Skocz do zawartości

Grado SR60 - jaki wzmacniacz?


Player 01

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki wzmacniacz byście polecili do Grado SR60?

 

Co sądzicie o Fiio E9i lub Forum608?

 

Źródłem będzie karta X-Fi Fatal1ty oraz iPod classic (przez line-out). Dodam, że preferuję "ciepły", "miękki" dźwięk. Muzyka - praktycznie wszystko z naciskiem na gitarowe brzmienia i muzykę elektroniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO E9i raczej odpada. Siedzi tam ten sam układ co w E9. Gra bardzo technicznie i surowo, bardzo neutralnie. Nie będzie tutaj ciepełka, jeśli X-Fi jest ciepły to z E9i nie będzie.

Z wpiętym Ipodem będzie raczej podobnie, tak też mam z wpiętym E17 w E9.

Jedynie układ E9+E17 wpięte przez spdif współgrają z Grado całkiem nieźle, ale również analitycznie.

 

Forum608 nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że E9i odpada, a szkoda ze względu na ajpodowe wejście. Kurcze... Nie mam żadnego porównania, nigdy nawet nie trzymałem w ręku wzmacniacza słuchawkowego. Do tej pory Grado były podpięte bezpośrednio pod X-Fi i grało to jako tako i myślałem, że tak ma być. Dopiero niedawno ruszyłem cztery litery i podpiąłem je pod wyjście słuchawkowe Diory WS 502. Słuchawki zagrały dużo lepiej, aż się ich z głowy nie chciało ściągać. Jeżeli taki wzmacniacz słuchawkowy wydobył by z nich jeszcze więcej, to byłbym wniebowzięty.

 

Dużo nie mogę przeznaczyć. Tak do 300 zł. (używany Fiio E9i lub Forum608 można dostać w tej cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czysto teoretyczne (nie stać mnie na razie na wydatek rzędu 600 zł.): Jak sprawowałby się TAKI wzmacniacz?

 

I kolejne pytanie: W jaki sposób podpiąć pod niego X-Fi czy iPoda? Cały czas byłem pewien, że z tyłu są zwykłe cinche, jednak z tego co widzę, byłem w błędzie.

Edytowane przez Player 01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Jesteś pewien? Na zdjęciach te otwory w gniazdach wydają się wyraźnie mniejsze od gniazd RCA. Moje wątpliwości wynikły też z tego, że jeden ze sprzedawców na Allegro oferujący wzmacniacz Forum608, napisał mi, że konieczne jest podłączenie do niego DACa, aby zagrał on z X-Fi lub iPodem, gdyż nie ma tam cinchów, tylko jak on to określił "wejścia analogowe".

 

Mógły ktoś naświetlić sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co forum to inna opinia. :D Na jednym pisali, że Forum608 gra bardzo dobrze z Grado, na innym wychwalali właśnie tego Little Dota. Ciężka sprawa. ;) Jutro, a właściwie to już dzisiaj będę miał możliwość przesłuchania Holdegrona. Będzie to moja pierwsza styczność z jakimkolwiek wzmacniaczem słuchawkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://nwavguy.blogspot.com/2011/02/headphone-amp-impedance.html

 

THE SHORT VERSION: All you really need to know is most headphones work best when the output impedance is less than 1/8th the headphone impedance. So, for example, with 32 ohm Grados the output impedance can be, at most, 32/8 = 4 ohms. The Etymotic HF5s are 16 ohms so the max output impedance is 16/8 = 2 ohms. If you want to be assured a source will work well with just about any headphone, simply make sure the output impedance is under 2 ohms.

Wzmacniacze lampowe mają w zasadzie bardzo wysoką impedancję wyjściową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo szeroki pojęcie i mieści się w nim dużo różniących się od siebie konstrukcji generalnie do słuchawek poniżej 120 ohm nie poleca się wzmacniaczy otl, chociaż przy zastosowaniu odpowiedniego sprzężenia zwrotnego i silnej lampy można by grać nawet z 32ohmowych, a na diebełkach(6c33) można zrobić nawet bez sprzężenia zwrotnego i pozamiata każdymi słuchawkami, tylko rachunki za prąd będą nie współmiernie duże do uzyskanej mocy. Skądinąd wiem że większość daje sobie radę z 64 omowymi hd 280 pro, z tego co pamiętam to kolega od WBA używał ich do testowania swoich konstrukcji.

Edytowane przez woytl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba słoń mi na ucho nadepnął. Słuchałem dzisiaj tego Holdegrona, robiłem nawet przy pomocy siostry ślepy test i niestety nie usłyszałem żadnych radykalnych zmian między "czystym" wyjściem z X-Fi, a X-Fi połączonym z tym wzmacniaczem. Dźwięk jest jak dla mnie identyczny w obu przypadkach.

 

Pierwsze wrażenie było takie: "O! Jak to fajnie gra!", ale było to raczej podświadome z racji posiadania przed sobą polecanego i wychwalanego przez wielu Holdegrona. Hmmm... Nie wiem czy sobie dać spokój z tym wzmacniaczem. Może to gra nie warta świeczki i niepotrzebne wydawanie pieniędzy w przypadku Grado (w końcu nie są to jakieś bardzo wymagające słuchawki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem MS1i (bliski brat SR60) z LittleDot I+ i to było moje główne zestawienie. Mi się bardzo podobało, wysoka transparentność przekazu przy minimalnym nadmuchaniu dźwięku. Do tego świetna szczegółowość. Ciężko opisać jak to grało... dla mnie miodzio i moim zdaniem tak powinny właśnie grać Grado. Wzmacniacz miałem właśnie głównie pod alessandro, teraz już ich nie mam i chcę sprzedać LDI+. Chociaż chcę go wypróbować jeszcze z innym opkiem i razem z nim go sprzedać, bo ten co teraz mam powoduje zakłócenia. Więc do sprzedaży w pełni wróci dopiero za kilka dni. Polecam takie zestawienie i nie tylko ze względu na to że sprzedaje. ;)

 

Tylko chciałbym zaznaczyć że ja mam go na lepszych lampach, mam też standardowe i one grają przeciętne, te co mam w tej chwili 408A są dużo lepsze. Dodają tej magii :) i jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beresford na wyjściu słuchawkowym jest bardzo synergicznym połączeniem z grado, wyjście słuchawkowe nie jest jakieś super ale z grado akurat jest całkiem ciekawe, pomijając fakt że sam bers bez przeróbek to gra przytłumioną góra jak stary magnetofon, co oczywiście może się też podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wzmacniacz już wybrałem. Jest to Little Dot I+ od kolegi MrBrainwasha (czekam na paczkę). ;)

 

Została jeszcze tylko kwestia jakiegoś w miarę przyzwoitego kabelka jack-2xRCA.

 

Cena do 40 zł. za sam kabelek.

 

Moje propozycje: ProCab Reference, Prolink Exclusive, Prolink Futura,

 

oraz propozycja MrBrainwasha (ma taki kablek i mógłby mi go przy okazji odsprzedać): Thomson.

Edytowane przez Player 01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności