Skocz do zawartości

SMSL a może coś innego


Arrie

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z problemem wyboru DAC’a.

 

Po pochlebnych opiniach zdecydowałem się na coś ze stajni s.m.s.l i tu rodzi się problem.

SD 1955+- opinie wskazują, że jakość jego wykonania i wydobywanego z niego dźwięku jest jak najbardziej adekwatna do ceny. Niestety ma on tylko jedną parę wyjść RCA, przez które zostanie podłączony jakiś amp, niestety nie podłączę już tutaj mojej wieży (bezpośrednio). O ile nie byłoby dla mnie problemem zrobić przejściówkę z 2xRCA-jack aby bezpośrednio pod DAC podłączyć słuchawki, o tyle nie wiem jakby się sprawował taki splitter 2xRCA-jack/2xRCA lub 2xRCA-2xjack. Oczywiście póki co wieża mogłaby grać z integry, która małymi krokami dokonuje żywota.

 

SD 650- tutaj nie byłoby problemu z wyjściami, podłączam słuchawki pod jacka, wieżę pod rca i po problemie, przynajmniej tym jednym). Cena powiedzmy, że do przeżycia.

Problem rodzi się w ampie- czy byłby on w stanie ładnie wysterować Sennki hd650, na które się zapatruje? Jeśli nie, rozumiem musiałbym zastosować podwójne wzmocnienie i podpiąć jeszcze jeden amp, aczkolwiek są to dodatkowe koszty, które już mogą nad wyraz bardzo obciążyć moją kieszeń.

Jest to model flagowy, jednak nie wyczytałem o nim żadnej opinii/recenzji.

 

Do sd 1955+ musiałbym dokupić w przyszłości amp (myślałem tutaj może o jakimś holdegronie? Chyba mają wyjście słuchawkowe jack i parę wyjść rca- myślałem o H1 lub H5EQ- jeśli nie to z tego co wyczytałem istnieje możliwość dopłacenia do tych rca). Jakie jest wzmocnienie na takich wyjściach RCA w wzmacniaczu słuchawkowym? Wieżę mam podpiętą do korektora, który wskazuje przesterowanie- wiadomo, chciałbym go uniknąć.

 

Jestem świadom, że do produktów smsl musiałbym dokupić jakiś zasilacz/tarafo, bądź zwrócić się o budowę owego do kogoś (Majkel się tym zajmuje, nieprawdaż?).

 

A może jesteście w stanie polecić mi coś zgoła zupełnie innego. Budżet, powiedzmy DAC-500zł (łącznie z ewentualnymi kosztami dodatkowymi)

DAC+AMP/combo-900-1000zł

 

Podłączone będzie to raczej przez USB do komputera stacjonarnego, połączenia po optyku/coaxialu raczej nie rozważam ze względu na wątpliwą ich jakość na płycie głównej (aczkolwiek nie odrzucam takiej opcji).

 

Jeśli DAC miałby wejście mikrofonowe byłoby świetnie, jest to jednak małoistotny niuans, bez którego też sobie poradzę.

 

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o SD-650 to ja czekam na swojego, powinien dotrzeć w tym tygodniu. Teoretycznie wzmacniacz może uciągnąć do 300 ohm. Meehooj zajmuje się sprowadzaniem, Majkel robił mi zasilacz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wysterować HD650 KONIECZNY jest zdecydowanie lepszy AMP :\

Czyli załóżmy, że kupię sd 1955+, jaki amp mógłby im dać radę, tak do 600zł, bądź ile bym musiał dozbierać do jakiegoś lepszego sprzętu?

 

@all999

Skrobnij o nim jakieś zdanko w recenzji, lub chociaż tutaj, jestem go ciekaw :)

Edytowane przez Arrie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam konstrukcji DIY. Z miłą chęcią bym się tak pobawił, problemem jest tylko to, że nie mam w tym dużego doświadczenia (parę mniejszych lutów). Jeśli wyrwałbym płytkę wraz z całym schematem co, gdzie, w jakich wartościach i spis elementów... czemu nie? Lutownicę nie problem kupić, topnik też, a takie rzeczy lubię.

Mogę zawsze trochę nagiąć budżet i dozbierać, ale w pewnych rozsądnych granicach.

Edytowane przez Arrie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibra Klon HA5000 wydaje się ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza, że będą organizowane zamówienia na potrzebne elementy, ciekawe tylko jak będzie wyglądał ostateczny kosztorys...

@crysis94 Wierzę na słowo, musiałbym mieć tylko (jak już mówiłem) łatwy dostęp do PCB, schematu i opisu montażu/regulacji, elementy jakoś by mi się może udało poskładać. Z czystej ciekawości poprosiłbym abyś zapytał ów znajomego na ile by się cenił :P

Tymczasem dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o SD-650 to ja czekam na swojego, powinien dotrzeć w tym tygodniu. Teoretycznie wzmacniacz może uciągnąć do 300 ohm. Meehooj zajmuje się sprowadzaniem, Majkel robił mi zasilacz.

słuchałem wczoraj SMSL SD-650, wzmacniacz ma mocny, napedzi wysokoohomowe sluchawki, mocy wiecej daje niz moonlight v.7

Więc jak to gra panowie? I czy byłoby w stanie wysterować hd650, czy mimo wszystko lepiej dokupić coś mocniejszego?

A może warto pomyśleć na ODAC+ O2 ? Nie jestem jeszcze do końca przekonany, czy chcę wydać tyle pieniędzy na hd650, ale w razie co dobrze by było mieć coś co je uciągnie.

Edytowane przez Arrie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SD-650 gra szeroką sceną, szczegółowo. Zgrał się dobrze z X1, wnioskuję więc że gra neutralnie. Jeśli chodzi o moc to nie mam wysokoohmowych słuchawek, z moimi 30-ohm X1 jestem w stanie rozkręcić gałkę max na 1/3 i jest baaardzo głośno.

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz smsle polaczyc to jest jeszcze sApIII, ktory podobno, jak wynika z opisu producenta, napedza te sluchawki : HD600/HD650/HD800/T1/T5P/DT880/DT990/K701/Q701/K702.

Edytowane przez meehooj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mogę połączyć smsle połączyć wychodząc jackiem z 650-tki i wchodząc 2x RCA do sApIII (pod RCA z 650 będzie wieża), wtedy senki hd-650 powinny być wystarczająco wysterowane?

Ma ktoś może jakieś schematy płytek i elementów (wraz z listą) do OTL'a lampowego (czy lepiej założyć temat w "DIY"- o ile taki już nie istnieje)?

Bo przyznam, że lampowce podobają mi się już od dłuższego czasu :) .

 

@edit. może jeszcze powiem tak- aktualnie mam kpp+ clip+ i ten zestaw ma jak dla mnie zdecydowanie za dużo basu, o resztę będę się martwił jak uda mi się gdzieś odsłuchać to i tamto. :)

Edytowane przez Arrie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny. Znalazłem jakiś temat z 3 linkami (w tym jeden to strona kamyka), ale to wszystko jest dla mnie jeszcze za wysokim progiem (mało zrozumiałe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SD-650 ma ten sam wzmak co SAPIII, na tranzystorach Toshiby :) Ale SD-650 do HA INFO DA1 się nie umywa absolutnie pod żadnym pozorem. Tak samo SD1955+ + SAPIII, porządnym zasilaczu i po powaznych modyfikacjach są dopiero porównywalne z DA1 na stock.

Czyli wg. Ciebie warto w niego zainwestować, cenowo wychodzi lepiej (chyba) niż sd-650, a jak z jego możliwościami? Nie znalazłem w internetach ile to ma mocy, jak to gra, czy potrzeba dodatkowo wzmak pod wysokoomewe słuchawki. Masz może jakąś wiarygodną recenzję w języku polskim lub angielskim?

 

@crysis94 patrzę na pdf odnośnie OTL IV, ale jest to skomplikowane, może po jakimś czasie wpadnę na pomysł jak to ugryźć.

Czasu jeszcze mam dużo na zakup, tudzież zmontowanie jakiegoś cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadami tego SD-650 jest:

 

- wzmak pracujący w klasie AB lub B, to jest przeniesiony SAPIII na jedno PCB, a ten wzmak szumi na niskiej głośności do ok. 25% potencjometru,

- dużo układów się na nim wzbudzało (szumy i trzaski),

- potrzebny jest mu porządny zasilacz co zwiększa dodatkowo koszty,

- jak na tę cenę to DIR9001 oraz CS jako DAC nie wypada wcale jakoś wybitnie.

 

Co do wzmaka on nie ma jakoś dużo mocy, on ma wysoki GAIN po prostu ;)

 

HA INFO w tej cenie ma dużo lepsze komponenty, mój jest w fazie tuningu a już gra lepiej niż SD1955+ oraz SAPIII czyli jakby nie patrzeć SD650, a miałem do niego własny, porządny zasilacz stabilizowany, który kosztował 2/3 tego co ten SD650, do tego porządne przewody RCA, sam SAPIII był po zmianie kondów, potencjometru, oraz OPAMP (ADA on board), SD1955+ miał zmienionego OPAMP oraz konda na zasilaniu, dopiero te SMSL po dość znaczych modyfikacjach i dobrym zasilaniu zagrały na poziomie stock HA INFO DA1, czyli sprzęcie za 450zł.

 

Teraz wymieniłem to i owo, w środę wymienię jeszcze parę spraw, ale już teraz gra to o ligę lepiej. Mam w domu wymagające Ultrasone (czułość 94dB) spokojnie ten sprzęt im daje radę, nawet się nie męczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zbieram coraz to nowe informacje jakich potrzebuje :) może i kiedyś sobie w końcu kupie co chcę :P

Jeszcze pytanie odnośnie HA INFO, para żeńskich RCA z tyłu to są wejścia, czy wyjścia?

Btw. jeśli podłączę korektor->wieżę do wyjścia słuchawkowego, czy nie będzie to powodować przesterów? Aktualnie korektor (radmor 5470) już na ok. 80% głośności zapala diodę "przester", czy nie ma na to reguły, tudzież ten wskaźnik nie jest w pełni miarodajny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle idzie dostać tego DA1 gdzieś w Polsce, czy tylko ebay? Raczej wolałbym coś łatwo dostępnego.

 

A tak hipotetycznie (a może nie :P ) załóżmy, że do dyspozycji mam około 1000-1500 zł na DAC, 1000-2000zł na amp i 1500zł na hd650 :D.

Czy w takich widełkach dobrym wyborem byłby może V-DAC II, czy jednak znalazłoby się coś bardziej opłacalnego (jakiś nu-force dla przykładu)?

Jaki amp wtedy kupić (w dalszym ciągu strasznie podobają mi się lampowce ^_^/ taki hifiman ef5 ), czy jednak nadal warto myśleć na konstrukcją OTL?

 

Tak czytam internety i nachodzi mnie refleksja- może wrzucić więcej PLN'ów w DAC a okroić trochę na AMP? i dla przykładu Musical Fidelity M1DAC.

Dodam, że w tej kwocie dodatkowe wyjście analogowe (obojętnie czy będzie to jack czy 2xRCA) na wieże musi być.

Edytowane przez Arrie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daje sobię rękę uciąć, że DA1 po tuningu moim rozwali wszystko co się nawinie w tej cenie, a wiem to bo jestem w połowie pracy i to gra cudownie.

To spokojnie zjada na śniadanie Dr. DAC PRIME, ICON HDP itd. A z tuningiem to się mieści w połowie widełków cenowych które podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności