Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Panasonic rp-htx7a vs Creative Aurvana Live! Ktore wybrac?


ruda102

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie- ktore z nich lepsze?? Panasonic Rp-htx7a czy Creative Aurvana Live?? Do uzytku zarowno domowego jak i poza domem (częściej na ulicy itp). Slucham rocka, metalu. Panasonic'i mialam okazje odlusuchac dzisiaj w media markt (efekt prosto z pudelka wiadomo wrecz powalajacy chociaz moze za duzy bass) ale wciaz mysle o bardzo pochlebnych recenzjach creative'ow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował Shure SRH240 :) Sam miałem podobny dylemat:) Grają lepiej od CAL! i są solidniejsze.

 

Ja brałem stąd (kurier za free) http://allegro.pl/shure-srh-240-a-profesjonalne-najtaniej-gadzety-i2627747123.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między tymi dwoma słuchawkami jest kwestia gustu. Są to bardzo zbliżone do siebie słuchawki. CAL są trochę bardziej wyrafinowane i łagodne w graniu, HTX-7 są agresywniejsze z mocniejszym kopem na midbasie. Mam obie pary i obie lubię, CAL się zgrają z większą ilością źródeł, za to HTX-7 w połączeniu z jakimś chłodniej grającym sprzętem potrafią czarować.

 

Ocena co do wygody będzie dla każdego subiektywna, w mojej ocenie w warunkach portable lepiej sobie radzą jednak HTXy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co znajomy na HD-330 na sprzedaż praktycznie nowe za 160 od ręki :) Gdyby coś PW (znajomy z forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował Shure SRH240 :) Sam miałem podobny dylemat:) Grają lepiej od CAL! i są solidniejsze.

 

Ja brałem stąd (kurier za free) http://allegro.pl/sh...2627747123.html

 

 

Mi w Shurach brakuje basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I osobiście właśnie do takich gatunków je wziąłem :) Mam nadzieję że dadzą radę bez wzmaka...

 

Sorry za offtop. Słyszałem że Panasonic HTF-600 czy jakoś tak fajnie się w tych gatunkach sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up up

 

Bo w shurach nie ma dużo wyższego basu, za to jest punktualny niski bas - do metalu / rocka - w sam raz :)

 

Ja wolę bas z gatunku AKG 430 (wibrujący), SRH240 cenię za szczegółowość i przyjemną górę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr Snuffmajster, z calym szacunkiem, prosze mi sie tu nie krzywic, bo i jedne i drugie kosztowaly by mnie ok 190 zl :D, aczkolwiek dalej pozostaje ten dylemat... Ktore wybrac?? :) wspomne, ze beda rowniez uzywane do wzmacniacza gitarowego, a no i tym samym bass dobry dla mnie, to wyczuwalny, ale jednak bierny wzgledem "gory".

A co do Cal, to odpadaja, bo raczej ze swoim sprzętem nie zdolalabym wykorzystac calkowicie ich mozliwosci...

Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi i licze na wiecej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr? :D Ja nawet licencjatu nie zrobiłem :D Wrg ma i jest zadowolony z HTF-600, MrBrainwash poleca HTX-7, ja natomiast używałem do tych gatunków Superluxów HD681F, Maxelle Retro Dj (Brainwavz HM3) i Takstar HI2050 i byłym zadowolony :P

 

Co user to inna opinia :) Najwyżej poczytaj recki :P Albo NAJLEPIEJ dorwij gdzieś do odsłuchu :D

 

 

Ostatnio były na allegro Shury za ... 120zł ze zmienionym jackiem :) Sam żałuję że nie wziąłem :D

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy grosz się liczy to może Maxell Retro DJ, albo Renkforce CD340. Sporo taniej a moim zdaniem podobna półka dźwiękowa co HTXy. Tylko granie mniej żywiołowe, ale za to bez pogłosów.

HTF600 to dość równo grające monitorowe słuchawki ze świetną przestrzenią (jak na zamknięte) i górą pasma. Środek bardziej mi się w Shure podoba, a bas jest po prostu inny, ale porównywalny jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzji czytałam wiele oj wiele i zastanawialam sie ja jeszcze nad Superluxami, ale ostatecznie jakos tak padlo na Aurvana Live (mnostwo dobrych opinii, wszedzie je polecaja) no a htxy to jakos tez z sentymentu bo obecnie mam panasonici rp ht ale takie gorsze, wczoraj je odsluchalam w sklepie no i rzeczywiscie moge powiedziec se fajniutkie :D ale moze za te cene tox znajdzie sie cos lepszego... Wiec im wiecej konkretnych odpowiedzi tym lepiej! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam opinie na temat HTX7 to się ciągle dziwię, jak ludzie piszą, że one dużo basu mają :P Miałem je kiedyś, ponoć oryginalne (teraz mam budę od fejków i są bardzo podobne, ale się jednak różnią padami i taką jakby wyściółką pod nimi). Do czego piję - CAL! przy nich to dopiero mają bas. Choć nie powiem, zmodowane HTX'y mi się podobały, dźwięk był taki miły dla ucha, ale wciąż brakowało mi niskiego basu. A dla mnie to właśnie ten niższy jest bardzo ważny, nawet kosztem ilości midbasu. Tak czy inaczej słuchawki idealne na zewnątrz i jak dla mnie wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to mi na basie niewiele zalezy, owszem ma byc, delikatny i mily taki troche wibrujacy, ale nie wgniatajacy w ziemie ;P. Najwazniejsze to szeroko rozbudowana gora. Htxy7 w czasie odsluchu wydaly mi sie idealne, baaardzo mocny bass (moze za mocny, taki az ciezki) i ogolnie zakres duzy bo i fajna gora, ale ponoc powinny zlagodniec. A Aurvany... Nie słyszałam, szukalam, ale nigdzie nie maja, a ciekawosc mnie zzera (ach te recki) a no i mam slabosc do sprzetu creativa, chociaz chyba moga byc za surowe. Chciałabym w tym tygodniu zamowic, tak wiec konkretnie- ktore polecacie?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już sam nie wiem, bo te HTX'y, które miałem, jak dla mnie zagrały prawie że bezbasowo, nie uświadczyłem żadnego wibrowania tych częstotliwości, tak jak piszesz. Jeśli Ci HTX'y odpowiadają, to chyba nie ma nad czym się zastanawiać, po prostu je kup ;) Są wygodne i lepiej izolują od CAL, gdyż te drugie swego czasu też miałem, ale o brzmieniu nie chcę pisać, bo słabo pamietam (HTX'y pamiętałem właśnie bo stockowe grały sucho i bezbarwnie, tak jakby samą średnicą i górą). Ponadto krążą pogłoski, że dzisiejsze CAL! mają gorsze przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności