Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, docentore napisał:

Napisz do Linsoul niech Ci wyślą zestaw filtrów na zmianę.

Napisalem na ali, zobaczymy co odpisza.

 

43 minuty temu, robertos napisał:

a co daje ich wymiana? Jakieś zmiany w dźwięku?

Zmiane w dzwieku pewnie tez. Mi natomiast zalezy na weliminowaniu wady konstrukcyjnej/materialowej/montazowej. Po krotkim uzytkowaniu sluchawek siateczka filtra sie zatyka wilgocia, jak sie zapcha sluchawka gra zauwazalnie ciszej. 

Myslalem ze ten efekt wystepowal tylko przy aktywnosci fizycznej (mele kupilem do biegania), ale ostatnio wrocilem do nich w "domowych" warunkach i po kilkunastu minutach efekt ten sam. Odlozysz sluchawki na pare h i znowu graja normalnie, wlozysz do ucha i po chwili problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, PurpleHaze napisał:

Zmiane w dzwieku pewnie tez. Mi natomiast zalezy na weliminowaniu wady konstrukcyjnej/materialowej/montazowej. Po krotkim uzytkowaniu sluchawek siateczka filtra sie zatyka wilgocia, jak sie zapcha sluchawka gra zauwazalnie ciszej. 

Myslalem ze ten efekt wystepowal tylko przy aktywnosci fizycznej (mele kupilem do biegania), ale ostatnio wrocilem do nich w "domowych" warunkach i po kilkunastu minutach efekt ten sam. Odlozysz sluchawki na pare h i znowu graja normalnie, wlozysz do ucha i po chwili problem. 

niestety mam to samo. Na początku myślałem, że się popsuły bo jedna słuchawka zaczęła grać bardzo cicho a na drugi dzień już wszystko było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem fh3 i meh. strojenie brzmi tak jak deklarowane czyli okej, "neutralne" do lekkiej vki, seperacja powyżej przeciętnej, obrazowanie na lekki plus w segmencie do stu prezydentów, scena też troszkę większa niż w większości tanich doków i poukładana jak należy ale są dwa duże minusy - brak kohezji dźwiękowej typowy dla tanich hybryd czyli trochę słychać że dynamik sobie a armatury sobie, poza tym bolączka większości armatur: wyczuwalna cyfrowość średnicy (bardziej) i góry (mniej).

 

dodatkowo jeżeli ktoś jest wrażliwy na sybilanty, słuchawki mogą kłuć.

ogólnie do 200 zł jako starter dla kogoś kto słucha muzyki elektronicznej mogę polecić, ale za więcej i do innych gatunków to bym poważnie podważał sens zakupu. nic, mam nadzieję że tytan s będzie tym czego oczekiwałem od arii i opisywanych iemów.

 

edit: z dodatkowych uwag w sumie tylko tyle że wykonanie kabla jest zauważalnie gorsze niż dla budżetowych produktów sygnowanych przez fiio solo. same słuchawki też brzydsze niż takie fh1s ale to pewnie kwestia braku warstwy celluloidu na boku i zastąpienia jej metalową albo metalizowaną płytką (taką jaką np mają cca c10).

 

 

Edytowane przez fero415
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2022 o 13:44, docentore napisał:

Ok, kilka myśli na temat Tripowin Lea. Nie dostaną mojej rekomendacji, będą lądować w komisie jak ktoś jest odważny, dochód poleci w całości na WOŚP.
Lea brzmi chudo, łatwo się przestorowywuje, brzmi jak pól zepsutego radia zza krzaka.

 

A akurat Crinacle po wstępnym odsłuchu ocenił je bardzo dobrze. I jeszcze tak oceniając pomylił się co do ceny, myśląc, że kosztują około 100 dolarów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A akurat Crinacle po wstępnym odsłuchu ocenił je bardzo dobrze. I jeszcze tak oceniając pomylił się co do ceny, myśląc, że kosztują około 100 dolarów.
Crinacle też stroił i firmował KZ ZEX pro także ten :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają się Tobie ZEX Pro?
Nie mam wielkiego doświadczenia w IEM-ach ale używam ich po EQ razem z Q5K jako mój zestaw mobilny i nie jest tak źle.
Dźwiękowo, znaczy jeśli chodzi o tuning wymiatają.
Ale góra w nich jest niedopuszczalna, jak bym słuchał młynka do kawy.
Ziarnista i metaliczna.

Kumam ograniczenia budżetowe itp, ale moim zdaniem są lepsze słuchawki w podobnej cenie, na pewno takie które brzmią bardziej naturalne, a nie jak walka Transformersow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, docentore napisał:

Dźwiękowo, znaczy jeśli chodzi o tuning wymiatają.
Ale góra w nich jest niedopuszczalna, jak bym słuchał młynka do kawy.
Ziarnista i metaliczna.

Próbowałeś aplikować EQ w rejonie 8k (-5db) i 12k (+10 db)?

Zabawne, że to sam stroiciel polecał takie rozwiązanie. Wg mnie niweluje to zasadnicze problemy o których piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wuja_ napisał:

Próbowałeś aplikować EQ w rejonie 8k (-5db) i 12k (+10 db)?

Zabawne, że to sam stroiciel polecał takie rozwiązanie. Wg mnie niweluje to zasadnicze problemy o których piszesz.

Nie, nastawiłem się negatywnie do nich, przeszła mi ciekawość.
W międzyczasie dostałem Shuoer S12 oraz się czaję na Tripowin Olina, ZEXPro idą na WOŚP jak założyłem.

EDIT: Teraz spojrzałem na wartości rekomendowane przez chłopa - +10dB?!?

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, FeX napisał:

Dziwisz się?65f46af79e71f2686eb5c1ade0345746.jpg

 

Lol, w sumie nie.

 

Wiesz, generalnie jestem leniwym użytkownikiem, jeśli mam stosować EQ to odpuszczam.
Wyjątek stanowią S12, które mimo tego, że z pudełka brzmią świetnie to genialnie reagują na EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu taniości - siedzę sobie przy kompie, obrabiam zaległe foty i słucham OST Dunkirk na CCA CRA. To jest NIEPRAWDOPODOBNE co one wyprawiają - scena, przestrzeń, separacja, plany, zejście basu, detale. Na HedFaju na pytanie: co kupić za 50$, ktoś odpowiedział: 3 pary CCA CRA. Bomby prawdy. Amen. Podpisuję się pod tym. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu taniości - siedzę sobie przy kompie, obrabiam zaległe foty i słucham OST Dunkirk na CCA CRA. To jest NIEPRAWDOPODOBNE co one wyprawiają - scena, przestrzeń, separacja, plany, zejście basu, detale. Na HedFaju na pytanie: co kupić za 50$, ktoś odpowiedział: 3 pary CCA CRA. Bomby prawdy. Amen. Podpisuję się pod tym. 
Dobrze napisane. W punkt.

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu zatykających się filtrów w Melee.

Kupiłem na shopee zestaw stalowych filterków 4,5mm średnicy za 10zl. 

Dzisiaj wymieniłem i póki co wszystko jest ok. 

Dźwiękowo ciężko mi określić jak duża jest zmiana, bo nie byłem w stanie przesłuchać oryginałów tak jak bym chciał :)

 

Jutro/pojutrze zabiorę je na trening, zobaczymy jak się filtry sprawdzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hustler napisał:

Jako, że sprzedałem swoje TRN MT1, a KZ EDX Pro oddałem to poszukuję jakiejś tanizny do biegania i tak żeby wsadzić do kieszeni na wszelki wypadek. CCA CRA chyba obecnie nie mają konkurencji?


Nie mają, bierz, będziesz pan zadowolony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności