Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, fero415 napisał:

jd3 ktoś próbował?

 

 

Mam z shopee za niecałe 80 złotych. Jak na razie trochę wygrzałem. To tyle.. Dam znać jak poużywam. 🙄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się podziel wrażeniami jak znajdziesz chwilę. mnie odmówili wysyłki na ali bo skończył im się stock i nie wiem czy rozpaczać czy nie.

a z innej beczki, chociaż pytanie może się kwalifikować do działu diy: jak zrobić amatorskie odgiętki usztywaniające przy plastikowych kopułkach? pytanie interesuje mnie w kontekście kwarków moondropa które lata dzień zaczną się rozpadać. w jednej słuchawce kabelek już "odkleił" i lata w pionie testując wytrzymałość lutów przy drucikach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fero415 napisał:

jak zrobić amatorskie odgiętki usztywaniające przy plastikowych kopułkach?

zazwyczaj robione są z rurki termokurczliwej, ale trzeba ją założyć przed zlutowaniem kabla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moondrop Chu - chyba to będzie hit. Crinacle bardzo chwali, ale wiadomo było, że mu strojenie Moondropa bardzo pasuje (a Chu to praktycznie Blessing 2 strojeniem), ale nawet Precog jest zadowolony. 

Chyba biorę z mikrofonem jako beater do pracy/spotkan, a po Mestach miałem już nic z IEMow nie ruszać...

 

 

https://youtu.be/HWgIId_VqDE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Perul said:

zazwyczaj robione są z rurki termokurczliwej, ale trzeba ją założyć przed zlutowaniem kabla...


nie wiem jak tę rurkę potem przymocować do plastikowej kopułki. w otwór na kabel nie wejdzie.

 



a jeśli chodzi o chu to strojenie wygląda jak spaceship(y), nie blessing w jakiejkolwiek wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fero415 napisał:


nie wiem jak tę rurkę potem przymocować do plastikowej kopułki. w otwór na kabel nie wejdzie.

 



a jeśli chodzi o chu to strojenie wygląda jak spaceship(y), nie blessing w jakiejkolwiek wersji.

Dla mnie tuning jest bardzo blisko B2D

Screenshot_20220415-202835243 (1).jpg

 

graph (2).png

Edytowane przez pylaczynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że pytam tak z innej beczki, ale czy ktoś miał problem z zaburzeniem balansu w Tripowin Mele? Nie mam jakiegoś wybitnego słuchu, ale prawa słuchawka brzmi ciszej, jakiś czas temu wymieniłem też zatykające się  filtry. Napisałem do dd-audio w tej sprawie, tylko ciekawe co oni na to, że sluchawki mam od 5 miesięcy... Ktoś może miał taki problem i może jest jakieś łatwiejsze jego rozwiązanie? Byłbym wdzięczny za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję tipsy Ostry, mają siateczki i po prostu na chwilę do spirytusu i jak nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, AdrianoAlfonso napisał:

Przepraszam, że pytam tak z innej beczki, ale czy ktoś miał problem z zaburzeniem balansu w Tripowin Mele? Nie mam jakiegoś wybitnego słuchu, ale prawa słuchawka brzmi ciszej, jakiś czas temu wymieniłem też zatykające się  filtry. Napisałem do dd-audio w tej sprawie, tylko ciekawe co oni na to, że sluchawki mam od 5 miesięcy... Ktoś może miał taki problem i może jest jakieś łatwiejsze jego rozwiązanie? Byłbym wdzięczny za odpowiedzi

Bardzo powszechny problem spowodowany kondensacją wilgoci na filtrach. Niestety lepszego rozwiązania niż włożenie do ryżu/kulek z żelu krzemionkowego + wymiany filtrów chyba obecnie nie ma. Natomiast jakbyś miał problem z DD audio możesz też na hifiguides opisać problem na wątku oficjalnym Tripowin Mele, udziela się tam HBB i bardzo często reaguje personalnie na problemy z tymi słuchawkami (np. interweniując bezpośrednio w Linsoul  lub nawet zwracając kasę z własnej kieszeni) :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/13/2022 at 2:15 PM, ryankgb said:

Skusiłem się i wziąłem te nowe Moondrop CHU

Jak przyjdą to będzie recenzja, rok odpoczynku od pisania i już wystarczy :D 


Ten nałóg jest silniejszy :) Już nie kupuje słuchawek :)

On 4/16/2022 at 1:14 PM, pylaczynski said:

Bardzo powszechny problem spowodowany kondensacją wilgoci na filtrach. Niestety lepszego rozwiązania niż włożenie do ryżu/kulek z żelu krzemionkowego + wymiany filtrów chyba obecnie nie ma. Natomiast jakbyś miał problem z DD audio możesz też na hifiguides opisać problem na wątku oficjalnym Tripowin Mele, udziela się tam HBB i bardzo często reaguje personalnie na problemy z tymi słuchawkami (np. interweniując bezpośrednio w Linsoul  lub nawet zwracając kasę z własnej kieszeni) :)


Generalnie kupujesz te torebeczki SILICA GEL na allegro i w zamknietych szczelnie pojemnikach przechowujesz słuchawki wraz z torebeczkami. Jeden gostek coś mówił o jakims sprzecie do utrzymywania kondycji cygar ale to może na następny level.

 

On 4/8/2022 at 2:34 PM, Hustler said:

@Inszy Za taką konfigurację to bym się nie zdziwił, gdyby zawołali co najmniej dwa razy tyle. ;)

 

Jeszcze mają tańszy model z pojedynczym dynamikiem.

https://pl.aliexpress.com/item/1005003991368422.html

 

Ja najpierw poczekam aż dotrą CCA CRA, w międzyczasie pewnie coś sprzedam, a potem będę dumał nad tymi Lafitear.


Modeli Lafitearów to juz naliczylismy z 7 czy 8 na Ali.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ten dział ale tutaj jest szansa, że ktoś będzie wiedział. Kupię coś takiego gdzieś na szybko z polskiego sklepu w normalnych pieniądzach? 26,84 zł  30% Off | 18/36/75/110/150/220/330/510 Ohm Noise Reduction Adapter Resistance Filter Plug Conductor Headphone Accessories Impedance Plug
https://a.aliexpress.com/_vLld5E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były u @bigmarasDunu, możesz zapytać też @Mayster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio to niestety w Chinach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/15/2022 at 4:33 PM, fero415 said:

to się podziel wrażeniami jak znajdziesz chwilę. mnie odmówili wysyłki na ali bo skończył im się stock i nie wiem czy rozpaczać czy nie.

a z innej beczki, chociaż pytanie może się kwalifikować do działu diy: jak zrobić amatorskie odgiętki usztywaniające przy plastikowych kopułkach? pytanie interesuje mnie w kontekście kwarków moondropa które lata dzień zaczną się rozpadać. w jednej słuchawce kabelek już "odkleił" i lata w pionie testując wytrzymałość lutów przy drucikach.

 


Zmienic cale kabelki
https://shopee.pl/DIY-Naprawa-Słuchawek-Kabel-do-Aktualizacji-Słuchawek-z-Miedzią-OFC-z-Mikrofonem-i.545120974.13238987225

On 4/9/2022 at 5:09 PM, janek patufka said:

Czy to jest coś nowego ?

107,63 zł | MoonDrop CHU 10mm dynamiczne słuchawki douszne słuchawki douszne wysokiej jakości zestaw słuchawkowy hi-fi
https://a.aliexpress.com/_uQOBrI

Bardzo przepraszam, nie jestem miszczem tapatalku...emoji2962.pngemoji2962.pngemoji2962.png

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka
 


chu to nieco inne lea z FR graphów widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marco-polo napisał:

Moondrop VX ktoś próbował. Mają dobre noty na ali.

Chyba nie ten wątek 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o VX a to ok 100$, a link dajesz do Nameless za 30$. W sumie o których piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jaro54 napisał:

Pisałeś o VX a to ok 100$, a link dajesz do Nameless za 30$. W sumie o których piszesz?

Bo te tłumaczenia stron i obrazki które wstawiają są mylące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności