Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam do życia, a wraz ze zdrowiem przywitałem słuchawki Lafitear LF4.

Wzięte z czystej ciekawości czy mają coś z otwartości, jaka przychodziła na myśl po obejrzeniu grafik.

No i w sumie coś tam trochę tego jest, takie trochę półotwarte, bo przy zakryciu kopułek słychać zmianę na basie oraz dość słabo tłumią.

 

A czy są warte tych 150 złotych, jakie za nie dałem? Jeśli ktoś potrzebuje czegoś taniego, to w sumie czemu by nie. Bardzo miła odmiana po chińskim V z doków KZ czy TRN. Słychać, że ktoś chciał iść w stronę krzywej Harmana, z lekko rozrywkowym zacięciem.

 

Granie na planie U, całkiem wyraziste, ale nie agresywne mimo lekko podkreślonej góry. Całość wygładzona, na basie wręcz za bardzo, bo mimo jego niewielkiego podbicia oraz dobrej szybkości i dość naturalnej faktury, jest on za miękki jeśli chodzi o siłę uderzenia. Nie ma tragedii co prawda, właśnie nie bez przyjemności słucham na nich metalu przed snem, to można było to zrobić lepiej. Za to przyjemna i melodyjna średnica, delikatnie przyciemniona, ale dynamiczna i z dobrze zaakcentowanymi wokalami, bardzo uniwersalna, na razie sprawdza się w każdej muzyce jaką na nie puściłem. Góra naturalna, dość bogata, ale bym się nie pogniewał, gdyby najwyższe tony zostały bardziej wyciągnięte. Szybszy spadek na sopranach łagodzi odbiór, ale teraz czasami brakuje mi blasku przy skrzypcach.

Scena nie jest zbyt rozbudowana, całość trzyma się blisko głowy, choć jest pewna głębia w przekazie.

Szczegółowość odpowiednia do tej półki cenowej. Jest solidnie, bez fajerwerków, można się pokusić o bardziej krytyczne odsłuchy, ale jednak jest tu kierunek mocniej w stronę muzykalności niż analizy.

 

Sama konstrukcja jest lekka i całkiem wygodna, choć coś czuję, że siatka na zewnętrznej stronie będzie zbierała sporo brudu z powietrza. Na pewno minus za kabel, na którym nie ma oznaczenia strony.

 

1.thumb.jpg.f7910aaa2cc04f99df17edd9b834052e.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AdrianoAlfonso napisał:

Czy ktoś również jest w takiej sytuacji jak ja, a mianowicie 16 zamówiłem Moondrop CHU i jeszcze mi ich nie wysłali emoji58.png

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

 

Skąd zamawiałeś? Ja z Wooeasy i jestem w szoku jak szybko idą. Prawdopodobnie w poniedziałek będę miał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Inszy said:

Wracam do życia, a wraz ze zdrowiem przywitałem słuchawki Lafitear LF4.

Wzięte z czystej ciekawości czy mają coś z otwartości, jaka przychodziła na myśl po obejrzeniu grafik.

No i w sumie coś tam trochę tego jest, takie trochę półotwarte, bo przy zakryciu kopułek słychać zmianę na basie oraz dość słabo tłumią.

 

A czy są warte tych 150 złotych, jakie za nie dałem? Jeśli ktoś potrzebuje czegoś taniego, to w sumie czemu by nie. Bardzo miła odmiana po chińskim V z doków KZ czy TRN. Słychać, że ktoś chciał iść w stronę krzywej Harmana, z lekko rozrywkowym zacięciem.

 

Granie na planie U, całkiem wyraziste, ale nie agresywne mimo lekko podkreślonej góry. Całość wygładzona, na basie wręcz za bardzo, bo mimo jego niewielkiego podbicia oraz dobrej szybkości i dość naturalnej faktury, jest on za miękki jeśli chodzi o siłę uderzenia. Nie ma tragedii co prawda, właśnie nie bez przyjemności słucham na nich metalu przed snem, to można było to zrobić lepiej. Za to przyjemna i melodyjna średnica, delikatnie przyciemniona, ale dynamiczna i z dobrze zaakcentowanymi wokalami, bardzo uniwersalna, na razie sprawdza się w każdej muzyce jaką na nie puściłem. Góra naturalna, dość bogata, ale bym się nie pogniewał, gdyby najwyższe tony zostały bardziej wyciągnięte. Szybszy spadek na sopranach łagodzi odbiór, ale teraz czasami brakuje mi blasku przy skrzypcach.

Scena nie jest zbyt rozbudowana, całość trzyma się blisko głowy, choć jest pewna głębia w przekazie.

Szczegółowość odpowiednia do tej półki cenowej. Jest solidnie, bez fajerwerków, można się pokusić o bardziej krytyczne odsłuchy, ale jednak jest tu kierunek mocniej w stronę muzykalności niż analizy.

 

Sama konstrukcja jest lekka i całkiem wygodna, choć coś czuję, że siatka na zewnętrznej stronie będzie zbierała sporo brudu z powietrza. Na pewno minus za kabel, na którym nie ma oznaczenia strony.

 

1.thumb.jpg.f7910aaa2cc04f99df17edd9b834052e.jpg



Goście zauważyli ze specialnie sa zamienione bieguny w gniazdku w prawej pastylce we wszystkich Lafiterach, wiec jak podlaczysz inny niz lafiterowy kabel to wiadomo będzie przesuniecie dzwieku na lewą strone. Prawdopodobnie umyślny zabieg by sprzedawać kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Inszy said:

To u mnie coś im nie wyszło, bo zamiana kabla stronami nie wnosi żadnych zmian.

 

Zrobił byś zdjęcie żeby był taki widok jan na tym:

May be an image of jewellery

13 hours ago, AdrianoAlfonso said:

Czy ktoś również jest w takiej sytuacji jak ja, a mianowicie 16 zamówiłem Moondrop CHU i jeszcze mi ich nie wysłali emoji58.png

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 


Male sklepy nie mialy mozliwosci wysylki bo mieli lock down przez corona wirusa.

7 hours ago, Inszy said:

To u mnie coś im nie wyszło, bo zamiana kabla stronami nie wnosi żadnych zmian.

 

Użyj inny kabel jak masz, bo jak zamienisz stronami ten lafiterowy to obróci faze na obu stronach wiec potencjalnie nie zauważysz rożnicy.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby w LF4 zrobić takie zdjęcie, to trzeba rozebrać słuchawki, bo mam czarne obudowy.

Tyle że nie rozumiem skąd to kręcenie na FB aferki, skoro sądząc po zdjęciu, obie kopułki mają tak samo poprowadzone połączenie, tylko kolor przewodów odwrócono (od zewnętrznego pinu idzie w górę przetwornika, od wewnętrznego na dół). Chyba że driver też jest odwrotnie.

 

A zmiana kabla na inny nie wykazuje żadnego przesunięcia. No, chyba że zamieni się wtyki stronami, to nagle wszystko wyląduje po drugiej stronie, ale to w każdych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Inszy said:

Żeby w LF4 zrobić takie zdjęcie, to trzeba rozebrać słuchawki, bo mam czarne obudowy.

Tyle że nie rozumiem skąd to kręcenie na FB aferki, skoro sądząc po zdjęciu, obie kopułki mają tak samo poprowadzone połączenie, tylko kolor przewodów odwrócono (od zewnętrznego pinu idzie w górę przetwornika, od wewnętrznego na dół). Chyba że driver też jest odwrotnie.

 

A zmiana kabla na inny nie wykazuje żadnego przesunięcia. No, chyba że zamieni się wtyki stronami, to nagle wszystko wyląduje po drugiej stronie, ale to w każdych słuchawkach.

 

Nie, jak zamienisz normalny kabel stronami w obu normalnie okablowanych wewnąrz słuchawkach to nie bedzie tego efektu przesuniecia podobnie jak w glosnikach stereo gdy w obu odwrócisz bieguny. Wtedy nic nie bedzie przesuniete w dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie tylko próbujesz się wpisać w aferkę z FB, której nie potwierdza ani mój egzemplarz, ani zdjęcie które tu wkleiłeś.

Bo po co innego chęć udowodnienia, że mam usłyszeć niewystępujący problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie na pewno o tym samym? głupio o oczywistych oczywistościach, ale tu nie chodzi o zamianę kanałów miejscami tylko polaryzacji, w sensie kabel zostaje po tej samej stronie ale piny zamienione miejscami.

 

a żeby pozostać w temacie, chu tanio (nomic, >90 zł) da się gdzieś kupić?

 

 

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fero415 napisał:

żeby pozostać w temacie, chu po taniości (nomic, >90 zł) da się gdzieś kupić?

Na shopee.pl jak nie kupowałeś to z kuponem nowego klienta plus sprzedawca (15+2) za niecałe 90 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fero415 napisał:

panowie na pewno o tym samym? głupio o oczywistych oczywistościach, ale tu nie chodzi o zamianę kanałów miejscami tylko polaryzacji, w sensie kabel zostaje po tej samej stronie ale piny zamienione miejscami.

Tak, o tym samym. Wyraźnie od początku pisałem, że nie ma problemów z polaryzacją i jedyne co można kablem zrobić, to zamienić kanały miejscami. Na zdjęciu też nie widać zmienionej polaryzacji, tylko odwrócone kolory kabla (chyba że przetwornik też jest w jednej słuchawce do góry nogami).

To ostatnie może wskazywać na niechlujne składanie, którego wynikiem mogą być losowe problemy z polaryzacją, ale równie dobrze jest to specjalny zabieg, by na etapie montażu odróżniać stronę lewą od prawej, albo jeszcze coś innego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Jaro54 said:

Na shopee.pl jak nie kupowałeś to z kuponem nowego klienta plus sprzedawca (15+2) za niecałe 90 pln

 


kupować ostatecznie nie kupowałem ale konto założyłem miesiąc temu chcąc coś kupić (wyleciało ze stocku na jakiś czas ze względu na terror covidowy w chinach i związane z tym problemy logistyczne).

 

5 hours ago, Inszy said:

Tak, o tym samym. Wyraźnie od początku pisałem, że nie ma problemów z polaryzacją i jedyne co można kablem zrobić, to zamienić kanały miejscami. Na zdjęciu też nie widać zmienionej polaryzacji, tylko odwrócone kolory kabla (chyba że przetwornik też jest w jednej słuchawce do góry nogami).

To ostatnie może wskazywać na niechlujne składanie, którego wynikiem mogą być losowe problemy z polaryzacją, ale równie dobrze jest to specjalny zabieg, by na etapie montażu odróżniać stronę lewą od prawej, albo jeszcze coś innego.

 

to może czegoś nie zrozumiałem ale nie jest tak że żeby zweryfikować prawdziwość tezy musiałbyś sprawdzić słuchawki normalnie podłączone na innym kablu a nie bawić się w przepinanie na firmowym? bo przesunięcie fazowe można wywołać w każdych odwracając kierunek wpięcia kabla w jednej losowo wybranej słuchawce drugą zostawiając normalnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2022 o 00:54, Jaro54 napisał:

Na shopee.pl jak nie kupowałeś to z kuponem nowego klienta plus sprzedawca (15+2) za niecałe 90 pln

Tutaj też jest Chu może to od tego nazwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie problemy? Mam kilkanaście IEMów całkowicie metalowych i nie mam z nimi problemu 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimne 😠, cięższe, łatwiej odrapać lakier niż barwiony w masie plastik, na mrozie możliwa awaria, z tego co wiem droższe, trudniejsze w modyfikacji, prędzej się uszkodzą od uderzenia bo cięższe i mniej pochłaniają drgania (to trochę na silę ale jednak). Jakie plusy?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2022 o 00:54, Jaro54 napisał:

Na shopee.pl jak nie kupowałeś to z kuponem nowego klienta plus sprzedawca (15+2) za niecałe 90 pln

 

Mnie to nie znajduje chu, wklej linka poproszę. 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności