Skocz do zawartości

SMSL a może coś innego


Arrie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko napisze, bo w tym temacie i nie tylko znajduje sie pewna dezinformacja. Otoz wszelkie SMSLe i pochodne dace ze wzmakami NIE MAJA w srodku topologi lehmanna. Lehmann To jest Diamon Buffer, a SMSLe posiadaja po prostu pushpulla ktory nie pracuje w klasie A, dlatego nie maja radiatorow.

 

Czyli najpewniej SMK-II pewnie też nie pracuje w klasie A. No cóż... Za takie pieniądze? :D Myślę, że ma całkiem przyjemnego wzmaka w kat. do 500zł. Wyżej to raczej napewno dostanie po tyłku od BCL. Tylko czy to takie ważne kiedy nie ma się wymagających słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli mowiac nie wymagajace sluchawki? Diamond buffer z aktywnymi zrodlami pradowy ktore polaryzuja trany wyjsciowe, ma naprawde niskie znieksztalcenia, i to powoduje, ze dobrze gra. Do zabaw z wlasnym wzmacniaczem mozna sobie zlozyc kit AVT2850, schemat bardzo prosty i fajny. W tedy mozna zakupic kazdy kit daca z chin i mozna sie bawic nad aplikacja. :)

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dzień dobry,

Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem DAC'a, jednak trudno jest mi podjąć ostateczna decyzję co do klasy/modelu/ceny sprzętu. Przeczesuję różne różne fora, blogi, www itd... I już trochę zgłupiałem. Potrzebuję porady i na to właśnie liczę pisząc do Ciebie. Będę wdzięczny za choćby niewielką pomoc.

Kilka miesięcy temu stałem się szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza stereo HK 980, źródłem dla niego jest mój domowy PCet (choć powołując się na więzy krwi wyciągnąłem od ojca jego stary odtwarzacz CD/DVD), a na końcu mam głośniki Monitor Audio BR2. W kompie, jak to w kompie, zintegrowana dźwiękówka daje sygnał... po prostu beznadziejny. Póki co ratuję się wmontowaniem w bieg sygnału telewizora: po HDMI do plazmy Panasonica, a z niej RCA do wzmacniacza. Jest nawet nieźle, ale chciałbym w końcu popróbować odsłuchu na dedykowanym DAC'u.

Poszukiwania doprowadziły mnie do tego wątku, z wpisami nt. SMSLi (650 i 1955) i HA INFO DA1. Rozważacie tu ich użytkowanie jako wzmacniacza do słuchawek (jeśli dobrze rozumiem), mnie natomiast interesuje wstawienie takiego urządzenia jako pre-amp'a. I tu pierwsze pytanie - czy to w ogóle dobry pomysł? Czy może stosowanie tego rodzaju DAC'ów ma sens właśnie w przypadku wzmacniania sygnału dla słuchawek, a w innym nie?

Zbierając informacje nt. DAC'ów nie mogłem się natknąć na informacje o sprzętach firmy MUSE. Są tanie, spełniają swoje zadanie... ale nie jestem pewien, czy będą to robić lepiej niż mój TV ;-) Dlatego po lekturze Waszych wpisów zastanawiam się nad DACiem, który kolega mikolaj612 chwali i poleca, oczywiście z dedykowanym zasilaczem. Tu rodzi się moje drugie pytanie (jakkolwiek może ignoranckie i zapewne o oczywistej odpowiedzi...) - jakiej różnicy można się spodziewać podpinając do zestawu polecane urządzenia w porównaniu z chińskimi pudełeczkami (np. takim: http://allegro.pl/muse-mini-dac-4-x-tda1543-dobry-zasilacz-i3682809163.html lub http://allegro.pl/muse-mini-dac-24bit-192khz-toslink-s-pdif-usb-czar-i3685046432.html)?

Trzecia kwestia - jeśli zdecydowałbym pójść w kierunku, który wskazuje mikolaj612 (modowane DA1 i zasilacz) z jakimi kosztami powinienem się liczyć? Jeśli jest to temat na PW - proszę o sygnał, a skontaktuję się tą drogą.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności