Skocz do zawartości

Cowon D2


mister jaszczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Mhm. Jak szkałem w sieci to widziałem wielką rozbieżnośc między najwyższą a najniższą ceną karty SD o pojemności 4GB. Ceny oscylowały w granicach 100-350zł, przy czym z dużą przewagą cen 100-150 zł. Mam to rozumieć tak, że bez problemu można kupić 4 GB za niecałe 150 zł. Może sie faktycznie nie orientuje w cenach, ale myślałem że to będzie większy wydatek.

 

P.S. ja tam sie przygotowje do olimpiady wiec w przerwach siedze na forum :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

http://www.allegro.pl/item171713728_salon_...c_fvt_wawa.html + http://www.mp3store.pl/,Odtwarzacze%20flas...19924171601.htm = 12gb flash

 

Ale to jak rozumiem dopiero w następnej wersji firmware? No i to co przykuło moją największą uwagę:

 

obsługiwane formaty: MP3, OGG, WMA, FLAC, WAV, APE*, JPG, TXT, AVI

 

Wiadomość o APE jest wspaniała, dobrze by jeszcze było, gdyby odtwarzacz widział pliki "*.cue", ale wymagam chyba trochę za dużo od przenośnego grajka, ale może...? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość o APE jest wspaniała, dobrze by jeszcze było, gdyby odtwarzacz widział pliki "*.cue", ale wymagam chyba trochę za dużo od przenośnego grajka, ale może...? ;)

Dla mnie to jest zła wiadomość :P Zła jest dlatego, że ten format oprócz nieznacznie skuteczniejszej kompresji od FLACa ma względem niego dwie poważne wady: po pierwsze zużywa więcej zasobów procesora niż FLAC przy dekompresji, po drugie nie słyszałem, żeby się nadawał do streamingu, a FLAC to i owszem. Trzecia cecha, która stawia go za FLACem to czas kompresji na kompie - trwa to dłużej niż do FLACa.

Ja jestem generalnie zwolennikiem pozbywania się rzeczy niepotrzebnych, a Monkey Audio niczego szczególnego nie wnosi do puli kodeków oprócz konieczności posiadania takowego, żeby odtworzyć plik z rozszerzeniem APE, dlatego nie zamierzam używać innego losslessa niż FLAC. Tymczasem Cowon chce podtrzymać żywot czegoś, co mogłoby spokojnie zniknąć z areny kodeków jako nieprzydatne przy dostępności lepszych kodeków. Z tych samych powodów nie widzę też miejsca dla MusePacka, gdy ogg Vorbis i AAC są coraz popularniejsze, no ale to nie ten temat. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie APE nie ma praktycznie poza minimalna oszczednoscia miejsca zadnych zalet nad FLAC - a spojrzcie na changelog FLAC 1.1.4... speed improvments ;)

 

Co do MPC to jakos jest na prawde swietna enc/dec jest doslownie w innej epoce niz OGG i streaming takze mozliwy wiec hmm tutaj sie nie zgadzam z Toba majkel i mam nadzieje ze w koncu ktorys producent sie przekona do MPC - moze bedzie to Cowon? Tym bardziej ze MPC ma juz licencje ktora pozwala bez problemu go uzywac w produktach takich jak DAP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MPC to jakos jest na prawde swietna enc/dec jest doslownie w innej epoce niz OGG i streaming takze mozliwy wiec hmm tutaj sie nie zgadzam z Toba majkel i mam nadzieje ze w koncu ktorys producent sie przekona do MPC - moze bedzie to Cowon? Tym bardziej ze MPC ma juz licencje ktora pozwala bez problemu go uzywac w produktach takich jak DAP...

Nie opluwałbym tak MusePacka gdyby nie jeden test odsłuchowy, w którym porównałem najwyższą jakość mpc z ogg Q9, max. FastAAC i wma Quality 98 (podobne bitrate'y). MusePack jako jedyny "wykazał się" kompletnym brakiem przestrzenności, dźwięk płaski jak ściana, ogg i AAC nie odróżniłbym od losslessa, wma też OK, choć jest to format lekko "uśmiechnięty".

W kontekście kodeków ciekawi mnie, czy Rockbox podejmie się stworzenia platformy dla D2? Stawiam, że tak, i wtedy będziemy mogli sobie porównać MusePacka z resztą konkurencji. Jak dla mnie może on rywalizować tylko w kategorii ~200kb/s z ogg i AAC (skądinąd chyba tej najatrakcyjniejszej), w wyższych i niższych bitrate'ach przegrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to by bylo strasznie trudne jesli chodzi o czas pisania takiego portu - wymagalo by duzo wiekszej ilosci developerow.

 

Hmm co do MPC uwazam ze presety --standard i --extreme maja sens i one powinny konkurowac z podobnymi im OGG a jesli chodzi o --instane i --braindead to nie maja szans z OGG o tak wysokim q.

 

Podsumowujac MPC --standard wzglednie --extreme bylby super alternatywa dla OGG -q 6-7 przede wszystkim mielibysmy super autonomie z bardzo dobra jakoscia dzwieku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do MPC uwazam ze presety --standard i --extreme maja sens i one powinny konkurowac z podobnymi im OGG a jesli chodzi o --instane i --braindead to nie maja szans z OGG o tak wysokim q.

 

Podsumowujac MPC --standard wzglednie --extreme bylby super alternatywa dla OGG -q 6-7 przede wszystkim mielibysmy super autonomie z bardzo dobra jakoscia dzwieku :)

A to co ja uważam na ten temat, napisałem już kiedyś tutaj.

 

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=10529

 

Jak widać, zgadzamy się ze sobą, a więc koniec OT. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za malkontenci... :P

 

Przeca nikt nie zmusza was so korzystania z APE, jako glowny format bezstratny cala "czarna robote " bedzie na D2 odrabial FLAC. Mnie bardziej zastanawia to, czy w nastepnym firmware zachowaja support dla Acc, w 3.40b ta opcja jakos zniknela.

 

EDIT:Garsc nowosci w temacie nowego fw:

 

-obsluga dla filmow DRM(video on demand :rolleyes: ?)

-rychtyk support dla tagow przy nawigacji ta metoda

-prawdopodobnie nie bedzie wparcia dla Acc opakowanych w DRM(m4p, m4b)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście kodeków ciekawi mnie, czy Rockbox podejmie się

stworzenia platformy dla D2? Stawiam, że tak

 

Stawiam dolary przeciwko orzechom że niestety nie . :unsure:

 

Niechęć producenta SoC-u na którym bazuje D2 - czyli koreańskiego Telechipsa

do dzielenia się jakimikolwiek informacjami technicznymi i publikowania

chociażby "folderowych" datasheets`ów swoich mikrokontrolerów jest

na forum Rockboxa niemal legendarna.

 

I jeżeli na przykład w dziale "New Ports" ktoś podsuwa myśl że warto by było

"zrockboxowac" taki a nie inny player - po wyjasnieniu że jest on oparty

o SoC Telechipsa - pada standartowa odpowiedz : "przepraszamy tych

playerów nie obsługujemy "

 

Więcej -rok temu pewna tajwańska firma usiłowała zapłacić licencję Telechipsowi

za możliwośc udostępnienia kodów zródłowych SoC-u TCC760 wykorzystywanych

w ich playerze , tak aby mogła się nią zająć załoga Rockboxa i zaadaptowac na niego

swoją platformę.

 

Niestety strona koreańska stanowaczo się nie zgodziła na takie posunięcie i cała

"współpraca" zakonczyła się równie szybko jak się zaczeła . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doczekalismy sie kolejnej wersji fw :blink: Nie, nie jest to 3.40 stable, jeno 3.41 beta :blink:

Cowon najwyrazniej przeglada watki na iaudiophile.net.forums i w nowym fw doczekalismy sie min.:

 

-stabilizacji funkcji operowania po tagach

-poprawnego wyswietlania tagow w oggach

-powrotu flaczkow, ktore zniknely w fw 3.40b :D

-poprawy kompatybilnosci kart SD(w 3.40b odtwarzacz nie wykrywal np kart Sandiska)

 

Czapki z glow, to sie nazywa support! Zaden rockbox nie bedzie tu potrzebny :)

 

PS: Ta wersja przeznaczona wylacznie dla playerkow eur/us :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś wysnułem koncepcje - że w Cowonie "nie beta" to jest tylko firmware kiedy się im pomysły kończą. Nie sądze, aby kiedy kolwiek ukaząła się 3.41 zapewne następne będzie coś tam też beta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś już ten firmware?

Jeszcze napisz jak wygląda bootowanie się playerka z włożoną kartą sd do środka. Sprawdzanie karty było głównym mankamentem slotu na microSD w sansie, na iaudiophile też ludzie piszą że grajek z kartą włącza się dość długo. Trochę lipa jakbym po włożeniu karty 8gb miał czekać minutę albo dłużej żeby playera włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przestaje mi się to podobać:(. Jedynym wyborem pozostaje chyba stary firmware, jak się dowiedziałem na iaudiophile na firmware 2.21 bootowanie z kartą sd 4gb wypełnioną po brzegi zajmuje praktycznie tyle samo co bez karty. Zapewne przez wprowadzenie id3 browsingu, cowon musi sobie po starcie odświeżać bazę, jak w sansie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć player wytwarza sybilizacje - to prawda?

A co masz na myśli piszac sybilizacja ? :blink:

 

Bo to przecież nic innego jak inaczej mówiąc metalizowany dzwięk podobny do "syczenia"

wytwarzany przez słuchawki jeżeli energia w pasmie przenoszenia między 5.5 kHz a 9 kHz

jest zbyt duża .

 

Dlaczego tak się dzieje ? niektóre słuchawki mają bardzo "nieliniowe " pasmo

przenoszenia : piki i dołki których amplitudy sięgają +- 10 dB i wiecej .

 

Jeżeli jeszcze taką górkę powyzej 5dB podbijesz dodatkowo EQ masz sybilizację na bank .

 

Same z siebie playery mp3 sybilizacji natomiast nie wytwarzają - ich charakterystyka

funcji przenoszenia względem częstotliwoście bez właczonego EQ i dopalaczy

jest najczęsciej płaska jak deska > piki i dołki nie przekraczają najczęściej

nawet +- 0.5 dB

 

Cowon D 2 pod tym względem nie różni się od innych playerów.

 

16022007175959.gif

 

Różnica +0.13, -0.45 dB na pewno nie nie może wpływnąć na sybilizację słuchawek. ;)

 

Natomiast Cowon może Ci trochę szumieć. Zarówno Forza jak i ludzie na Head-Fi podkreślali

że powyżej 25 kresek ( na 50 ) trochę tego szumu słychać . ( W "mierzalnych"

testach RightMark Audio Analyzerem ten stosunkowo niski wskaznik SNR też czasami wychodzi

, ale myślę że wiele tu jeszcze mogą pomóc następne aktualizacje firmware )

 

W dodatku przy Twoich słuchawkach > Westone UM 2 i tak prawdopodobnie

nie bedziesz słuchał głośniej niż na 10 kreskach podziałki, więc chyba

nie masz zupełnie czym się przejmować . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to powiedziec, Cowon od zawsze nie umiał się bawić IDTagami ;) Naiwgacja po tagach miała być w X5 - okazała się totalnym nie wypałem i to olali. Widze, że podjeli rekawice teraz w D2 i ciekawe co z tego wyjdzie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz na myśli piszac sybilizacja ? :blink:

 

"Sibilance - all the s's and f's sound like ssshhh and ffffff , really noticable on some tracks", niejaki doomlordis na HeadFi i między innymi dlatego nie był zadowolony z D2.

 

W dodatku przy Twoich słuchawkach > Westone UM 2 i tak prawdopodobnie

nie bedziesz słuchał głośniej niż na 10 kreskach podziałki, więc chyba

nie masz zupełnie czym się przejmować . :)

 

Zapewne tak, na T10 maksymalnie wchodziłem na 17 - zazwyczaj słucham pomiędzy 13-15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@getz: przydalby sie w ogole na forum jakis thread objasniajacy zagadnienia equalizera(moze w podforum dot. D2) i "do ciebie z tym przychodze, no" :)

 

Osobiscie dopiero od niedawna przerzucilem sie calkowicie na EQ, wysylajac w pizdu wszelkie(procz BBE) ulepszacze i z czystym sumieniem moge stwierdzic, ze dopiero tutaj maszyna pokazuje na co ja stac, dajac lepszy(pelniejszy, bardziej naturalny) bas niz przy wlaczonym na 10 M3B.

 

PS: Wlasnie zamowilem 8 Gb SDHC i w poniedzialek, badz wtorek bede sprawdzal kompatybilnosc. Tymczasem jutro powinna pojawic sie wersja stable, ponoc bez slownika i innych *******.

 

EDIT: A ta sybilizacja to nie zwykly clipping czasami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności