Skocz do zawartości

Prezent - pomóżcie matce w potrzebie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, z tej strony Kasia, matka 15sto letniego syna

 

jedna z koleżanek powiedział mi o tym serwisie bo jej syn tu czasami zagląda, że ludzie tu znają się na odtwarzaczach mp3 więc zwracam się do was z prośbą, pomóżcie matce która jest całkowicie zielona w kwestii muzyki :P

 

chcę kupić swojemu synowi mp3 pod choinkę, ale za grosz nie wiem jaki wybrać by mu się spodobał i by był dobrym wyborem, mam przeznaczone na to około 800 - 1000 zł ale jeśli jest coś tańszego to również wezmę pod uwagę

 

syn słucha głównie muzyki z tym basem, łupie cały czas u niego w pokoju, kiedyś go podpytałam co to jest czego słucha i powiedział mi że hałs i elektro, mam cichą nadzieję że jak dostanie już mp3 to będzie więcej ciszy w domu ;)

 

 

początkowo myślałam żeby kupić mu mp3 i jakieś dodatkowe słuchawki bo nie chce by używał tych wkładanych do uszu ale weszłam też z ciekawości gdy czekałam na link aktywacyjny, do waszego sklepu i widziałam tam fajne mp3, dotykowe do 1000 złoty - cowon. jeśli cena taka wysoka to chyba dobry sprzęt grający co nie?

 

ogólnie nie wiem co lepsze, czy droższy odtwarzacz z tymi oryginalnymi słuchawkami czy tańszy i dodatkwe słuchawki ???

 

nie wiem też która firma dobra a ktora nie, w domu np dużo rzeczy mam od samsung. oni też robią dobre mp3?

 

a jeśli chodzi o mp3 to chce by miało jakiś taki większy wyświetlacz, żeby coś tam jeszcze na niej można było robić prócz słuchania, nie koniecznie dotykowy chociaż to teraz każdy taki w szkole ma i żeby bateria była dobra, ten cowon co pisałam wyżej to bateria super - 22 godziny i duży wyświetlacz ;)

 

swoją drogą nie wiedziałam że już takie rzeczy ludzie robią, i internet też w niej był z wifi

 

 

Pozdrawiam was, Kasia

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ogólnie nie wiem co lepsze, czy droższy odtwarzacz z tymi oryginalnymi słuchawkami czy tańszy i dodatkwe słuchawki ???

tańszy i dodatkwe słuchawki

 

iPod Touch 4G uzywany(idealniy wybór długi czas, wifi, ekran, sporo basu, i jednak ipod)+ słuchawki

Jest taki wybór że trzeba określic jakies kryteria. Np maxell retro dj

Jako matka zainteresuj sie tym żę zbyt głośne słuchanie może stepić i uszkodzić słuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Imho już lepiej T4G, sam mam 16 lat czyli tylko rok więcej i zdecydowanie bardziej ucieszłbym się nawet z używki T4G niż z Nano 7G, ani on tam w nic nie pogra, ani netu nie poprzegląda.

 

Słuchawki jak dostanie to pewnie będzie chciał z nimi do szkoły latać także imho XB 700 za duże i za słabo tłumią, celowałbym w coś trochę mniejszego.

 

To prezent dla piętnastolatka, myślcie kategoriami piętnastolatka - ma wyglądać, ma się dać w gry pociupać, ma się być czym w szkole pochwalić ^^

 

Swoją drogą chciałbym dostawać takie prezenty na gwiazdkę :o

 

Moi rodzice wychodzą z założenia, że jak chcesz słuchawki to sobie zarób/zaoszczędź, ale może to nawet lepiej ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Touch i Brainwavz M5... :rolleyes:

 

Ale Pani Kasia nie chciała doków, chciała coś z nausznych ;)

Tak mi teraz wpadło V-Jaysy może ? Tłumić nie tłumią ale podobno z Taczką mają dobrą synergię, małe są, no i ładne :wub:

A jak nie to z ładnie wyglądających, cool i trendy słuchawek to AKG K518 czy Fostexy TH-7B może ?

 

K 518 mi się średnio podobają za to Fostexy są smakowite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy syn pewnie niedługo sprawi sobie smartfona który może grać na poziomie dobrego DAPa. Więc sensownym rozwiązaniem byłoby mu kupić dobre w pierwszej kolejności dobre słuchawki.

 

Beyerdynamic custome one

Fidelio L1

ATH-ES7

ATH-M50

denon HP1000

Sony MDR-1R

 

itd itd.

 

A syn potem dobierze sobie grajka pod siebie, nie każdy pragnie nano czy taczki. Cowon też nie zawsze każdemu odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syn słucha głównie muzyki z tym basem, łupie cały czas u niego w pokoju, kiedyś go podpytałam co to jest czego słucha i powiedział mi że hałs i elektro, mam cichą nadzieję że jak dostanie już mp3 to będzie więcej ciszy w domu ;)

 

 

Kiedyś wyciąganie kluczowych informacji z tekstu przyda Ci się :)

 

 

Może już ma dobry telefon....Mama Kasia nam tego nie napisała

Edytowane przez Marcin_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syn słucha głównie muzyki z tym basem, łupie cały czas u niego w pokoju, kiedyś go podpytałam co to jest czego słucha i powiedział mi że hałs i elektro, mam cichą nadzieję że jak dostanie już mp3 to będzie więcej ciszy w domu ;)

 

 

Kiedyś wyciąganie kluczowych informacji z tekstu przyda Ci się :)

 

 

Może już ma dobry telefon....Mama Kasia nam tego nie napisała

 

Z wyciąganiem informacji z tekstu nie mam problemu, dalej nic tam o tłustym bassie nie widzę.

 

To, że łupie w domu i słucha "muzyki z bassem" może równie dobrze oznaczać, że puszcza kolumny/głośniki na maksymalną moc, ja też jak jeszcze ze dwa lata temu miałem jakieś Creative 2.1 to odkręcałem je trochę głośniej i mama nazywa to łupaniem, a bassheadem jakoś nie jestem...

 

Weź pod uwagę to, że jak ktoś puści muzykę w domu to w innym pokoju słyszysz najwięcej tych "wibrujących" tonów, stąd też może konkluzja mamy, że syn pławi się w bassie ?

 

Możemy się tylko domyślać, ale nigdzie nie jest tam napisane, że ma być tłusty basior, tylko, że ma przyzwoicie grać, end of the story.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W elektro i house jaki parametr jest kluczowy ? No właśnie...end of story.

 

Czekamy aż Mama Kasia poda nam jaki syn ma telefon.....bo faktycznie jak ma smartfona to wystarczyło by kupić Denon D-1100 i po sprawie by było.

 

Czyli każdy kto słucha house ma brać XB 500, bo inaczej będzie miał za mało bassu, jak ktoś słucha rocka niech bierze Superluxy, bo są jasne i koniec dyskusji.

 

To ja nie mam więcej pytań.

 

Dodam tylko, że przez dłuższy czas słuchałem takich połączeń jak T3G + TH-7B, czy Wave + K172 HD, żaden z zestawów nie był zbyt bassowy, a słuchało się bardzo przyjemnie, mam też basowe SHL 5800 i nie jestem w stanie powiedzieć, który zestaw daje mi więcej frajdy, oba coś w sobie mają, ale racja bass w house jest najważniejszy, od tej pory jak będę słuchał house czy elektroniki z głośników to podpinam sam subwoofer :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sensownym rozwiązaniem byłoby mu kupić dobre w pierwszej kolejności dobre słuchawki.

 

Beyerdynamic custome one

Fidelio L1

ATH-ES7

ATH-M50

denon HP1000

Sony MDR-1R

 

itd itd.

 

A syn potem dobierze sobie grajka pod siebie, nie każdy pragnie nano czy taczki. Cowon też nie zawsze każdemu odpowiada.

 

ta opacja bardzo mi się podoba, fajne słuchawki podałeś, na takich właśnie mi głównie zależy, na głowę ;)

 

 

 

Weź pod uwagę to, że jak ktoś puści muzykę w domu to w innym pokoju słyszysz najwięcej tych "wibrujących" tonów, stąd też może konkluzja mamy, że syn pławi się w bassie ?

 

Możemy się tylko domyślać, ale nigdzie nie jest tam napisane, że ma być tłusty basior, tylko, że ma przyzwoicie grać, end of the story.

 

nie wiem chłopcy jak wam pomóc w tej kwestii która was różni, nie wiem co jest tłustym basem a co możliwe że tylko łupaniem

 

znam tylko te style które napisałam wyżej, elektro i hałs - to słucha syn ale jaki tam bas jest nie wiem

 

kilka razy też słyszałam tiesto - adadżio strings bo nawet ja to znam :P

 

 

 

Czekamy aż Mama Kasia poda nam jaki syn ma telefon.....bo faktycznie jak ma smartfona to wystarczyło by kupić Denon D-1100 i po sprawie by było.

 

telefon ma zwykły, bez wszystkich tych bajerów, prosty do wiadomości i dzwonienia, jakaś nokia

 

 

 

a teraz coś ode mnie, nie jestem osobiście przekonana do firmy z jabłkiem jako logo, słyszałam od kilku kolegów w pracy że oni robią dobre tylko laptopy. Na temat mp3 nigdy nic nie mówili, zresztą te mp3 ma każdy, ja osobiście chciałabym mu kupić coś bardziej ryginalnego, by się odrobinę wyróżniał a nie miał to samo co wszyscy. tem mp3 od jabłuszka naprawdę są takie dobre?

 

bardzo mi się spodobały słuchawki z pierwszego cytowania mojego wyżej, może jakiś mp3 do nich dobrać? później przeglądałam też wasz sklep jeszcze raz i bardzo spodobał mi się COWON Z2 bo ma interent i X9 (bo ma aż 110 godzin muzyki)

 

Pozdrawiam was i dziękuję za takie szybkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia gustów też poniekąd.

 

Ja mam dwa grajki Touch 4th i nano 6th od Apple i nie zamierzam ich na nic zamieniać, dla mnie grają świetnie. A takich cowonów bym nie tkną nawet. Już prędzej iRiver S100/B100.

 

Z tych co podałem to tylko do M50 miałbym wątpliwości, nie dlatego, że są złe (może nawet najlepsze z tego zestawienia) lecz słabo je widzę jako przenośne słuchawki, nie tak łatwo je wysterować i są dość duże i ciężkie. Cała reszta powinna przypaść chłopakowi do gustu i zagrać dobrze z wielu źródeł.

 

No mówię słuchawki to fajny prezent szczególnie jak wyglądają i grają tak jak powyższe ;) A kiedy ma chłopak urodziny? Wtedy można byłoby mu mp3 lub grającego smarthona do kompletu sprezentować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptopy, PC jako komputery graficzne robią dobre. Tak samo dobry i udany jest Touch 4G nie mowiac ze ekrany mają bardzo dobre no i czułe na dotyk.

 

Ale pierwsze duże słuchawki za 500zł nie wiem czy to dobry pomysł, niezdziw sie ze któregos dnia z plecaka zostaną wyjete połamana co wtedy?

Teraz cos tańszego a przy nastepnej okazji cos co już sam bedzie szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Mama Kasia pomyśli nad kupnem synowi Samsunga Wave III

 

http://allegro.pl/sa...2810226885.html

 

Będzie miał świetny player , który będzie komptabilny ze wszystkimi urządzeniami Samsunga które posiadacie w domu ( Samsung all-share ) oraz dodatkowo świetny nowy telefon.

 

Do niego dokupić słuchawki np Sony ZX-600 , AKG K518 ,

 

 

Kolega wyżej ma rację , potem jak dostanie telefon to mp3 pójdzie w kąt bo nie będzie widzial potrzeby noszenia 2 urządzeń jednocześnie no i co za tym idzie 500-600 zł które zostało wydane pójdzie w zapomnienie. Będzie miał dobrą bazę , potem tylko dokupować słuchawki wg upodobań ale wydaje mi się że Sony oraz AKG spełnią jego oczekiwania w house oraz electro.

Edytowane przez Marcin_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pierwsze duże słuchawki za 500zł nie wiem czy to dobry pomysł, niezdziw sie ze któregos dnia z plecaka zostaną wyjete połamana co wtedy?

Teraz cos tańszego a przy nastepnej okazji cos co już sam bedzie szukał.

 

Ja mam tak że się bym denerwował jak bym wszedł do salonu by kupić samsunga SIII a ktoś chciałby mi wcisnąć samsunga yari - niby te same funkcje a jednak tańszy ;) - to samo ze słuchawkami. Pewnie można kupić CAL i wystarczą, ale jak ma się dobre pieniądze to trzeba je spożytkować, bo słuchawki będą a pieniądze się rozejdą... O drogie produkty trzeba dbać fakt, ale to raczej te tańsze się połamią w plecaku. Jak bym kupował wszystkie rzeczy z założeniem że maja mi się zniszczyć to nic bym nie kupił albo doki alpha i ze starego tel. słuchał :P

 

BTW jako portable mam V-moda i na bank mi się nie połamią :P

 

tylko w Polsce nie dostępne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz pod uwagę że on ma 15 lat , czyli gimnazjum/liceum , warto żeby ktoś go napadł / miche oklepał za słuchawki za 500 zł ? Wiesz jaka jest młodzież....zazdrość w tym wieku to najgorsza rzecz..... Nie ma co kłuć oko innym w tym wieku .... to ma być sprzęt portable , lepiej żeby w domu miał coś dobrego . Ja wychodzę z takiego założenia dlatego od zawsze skupiam się na domowym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety , sam wiesz jak jest , kiedyś już mówiłem o tym jak na moich oczach w trajtku podeszli do typa w beatsach , odpięli mu kabel i uciekli....i po zabawie.... Nie ma co w tym wieku emanować kasą.

 

Zobaczymy co Mama Kasia powie na temat Samsunga Wave + AKG/Sony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności