Skocz do zawartości

iMod vs Android + Portable Dac


okim

Rekomendowane odpowiedzi

I denerwuje mne to ze wszyscy pchaja sie w iModa a jest juz wiele znacznie lepszych i tanszych alternatyw

A mnie denerwuje rzucanie ogólników, bo to świadczy o znikomej wiedzy w temacie.

 

Daj mi coś co jest tańsze od iModa i lepiej gra. Ba, pokaż mi coś co lepiej gra od iModa...Gwarantuję Ci, że będzie to kwestia gustu a nie obiektywnej przewagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I denerwuje mne to ze wszyscy pchaja sie w iModa a jest juz wiele znacznie lepszych i tanszych alternatyw

A mnie denerwuje rzucanie ogólników, bo to świadczy o znikomej wiedzy w temacie.

 

Daj mi coś co jest tańsze od iModa i lepiej gra. Ba, pokaż mi coś co lepiej gra od iModa...Gwarantuję Ci, że będzie to kwestia gustu a nie obiektywnej przewagi.

Miałem iMODa i faktycznie jak na portable jest dobry.

Ale czy to takie - best of the best ? S:FLO2 nie był wcale gorszy. No może troszeczkę, najwięcej w obsłudze.

 

Mam iphone`a i ipada z którego też lubię posłuchać(oczywiście nie na super poważnie) i na shure`ach 530 mogęłem słuchać każdego z tych źródeł z satysfakcją.

Myślę że idea dobrych smartfonów będzie ewoluowała i odtwarzacze mp3 odejdą w zapomnienie (wyłączając rynek entuzjastów).

 

Dla mnie poważne słuchanie muzyki to nie na portable, mówicie tu o iMODzie jako prawie Hi-End, trochę zabawne dla mnie.

Kupcie jakiegoś stareńkiego dobrego CDka z wyższej półki z porządnym wyjściem słuchawkowym (Denon, Sony ES, wyższe Marantze i Philipsy) i porównajcie do ... IMODa. Cena ta sama, albo CD nawet taniej.

 

Ja satysfakcjonujący dźwięk ze słuchawek dynamicznych osiągnąłem na moim denonie dcd-1700 GAT z shure`ami 940. iMOD przy tym to zabawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest ta dyskuscja, Imod ma zastosowanie scisle przenosne do kieszeni jako maly hi w keszeni + ewentualny maly amp ktory rozmiarami nie bedzie przeszkadzal az tak bardzo. Android + amp to tylko przenosny sprzet nie nadajacy sie do kieszeni, bo jak nosic 4 calowy telefon z puszka o nie tak malych rozmiarach?

Nie przecze iz jest to ciekawy sposob na poprawienie jakosci dzwieku, bez potrzeby targania ze saba laptopa ale glowne zastosowana tych dwoh urzadzen sa rozne.

 

Wysłane z mobilnego punktu dowodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie imod z 20mm mxm'em. Nie widze wiekszych roznic w wielkosci miedzy ampami a ampami z DACem. Jedyno co to lod ktory wystaje na 2cm. Wiec nie mow ze imod jest bardziej przenosnym uzadzeniem bo nie widze sensu.

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim mniemaniu nie ma mniejszych amp? Fiio, Ibasso, Delhi itd., LOD na pewno jest mniejszy od kabli połączeniowych andka z daciem.

 

Wysłane z mobilnego punktu dowodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy snuć tu pewne przypuszczenia i wnioski, które niekoniecznie się sprawdzą ;)

- wymrą tanie DAPy (empetrójki)na korzyść telefonów z opcją odtwarzania plików

- będą pojawiać się nadal drogie DAPy dla Audiofilów, czasem rzeczywiście dobre, czasem przeszacowane

- smartfony z Androidem zaczną wreszcie dobrze grać plus ich baterie pozwolą na granie/internet/rozmowy/smsowanie/czatowanie/ co najmniej przez tydzień

- zdolni ludzie nadal będą majstrować przy sprzęcie i poprawiać jego parametry, choć producenci będą im to utrudniać.

- jakość muzyki będzie szła w dwie strony - będzie się pogarszać (słuchanie słabych mp3, słuchanie strumienia z Internetu, chmury) i polepszać (pliki HiRes dla Audiofilów i Audiofanów).

- pojawi się czytnik płyt winylowych w wersji portable :))))

 

W tej dyskusji zajmujemy stanowiska jak Krzyżowcy i muzułmanie Saladyna. Coś mi się widzi,że trudno może nie o porozumienie się ale o zrozumienie drugiej strony. Tylko czas pokaże , kto miał rację.

 

Niestety my zwolennicy iPodów/iModów w wersji klasycznej (Video i coś tam - niech mnie Retter poprawi) możemy mieć za jakiś czas problem. Nasz sprzęt zestarzeje się i padnie a na Allegro i Ebay pozostaną tylko Classiki 6G, na które Rockboxa jakoś wgramy ale już ich nie zmodujemy. Części zamiennych zacznie brakować. Mam nadzieję,że pojawią się DAPy, które zastąpią iModa, dając nam dobrą jakość dźwięku, gapless playback, fajny interfejs. Czy będzie to FiiO X3 ? Jeśli powstanie to zobaczymy. Większości z nas nie stać na iBasso DX100 czy na AK100. A nie każdemu odpowiada Clip Plus.

 

Ja na razie wolę osobnego DAPa i osobno telefon. Próbowałem bawić się Note jako playerem i nie wyszło. Nie ten dźwięk, nie ta wygoda obsługi, konieczność oszczędzania baterii, wydawania kupy kasy na słuchawkę/stację BT do podpięcia klasycznych słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie jest to wielka roznica. Najwazniejsz jest grubosc ktora w obu jest bardzo podobna. iMod jest gruby a wzmacniasz cienki, przy telefonie na odwrot. Tak czy inaczej zawsze mam telefon w kieszeni wiec wole miec jeden dodatkowo niz dwa osobno

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

 

P.s otg ktory ja mam wystaje 0.5 cm dwa katowe mini usb. W lodzie jest jeszcze kabel ktory odstaje i zazwyczaj jest groby i sztywny.

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę denerwować Fatso - posturę ma słuszną, iPod w ręce twardy, słuchawki duże :). Jak się zamachnie... :) .

PAX, PAX bracia Audiofani !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kupiles juz sobie plaszcz krzyzowca i szble d'artgnana, zeby wojowac ze wszystkimi, ktorzy osmiela sie nie podzielac twjego punktu widzenia?

 

ja nadal bede sobie uwazal iModa za hiend, podlaczajac go do domowego stereo, i co mi zrobisz? Telefonu nadal nie zamierzam do tego uzywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Wam nie zarzucam tylko przedstawiam moj punkt widzenia. Sadze ze iMod nie slusznie jest tak wychwalany, nie mowie co bylo 2 lata temu tylko jak jest teraz

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

 

Nic Wam nie zarzucam tylko przedstawiam moj punkt widzenia. Sadze ze iMod nie slusznie jest tak wychwalany, nie mowie co bylo 2 lata temu tylko jak jest teraz

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retter poprost nurtuje mnie ten temat. I denerwuje mne to ze wszyscy pchaja sie w iModa a jest juz wiele znacznie lepszych i tanszych alternatyw, rozume ze kazdy ma inne priorytety i to szanuje. Czesc ludzi jak widze nie wie na czym polega to polaczenie (android-dac) i wyciaga bledne wnioski telefon-slaba jakosc dzwieku, a telefon jest tu tak naprawde tylko transportem.

Wiec wyjasniam jeszcze raz wszystko dziala w prawie identyczny sposob jak polaczenie ze zwyklym komputerem (windowsem)

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Wiec jak się denerwujesz to nie wchodź na te forum będzie zdrowiej na dla Twojej psychiki. Bo widać podnosisz nie potrzebnie swoją nachalną postawą temperaturę na forum przez co możesz być uznanym za trolla i na tym się skończy. Twoje emocje udzielają się nam co w tym dobrego, nie wiem...

 

iMod + amp może być większe bo mi to nie przeszkadza włączam i chowam, chce coś zmienić to nie spieszy mi się bo telefon muszę odebrać. Pod taki set podłączam duże nauszne słuchawki takie lubię i takie mam preferencje.

A telefon przeciwnie chciałbym aby był nie dużych rozmiarów, i jedyne słuchawki to jakieś doki, douszne. Ale tu znowu wole mini +np taki zo2, małe mocne bez zbędnych bajerów z dobrym EQ

Tak jak @Bad and Quiet powiedział to są inne zastosowania. Telefon tylko w drodze na co dzień, iMod i inne poważniejsze zabawki, w domu w pracy w długiej drodze. Tu telefon zwykłą mp3 wyprze ale poważnym zabawkom jeszcze daleko do tego. No chyba że jest czym się ekscytować na korkach do uszu.

 

A może ty po prostu nie słyszysz różnicy miedzy iModem a telefon, no to przykro. Ja pomiędzy video a mini widzę spore różnice, na tyle ze mam je oba i słucham tego w zależności którego chce ze względu na brzmienie.

 

JESZCZE RAZ TO POWIEM okim ROBISZ TO ZBYT NACHALNIE, a Twoje NEGATYWNE EMOCJE UDZIELAJĄ SIĘ NAM.

Pytam po co? Stare powiedzenie "jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę" czyżby ma tu zastosowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wychwalania - Beyerdynamic DT 770 PRO i DT 990 PRO są wychwalane nadal i nadal produkowane. A to stare słuchawki. Ale znakomite. Więc czemu nie można nadal chwalić iModa tylko dlatego,że pojawiły się inne opcje ? Moim zdaniem nadal można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak sadzisz to sory.

Caly czas wydaje mi sie ze ludzie nie zauwazaja takiej mozliwosci jak android + dac, i jest to dla mnie dziwne bo to bardzo do dobre polaczenie imo, dlatego chcialem sie dowiedziec co o tym sadzicie i dlaczego tak sie dzieje.

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu mam wrażenie ze totalnie błedne jest założenie wglądem androida ? Dac w telefonie totalnie odpada wiec pisanie o dźwięku z androida w tym przypadku to pomyłka. Dzwięk masz taki jaki dac/amp portable podepniesz. Lubisz jakieś kombo > podpinasz i masz z głowy. Telefon to transport ( na dodatek mega tani ).

Żeby nie było wole osobny grajek + amp niz telefon. Ale nie można tez przeginać w 2 stonę.

Dwie fotki dla porównania. Jak to gra. No tak jak kostki które mamy w środku nic mniej nic więcej. Gra tak samo z s3 jak z ip4 czy ipad'em.

 

Sorki ale imod to takie highend jak C klasa przenosząc to na samochody. ( o gustach sie nie dyskutuje jak to mowią )

side.jpg

front.jpg

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon mega - tani ? Smartfon to koszt o 500 zł w górę, sensowne to jakieś 1500-2000 zł. iMod to też 500 zł.

 

Dajmy sobie spokój z High Endem. Czy jest nim iMod czy AK 100 czy C4 czy Studio V ? Nieważne. Mówmy o sprzęcie z dobrym dźwiękiem.

Tak - dźwięk z telefonu z Androidem to wysłanie cyfrowego sygnału na DAC zewnętrzny za pośrednictwem hardwaru telefonu i playera w telefonie do sterowania. Android musi więc umożliwić nam wysłanie strumienia danych przez odpowiednie wyjście na DAC.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sorry wolałbym chyba C-klasse niz szkode oktawie.

To teraz pytanie panowie jak to połączyć gumką przez dotykowy ekran średnio mi sie to widzi.

Po prostu nie potrzebuje w telefonie super mega jakości audio, w komunikacji miejskiej jest to i tak zbędne.

 

Nie mowie żę to złe ale przerost formy na treścią, a w domu w pracy wole iModa, innego dedykowanego playera a nie telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyjście to jest microusb wiec chyba standard. Mega tani miałem na myśli 90% telefonów branych za 1-100pln na 2 lata.

Chciałem tylko 2 stronę medalu ukazać. Żadnych wojenek nie praktykuje :D

 

IMod ma ewidentne plusy ponad telefon ale to raczej się sprowadza do kwestii grajek jako standalone czy combo ("do wszystkiego czyli do niczego").

 

Jeżeli już akieś poważniejsze VS to widziałbym ip4 vs S3/inna topowa sluchawka na adroidzie bo to ta sama docelowa grupa urządzeń. Sensu jednak to nie ma bo co użytkownik to inna opinia i są już ich setki na necie.

 

Fatso i retter6 tu już wychodzimy chyba poza argumenty obiektywne. Nie kumam tylko czemu tak personalnie retter6 z tą oktawia. Nie chciałem urazić posiadacza imoda. Sam również nie czuje się urażony ta dyskusja jako posiadacz "gowna" na androidzie ( jak by mozna bylo odebrac w skrajny sposó B).

 

Polecam taśmę 3M duallock do klejenia.

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dzwiek nie zalezy od telefonu to co tu porownywac? Daje to poprostu mozliwosci ktore mozna bardzo dobrze wykorzystac, imo lepiej niz w imodzie ktorego dzwiek jest zawsze taki sam i nie mozna go zmienic z poziomu dac

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takiej szkole słuchania muzyki jeszcze nie słyszałem - żonglowanie DAC'ami w celu zmiany charakterystyki dźwięku - chodzenie po mieście z 3,4 DAC'ami żeby dobrać odpowiedniego do np. danej płyty albo piosenki ;)
Jakby nie patrzeć, staje to w opozycji to ogólnie przyjętej zasady, że to DAP ma dawać główną charakterystykę dźwięku a wzmaki/słuchawki mają ją zmieniać i dostosowywać do gustu słuchacza.

Jeśli zaś telefon nie ma wpływu na dźwięk w takim połączeniu to IMO wydaję się być całkiem wygodnym i małym źródłem dla testerów i recenzentów DAC'ów :)

Edytowane przez LoGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taj roli pelni funkcje przenosnego zrodla jakim normalnie jest komputer. Chodzi mi o to zl

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

 

lollipop

 

Glownie chodzi o to ze DAC w ipodzie nie jest idealny a nie ze bede nosil kilka DACow. Bede nosil jeden ktory bedzie mi pasowal.

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności