Skocz do zawartości

Prezent - pomóżcie matce w potrzebie


Rekomendowane odpowiedzi

Ok , to znajdź do 800 zł telefon z 4 calowym ekranem i grającym tak jak Wave . Obecnie mówimy o playerze z wi-fi a do tego zaproponowałem funkcję telefonu.

Zobacz

a jeśli chodzi o mp3 to chce by miało jakiś taki większy wyświetlacz, żeby coś tam jeszcze na niej można było robić prócz słuchania

A na badę... nie ma prawie żadnych gierek itp. Imho lepiej Toucha 4G, 8GB nowego powinno dać się dostać w tej cenie. Ewentualnie używanego z większą pojemnością ale to prezent więc tutaj zostawiam decyzję dla autorki tematu.

Zresztą myślę że syn bardziej ucieszył by się z mnogości aplikacji i różnych dupereli niż jakieś bogatej średnicy, rozciągającej się na boki sceny i wypełnionego dołu gdzie zapewne nie zwróci na to uwagi albo wgra mp3 128 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale pierwsze duże słuchawki za 500zł nie wiem czy to dobry pomysł, niezdziw sie ze któregos dnia z plecaka zostaną wyjete połamana co wtedy?

Teraz cos tańszego a przy nastepnej okazji cos co już sam bedzie szukał.

 

nie pisałam o tym wcześniej bo nie uważałam to za ważne ale nie mieszkam w Polsce tylko w Wielkiej Brytanii, a dokładnie Londyn. Tu jest troche inna mentalność i wszędzie kamery. Nic z tym sprzętem któy kupię się nie stanie jeśli synsam go nie zniszczy :) ale dziękuję że brałeś taką opcję pod uwagę.

 

A może Mama Kasia pomyśli nad kupnem synowi Samsunga Wave III

 

http://allegro.pl/sa...2810226885.html

 

Będzie miał świetny player , który będzie komptabilny ze wszystkimi urządzeniami Samsunga które posiadacie w domu ( Samsung all-share ) oraz dodatkowo świetny nowy telefon.

 

Do niego dokupić słuchawki np Sony ZX-600 , AKG K518 ,

 

 

Kolega wyżej ma rację , potem jak dostanie telefon to mp3 pójdzie w kąt bo nie będzie widzial potrzeby noszenia 2 urządzeń jednocześnie no i co za tym idzie 500-600 zł które zostało wydane pójdzie w zapomnienie. Będzie miał dobrą bazę , potem tylko dokupować słuchawki wg upodobań ale wydaje mi się że Sony oraz AKG spełnią jego oczekiwania w house oraz electro.

 

telefon nie wchodzi w grę, syn nie dba o to by miał on jakieś wypasione funkcje. jemu wystarcza zwykły telefon do dzwonienia i sms - taki troche dziwny tok myślenia. nie wiem nawet dokładnie ale w tym swoim nie ma nawet kamery. dużo czasu za to spędza na internecie dlatego myślałam by w mp3 był też internet skoro są już takie rzeczy robione

 

 

 

więc wyukluczając telefon z mp3 to polecacie głównie tego ipoda 7 generacji lub 4

a co z odtwarzaczami samsung? żaden od nich nie jest dobry albo nawet na tym samym poziomie co ipod 7 generacji?

i druga sprawa, to lepiej zastanowić się nad mp3 iRiver S100/B100 niż tymi cowonami z waszego sklepu? bo bardzo spodobał mi się COWON iAUDIO S9 16GB Titanium Black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisałam o tym wcześniej bo nie uważałam to za ważne ale nie mieszkam w Polsce tylko w Wielkiej Brytanii, a dokładnie Londyn.

 

No jest to dość istotne, gdyż mogą być różnice cenowe i dostępności. Skoro mieszkasz w WB to polecam również V-moda V80/M80 (jeśli mogą być nauszne, zamiast wokółusznych) albo M100 chociaż one chyba nie są w UK jeszcze dostępne.

 

Porównanie cowonów i irivera wypada tak, że ta pierwsza szkoła grania to dźwięk chłodny, suchy i analityczny, a ta druga szkoła grania to dźwięk gładki, ciepły, soczysty. Ogólnie kwestia preferencji, ale IMO iRiver ma bardziej rozrywkowy dźwięk i dobrze się zgrywa różnymi słuchawkami.

 

A ogólnie jeśli chodzi o dzwonienie, sms i filmy to polecam Samsung Wave S8500 też mam i dźwięk ma wyśmienity, jeden z najlepiej grających smartfonów i ogólnie dźwięk na poziomie topowych mp3/mp4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie do końca rozumiem jaka różnica mieć internet w telefonie a w odtwarzaczu. Jeśli nie chce smartfona, to może osobna cegiełka z internetem też nie w jego guście.

 

Nie zdziwiłbym się jakby cowony i te basowe słuchawki grały razem dobrze ;) Nie ma tam u Was sklepu gdzie można posłuchac takich beyerów i cowona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu iPod Touch (ma dodykowy ekran i wifi =internet) obecnie jest tego ipoda 5generacjia, sporo ludzi i sklepów wyprzedaje 4generacje, bo lecą na nowosci. Do tego koniecznie jakies etui z klapką na ekran.

Słuchawki cos mocnego ale to chyba preferencjie użykowe kto jakie lubi nosic też ma znaczenie. Delikatnie sie wypytaj "co ci sie podoba ?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie doczytałem ale nikt nie sprostował mitu o tym, że słuchawki dokanałowe niby bardziej niszczą słuch. To oczywista nieprawda, to właśnie słuchawki nauszne o słabszej izolacji zachęcają do głośniejszego słuchania, aby zniwelować hałas i tym samym bardziej niszczą słuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest za głośno i nie chce się tej kwestii poruszać to można kupić drzwi dźwiękoszczelne.

 

Też warto wypytać jaki ma w ogóle stosunek do odtwarzaczy/słuchawek, czy potrzebuje. Wątpię, że jak ktoś lubi mieć głośno w pokoju to zacznie słuchać na słuchawkach w domu.

 

Co do słuchawek Panasonic RP-HTF600E / Sony XB500, skoro lubi słuchać głośno muzyki to może właśnie basowe słuchawki będą dobrym wyborem, a nie drogie audiofilskie, których normalna osoba może nie docenić i nawet uznać, że nie ma w nich basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś w ogóle ten temat? W pierwszym poscie można wyczytać, że mama chce kupić synowi odtwarzacz i słuchawki mając nadzieję, że będzie mniej hałasował głośnikami: " (...) mam cichą nadzieję że jak dostanie już mp3 to będzie więcej ciszy w domu ;)" (oczywiście jest uśmieszek na końcu w i w mojej wypowiedzi też mógłbym wstawić, żeby totalnie na serio to nie było odbierane :P )

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak masz rację... a nie, przecież nic nie pisze, że ma areszt domowy albo zakaz wychodzenia ze sprzętem z domu. ;) Poza tym bzdura o szkodliwości pozostaje bzdurą. EOT

Edytowane przez KaDargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu masz rację nikt nie sprostował oprócz Ciebie, że jedyne co niszczy słuch to hałas, słuchawki same w sobie tego nie robią. Słuchawki zamknięte i tymbardziej dokanałowe (pchełki do nich nie należą) służą do izolacji przed zewnętrznym hałasem, by można było ciszej słuchać w głośnym otoczeniu. Tak wiem piszę drugi raz, ale bardziej się utrwali tym co nie wiedzą :D

 

Skoro nie ma zakazu wychodzenia ze sprzętem, to może boombox? ;)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie, że dopiero teraz odpisuje ale są też inne obowiązki

 

 

Cowon i iriver odpada , jak Mama Kasia kupi mu Ipoda to chłopak chociaż pogra sobie , pościąga aplikacje - po prostu większe możliwości a na tamtych to lipa.

 

jeśli te dwie marki odpadają to czemu aż tak dużo sprzedaje je wasz sklep? troche tego nie rozumiem

 

w pracy popytałam trochę kolegów nt. mp3 i wspomniałam im że dużo rzeczy mam od samsung firmy i że jestem zadowolona a oni powiedzieli że dobre są teraz te nowe galaxy odtwarzacze więc poszukałam trochę i znalazłam taki

Samsung YP-G70CW Galaxy S WiFi 5.0

 

ma internet i bardzo dobrą baterię, jakiś tam system to chyba syn mógłby tez sobie coś na niego ściągnąć i grać co nie? waszym zdaniem dobry byłby to zakup?

 

druga opcja która mi się bardzo spodobała z wyglądu to

 

Samsung YP-Q3

 

tylko że on to już taki normalny mp3 bez bajerów ale też dobra bateria i wydaje się być dobrze zrobiony

 

 

Nie wiem, czy ktoś to proponował, ale skoro to 1k pln to może po prostu wziąć syna do sklepu i niech sobie sam wybierze? Za taką kasę, to jednak przydałoby się kupić coś co na 100% będzie się podobało...

 

to ma być niespodzianka, poświecę jej dużo czasu i na pewno się spodoba, do gwiazdki jeszcze troche czasu, na razie zapoznaje się z tematem i z waszą pomocą szybko mi idzie ;)

 

Nie ma tam u Was sklepu gdzie można posłuchac takich beyerów i cowona?

 

są ale w żadnym nie widziałam tych cowonów, zresztą nie mam aż tak dużo czasu by specjalnie za tym chodzić dlatego radzę się was którzy mają z tym więcej do czynienia niż ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwie marki odpadają tylko dlatego, że Cowon i iRiver to bardziej sprzęt dla zdecydowanych, którzy nie potrzebują dodatkowych funkcji,dlatego też nie wszędzie się takowy sprzęt nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja na pani miejscu wybrałbym przez pani zaproponowanego Samsunga YP-G70CW Galaxy S WiFi 5.0. Spełnia wszystkie pani wymagania, duży wyświetlacz, jest wyposażony w system Android oraz posiada WiFi i dzięki temu można podłączyć się do internetu, a Android daje mnóstwo możliwości do zabawy w gry, programy itp. To po prostu multimedialny kombajn. Jak to gra nie mam pojęcia, ale jeśli podobnie do telefonu Galaxy S albo na poziomie Samsunga P3 to z pewnością pani synowi to wystarczy. Domyślam się, że dotychczas korzysta po prostu z głośników podłączonych do komputera, który jest wyposażony w najzwyklejszą kartę muzyczną i nie interesuje się nowinkami związanymi ze sprzętem audio. Także dla niego to i tak będzie spory skok jakościowy, co do słuchawek to już koledzy powinni coś zaproponować za 200-300zł ~50-70 funtów, co zgra się z tym odtwarzaczem. Pamiętać należy jedynie o tym, że taki duży wyświetlacz pożera też sporo prądu i tym samym słuchanie muzyki + zabawa w internecie czy gry oznacza w tym wypadku codzienne ładowanie. Także panowie uznajmy, że pani już wybrała odtwarzacz i teraz pomóżcie jej dobrać stosowne słuchawki portable. Nawet K518 mogą okazać się dobre w końcu są basowe tylko czy to się zgra. Tu same wspaniałe sprzęty proponujecie, ale nie bierzecie pod uwagę, że klient może wcale nie jest aż tak wymagający i nie jest mu potrzebny każdy najmniejszy szczegół dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten samsung bardzo mi się spodobał, ma wszystko czego tylko dusza młodego chłopaka może chcieć od elektroniki i nowinek

 

teraz słuchawki tak jak napisał maciej 3 wyżej

 

te z postu MrBrainwash

Beyerdynamic custome one

Fidelio L1

ATH-ES7

ATH-M50

denon HP1000

Sony MDR-1R

 

są za drogie, każda przeszło 100 funtów tu w Anglii, jednak coś tańszego

 

może jakieś sehajzery czy jakoś tak? syn tej mojej koleżanki o której pisałam w pierwszym poście który tu czasami zagląda ma takie, na dobrą sprawę on zaraził mojego potomka muzyką łup łup. może jakieś z tej firmy będą nadawać się do tego samsunga?

 

a tak swoją drogą te dołączane do mp3 będa słabo grać co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponowałbym już wspomniane niemieckie AKG K518DJ

http://www.ebay.co.u...cat=0&_from=R40

 

Nie są drogie, sugeruję się Ebayem. Tylko poczekałbym na opinie kolegów którzy powiedzą czy to w ogóle będzie dobrze grało w połączeniu z tym Samsungiem. Ja nie chcę wprowadzać pani w błąd.

 

a tak swoją drogą te dołączane do mp3 będa słabo grać co nie?

Dołączone to z pewnością nie będą słuchawki nauszne, tylko douszne albo dokanałowe czyli malutkie słuchawki które wkłada się do uszu, a takie pani nie chciała.

Edytowane przez maciej3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co to jest ten Samsunga YP-G70CW Galaxy S WiFi 5.0 ? Sam zgłupiałem z lekka , to jest tylko player ? Jaki to ma sens ? Nie lepiej od razu kupić coś z funkcją telefonu ? 4.3 calowy player mp3 ? Totalnie bez sensu.....będzie nosił w kieszeni starą Nokie oraz player wyglądając jak Samsung Galaxy SII który tak naprawdę nim nie jest ? No helloł !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki SGS bez GSMa i wsparcia ;)

 

Imo lepiej już kupić SGSa.

 

No skoro Kasiu chcesz kupić i playera i słuchawki to Ci z pewnością nie starczy kasiorki.

 

Ja bym proponował właśnie SGS lub S8500 + D1100 u was w UK są teraz dość tanie.

 

Denonki nie są zbyt wytrzymałe, więc musiałby o nie dbać, ale z drugiej strony, masz jeszcze gwarancje. A w tej cenie zagrają fajnie i dobrym basem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin1989 dobrze zasugerował, że lepszym wyborem byłby smartfon zwłaszcza, że chłopak ma podstawowy telefon. Ja jestem za Samsungiem Galaxy S i do tego k518dj. Android, dużo gier i aplikacji, wydajność taka sobie ale to byłby jego pierwszy smartfon. Ma wszystko co potrzebne i gra bardzo dobrze, można dołożyć karte pamięci, z akg k518dj gra bardzo dobrze. Djki są w różnych wersjach kolorystycznych, bas mają mocny, krótki kabel w sam raz do telefonu i dobrze izolują od otoczenia wiec nie będzie przeszkadzał i w domu :P Podałem ten zestaw bo ja nie lubię dawać (ani otrzymywać) używanych prezentów. Jeżeli miałby być odtwarzacz to jestem za ipodem touchem choć jeżeli zależałoby mu tylko na muzyce to jakiś sony, one są stworzone na prezent. Tak czy siak słuchawki ograniczyłbym do djek, Creative Aurvana Live lub Superluxów 681b ale to do słuchania w domu. Nie szalałbym z m50 ze słuchawkami za krocie, to musi być bardziej przemyślana decyzja niż "strzał w ciemno" :D

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności