Skocz do zawartości

"Bezstresowy" high'end do kieszeni


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Po długiej przerwie ponownie potrzebuje rady. Poprzednio się nie zawiodłem więc myślę, że i tym razem dobrze wyjdę na wymianie opiniami między użytkownikami tego zacnego forum, ale do rzeczy... Szukam high'endowego, przenośnego player'a, odtwarzającego pliki muzyczne w formacie bezstratnym. Zależy mi oczywiście na jak najlepszej jakości dźwięku ale chciałbym by szło to w parze z wysoką jakością wykonania odtwarzacza i przemyślanym interfejsem (jestem przyzwyczajony do biblioteki itunes, będącej integralną częścią każdego odtwarzacza apple, dlatego będę pewnie szukał przynajmniej jakichś nawiązań).

 

Zastanawiałem się nad Color Fly C4 Pro lub Iriverem Astell & Kern AK100. Wiem, że na korzyść tego drugiego przemawiają głównie większe możliwości rozszerzenia pamięci, bluetooth i gabaryty. Niestety nie miałem możliwości przetestować żadnego z tych urządzeń, a w kwestii dźwięku nie chce się kierować wyłącznie specyfikacją i numerkami napisanymi przez producenta na papierze. Dlatego chciałbym usłyszeć opinię prywatnego użytkownika przynajmniej jednego z tych playerów (mam nadzieje, że takowy się tu znajdzie). Oprócz charakterystyki brzmienia bardzo interesują mnie sprawy związane z organizacją playlist, albumów na samym odtwarzaczu i generalnie intuicyjności w obsłudze. Chętnie poznałbym też alternatywę dla w.w. produktów, o której być może nie słyszałem a jest warta uwagi. Pozdrawiam

Edytowane przez imaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest kilka opinii na temat AK100: http://forum.mp3stor...nd/page__st__40

a tutaj mój test: http://forum.mp3stor...page__hl__ak100

 

Myślę, że znajdziesz tam odpowiedzi na pytania dotyczące Irivera.

 

Jesteśmy w trakcie załatwiania C4 do testów - jest szansa, że niedługo napiszę także o nim i spróbuję go odnieść do AK100.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje kilka takich DAPów

C4, AK100, (oba mają DACi do muzyki z koputera)

HM901, (ma DACa ?)

iMod jest przeriobionym ipodem video 5g+wzmacniacz

s:flo2, jest naprawde fajny ale równie cierzko dostepny no i nie jest jakoś super dopracowany

 

Na dobrą sprawe każdy z nich zagra lepiej z zewnetrznego wzmacniacza (do iModa jest niezbedny).

Musisz sobie odpowiedziec na pytanie czy potrzeba ci DACa, do jakich słuchawek (jesli dokanałowych jest kilka mniejszych z mniejsza mocą ale na małe słuchaweczki wystarczy). Ile pojemnosci potrzebujesz.

 

I co znaczy bezstresowe? Bo jakoś tak dla mnie noszenie elektroniki za 2-3-4kzł które ma problemy może sie zepsuć (po okresie gwarancji poziom stresu wzrasta) nie koniecznie jakos można nazwać bezstresowym.

iMod bedzie przy nich najbardziej ubogo wyposarzony.

 

No i jesli do dokanałowych był wzmacniacz na iP4 w granicach 300usd?? cos ala vmoda za 600usd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawde mowiac to c4 jest rozmiarow imoda + ampa, jak nawet nie wiekszy; ak100 jest moze troche krotszy od imoda, ale podobnie gruby (jak imod z ampem), nie ma co demonizowac, ludzie nosza galaxy note upchane po kieszeniach, a imod + amp nie jest takim zlym rozwiazaniem, dopoki nie chcesz miec portable mxm czy o2

 

w cenie c4/ak100 zlozysz imoda z CF 32GB i ibasso t5 plus zostanie na porzadne sluchawki, a z nich wszystkich to rockbox jest najlepszym softem IMO (od bidy mozna zostawic applowski soft), bo ten dotyk w ak100 jest... meh, a c4 to ja nie wiem jak sie to obsluguje w sumie, jakies suwaczki, guziczki, drewienko.. what the... slcuhalem, mialem w rece, ale intuicyjny to on na pewno nie byl.

Edytowane przez zawish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawde mowiac to c4 jest rozmiarow imoda + ampa, jak nawet nie wiekszy, ak100 jest moze troche krotszy, ale podobnie gruby, nie ma co demonizowac

 

C4 jest dużo większy od AK100, pierwszy z nich nie jest portable w sensie słuchania w ruchu, drugi zdecydowanie lepiej nadaje się do noszenia w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle odczytales moje przecinki, ale juz poprawilem dla jasnosci.

jasne, ze c4 jest portable, nie widze problemu w jego uzytkowaniu jezeli ktos ma taka ochote i koniecznosc, ale duzo lepiej wyglada na drewnianym stoliku obok ladnego wzmacniacza lampowego.

Edytowane przez zawish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie iMod + Wzmak - najlepsza jakość dzwięku, najwieksze możliwości. Rockbox jest naprawdę niesamowity. Do tego przy odpowiednim setupie spokojnie można uzyskać około 30h ciągłej pracy bez ładowania.

Naprawdę polecam, i zapraszam wszystkich niezdecydowany na odsłuch.

 

C4 (własnie go testuje) - odnosząc się do iModa - strasznie napaćkany średnicą, wysokie aż do przesady, z K550 sybilizacja ze hoho. Brzmienie jest jednak dynamiczne i czyste. Szczegółowość powala, nawet w porównaniu do iModa. Jednak presety EQ to jakiś żart - za te pieniądze, należało by oczekiwać jakiegos rozbudowanego EQ. Bo co z tego, że sprzęt z pudełka i na neutralu zagra lepiej niż inne (nie znaczy dobrze), ale już wysterowanie dzwięku, w kierunku ktory nam miałby odpowiadać jest niemożliwe. Sprzęt ewidentnie robiony pod konkretne słuchawki, tylko ja nie wiem które. Posłucham jutro z Kuropem, jakichś ciepłych, ciemnych może - może wtedy pokaże swoją prawdziwą naturę.

 

Jesli chodzi o mobilność to jakiś żart - 6 godzin na baterii, waży tone, a jakbym miał znaleść kieszeń do której mi się to zmieści, to chyba tylko w płaszczu :)

 

To jest zdecydowanie przenośny sprzęt stacjonarny, który w cenę ma wliczony wygląd (PRZEKOZACKI !), do tego orzech na obudowie....mniam.

Edytowane przez Fatso
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu dokupiłbym po prostu takie ibasso T5 do iP4s, Lub jakiś inny dobry wzmak.

4S już się pozbyłem w oczekiwaniu na 5 ale nowy model iPhone mnie rozczarował wiec zastanawiam się czy w ogóle jest sens go kupować. A co do wszelkich iMod'ów i spinania kilku urządzeń w jedno to całkowicie mi to nie odpowiada. Gabaryty integralnego urządzenia to jedno a rozszczepiający się na trzy części odtwarzać to zupełnie coś innego. Wiem, że takie rozwiązanie będzie grało lepiej ale idąc tym tokiem myślenia równie dobrze można zasuwać z 20 kilowym plecakiem pełnym sprzętu (bo pewnie zawsze da się jeszcze coś dopiąć, wziąć kilka modeli słuchawek na każdą ewentualność itp.) a nie o to przecież w playerach przenośnych chodzi; przynajmniej mnie. Szukam grajka, który będzie grał najlepiej bez żadnych dodatkowych udoskonaleń.

 

I co znaczy bezstresowe? Bo jakoś tak dla mnie noszenie elektroniki za 2-3-4kzł które ma problemy może sie zepsuć (po okresie gwarancji poziom stresu wzrasta) nie koniecznie jakos można nazwać bezstresowym.

Użytkowanie 4S właśnie tak mógłbym podsumować. Było dla mnie bezstresowe... W domu czy w terenie, w deszczu czy w słońcu - telefon nie sprawiał mi nigdy problemów. Jakość dźwięku była przyzwoita, pamięci mi nie brakowało, do wykonania nie miałem zastrzeżeń a wygoda w użytkowaniu była nie do opisania (szczególnie przydatne okazały się pilociki na słuchawkach dedykowanych iphone'owi). Ryzyko uszkodzenia sprzętu czy choćby kradzieży zawsze jakieś tam jest ale jakoś nie rozmyślałem nad tym i nie wpływało to na moje samopoczucie.

 

 

EDIT: W każdym razie dziękuje za wszelkie propozycje i cenne informacje o odtwarzaczach. Postaram się samemu przetestować tego AK100, choć przyznam, że opinie z forum ostudziły mój zapał do zakupu tego modelu. Być może wrócę nawet do iPhone ale jeszcze się zobaczy.

Edytowane przez imaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki temat o spinaniu kanapek.

Taka tasma

http://allegro.pl/rzep-3m-dual-lock-thin-sj4570-25mm-x-1m-i2826731145.html

+

Gumki Fiio i nie rozłaczysz tego zestawu.

iPod 30GB jest na tyle cienki że z wzmacniaczem typu np ibasso T5 bedzie podobnych a możę i mniejszych wymiarów niz C4 i AK100.

 

Gdy sie pobawisz tymi grajkami zobaczysz jak mają dopracowany soft, sprzetowo też mają niedoróbki i to za jakie pieniądze.

To jest własnie dla mnie ich najwieksza wadą, ich wadliośc jako całego produktu do ich ceny.

 

Jestem tylko ciekaw co zrobi człowiek jak mu wysiądzie taki c4 po gwarancji. Ja ipoda naprawie a z C4 robimy eksponat albo popielniczke ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam sklejonego ampa i imoda zwykla tasma dwustronna.... juz z rok tak siedzi, nic sie nie odkleja, nie rozlacza, koszt jakies 2zl za rolke tasmy...

 

a jak jest potrzeba rozlaczenia to tez bez problemu.

A fakt nie pomyslałem o tym +1 a mam. No to bedzie slub mini zo2:)

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie iMod + Wzmak - najlepsza jakość dzwięku, najwieksze możliwości. Rockbox jest naprawdę niesamowity. Do tego przy odpowiednim setupie spokojnie można uzyskać około 30h ciągłej pracy bez ładowania.

Naprawdę polecam, i zapraszam wszystkich niezdecydowany na odsłuch.

 

C4 (własnie go testuje) - odnosząc się do iModa - strasznie napaćkany średnicą, wysokie aż do przesady, z K550 sybilizacja ze hoho. Brzmienie jest jednak dynamiczne i czyste. Szczegółowość powala, nawet w porównaniu do iModa. Jednak presety EQ to jakiś żart - za te pieniądze, należało by oczekiwać jakiegos rozbudowanego EQ. Bo co z tego, że sprzęt z pudełka i na neutralu zagra lepiej niż inne (nie znaczy dobrze), ale już wysterowanie dzwięku, w kierunku ktory nam miałby odpowiadać jest niemożliwe. Sprzęt ewidentnie robiony pod konkretne słuchawki, tylko ja nie wiem które. Posłucham jutro z Kuropem, jakichś ciepłych, ciemnych może - może wtedy pokaże swoją prawdziwą naturę.

 

Jesli chodzi o mobilność to jakiś żart - 6 godzin na baterii, waży tone, a jakbym miał znaleść kieszeń do której mi się to zmieści, to chyba tylko w płaszczu :)

 

To jest zdecydowanie przenośny sprzęt stacjonarny, który w cenę ma wliczony wygląd (PRZEKOZACKI !), do tego orzech na obudowie....mniam.

 

zk550 to się w ogóle nie zgrywa.. podłącz senki jakieś hd650 albo hd800, akg k701...

 

 

Z ta naprawą bez przesady... tam są części ogólnie dostępne.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź se samsunga wave albo nano 6g, względnie tanio, a wysoko

 

Jak mam brać Samsunga to wole już modować inne odtwarzacze, nano mam ale jest cichuteńki i żadnych nausznych raczej nie rozpędzi (dobrze sprawdza się przy bieganiu, jest bardzo mobilny - aż zbyt mały!).

Edytowane przez imaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie iMod + Wzmak - najlepsza jakość dzwięku, najwieksze możliwości. Rockbox jest naprawdę niesamowity. Do tego przy odpowiednim setupie spokojnie można uzyskać około 30h ciągłej pracy bez ładowania.

Naprawdę polecam, i zapraszam wszystkich niezdecydowany na odsłuch.

 

C4 (własnie go testuje) - odnosząc się do iModa - strasznie napaćkany średnicą, wysokie aż do przesady, z K550 sybilizacja ze hoho. Brzmienie jest jednak dynamiczne i czyste. Szczegółowość powala, nawet w porównaniu do iModa. Jednak presety EQ to jakiś żart - za te pieniądze, należało by oczekiwać jakiegos rozbudowanego EQ. Bo co z tego, że sprzęt z pudełka i na neutralu zagra lepiej niż inne (nie znaczy dobrze), ale już wysterowanie dzwięku, w kierunku ktory nam miałby odpowiadać jest niemożliwe. Sprzęt ewidentnie robiony pod konkretne słuchawki, tylko ja nie wiem które. Posłucham jutro z Kuropem, jakichś ciepłych, ciemnych może - może wtedy pokaże swoją prawdziwą naturę.

 

Jesli chodzi o mobilność to jakiś żart - 6 godzin na baterii, waży tone, a jakbym miał znaleść kieszeń do której mi się to zmieści, to chyba tylko w płaszczu :)

 

To jest zdecydowanie przenośny sprzęt stacjonarny, który w cenę ma wliczony wygląd (PRZEKOZACKI !), do tego orzech na obudowie....mniam.

 

zk550 to się w ogóle nie zgrywa.. podłącz senki jakieś hd650 albo hd800, akg k701...

 

 

Z ta naprawą bez przesady... tam są części ogólnie dostępne.

 

Niestety tydzien temu stracilem K701, złodziej, ktory mi sie do chaty włamał był tak miły, że zamiast zabrać zrzucił mi na nie mebel...

 

Jutro sprawdze w sklepie inne słuchafony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności