Skocz do zawartości

SMSL a może coś innego


Arrie

Rekomendowane odpowiedzi

Domyślam się, że w tej kwestii tuningu oferujesz swoje usługi :D . Jeśli byłbyś w stanie sprowadzić takie cudeńko i przy okazji ztuningować, wezmę to pod uwagę. Aczkolwiek z MF jest taka kwestia, że mam sposobność odsłuchu.

Sporo wody upłynie zanim uzbieram dość propozycji, informacji i pieniędzy :D , czas na rozmyślanie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibra akurat w tym konkretnym przypadku jestem pewien :) Icon HDP do tego się nie umywa, Dr. DAC Prime czy jego odmiana od Audiotracka także, a wszystkie trzy droższe, baa nawet FiiO E7+E9 jest droższe czy E17 i również nie ma o czym gadać :) To tak z tego co miałem i pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, to nie powatpiewanie tylko luzne skojarzenie z tekstem, calkowicie odbiegajace od tematu :D Sam sie teraz bawie z daciem.

Kolega szaleje z budzetem. proponuje zapisac sie na wzmak o ktorym wczesniej wspominalem. Finansowo wyjdzie taniej, skladanie bedzie zabawa, a w przypadku braku satysfakcji jestem pewien, ze sprzedasz za tyle za ile wlozyles.

Z gotowcow to niesmiertelny hit Majkela czyli Black Pearl lub taniej Lovely Cube. Jak lampa to moze:

 

http://www.ebay.de/itm/DarkVoice-336SE-Headphone-Tube-Amplifier-neat-technics-/180773810168?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item2a16f56ff8

 

Ale najpierw sluchawki. Kolega HD650 w ogole slyszal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no nie słyszał, słyszał jedynie 598, ale w saturnie pełnym ludzi i hałasu i z clipa więc nie ma o czym tu mówić.

Jedynie co, to patrzyłem na wykresy "frequency response" (nie wiem jak to po polsku się zwie) i porównywałem do kpp, czytałem recenzje.

Plany są takie- kupuję dac i amp i idę na odsłuch do mp3store, jeśli w ogóle będzie możliwość przyjścia tam z własnym sprzętem i podłączenia go gdzieś do gniazdka. Dla porównania poproszę też jakieś inne modele, np właśnie 598, rs325i, czy dt 990.

Jutro przysiądę i przeczytam jeszcze raz temat o tym wzmaku, aczkolwiek z tego co widzę całość dość prężnie się rozwija, a ja chciałbym kupować dopiero w połowie stycznia (wiem, odległa przyszłość, ale muszę się dobrze rozeznać w temacie). Nie wiem, czy będą chcieli na mnie czekać :P

Wydam sporo, ale raz i mam nadzieje dobrze i na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj tak mnie nęci, nęci tym DA1. Doszedłem do wniosku, wezmę od niego na odsłuchy DA1. Jak mi podejdzie DA1, a U2 się nie sprawdzi to zrobię przesiadkę. Bo w tej cenie DA1 ma porządne parametry. Jak mi nie podejdzie to zostanę z U2 plus i dokupię zasilacz, albo przesiądę się na już coś grubszego. Trzeba kombinować :D

 

Arrie, jeśli nie chcesz wydać dużo to ten ha info zły nie będzie. Nawet bardzo dobry w swojej cenie. Jak chcesz wydać trochę więcej to pole wyboru się się zwiększa. I można kombinować na milion różnych sposobów. Do tysiąca to Audio-gd 12 (15) i combo odac+o2 jest polecane chociażby.

 

Ja jestem zdania, że im wyżej się wchodzi tym cena sprzętu drastycznie wzrasta, a zwiększanie sie SQ drastycznie spada. Najlepsze efekty uzyskasz jeśli postawisz na słuchawki, ale bez odsłuchu się nie obejdzie, bo nie ma słuchawek idealnych i do wszystkiego. Potem wybierasz sprzęt, który nie będzie ograniczał słuchawek, albo który wyciągnie z nich 100%.

 

Ciekawym combo do 1000-1500zł jest również SMK-III jak mieszkasz w pobliżu Wrocławia to można Ci odsłuch załatwić bo jeden kolega z forum go posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash.

Rozumiem, że sugerujesz abym najpierw udał się na odsłuch słuchawek/ nabył je a później kompletował pod nie tor? Oczywiście będę chodził po sklepach na odsłuchy i doszukiwał się swojego dźwięku. Myślałem jednak, aby najpierw zebrać dac i amp i pod nie dobrać słuchawki.

Cały czas myślę nad tym klonem ha5000. Nie znam się zupełnie na doborze wartości, rodzajów i innych takich poszczególnych elementów, toteż musiałbym się zdać na zbiorowe zamówienie. Jeśli bym się zdecydował na niego (myślę, że do środy jeszcze byłaby możliwość dopisania się do listy na pcb) musiałbym szybko uzbierać potrzebną kwotę na pcb i elementy.

Jeśli zdecydowałbym się na ten wzmak to dac najprędzej w okolicach stycznia (słuchawki też).

Czy dobrym wzmakiem jest Canor TP10 (przez dobry mam na myśli- czy potrafiłby wysterować ów hd650, czy też jakieś w tych okolicach cenowych), tak gdybym jednak odpuścił sobie ha2013?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się bawię sprzętem, więc nie przejmuje się synergią bo jak coś nie spasuje to zmienię. :D

 

Ale jak Ty chcesz kupić raz a dobrze, bo warto byś znał wcześniej szkołę grania w którą celujesz. Wybór słuchawek to podstawa, jak kupisz słuchawki nie pod siebie to żaden DAC i żaden AMP Ci nie zrekompensuje braków w słuchawkach.

 

Dzisiaj znów zmieniłem swoje plany i na razie nie będę ich zdradzać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawa sprzetem jest raczej nie dla mnie, nie zarabiam, nie mam bogatego ojca, ani kuponu z zanzaczona 6 w lotku, a kazda zmiana sprzetu oznacza jakas strate- moze kiedys.

Ja nie chce kupowac sluchawek w ciemno, chce je odsluchac ale juz na swoim sprzecie, nie wiem czy slusznie.

Nawet na podstawie recenzji nie wyobraze sobie jak caly zestaw gra, a majac juz tor i idac na odsluch z calym tym sprzetem mam realny "obraz" dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę już zdradzić sekret. - Kupiłem SMK-II teraz trzeba czekać aż dojdzie :D Jak będzie fajnie grał to na pewno się pochwalę. Co do DA1 to z Mikołajem mamy pewne plany na grubszą recenzje ;)

 

Czemu nie wziąłem DA1? Bo z tych opisów co znalazłem, to zdaje mi się że HLLY mi bardziej podejdzie co do jakości to nie wiem narazie jak stoją w stosunku do siebie, ale w tej cenie co kupiłem SMK to zły na pewno nie będzie. Wymienię w nim tylko opy i potka i nic nie będę musiał więcej robić, no Mikołaj znalazł tam dwa słabe kondy to ostatecznie może i to się wymieni. W DA1 pewnie musiałbym więcej kasy zainwestować, a jak się ma więcej kasy to można i pomyśleć o czymś lepszym i tak kółeczko się zamyka.

 

Co do jakości DA1 to jestem ciekaw. Ale śmiem powątpiewać czy będzie lepszy od Icona HDP. Mikołaj Cube od audiotracka stawia na równi z Iconem, więc wolę myśleć raczej, że DA1 jest lepszy od Cube wydaje mi się, że te nadzieje mają większą szanse na spełnienie ;).

 

Spoglądając na parametry i cenę to SMK-II jest odpowiednikiem SMSL-owego SD-398 (SD-650+wewnętrzne trafo) z wbudowanym trafem, ale właśnie elementy wydają się być lepszej jakości, a zamiast tego sApa jest obwód z lehmana :) Nie spodziewam się cudów po tym sprzęcie. Jak zagra lepiej od Taczki mojej to będę się cieszył. A jak zagra na poziomie droższych zabawek takich jak Icon HDP to będę już całkiem zadowolony :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesującą opcją wydaje się Nuforce Icon HDP- podobno ma dość mocy dla hd650 i ładnie się to powinno zgrać, dodatkowo by mnie mocno odciążył z kosztów. Mógłbym wtedy zainwestować w amplituner a później w kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icon jest fajny :) ale też drogi... osobiście wolałbym dozbierać i kupić sobie jakiś DAC+BP. Teraz tych różnych combo jest na pęczki... Icon HDP ma wiecej rywali niż kiedyś, kiedy zdobywał popularność. Tylko problem jest taki, że mało osób jak sobie kupi takiego "Matrixa (mini-i)" czy inne combo chwali się tym i porównuje do icona.

 

Gdy chcemy kupić coś firmowego to Icon w swojej cenie to taki standard, jeśli chodzi o jakość audio + funkcjonalność. Ale sam nie znam wszystkich urządzeń z tej półki, ale podejrzewam że jak się poszuka to znajdzie się coś co zagra lepiej, albo co zagra porównywalnie, a będzie tańsze.

 

Jeśli celujesz w Icona to też powinieneś poczytać o Matrix mini-i i Yulong D100II. Każde z nich pewnie zadowoli przeciętnego słuchacza, jednak wypadną one słabiej niż dajmy na to dobry dac + BCL/BP

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie jest to wybór najlepszy z możliwych, ale na pewno łatwo dostępny w Polsce i możliwy do odsłuchania- a przy takiej kwocie (szczególnie jeśli nie ma się drzewka, na którym rosną pieniądze) warto odsłuchać co się ma zamiar kupić.

Plus w razie ewentualnej konieczności skorzystania z gwarancji nie muszę wysyłać paczki na drugi koniec świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to sam miałem podobne rosterki.

W planach był : HA INFO DA1 -> TrendsAudio PA-10 [który już miałem] -> HD600

 

A skończyło się na SMSL SD-1955+ :) -> FA Espressivo 6S45P & 6N6P :D -> SENNHEISER HD580 Precision Wood MOD+Leather PADS :P

 

Głownie dlatego że SMSL miał wszystko co potrzebuje w niskiej cenie [tym bardziej że wyprzedaż złapałem], a wolałem przesiadkę z PA-10 na Espressivo gdyż lampy niesamowicie mi pod pasowały.

Swoją drogą polecam FA Espressivo bo w swojej cenie jest [wg mnie] ŚWIETNY i POLSKI :woot: ! oraz na pewno 2-3 razy lepszy od PA-10, a nie dużo droższy.

 

Feliks Audio ESPRESSIVO - lampowy wzmacniacz słuchawkowy

- układ OTL

- lampy sterujące 6S45P

- lampy wyjściowe 6N6P

- impedancja obciążenia min. 60ohm

- układ stabilizacji napięcia anodowego oraz opóznienie jego załaczania

- możliwość pracy jako przedwzmacniacz liniowy

 

Strona Producenta oraz starsza Aukcja

 

PS - Po tym wszystkim co wyczytałem mam w przyszłym roku plan przesiąść się na HA INFO DA1 :ph34r: . Z niecierpliwością oczekuje recki zmodowanego modelu mikolaja612 to może nawet od niego wziąłbym ^_^ .

FA Espressivo 1 - Kopia.jpg

FA Espressivo 2 - Kopia.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak tylko napisze, bo w tym temacie i nie tylko znajduje sie pewna dezinformacja. Otoz wszelkie SMSLe i pochodne dace ze wzmakami NIE MAJA w srodku topologi lehmanna. Lehmann To jest Diamon Buffer, a SMSLe posiadaja po prostu pushpulla ktory nie pracuje w klasie A, dlatego nie maja radiatorow.

Edytowane przez patrykvel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recki się nie doczekasz z prostego powodu jestem za mało "obiektywny" jako osoba która go przerabia i potem takiego odsprzedaje, ale mogę powiedzieć, że te wszystkie zmiany dają korzystny efekt i warto, co do konkurencji to modyfikowałem SMSL SD650, który także bardzo fajnie gra, jednak mi bardziej pasuje dźwiękowo HA INFO DA1, poza tym te problemy SMSL-a także trochę psują ogólny efekt, tak jak ja to mogę sobie naprawić, ale czas, nerwy i koszt układów absolutnie tego nie usprawiedliwia, co do SD398 to wersja SD650 z wewnętrznym trafem (tak pisze producent), DA1 to tani i fajny sprzęt to jedno, drugie można sobie potuningować to i owo kondami, opampami, zmienić DAC a na koniec dorzucić dobry zasilacz i jest temat z głowy. A cenowo wyjdzie i tak mniej niż sobie firmy życzą za swoje "hi endy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności