do MP3 - ale jakość

kompresji na pewno nie jest zła

 

(tak apropo to dopiero teraz zauwazyłem że podobnie jak ja też masz NH-900 :)

- też mam tego MD-ika , często na niego nagrywam z radia i ATRAC 3 + 256

to moim zdaniem nawet trzochę za dużo . Szkoda ze na HI-MD nie można nagrywać

na 192 kb/s - ten poziom zapewniałby dobry poziom rejestracji dzwieku i

jednoczesnie wycinał niepotrzebne szumy )

 

Ogolnie jest niezle, ale moglo by byc lepiej. Moze w fw 2.30 doczekamy sie poprawienia

odbioru radia i RDS, ktory Imo w tej klasie sprzetu nie püowienie byc juz zadnym novum.

 

Tego się nie da po prostu zrobić :huh:

 

Udoskonalanie firmware nie jest panaceum na wszystko.

 

Trzeba pamietać że na rynku koreanskim Cowon D2 sprzedawany jest także w wersji DAB/DMB

- wiec tam masz w playerze nie tylko RDS , ale w ogóle w pełni cyfrowe radio

( i telewizję na dokładkę oczywiscie też )

 

Wersja Cowona którą otrzymałeś nie posiada modułu DAB/DMB , zamiast niego na płytce

znajduje się chip FM produkcji Sanyo -LV24020 ( Cowon zaczął wsadzać chipy FM tej

firmy począwszy od iAudio T 2 - wczesniej używał najbardziej popularnego chipu tego

rodzaju Philipsa TEA5767.

 

Wspomniany Philips TEA5767 doczekał się już jednak odmiany z RDS-em ,

czego nie można powiedziec o chipie Sanyo .

 

W Twoim D 2 nigdy więc nie będziesz miał tego udogodnienia , bo funkcja

RDS moze sie pojawić tylko po zmianie hardware - bądz z wprowadzeniem

na europjski rynek playerów z modułem DAB/DMB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recenzja super pochłonąłem ja jednym tchem jeśli można zapytać ile zapłaciłeś razem z przesyłką za playera ? i jak to jest z filmami które są na karcie pamięci jest jakaś różnica w działaniu tych z pamięci wew. bo gdzieś czytałem ze szybkośc może byc nie taka do ogladania filmów (przesyłu danych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, mister_jaszczuk! :) Rewelacyjna recka, są w niej i spostrzeżenia, i porady dla przyszłych użytkowników. Rzadki a cenny dodatek! No i znów mnie ktoś utwierdził w przekonaniu, że to cacko trzeba mieć.

 

 

Mnie też, ale cena jednak pozostawia wciąż wiele do życzenia... Za 1000zł można mieć spokojnie flasha 8gb, albo hdd 30gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mial ujac pokrotce charakterystyke brzmienia maszynki cowona, powiadzialbym: "ocieplony" iriver T10 plus wspaniale okreslone przez Forze mianem "impactfull" basy. W T10 mimo szczegolowego srodka i ladnej gory, brakowalo Imo dynamicznych basow, ktore dopiero po potraktowaniu SRS WOW dalo sie jakos poczuc.

 

No pięknie, już byłem niemal zdecydowany na Vibeza, aż tu nagle taka pozytywna recka D2 wychodzi ;) Szczególnie zaintrygowało mnie powyższe stwierdzenie - basy w SRS faktycznie są piękne, szkoda, że z resztą gorzej. Ale jeśli wszystko jest idealnie na D2... to się już czuję jak w niebie.

 

Teraz najchętniej poczytałbym reckę D2 vs Vibez. Bo za Vibezem jest większa pojemność i ums, a D2 wygrywa chyba pod względem dźwięku (ktoś może to zweryfikować?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recenzja super poch?on??em ja jednym tchem je?li mo?na zapyta? ile zap?aci?e? razem z przesy?k? za playera ? i jak to jest z filmami które s? na karcie pami?ci jest jaka? ró?nica w dzia?aniu tych z pami?ci wew. bo gdzie? czyta?em ze szybko?c mo?e byc nie taka do ogladania filmów (przesy?u danych)

 

Playera kupowalem w pixmania.de, zamowilem go na kilka dni przed zapowiadana w Europie premiera, a dalem za niego wowczas 259 euro, wiec nieco wiecej niz kosztuje obecnie. Pierwotnie chcialem, ku przestrodze opisac historie kupna, ale podczas kolaudacji cenzura wyciela ten fragment tekstu ;) W skrocie wygladalo to tak, ze przez prawie caly miesiac przekladali date releasu, a ja przez caly ten czas nie dostalem od nich zadnego info(choc wg warunkow sprzedazy mieli obowiazek do wyslania wyjasnienia i podania przyblizonej daty wysylki ). Trzymajcie sie od nich jak najdalej.

 

Filmy na mojej karcie(Transcend x150 4Gb) smigaja tak samo szybko jak na wewnetrznej pamieci odtwarzacza. Jesli mialbym tu szukac jakichs minusow, to podobno odtwarzanie muzy, czy filmow z karty, szybciej rozladowuje baterie.

 

Je?li mo?esz to napisz jeszcze co nieco o wyj?ciu Tv-out czy przez pod??czenie do TV mo?na stosowa? D2 jako odtwarzacz dvd czy jak to wygl?da ?

 

Niestety D2 przybyl do mnie z takimi akcesoriami jakie widac na zalaczonym obrazku. Na frykasy typu przejsciowka line-in i tv out trzeba bedzie jeszcze troche poczekac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, mister_jaszczuk! :) Rewelacyjna recka, są w niej i spostrzeżenia, i porady dla przyszłych użytkowników. Rzadki a cenny dodatek! No i znów mnie ktoś utwierdził w przekonaniu, że to cacko trzeba mieć.

 

 

Mnie też, ale cena jednak pozostawia wciąż wiele do życzenia... Za 1000zł można mieć spokojnie flasha 8gb, albo hdd 30gb.

Nie za 1000zł, tylko za 190$ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mial ujac pokrotce charakterystyke brzmienia maszynki cowona, powiadzialbym: "ocieplony" iriver T10 plus wspaniale okreslone przez Forze mianem "impactfull" basy. W T10 mimo szczegolowego srodka i ladnej gory, brakowalo Imo dynamicznych basow, ktore dopiero po potraktowaniu SRS WOW dalo sie jakos poczuc.

 

No pięknie, już byłem niemal zdecydowany na Vibeza, aż tu nagle taka pozytywna recka D2 wychodzi ;) Szczególnie zaintrygowało mnie powyższe stwierdzenie - basy w SRS faktycznie są piękne, szkoda, że z resztą gorzej. Ale jeśli wszystko jest idealnie na D2... to się już czuję jak w niebie.

 

Teraz najchętniej poczytałbym reckę D2 vs Vibez. Bo za Vibezem jest większa pojemność i ums, a D2 wygrywa chyba pod względem dźwięku (ktoś może to zweryfikować?).

 

Pojemność początkowo co prawda większą ma Vibez, ale jak w końcu wprowadzą ten firmware z obsługą sdhc to za 250pn będziesz mógł sobie dokupić kartę 8gb, a wtedy Cowon będzie miał już bardzo korzystny przelicznik cena/pamięć :) Vibez niestety nie obsługuje kart, więc jesteś skazany na wbudowane 8 lub 12gb .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowon na swojej koreanskiej stronie umiescil dzis linka do najnowszego firmware.

 

Ma ono nie wiedziec czemu kryptonim 3.40b :blink: i oprocz pelnej obslugi SDHC wprowadza m.in. takie zmiany jak:

 

-slownik(prawdopodobnie bedzie to funkcja dzialajaca wylacznie w koreanskich modelach :( )

-mozliwosc nawigacji po tagach id

-tryb MTP do wyboru w opcjach

-stopklatka w filmach

-poprawe odbioru radiowego :blink: ( @getz cytuje za strona)

-tryb shuffle dla filmow

 

Nie wiem, co ci Koreanczycy kombinuja, ale wyglada na to, ze calkiem inne fw bedziemy miec do dyspozycji na terenie Europy. W zeszlym tygodniu testowalem wersje beta fw 2.30 i nie bylo tam np opcji slownika, czy tez "poprawy odbioru radiowego"...Inne funkcje by sie zgadzaly ;)

 

EDIT: Firmware dziala na europejskich odtwarzaczach!!! Dzis wieczorem sprobuje je zainstalowac ;)

Slownik wersja full wazy jedyne 267 mb :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowon na swojej koreanskiej stronie umiescil dzis linka do najnowszego firmware.

 

Ma ono nie wiedziec czemu kryptonim 3.40b :blink: i oprocz pelnej obslugi SDHC wprowadza m.in. takie zmiany jak:

 

...--poprawe odbioru radiowego :blink: ( @getz cytuje za strona)

 

Bo zwróć prosze uwagę że jest to wersja firmware do koreańskich playerów z DMB :D

 

Ale wszysko to brzmi naprawę rewelacyjnie - wersji "ogólnoswiatowej tego firmwaru

pewnie też się pewnie lada chwila doczekamy - i Cowon D2 zostanie nie tylko playerem

z największą liczbą odtwarzanych formatów , ale także z najwiekszą możliwą pamięcią

flash na rynku . 4 GB + 8 GB = 12 GB :rolleyes:

 

Czuję sie że kolejki do sklepów w których bedzie sprzedawany D2 mogą przypominać

uwiecznioną w "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz " Bareji słynną kolejkę do

warszawskiego sklepu meblowego "Emilka z lat 70 -tych :)

 

Czy jest juz jakaś społeczna lista oczekujacycg na D 2 które bedą sprzedawane w mp3store ?

Bo chyba dla wszystkich i tak nie starczy ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest juz jakaś społeczna lista oczekujacycg na D 2 które bedą sprzedawane w mp3store ?

Bo chyba dla wszystkich i tak nie starczy ? :D

 

Póki co to czekamy żeby nam zamówienie zrealizowali w końcu.... a ilość zamówień chyba zaczyna logistyke Cowona przerastać. A co do zabraknięcia - jest to możliwe jak było z pierwszymi dostawami X5L i pożeniej X5 z 60GB dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności