Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Docentore pisał w wątku o droższych, że 2 dni od momentu wysłania DHL.
Ja zamówiłem dziś, też DHL - jak przyjdzie paczka to dam znać.
Ale 8 dni było pomiędzy stworzeniem naklejki, a wysłaniem
Później już tylko 2 dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Addeo napisał:

na stronie KZ producent podaje pin jako 0,75mm

I takie też musisz wybrać w opcjach kabla - tutaj akurat przy wtyczce QDC (tej, którą załączyłeś) nie ma takiej możliwości. Jest taka opcja jak sobie wybierzesz zwykłe, proste wtyczki. Ogólnie powinno to być, więc albo poszukaj u innego sprzedawcy, albo napisz do sklepu czy mają takie (lub czy Ci zrobią)

Edytowane przez SeagaL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/18/2022 at 10:05 PM, docentore said:

Ale 8 dni było pomiędzy stworzeniem naklejki, a wysłaniem emoji1787.png
Później już tylko 2 dni

Ja zamawialem 14go, darmową wysyłką, pewnie w ten wtorek dotrą rzeczy.

image.thumb.png.213e9f720086484b6abec3934947c71a.png

On 1/26/2022 at 3:00 PM, docentore said:

Crinacle też stroił i firmował KZ ZEX pro także ten :)

 

One tuning mają dość przyzwoity, problem jest z wydajnością użytych komponentów. Ewidentnie sobie nie radzą. Może być tak, że prototypy były budowane na bazie innych driverów niż te użyte w produkcie finalnym.

 

On 2/22/2022 at 6:31 PM, Addeo said:

Szukam kabla zbalansowanego pod jack 2,5mm dla KZ ZSN Pro X i znalazłem taką oto ofertę, ale nie wiem czy ten 2PIN-S podejdzie pod te słuchawki, na stronie KZ producent podaje pin jako 0,75mm
https://www.pepper.pl/visit/comment/9269804/768487

 

Capture.PNG

image.thumb.png.a6d06b9409b56fb8952fb7974cdf255f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PKTK ale od początku mówiłem, że one mają tuning przyzwoity, ale problem jest z górą.
Chodziło mi o to, że jednak wypuścił pod swoim szyldem słuchawki, które brzmią kiepsko, jak to sam określiłeś, przez użycie kiepskich materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, docentore said:

@PKTK ale od początku mówiłem, że one mają tuning przyzwoity, ale problem jest z górą.
Chodziło mi o to, że jednak wypuścił pod swoim szyldem słuchawki, które brzmią kiepsko, jak to sam określiłeś, przez użycie kiepskich materiałów.


Możliwe, że w efekcie końcowym poprostu przymknął na to oko, bo posypali mu talary i sie zgodził na logowanie produktu. Pierwsze Zex Pro byly bez logo, bo być może był spór wlasnie o efekt koncowy. To tylko moje domniemanie, ale jak dla mnie ma spory sens.

 

41 minutes ago, GhalMaraz said:

U mnie od 18.02 cisza. Status opłacone, nie wysłane ;(

Dziwne, może czekają na uzupełnienie stocku? Troche sie ludzie na ten towar rzucili, bo dość spory hype był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, docentore said:

Tak czy inaczej facet stracił swój autorytet jako recenzent właśnie przez ten collab w moich oczach.

 

Autorytetu jako recenzent dla mnie nigdy nie miał zbyt wielkiego, ale za zbudowanie bazy danych oraz narzedzia plus wsparcie projektow takich jak wavelet ma u mnie plusa. Czy sie skusze na kolejna jego kolaboracje tj. Yume Midnight...raczej nie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Autorytetu jako recenzent dla mnie nigdy nie miał zbyt wielkiego, ale za zbudowanie bazy danych oraz narzedzia plus wsparcie projektow takich jak wavelet ma u mnie plusa. Czy sie skusze na kolejna jego kolaboracje tj. Yume Midnight...raczej nie.
Pełna zgoda, człowiek miał/ma niesamowity wkład w rozwój tego hobby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, marco-polo said:

Przepraszam że z innej beczki. 

Mam zapytanie, ktoś korzystał z tego sklepu?

https://buyee.jp/

 

Jest taki brytol TECHMOAN, ma kanał na youtube i czesto zamawia elektronike przez tego typu huby do przesylania rzeczy z japonskich serwisow aukcyjnych. Z tego co pamietam rzeczy sa dość tanie ale po opłaceniu marży serwisu i przesyłki to już zbyt dobrze nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PKTK napisał:

 

Jest taki brytol TECHMOAN, ma kanał na youtube i czesto zamawia elektronike przez tego typu huby do przesylania rzeczy z japonskich serwisow aukcyjnych. Z tego co pamietam rzeczy sa dość tanie ale po opłaceniu marży serwisu i przesyłki to już zbyt dobrze nie wychodzi.

Tak. Czytałem że jest to zależne od wielkości i ceny towaru. Właśnie nie wiem czy nie zaryzykować i nie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio kupiłem z ciekawości słuchawki TRN MT1 i jestem z nich prawie zadowolony, bo dźwięk jest okej - lepiej od Smoking Buds 2(generalnie "V" mi odpowiada), ale że jestem okularnikiem, to wywołują ból jednego ucha i właściwie chciałbym się dowiedzieć czy są podobnie brzmiące słuchawki "chi-fi" ale nie zakładane za ucho? Np. TRN M10? KZ ED9? ED7? ED4? ZSE? QKZ DM1? Oczywiście odsłuch z telefonu bez DACa(Moto E7 Plus - z MT1 działa spoko) i PC z Soundblaster Play 3

Edytowane przez Wiher123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już ten wątek był poruszany na forum ale może nie :)

Ogólnie firma KZ została przyłapana na tym że w ich "super" modelach (DQ6, CRN, ZEX, NRA) gra tylko jeden przetwornik. Te i pewnie inne słuchawki są strojone pod 1DD a cała reszta jest w ogóle nie używana.

Na razie póki co największym z tych wałków jest magnetostat (LOL) który "gra" na -48dB czyli nie gra a gdyby nawet grał, to by robił tylko kiche w paśmie.
Podobnie w CRN (ZEX Pro) BA & EST nie biorą udziału w grze słuchawek.

Jak dla mnie temat wart dyskusji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FranticPhil napisał:

Ogólnie firma KZ została przyłapana na tym że w ich "super" modelach (DQ6, CRN, ZEX, NRA) gra tylko jeden przetwornik. Te i pewnie inne słuchawki są strojone pod 1DD a cała reszta jest w ogóle nie używana.

Konsumenci mają "za swoje". Wojenka na ilość przetworników w słuchawkach prowadziła do takich absurdów, gdzie w chińczyku za 30 backsów mieliśmy 10 driverów. Biorąc pod uwagę, że nowe modele wypuszczane są hurtowo (raz, żeby wykreować hype, a dwa, żeby nadążyć za hypem) - nie mogło się to dobrze skończyć moim zdaniem. A tak z drugiej strony - jeżeli coś gra dobrze, to w sumie jako użytkownik mam w nosie czy grają tam wszystkie drivery czy jeden ;) Ale faktycznie - sprawa mega ciekawa. Na szczęście KZ nie musi się obawiać utraty na reputacji, bo i tak za dużo jej nie miało 😂

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wiher123 napisał:

czy są podobnie brzmiące słuchawki "chi-fi" ale nie zakładane za ucho?

pewnie są ale mało kto chce o nich gadać bo same MT1 są raczej kiepskie. Owszem cenę miały śmieszną wręcz ale jest dużo lepszych trochę droższych ale wciąż tanich słuchawek. One jedynie bas maja dobry choć ciut przesadzony natomiast góra słaba a średnica mocno skoślawiona. Wokale brzmią zwyczajnie źle. Bez problemu znajdziesz słuchawki lepsze o tradycyjnej budowie takie Brainwavz Delta czy VE BonusIE rozkładają je na łopatki (aczkolwiek może przeszkadzać mocny bas w obu tych modelach).

Nie chce wyjść na Janusza biznesu ale nawet te drugie na sprzedaż wystawiłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FranticPhil napisał:

Nie wiem czy już ten wątek był poruszany na forum ale może nie :)

Ogólnie firma KZ została przyłapana na tym że w ich "super" modelach (DQ6, CRN, ZEX, NRA) gra tylko jeden przetwornik. Te i pewnie inne słuchawki są strojone pod 1DD a cała reszta jest w ogóle nie używana.

Na razie póki co największym z tych wałków jest magnetostat (LOL) który "gra" na -48dB czyli nie gra a gdyby nawet grał, to by robił tylko kiche w paśmie.
Podobnie w CRN (ZEX Pro) BA & EST nie biorą udziału w grze słuchawek.

Jak dla mnie temat wart dyskusji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Śmiać mi się chce z tych narzekań ludzi jak to poszczególne przetworniki są źle zestrojone i np. słychać przejście między dynamikiem i armaturą albo jaką detaliczność oferował magnetostat, a to były zwykłe urojenia. :lol:

  • Like 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a recenzenci nie dostają czasem specjalnych modeli?

 

ale ogółem nie jestem zaskoczony, są limity których nawet niewolnicza siła robocza w niskim pułapie cenowym nie przeskoczy. tylko jak ktoś pisze że technicznie "gra" (-48 dB) to po co w ogóle marnować materiały na taki przetwornik?

 

(sam niedawno pisałem że mnie w jh3 "słychać" brak kohezji, ciekawe czy to również omamy)

 

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności