Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

@Nazar70

Dziś dotarły do mnie Tanchjim Tanya, powiem tak: niestety IT01x mi nie pykły, a Tanya jak najbardziej. Ależ one są dobre, prosto z pudła.  Zrehabilitowałeś się ;)

Dzięki za polecenie ich.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko chciałem polecić wspominany tutaj huo niu store na aliexpress - 11 dni realizacji zamówienia z chin do polski - oraz ostrzec przed shenzhenaudio store - w tym wypadku paczka spędziła 10 dni kursując pomiędzy sortowniami w pańswie środka i obecnie już trzeci raz zaktualizowano mi datę przy statusie "przekazane do linii lotniczych" (w piątek, sobotę i wczoraj). paczka pewnie dojdzie, bo to duży sklep działający na kilku różnych platformach (w tym przez amazon), ale w kontekście biegunki przed 1 lipca odradzam zakupy.

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr Krzychoo napisał:

Nowe Blon'y już można kupować: https://pl.aliexpress.com/item/1005002820637412.html....

 

Kabelek zdaje się być porządniejszy, fajniejszy niż w 03 czy 01...🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janek patufka napisał:

 

Kabelek zdaje się być porządniejszy, fajniejszy niż w 03 czy 01...🙄

Nacieszę się tymi blonami 01  które mam a kabelek dokupiłem więc dużej różnicy pewnie nie będzie.

W dniu 13.06.2021 o 11:35, Mr Krzychoo napisał:

@Nazar70

Dziś dotarły do mnie Tanchjim Tanya, powiem tak: niestety IT01x mi nie pykły, a Tanya jak najbardziej. Ależ one są dobre, prosto z pudła.  Zrehabilitowałeś się ;)

Dzięki za polecenie ich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fero415 napisał:

ja tylko chciałem polecić wspominany tutaj huo niu store na aliexpress - 11 dni realizacji zamówienia z chin do polski - oraz ostrzec przed shenzhenaudio store - w tym wypadku paczka spędziła 10 dni kursując pomiędzy sortowniami w pańswie środka i obecnie już trzeci raz zaktualizowano mi datę przy statusie "przekazane do linii lotniczych" (w piątek, sobotę i wczoraj). paczka pewnie dojdzie, bo to duży sklep działający na kilku różnych platformach (w tym przez amazon), ale w kontekście biegunki przed 1 lipca odradzam zakupy.

Umowa kupna-sprzedaży jest zawierana w momencie zakupu produktu, a nie dostarczenia go do nabywcy. Więc mamy jeszcze 15 dni na spokojne zakupy - ważne, żeby kupić jeszcze w czerwcu. Przepisy nie działają wstecz. To tak na marginesie, ku uspokojeniu wielu audio-fanatyków ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, SeagaL napisał:

Umowa kupna-sprzedaży jest zawierana w momencie zakupu produktu, a nie dostarczenia go do nabywcy. Więc mamy jeszcze 15 dni na spokojne zakupy - ważne, żeby kupić jeszcze w czerwcu. Przepisy nie działają wstecz. To tak na marginesie, ku uspokojeniu wielu audio-fanatyków ;)

Przecież VAT na elektronikę z Chin jest od dawna, tylko po prostu to olewali i dowalali na chybił - trafił. Zmienia się to, że wszystko jak leci ma być VAT-owane bez wyjątków. A przede wszystkim ma być to pilnowane w całej Unii, a nie jak teraz, że paczki puszczane przez Holandię i Belgię omijały haracz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Holandię to głównie szły paczki z bateriami Li-Ion.

@marco-polo - to jest inne granie niż BL03. One się nie zastępują, ale uzupełniają. Jedna uwaga - Tanya lubi prąd i Volume ustawiony pod górną granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam napisałeś że dowalali na chybił trafił, więc koledze wyżej chodziło chyba na szansę ominięcia vatu (wszyscy cło i cło, ale cło wysiada przy vacie, tyle tylko że jak dostajesz jedno to dostajesz również drugie). po 1 lipca prawdopodobnie wprowadzą na aliexpress ioss.

jedyna niewiadoma to jak będą traktowane paczki nadane przed 1 lipca a które dotarły a) na terytorium ue po tym terminie, b) dotarły na terytorium pl przed tym terminem i będą nadawane przez pp po nim i c) dotarły na terytorium pl po tym terminie i będą nadawane przez pp po nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fero415 napisał:

sam napisałeś że dowalali na chybił trafił, więc koledze wyżej chodziło chyba na szansę ominięcia vatu

Jeśli od 1.07 będą VAT-ować wszystko, to nie będą patrzeć kiedy było zamawiane bo przed lipcem ten VAT też powinien być naliczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Jot R said:

Jeśli od 1.07 będą VAT-ować wszystko, to nie będą patrzeć kiedy było zamawiane bo przed lipcem ten VAT też powinien być naliczony.

owszem, ale Ty piszesz tak jakby od 1 lipca te wszystkie instytucje które do tej pory nie mogły się wyrobić z kontrolą nagle staną się kompetentne. gdyby tak miało być to lokalne pasożyty z wiejskiej nie goniłyby tak z ratyfikacją pakietu dla e-commerce.

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież VAT na elektronikę z Chin jest od dawna, tylko po prostu to olewali i dowalali na chybił - trafił. Zmienia się to, że wszystko jak leci ma być VAT-owane bez wyjątków. A przede wszystkim ma być to pilnowane w całej Unii, a nie jak teraz, że paczki puszczane przez Holandię i Belgię omijały haracz.
 
Obciążenie podatkiem VAT następowało przy tych paczkach, gdzie zezwalały na to przepisy, a nie na chybił-trafił. To, że przy takiej ilości przesyłek nie byli w stanie weryfikować deklaracji to poboczna sprawa. Co do zasady każdy towar importowany w formie przesyłki powinien zostać obciążony VAT-em. Prawo UE przewiduje tutaj wyjątek dla sprzedaży wysyłkowej towarów o tzw. nieznacznej wartości poniżej 22 euro. Polska jednak nie stosuje zwolnienia ani z opłat celnych, ani z VAT-u od towarów o nieznacznej wartości. Więc towar przylatywał do kraju, w którym owe zwolnienie obowiązuje. Dlatego też nasze zabawki lądowały najczęściej w Belgii, a potem już jako przesyłka wewnątrz unijna trafiały do nas.

Od 1 lipca wchodzą przepisy unijne, które mają uszczelnić system poboru podatku VAT. Uchylone zostaje zwolnienie z VAT-u dla importu towarów w przesyłkach o wartości nieprzekraczającej 22 euro. Zatem VAT będzie naliczany od każdej kwoty. Nie mylcie z cłem, ponieważ to odrębna kwestia, a z tego co mi wiadomo przepisy dotyczące cła w tabeli ISZTAR nie ulegają zmianie.

Wszystko co opisałem powyżej to pierwsza sprawa.

Natomiast druga, bardziej niepokojąca jest taka, że rzecznik Krajowej Administracji Skarbowej grzmiał, że obowiązek poboru odpowiedniej stawki podatku VAT będzie spoczywał na podmiocie sprzedającym. Oznaczało by to, że do wszystkich cen na AliExpress będzie już z automatu doliczony VAT i kupujący będzie go uiszczał w momencie zakupu. Wtedy też taki towar będzie otrzymywał odpowiedni identyfikator sygnalizujący operatorowi pocztowemu, że należny podatek VAT został już opłacony. Poszczególne kraje mają wtedy się już rozliczać z tego VAT-u z konkretnymi platformami e-commerce. Jeśli zostanie to faktycznie wdrożone - biada nam ciułającym w skarpecie na każdy nowy model słuchawek

Moje zdanie jest takie, że pierwszą poruszoną kwestię dałoby się egzekwować, ale tylko pod jednym warunkiem: znaczącego zwiększenia zasobów kadrowych. Z tego co zebrałem informacje to ani agencje celne, ani skarbowe - nie przewidują naborów. Może to oznaczać w praktyce, że wcześniej 99% przesyłek było poniżej 22 euro, a teraz magicznie zrobi się 4-5 euro. I tak samo jak nie byli w stanie tego weryfikować wcześniej - tak samo nie będą w stanie robić tego po zmianie przepisów.

Jeśli zostanie wdrożona na platformach kwestia nr 2 z obciążeniem już podczas zakupów - to przegraliśmy.

W dobie obecnych zapędów życzę nam wszystkim kreatywności, bo sposoby na to, żeby nie dać się okradać zapewne będą. Ja już mam 2 pomysły w głowie Sprawdzę w praktyce po 1 lipca.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2021 o 11:35, Mr Krzychoo napisał:

@Nazar70

Dziś dotarły do mnie Tanchjim Tanya, powiem tak: niestety IT01x mi nie pykły, a Tanya jak najbardziej. Ależ one są dobre, prosto z pudła.  Zrehabilitowałeś się ;)

Dzięki za polecenie ich.

Ja też się na nie czaiłem, ale po teście Marka (SuperReview) i ocenie awaryjności już mi chyba przeszło. Otóż rozklejają się niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Nazar70 napisał:

Maltretuję swoje nocami od kilkunastu dni i nie chcą się rozkleić. Chamy!


A to france jedne… Jutro biorę swoje na siłkę i będę je katował. Nie dajmy się zwariować, chyba wszędzie mogą się jakieś wady i błędy pojawić.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dav napisał:

Ja też się na nie czaiłem, ale po teście Marka (SuperReview) i ocenie awaryjności już mi chyba przeszło. Otóż rozklejają się niestety.

Mam dwie pary i się trzymają ostro. Bez żadnych problemów.

 

 

1 godzinę temu, yooozek napisał:


Tanya z telefonu (LG G6) zagrają z sensem? Czy raczej braknie prądu?







 

Z tego co wiem to G7 potrafi je pędzić ok. Jakby to zawsze możesz spróbować sztuczkę z z adapterem, żeby amp działał w HG.

4 godziny temu, fero415 napisał:

sam napisałeś że dowalali na chybił trafił, więc koledze wyżej chodziło chyba na szansę ominięcia vatu (wszyscy cło i cło, ale cło wysiada przy vacie, tyle tylko że jak dostajesz jedno to dostajesz również drugie). po 1 lipca prawdopodobnie wprowadzą na aliexpress ioss.

jedyna niewiadoma to jak będą traktowane paczki nadane przed 1 lipca a które dotarły a) na terytorium ue po tym terminie, b) dotarły na terytorium pl przed tym terminem i będą nadawane przez pp po nim i c) dotarły na terytorium pl po tym terminie i będą nadawane przez pp po nim.

Ale to do mnie, do mnie to nie tak 😅😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś połączenie Tanya z M0? W którym sklepie na Ali najlepiej je kupić? Brać z majkiem czy lepiej bez? Ostatnio kupiłem KZ to szły i szły... ale doszły :) 

 

PS. Chyba, że komuś nie podeszły lub nadmiar słuchawek to odkupię ;)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ichris napisał:

Próbował ktoś połączenie Tanya z M0? W którym sklepie na Ali najlepiej je kupić? Brać z majkiem czy lepiej bez? Ostatnio kupiłem KZ to szły i szły... ale doszły :) 

 

PS. Chyba, że komuś nie podeszły lub nadmiar słuchawek to odkupię ;)

 

Kupiłem tutaj:

https://www.aliexpress.com/item/4000414935940.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.53bf4c4dwBohBr

Wysłane 3.06, odjechały 14.06. Półtora tygodnia, przyzwoity czas.

Jak do M0, to z majkiem chyba bez sęsu...

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba zamówię bez majka ale jeśli działałaby chociaż pauza przyciskiem na kablu to jakiś zysk by był. 

 

Whizzer HE-01 sa duże lepsze od tych Tanya?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności