Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Półotwarte, nauszne, portable, do 600 zł


Rooky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem całkiem nowy w świecie słuchawek, wiele jednak ostatnio czytałem. I im więcej czytałem tym bardziej uświadamiałem sobie, że nic nie wiem i tym trudniej było mi wybrać jakiekolwiek słuchawki. Stąd też piszę mój temat oraz licze na miłe i profesjonalne porady ;)

 

Sluchawki, których potrzebuje, nie mogą przekroczyć 600 zł, preferowałbym takie ok. 400 zł.

Będe na nich słuchał głownie muzyki, w szkole, na ulicy, w domu, w pociągu czy w busie.

Odsłuchiwać będe muzyka z jakiegoś odtwarzacza, prawdopodobnie to będzie iPod, ale liczę, że też coś podpowiecie :)

Pasowałyby mi słuchawki półotwarte, ew. mogą być zamknięte. Chodzi mi o lekkie wyciszenie otoczenia.

Muzyka która słucham, przechodzi od ambient, muzyki elektronicznej, przez metal aż do muzyki klasycznej i akustycznej. Czyli dosłownie wszystko.

Jeśli chodzi o wygląd, chciałbym aby były to w miare "duże" słuchawki. Tak aby było widać ich potęge (taki mój kaprys, mało ważny)

Nie wiem jak opisać dźwięk jaki bym chciał usłyszeć, ale bardzo lubię ogromną przestrzeń oraz czyste góry.

 

Bardzi mi się spodobały sluchawki AKG k240S, tylko mają tą wade, że potrzebują wzmacniacza... (chyba że isnieje jakis odtwarzacz który pociągnie te słuchawki?) Takto jest to mój ideał.

 

Liczę na waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zobacz Superlux HD668 na zewnątrz wystarczy a i jak by co nie bedzie tak szkoda jak k240stek.

Zamkniete bedą lepiej izolowac w busie pociagu. Półotwartych zbytnio nie posłuchasz w busie i pociagu, w reszte miejsc przejdzie.

 

hd668B są juz lekko wymagające ale aż tak duzo im nie potrzeba.

Co to za ipod ?

Zainteresuj sie velurowymi padami do k240, chyba że wolisz skórzane.

 

PS wiem głupie akurat mam i chyba bede je sprzedawał. Pisz na PM jesli chetny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budżetówki mogę polecić zamknięte Takstar PRO80 ok 80$ - 260~270zł [trzeba ściągać z chin, ebay lub używki].

Grają bardzo fajnie bezpośrednio z moich iPodów a z wzmakiem to już SUPER, sam ich obecnie używam jako słuchawek portable.

 

Dodam że w tej cenie jakość budowy i dźwięk stoi na badzo wysokim poziomie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budżetówki mogę polecić zamknięte Takstar PRO80 ok 80$ - 260~270zł [trzeba ściągać z chin, ebay lub używki].

Grają bardzo fajnie bezpośrednio z moich iPodów a z wzmakiem to już SUPER, sam ich obecnie używam jako słuchawek portable.

 

Dodam że w tej cenie jakość budowy i dźwięk stoi na badzo wysokim poziomie.

 

Z tym że kolega che połotwarte (duza przestrzeń).

No to czekamy na jakąs recke bo wielu chetnie by poczytało. Na razie na forum opisane sa HI2050 i TS671.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co to za ipod ?

 

 

Odtwarzacz będę dopiero kupował, więc tak jak napisałem, jestem otwarty na propozycje także odnośnie odtwarzacza.

 

Jeśli zaś chodzi o słuchawki, chciałem kupić portable za te powiedzmy 500 zł, ale widze że polecacie mi do 200 zł.

Czy wiąże się to z tym, że droższe słuchawki wymagają dobrego wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pasują ci wokół uszne ale z czystym sumieniem mogę polecić sennheisery px 360 pod względem tłumienia są chyba jednymi z lepszych słuchawek (autobus tramwaj im nie straszny) natomiast dźwięk jest bardzo dobry są chwalone chyba przez wszystkich na tym forum nie spotkałem się jeszcze z negatywna opinia. U mnie grają razem z ipodem i ipod spokojnie daje rade je napędzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że kolega che połotwarte (duza przestrzeń).

No to czekamy na jakąs recke bo wielu chetnie by poczytało. Na razie na forum opisane sa HI2050 i TS671.

 

Pasowałyby mi słuchawki półotwarte, ew. mogą być zamknięte.

 

Czyli zamknięte taż mogą być.

 

A co do recki PRO80 to może coś skrobnę ale dopiero jak się w pełni wygrzeją na razie mają z 160h na liczniku.

Ponoć dopiero miedzy 200-300h znika im minimalna sybilacja, a bas nadbiera masy i dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekujesz od playera ?

Ma byc dodykowy klasyczny?

Ma miec jakies bajery/ nie chcesz zbednych bajerów liczy sie muzyka?

Pojemność? Dysk pamiec flash?

Mały czy wieksze?

Ciepły (basowy) / bardziej zimny(analityczny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do playera. Bajerów nie potrzebuje, ma być w miare mały, poręczny, praktyczny. Pojemność, minimum 8 GB, fajny by był 16; wole bardziej szczegółowy, zależy mi na czystych i śpiewnych górach;

 

i ogółem: jakość dźwięku>>praktyczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś może o Superlux HD330? Mają dużo basu, który potrafi zejść bardzo nisko i jest kontrolowany, a jednocześnie nie przesłania reszty pasm.

Ogólnie ludzie piszą, że są bardzo uniwersalne. Ja słucham głównie metalu i jestem baardzo zadowolony. Moja kobita słucha rock, pop, electro i też jest bardzo zadowolona - praktycznie nie dopuszcza mnie do nich :D

 

Mają niby 150Ohm, ale bez wzmaka powinny zagrać ze znosnym poziomem głośności. U mnie na Fuze+ jak dam na Maksa, to jest za głośno, więc na 3/4 powinno być ok :) Jednak, jeśli masz duży budżet, to spokojnie możesz sobie kupić jakiegoś Fiio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś jednak był zainteresowany Talstarami PRO80 to TU masz aukcje OEMów z tej samej fabryki w podobnej cenie tylko bez aluminiowego casa na słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś jednak był zainteresowany Talstarami PRO80 to TU masz aukcje OEMów z tej samej fabryki w podobnej cenie tylko bez aluminiowego casa na słuchawki.

 

 

"Z zakresem frekwencji 15 Hz - 15 kHz i oporem 60 ohm, LDHP800PRO brzmią wspaniale i zapewniają perfekcyjną kontrolę, nawet, gdy mamy do czyniena z wysokim poziomem hałasu otoczenia.

 

 

Dane techniczne

Typ: zamknięte

Zakres częstotliwości: 15 Hz - 25 000 Hz

Opór: 60 Ohmów

Wejście: 6,3 i 3,5 mm Jack

Kabel: jednostronny, spiralny, 4 m"

 

edit

zakresem frekwencji ??? What is it ?

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d1100 będą chyba dobre: lekkie, wygodne, basik fajny właśnie co kupiłem w zastępstwie za hd330 które jakością też są dobre ale nie wygodne i jako partable słabo. Proponuje te denonki tylko jak dla mnie slaby plastik i moje trochę skrzypią, w cenie 350zł na pewno warto, 600zł chyba nie. Możne beyra custom one, m50 (ale tu dużo ponad budżet)?

Edytowane przez Artis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam zaraz różne żeyczy piszą nie znając się dokładnie.

Wiem z neta że Takstar dla kilku innych firm tez je robi. W gruncie to samo tylko inne napisy i akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW te za 80 dolarów też nie mają dołączonego case'a.

 

Ogólnie bardzo dobra cena jeśli to te same słuchawki - mam wątpliwości. Równie dobrze mogą sprzedawać dla innych firm samą konstrukcje/obudowe.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takstar PRO80 mają, a co do tych to może ale HI2050 robili tak ze tylko inne nazwy były nadrukowane więc zakladam że te też w całości przefirmowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz mają?

 

Na aliexpress jest napisane w wyposażeniu, że jest tylko "carring bag" czyli tylko ta szara torba, a na jednej aukcji wyraźnie znalazłem zdjęcie z napisem "case not inclueded" Więc dajesz gwarancje że dają case? Bo jak to to zamawiam ;)

 

Co do przebrandowania to całkiem możliwe, ale jeszcze nie potwierdzone.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była z Aliexpress za ~87$ i było -carring case/bag w akcesoriach ale i tak kupilem z komisu bo dorwałem tanio :lol: .

Pozatym case to ich opakowanie wiec musieli by ci je w foli wysłać lub jakimś kartoniku jak bez niego.

Chyba założe do nich temat i recenzje tam wrzuce bo tu szkoda dyskutować.

 

PS - Rooky przepraszam za Offtop w twoim wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności